10 فوریه

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی : میل به داشتن چهره ای زیبا و عاری از نقص در تمامی افراد وجود دارد به همین دلیل است که امروزه جراحی های زیبایی ، طرفداران بسیار زیادی دارند.

جراحی های زیبایی انواع بسیاری دارند و افراد با توجه به خواسته خود می توانند جراحی زیبایی مدنظرشان را انتخاب کنند.

جراحی زیبایی بینی ، جراحی زیبایی پلک ، جراحی زیبایی گوش ، جراحی زیبایی فک و غیره برخی از جراحی های زیبایی هستند که از متقاضیان بیشتری برخوردار هستند.جراحی بینی

راس جراحی های زیبایی ، جراحی بینی می باشد زیرا بینی در مرکزیت صورت قرار دارد و فرم آن ، تاثیر شگرفی در افزایش زیبایی چهره دارد، در نتیجه همین امر باعث می شود تا افراد بسیار زیادی در پی برطرف کردن اختلالات ظاهری بینی باشند.

جراحی بینی چیست ؟

جراحی پلاستیک بینی یا رینوپلاستی یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین جراحی های زیبایی می باشد که به منظور بهبود اختلالات عملکردی و ایرادات ظاهری بینی انجام می شود.

عمل جراحی زیبایی بینی تنها به دو روش باز یا بسته انجام می شود و تیترهایی با عنوان عمل بینی با لیزر یا عمل بینی استخوانی با لیزر و هرگونه تیتری که عمل بینی و لیزر را با یکدیگر مرتبط سازد تنها جنبه تبلیغاتی دارد.

  • جراحی بینی به روش باز

رینوپلاستی باز که رایج ترین روش جراحی بینی نیز می باشد از طریق برش های داخلی و برش کلوملا بینی انجام می شود.

کلوملا در اصل ستون بینی دو پره بینی است که جراح بینی با برش این قسمت می تواند پوست را از ساختار بینی جدا سازد و تغییرات مدنظر را بر اسکلت بینی اعمال نماید.

در عمل بینی باز، بخیه زدن برش کلوملا منجربه وجود بخیه بر سطح بینی می شود که جای بخیه بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی از بین می رود و قابل مشاهده نخواهد بود.

در روش باز ، دید و دسترسی مستقیم جراح بینی به ساختار بینی امکانپذیر است به همین دلیل اکثریت جراحان بینی از روش باز برای جراحی کردن بینی استفاده می کنند زیرا معتقدند که در این روش امکان بروز خطا کمتر است.

  • جراحی بینی به روش بسته

رینوپلاستی بسته تنها توسط برخی از جراحان بینی انجام می شود و برای رفع مشکلات جزئی بینی مناسب تر است.

در عمل بینی بسته ، برش های موردنیاز از داخل بینی زده می شوند و همین امر منجربه عدم وجود بخیه بر سطح بینی می شود اما عدم برش کلوملا، دید جراح بینی را محدود می سازد و این امر امکان بروز خطا را افزایش می دهند.

عمل بینی بسته تنها در مواقع خاص و با تایید جراح بینی انجام می شود.جراحی بینی

جراح بینی که قادر باشد رینوپلاستی را به روش بسته انجام دهد، قطعاً از مهارت بسیار بالایی برخوردار است زیرا در عمل بینی بسته ، پوست بینی از ساختار بینی جدا نمی شود و همین امر دید جراح بینی را محدود می سازد.

به طور کلی بهتر است انتخاب روش مناسب برای جراحی کردن را به عهده جراح بینی بگذارید تا با توجه به نوع بینی و مشکل بینی از بهترین روش برای عمل بینی استفاده شود.

هزینه عمل بینی

یکی از رایج ترین سوالات متقاضیان در زمینه هزینه جراحی بینی می باشد و مایل هستند بدانند که چرا هزینه های رینوپلاستی متغیر است.

تعیین هزینه راینوپلاستی بستگی به فاکتورهای متفاوتی دارد و حتی موقعیت جغرافیایی مطب یا بیمارستان نیز در تعیین هزینه تاثیرگذار است به همین دلیل برای مطلع شدن از هزینه جراحی زیبایی بینی بهتر است به جراح بینی مراجعه کنید تا پس از بررسی های موردنیاز، هزینه نهایی اعلام شود.

دکتر فرزاد پرویزیان

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و میکروسرجری

 

درباره نویسنده

دکتر پرویزیان
دکتر فرزاد پرویزیان- فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری

پاسخ

مشاوره رایگان در واتس آپ