عمل جراحی پروتز سینه برای بزرگ کردن سینه

1_1

جراحی بزرگ کردن سینه روشی برای بزرگ کردن سینه‌های خود به اندازه دلخواه است. با استفاده از پروتزهای سیلیکونی و یا پروتزهای سرم نمکی، حجم بیشتری به سینه‌های بیمار افزوده می‌شود تا فرمی گِرد و جذاب‌تری بیابد. بزرگ کردن سینه به معنای ساخت یک سینه جدید و یا لیفت سینه نیست. طی این عمل، صرفاً اندازه سینه‌ها بزرگ‌تر می‌شود.

اگر شما علاوه بر بزرگ کردن سینه‌های خود، نیاز به لیفت سینه و یا اصلاح عدم تقارن سینه‌های خود دارید، دکتر پرویزیان گزینه‌های جراحی را به شما توصیه نموده و در خصوص مراحل و چگونگی آنها توضیحات دقیقی به شما ارائه خواهند داد.

جهت آگاهی از تمام انواع جراحی‌های زیباسازی سینه، کلیک کنید.

نمونه‌های پروتز سینه توسط دکتر پرویزیان


چه روش‌هایی برای بزرگ کردن سینه با پروتز وجود دارد؟


با پیشرفت‌های فن‌آوری در دهه‌ی گذشته، امکان بزرگ کردن سینه که ظاهر و احساسی مشابه سینه‌های طبیعی دارد، بیشتر از قبل محقق شده است. برای این منظور گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در خصوص آنها با جراح خود مشورت کنید. انتخاب‌های شما به تعدادی عوامل از جمله اهداف زیبایی شما، میزان کشسانی و قابلیت ارتجاعی پوست شما و نوع ساختار بدن شما بستگی دارد. دکتر پرویزیان با صرف زمان کافی، تمام اطلاعات مورد نیاز را به شما ارائه خواهند داد. در برخی از موارد، ایشان ممکن است ترکیب عمل لیفت سینه را با پروتز سینه به شما توصیه کنند.

دکتر پرویزیان از پروتز MENTOR استفاده می‌کنند که از نظر ایمنی و کیفیت، یکی از برندهای تجاری برجسته پروتز سینه در جهان است. این نوع پروتز توسط شرکت "جانسون اند جانسون" تولید می‌شود که بیش از ۱۲۵ سال است که در ساخت محصولات بهداشتی تخصص دارد.

با این وجود دکتر پرویزیان از سایر مدل‌های پروتزهای با کیفیت مانند تک و یوروسیلیکون نیز در صورت درخواست خود بیمار استفاده می‌کنند.

ویژگی‌های مختلف پروتز سینه


اندازه پروتز سینه

پروتز سینه جهت بزرگ کردن سینه در اندازه‌های مختلفی وجود دارد. انتخاب اندازه مناسب شما برای اطمینان از موفقیت و دوام طولانی مدت پروتز سینه بسیار مهم است. جراح به شما کمک می‌کند تا بهترین اندازه پروتز را برای رسیدن به اهداف زیبایی خود انتخاب کنید.

شکل پروتز سینه

شکل پروتزی که شما انتخاب می‌کنید، در درجه اول به اهداف زیبایی مورد نظر شما بستگی دارد. برخی از پروتزهای سینه فرمی گِرد به سینه می‌دهند. پروتز قطره اشکی (موسوم به پروتز آناتومیکال) با تقلید از شیب ملایم سینه طبیعی، پُری بیشتری در بخش پایین‌تر سینه ایجاد می‌کند.

برجستگی پروتز سینه

برجستگی پروتز سینه به فاصله سینه از بدن اشاره دارد. پروتزهایی که حجم یکسانی دارند، می‌توانند بر اساس برجستگی خود، ظاهر متفاوتی را به سینه بدهند که به طور معمول شامل برجستگی کم، متوسط، زیاد و برجستگی خیلی زیاد می‌باشد. بهترین انتخاب برجستگی سینه بستگی به ساختار بدن و اهداف زیبایی که شما برای جراح خود مشخص کرده‌اید، دارد.

مواد داخلی پروتز سینه

دو گزینه تأیید شده برای پروتز سینه وجود دارد: ژل سیلیکونی و سرم نمکی. اگر چه هر دو مواد توسط بهداشت و درمان کانادا برای پروتز سینه تأیید شده‌اند، اما هر کدام دارای ویژگی‌های متمایز و مزایای متفاوتی می‌باشد.

  • پروتز سیلیکونی: کیفیت منحصر به فرد پروتزهای سیلیکونی برای بزرگ کردن سینه، باعث شده است که امروزه این پروتزها انتخاب بیماران در کشورهایی باشد که هر دو نوع پروتز‌ سیلیکونی و پروتز سرم نمکی به طور گسترده‌ای در دسترس است. پروتزهای سیلیکونی در طیف وسیعی از سفتی (از بسیار نرم تا سفت) در دسترس هستند. بنابراین شما می‌توانید گزینه‌ای را که ترجیح می‌دهید انتخاب نمایید. امروزه پروتزهای سیلیکونی منسجم و فشرده، مشکلات پروتز‌های سیلیکونی سابق را ندارد.
  • سرم نمکی (سالین): برخی از بیماران ظاهر و احساس پروتز سرم نمکی را ترجیح می‌دهند. پروتز سرم نمکی شامل یک پوسته سیلیکونی است که در سینه قرار داده شده و سپس از طریق یک شیر، با سالین استریل (محلول آب نمک) پر می‌شود. سایز پوسته پروتز و همچنین مقدار محلول نمکی که برای پر کردن آن استفاده می‌شود، چیزی است که ظاهر نهایی و میزان نرمی سینه را تعیین می‌کند.

بافت پروتز سینه

ساختار پروتز سینه می‌تواند بدون بافت و صاف و یا دارای بافت‌ باشد. بافت پروتز برای جلوگیری از جابجایی پروتز سینه و به منظور کاهش میزان انقباض کپسولی طراحی شده است، اما برای هر نوع ساختار بدن توصیه نمی‌شود.

محل برش


محل برش برای جراحی بزرگ کردن سینه، یک انتخاب شخصی است که می‌تواند به اندازه و نوع پروتز انتخابی شما بستگی داشته باشد. ۳ گزینه برای محل برش پروتز سینه وجود دارد:

  • برش دور هاله سینه: این برش در امتداد پایین‌ترین لبه آرئول (هاله اطراف نوک سینه) ایجاد می‌شود.

17

  • برش روی چین سینه: این برشی کوچک و افقی است که در پایه سینه، دقیقاً بالاتر از چین سینه و محل اتصال آن به دیواره قفسه سینه ایجاد می‌شود. این نقطه متداول‌ترین محل برش برای جراحی بزرگ کردن سینه است.

18

  • برش در زیر بغل: گاهی اوقات بیمارانی که در مورد اِسکار قابل مشاهده بر روی سینه‌های خود نگران هستند، برش در منطقه زیر بغل را ترجیح می‌دهند. این تکنیک اجازه نمی‌دهد که جراح در طی عمل، دید مستقیمی از پاکت پروتز داشته باشد.

19

در تمام موارد، برش‌های جراحی بسیار کوچک و کم‌رنگ هستند. هر گونه اِسکار به تدریج محو شده و به سختی قابل رؤیت خواهد بود.

مراحل انجام جراحی بزرگ کردن سینه چیست؟


دکتر پرویزیان عمل جراحی بزرگ کردن سینه را با استفاده از بی‌هوشی عمومی انجام می‌دهد، به این معنی که شما در طی عمل در خواب خواهید بود. این عملیات با ایجاد کوچک‌ترین برش ممکن در محل انتخابی شما (در جلسه مشاوره) آغاز می‌شود. گام بعدی این است که یک فضای کوچک به نام پاکت ایجاد شود تا جراح پروتز را داخل آن قرار دهد. برای این منظور دو گزینه کلی وجود دارد:

  • پشت بافت غده سینه : محل پاکت، بالای عضله قفسه سینه و پشت بافت غده سینه است. این گزینه معمولاً با مدت زمان بهبودی کمی کوتاه‌تر همراه است. بیمارانی که دارای بافت سینه اندکی هستند، ممکن است کاندیدای خوبی برای این گزینه نباشند، زیرا استتار لبه پروتز دشوار است.
  • زیر عضلات سینه: شما ممکن است انتخاب کنید که جراح، پروتز را زیر عضلات قفسه سینه شما قرار دهد. مدت زمان بهبودی و ریکاوری پس از این عمل کمی طولانی‌تر است، اما بسیاری از بیماران ظاهر و احساس نهایی پروتز پشت عضله را ترجیح می‌دهند. این مکان همچنین برای بیمارانی که انتخاب می‌شود که پروتز آناتومیکال را انتخاب کرده‌اند. زیرا احتمال کمتری برای چرخش پروتز وجود دارد.

پس از قرار دادن پروتز سینه و حصول اطمینان از اینکه سینه‌ها متقارن هستند، جراح محل برش را با بخیه جذبی (که نیازی به کشیدن ندارد) می‌بندد. حتی اگر عمل شما تنها حدود یک ساعت طول می‌کشد، انتظار داشته باشید که در روز جراحی زیبایی سینه، ۳ ساعت را برای این فرآیند بگذرانید.

پس از درمان

بعد از عمل پروتز سینه، مقداری تورم اولیه رخ می‌دهد که معمولاً در عرض چند روز برطرف می‌شود، اما تورم باقی مانده ممکن است چند هفته تا یک ماه بعد ناپدید شود. برای پیگیری درمان در طی چند روز بعد از عمل، باید دوباره مراجعه کنید که این زمان بسیار خوبی برای پاسخ به هرگونه سؤال شما خواهد بود. ما با کمال میل از تماس و یا مراجعه حضوری شما در مطب استقبال می‌کنیم.

متقاضیان بزرگ کردن سینه ‌اغلب می‌توانند فعالیت‌های عادی روزانه مانند رانندگی، دوش گرفتن، آشپزی و یا خرید را ظرف ۱ تا ۲ روز پس از عمل خود از سر بگیرند. انتظار داشته باشید که به ۳ یا ۴ روز مرخصی از کار (بسته به ماهیت فیزیکی شغل شما) نیاز داشته باشید. برای برخی از بیماران، پوشیدن سینه‌بند جراحی برای یک دوره کوتاه بعد از عمل مفید خواهد بود.

از فعالیت‌های شدید برای ۲ تا ۳ هفته پس از عمل پروتز سینه  اجتناب کنید و برای حداقل ۱ ماه دقت بیشتری برای مراقبت از سینه‌های خود داشته باشید. شما می‌توانید ورزش‌های پایین‌تنه را ۲ تا ۳ هفته بعد از عمل جراحی شروع کنید، اما از تمرینات بالاتنه به مدت حداقل ۶ هفته اجتناب کنید.