عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی

جراحی-بینی-گوشتی

هرچند بینی براساس قومیت و نژاد، شکل‌های گوناگون و متنوعی دارد، ولی اگر بینی شما بیش از حد پهن و گوشتی باشد، ممکن است با دیگر جنبه‌های صورت‌ تناسب نداشته باشد. به عبارت دیگر، بینی گوشتی به بینی گفته می‌شود که برروی صورت برجسته و ناموزون به‌نظر برسد. درحالی‌که این بینیِ بیش ازحد پهن و گوشتی، اغلب فضای بسیار زیادی از چهره را اشغال می‌کند و این موضوع می‌تواند از جلوۀ دیگر جنبه‌های چهره از قبیل چشم‌ها و گونه‌ها بکاهد و باعث ‌شود ویژگی‌های دیگر چهره کمتر به‌چشم بیایند. هنگام نگاه به بینی از زیر، نوک آن بایستی نسبتاً مثلثی شکل باشد نه بیضی شکل. اگر بیش از حد بیضی شکل باشد، می‌توانید این بینی را  جزء دستۀ بینی‌ گوشتی و پهن به حساب آورید.

استخوان بالایی بینی‌‌های گوشتی (پل بینی)


بینی پهن و گوشتی نیز می‌تواند جلوۀ دیگر اعضای صورت را کاهش داده و کاری کند که آن‌ها کمتر به چشم بیایند. به طور مثال، می‌تواند کاری کند که سوراخ‌های بینی کوچک و نامتقارن به‌نظر برسند. که این موضوع  باعث می‌شود دیگر جنبه‌های مربوط چهره از مرکز توجه خارج شده و حتی منجر به کاهش اعتبار و اعتماد به نفس شما گردد.

تا چندی پیش در مورد استخوان بالایی بینی‌های پهن و گوشتی– که اصطلاحاً به آن پل بینی می‌گویند–  کار زیادی نمی‌توانستند انجام دهند، اما امروزه راه کوچک شدن بینی، کاهش اندازۀ استخوان بینی است و از جراحی زیبایی بینی می‌توان استفاده کرد و آن را با دیگر اعضای چهره مانند گونه‌ها و چشم‌ها متناسب و هماهنگ ساخت.

جراحی زیبایی بینی


جراحی زیبایی بینی که به آن "عمل بینی" نیز می‌گویند ، شیوه‌ای از عمل پلاستیک است که برای تغییر شکل بینی به کار می‌رود. هر ساله در ایران بیش از ۲۵۰,۰۰۰ عمل جراحی زیبایی بینی صورت می‌گیرد. که این عمل‌های بینی یا به درخواست شخص برای ارتقای زیبایی (به وسیلۀ اصلاح عیوب ظاهری بینی) انجام می‌شود ویا برای اصلاح جراحی زیبایی قبلی که نتایج دلخواه از آن به‌دست نیامده است.

علی‌رغم تصورعمومی مبنی بر اینکه جراحی زیبایی بینی، بيشتر توسط نوجوانان انجام می‌شود، بیش از پنجاه درصد از کل عمل‌های جراحی را افراد بالای ۳۵ سال انجام داده‌اند،

یک روند یا عمل زیبایی بینی  و با تقبل هزینه عمل بینی گوشتی می‌تواند بینی را باریک‌تر و کوچک‌تر کند و بدين‌ ترتیب می‌تواند تغییرات چشمگیری را در ظاهر کلی  شما به‌وجود آورد.

هرچند هر عمل بر مبنای قواعد اصولی جراحی زیبایی بینی انجام می‌شود ، اما از‌آنجایکه طبق گفتۀ دکتر پرویزیان ساختار بینی بسیار پیچیده است، بنابراین هیچ  یک ازعمل‌های بینی دقیقاً مانند هم نیستند. و همچنین بینی افراد در مواردی چون ساختار، استحکام و شکل به طور معنی‌داری با یکدیگر متفاوتند. بنابراین هر عمل بینی منحصربفرد بوده وانجام آن به صورت سفارشی مطابق درخواست مراجعین و ساختار بینی آنها  صورت می‌گیرد.

دکتر پرویزیان، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری، برای به دست آوردن نتایج مورد نظر و مطلوب، به طورویژه به اصلاح استخوان، غضروف یا هردو آنها می‌پردازد. در عمل زیبایی بینی‌های  پهن و گوشتی ، قطعاً نتیجه کار، یک بینی باریک خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت قبلی، از طریق شماره تلفن: ۰۹۰۳۹۴۰۸۲۰۰ تماس حاصل فرمایید. یا به آدرس تهران،بیمارستان محب کوثر، خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی،خیابان بیست و سوم، خیابان فراهانی پور مراجعه فرمایید.

روند جراحی

برخی اشخاص دماغ‌هایی بزرگ/پهن و گوشتی با سوراخ‌های گشاد و نوک پهن دارند. این افراد نیاز به اصلاح استخوان، سوراخ، و نوک بینی دارند که این پروسه تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. برای اصلاح پهنای استخوان بینی، برش استخوان(استئوتومی) صورت می‌گیرد. هنگامی که برش استخوان انجام شود، پهنای استخوان بینی کاهش می‌یابد/ باریک می‌شود. برای اصلاح عرض/پهنای نوک بینی، با استفاده از جراحی، نوک بینی شکافته می‌شود. در برخی موارد بعد از برش و خارج سازی استخوان‌های بینی که برای کاستن از پهنای استخوان صورت می‌گیرد، به منظورافزایش ارتفاع استخوان بینی ایمپلنتی (یک مادۀ مصنوعي) در داخل بینی کاشته می‌شود.

جراحی زیبایی بینی به باریک کردن پهنا/عرض بینی و بالا بردن سر بینی کمک می‌کند. معمولاً کسانی که بینی پهنی دارند، نوک بینی بزرگ/ پهنی هم دارند که البته برای باریک کردن نوک آن به عمل جراحی اصلاحی نیاز دارند. معمولاً برخی افراد بینی‌های پهن و فرورفته و برخی بینی‌های پهن و گوشتی و برآمده (قوز دار) دارند. این افراد پس از برش استخوان‌های بینی و خارج کردن آنها (استئوتومی) به  افزایش و کاهش اندازه بینی با استفاده از فرایندهای عمل زیبایی بینی نیاز دارند.

بهبودی بعد از عمل زیبایی بینی‌های گوشتی و پهن،  یک تا دو هفته طول می‌کشد و فرد می‌تواند نتایج نهایی عمل را پس از یک تا دو ماه ببیند.

Fleshy-nose

آیا عمل زیبایی بینی می‌تواند یک بینی پهن و گوشتی را طوری باریک کند که کاملاً طبیعی به‌نظر برسد؟

باریک سازی بینی واقعاً می‌تواند ظاهری طبیعی به شما بدهد. که این کار نیز معمولاً مستلزم انجام برخی کارها بر روی استخوان بینی است. بعضی مواقع اگر سوراخ‌های بینی گشاد باشند، ممکن است نیاز به کوچک‌سازی هم داشته باشند ، و مستلزم تقبل هزینه جراحی بینی گوشتی که در نتیجه ظاهر بینی باریک می‌شود است . داشتن ارزیابی و برآورد از بینی در حالت سکون و حرکت پره‌های آن برای دیدن میزان گشاد شدن سوراخ‌های بینی ، مهم است.گاهی یک پیوند پشتی به بینی اضافه می‌شود تا به ایجاد یک بینی باریک اما با ظاهری طبیعی کمک کند.

ظاهر طبیعی بینی


ظاهر طبیعی بینی ظاهری است که از نظر زیبایی شناسی دلپسند و رضایت بخش باشد و با صورت تناسب  و تطابق داشته باشد ، علایم و  عوارض جراحی بینی گوشتی در آن نمایان نباشد و معلوم نباشد که عمل زیبایی بر روی آن انجام شده است. که البته این موضوع چالشی بزرگ در عمل‌های نوین زیبایی بینی‌های پهن و گوشتی است.

عمل موفق، مشکلاتی از قبیل ازکار افتادگی بینی، اختلالات بینی، نوک پیازی شکل و بريدگى‌ نوک بینی را به همراه ندارد. اینچنین عملی از بالاترین سطح استاندارد برخوردار بوده و تنها بعد از تجزیه و تحلیل‌های حساب شده و استفاده از جراحان ماهر و باتجربه امکان دست‌یابی به آن وجود دارد.

جراحی زیبایی بینی یا عمل بینی ، می‌تواند به شما کمک کند تا چهره‌ای متوازن و ظاهری متناسب‌تر و موزون‌تر پیدا کنید که این امر به شما اعتماد به نفسی ده برابر خواهد داد. یک عمل جراحی خوب بایستی هم ظاهرِبینی و هم عملکرد آن را در نظر بگیرد. دکتر پرویزیان با تجربه و مهارت خود در این زمینه، به شما برای داشتن بینی دلخواهتان کمک می‌کنند.