پروتز سینه

پروتز سینه

جراحی بزرگ کردن سینه یا پروتز سینه یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی سینه در بین بانوان است که منجربه افزایش سایز سینه و خوش فرم شدن آن می شود.

با توجه به حساسیتی که بانوان نسبت به اندام خود دارند، انجام جراحی های پلاستیک و زیبایی منجربه افزیش اعتماد به نفس و زیبایی شان می شود،هرچند که باید در نظر داشت، انجام بیش از اندازه جراحی های پلاستیک یا درخواست های غیرمعقول می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

سینه ها در افزایش جذابیت بانوانپروتز سینه نقش بسزایی دارند ولی بیش از اندازه بزرگ شدن سینه نیز مورد پسند نیست و بهتر است سایز سینه، متناسب با سایر اجزای اندام باشد.

به همین دلیل پیش از انجام پروتز سينه ، متقاضی باید در طی جلسه مشاوره ای با بهترین دکترپروتز سينه ، مناسب ترین سایز پروتز و بهترین نوع پروتز را با توجه به بودجه مدنظرش انتخاب کند.

انواع پروتز سينه

پروتز ها دو نوع دارند:

  • پروتز سیلیکونی

پروتز سیلیکونی با ژل سیلیکون پر شده است وبه سینه ها ظاهر طبیعی تری می دهد به همین دلیل بیشتر مورد استقبال بانوان قرار گرفته است.

امروزه پروتز های سیلیکونی بیشترین کاربرد در جراحی بزرگ کردن سینه را دارند.

  • پروتز آب نمکی یا سالینی

پروتز های سالینی پس از قرار گیری در سینه با سرم نمکی پر می شوند و به نسبت پروتز های سیلیکونی محبوبیتت کمتری دارند.

هرچند که پروتز های سالینی نیز طرفداران مختص به خود را دارند و بسیاری از بانوان خواستار پروتز سينه سالینی هستند.

خصوصیات بدنی بیمار به ویژه بافت سینه از عوامل موثر در انتخاب پروتز سينه مناسب هستند به همین دلیل پیش از پروتز سينه ، مشاوره های لازم انجام می شود.

پروتز سینه و شیردهی

پروتز سينه و تاثیر آن در شیردهی یکی از رایج ترین سوالات متقاضیان است.

بانوانی که پروتز سينه انجام می دهند و در آینده قصد مادر شدن و شیردهی دارند باید با بهترین جراح پلاستیک سینه صحبت کنند.

برش های متفاوتی برای جراحي پروتز سينه پروتز سینه وجود دارد که برخی از آن ها به مجراهای شیری آسیب می رسانند ولی برخی از آن ها هیچ گونه اختلالی را به وجود نمی آورند.

به همین دلیل اگر در آینده قصد دارید به کودک خود شیردهید با جراح پلاستیک صحبت کنید تا از برشی استفاده شود که هیچ آسیبی به مجراهای شیری نرسد و در آینده محدودیتی برای شیردهی نوزاد وجود نداشته باشد.

هزینه جراحی پروتز سینه

هیچ فردی نمی تواند منکر اهمیت پول در جراحی های زیبایی شود زیرا هزینه جراحی های زیبایی همواره یکی از مهم ترین مباحث است.

در ارتباط با هزینه پروتز سينه نیز بحث های بسیار زیادی وجود دارد و اکثر متقاضیان از متغیر بودن هزینه عملپروتز سينه گلایه مند هستند.

در اصل تعیین هزینه جراحی پروتز سینه های مرتبط با سینه ، بدون معاینه بیمار مقدورنیست زیرا فاکتورهای متفاوتی برای تعیین هزینه وجود دارد که جراح پلاستیک پس از معاینه بیمار و با در نظر گرفتن دشواری های جراحی سینه ، هزینه نهایی را اعلام می کند.

برای تعیین هزینه عمل بزرگ کردن سینه یا همان پروتز سينه نیز فاکتورهایی چون نوع پروتز و سایز پروتز بر تعیین هزینه تاثیرگذارند به همین دلیل هزینه پس از نهایی شدن سایز و نوع پروتز ، اعلام می شود.

 

ایمنی پروتز سینه سیلیکونی

پوسته خارجی تمامی پروتزهای سینه از جنس سیلیکون می باشد. امروزه پروتزهای سیلیکونی به دلیل نرمی ژل سیلیکون و سازگاری آن با بافت سینه انسان ، شدیدا مورد استقبال قرار گرفته اند.

با توجه به تحقیقات به عمل آمده تاکنون ، هیچ گونه مدرک علمی و مستندی دال بر سرطان زا بودن یا بیماری زا بودن پروتزهای سینه به دست نیامده است.

انتخاب سایز پروزتز سینه مناسب

متخصص جراحی پلاستیک در جلسه مشاوره  قبل از جراحی پروتز سينه ، پس از انجام بررسی ها و معاینات لازم و بر اساس فاکتورهایی از قبیل اندازه عرض شانه ها ، حجم سینه ها ، میزان افتاده گي سینه ها ، كيفيت پوست سینه ها ، وضعیت نوک سینه ها و مشورت با بيمار ، سایز سینه متناسب با ویژگی های اندام او را پیشنهاد می نماید.

مراقبت های بعد از عمل جراحی پروتز سینه

  • پرهیز از انجام فعالیت های کششی و بلند نمودن اجسام به مدت حداقل 10 روز
  • انجام تمرینات سبک دست ها و پاها بعد از 3 هفته
  • تمرینات بازوها و شانه‌ ها و شنا کردن پس از 6 هفته
  • رانندگی نمودن بعد از یک هفته
  • بانداژ نمودن محل  زخم و خشک نگه داشتن محل عمل به مدت 2 هفته
  • برداشتن پانسمان جهت بررسی و تمیز نمودن زخم پس از 2 هفته

توجه داشته باشید که بعد از عمل پروتز سينه ، جای زخم‌ ها ملتهب ، متورم ، متمایل به سرخی و حتی دچار خارش می ‌باشد که این مسئله فرآیند عادی التیام زخم بوده و در اثر گذشت زمان و حدودا طی 2 سال رفع می گردد. البته به منظور تسریع فرآیند ترمیم زخم ها می‌ توان از لیزر و ماساژ بهره برد.

 

 

 

درباره نویسنده

دکتر پرویزیان
دکتر فرزاد پرویزیان- فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری

پاسخ

× مشاوره رایگان در واتس آپ