عمل ابدومینوپلاستی به جراحی زیبایی شکم گفته می شود. به طور کلی یک شکم ایده آل به شکمی گفته می شود که صاف و مسطح باشد ، عضلات آن سفت بوده و در عین حال هیچ گونه پوست اضافی و خطوط استریا ( خطوطی که در اثر تغییرات وزنی و حاملگی بروز می کنند ) در ان وجود نداشته باشد. برای آشنایی با این پروسه ای مقاله از دکتر فرزاد پرویزیان ، بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران ، را تا آخر مطالعه کنید. اگر می خواهید تحت نظر ایشان ابدومینوپلاستی را انجام دهید می توانید جهت مشاوره به مطب ایشان در شمال تهران ، منطقه جردن ، مراجعه کنید.

 

ابدومینوپلاستی - دکتر فرزاد پرویزیان

 

در روند زندگی ، برخی اتفاقات از قبیل افزایش سن ، نوسان وزن ، بارداری و غیره با تاثیر بر روی عضلات شکم ، کاهش خاصیت ارتجاعی پوست و افزایش چربی شکمی ، منتج به بزرگی و در برخی موارد منجر به شلی و افتادگی شکم و پیدایش خطوط استریا می شوند. افرادی که با این معضل روبرو هستند و راهکارهای متعددی را جهت رسیدن به شکمی صاف و زیبا از جمله رژیم های سخت غذایی و ورزش های سنگین را انجام داده اند و به این مهم دست نیافته اند ، می توانند با بهره وری از عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم به شکمی زیبا و تخت دست یابند. لازم به ذکر است که شاید بتوان با ورزش از ضخامت چربی در ناحیه شکم کاست ، اما رفع شلی پوست شکم و از بین بردن خطوط استریا هرگز با انجام حرکات ورزشی ، میسر نخواهد بود.

کاندیدای ابدومینوپلاستی

لازم به ذکر است که انجام عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم برای همه افراد چاق توصیه نمی شود ، بلکه انجام این جراحی تنها بر روی افرادی امکان پذیر است که با چربی اضافی در ناحیه شکم خود روبرو هستند و پوست شکم آن ها به دلیل شل بودن ، حالتی آویزان به خود گرفته است. به گفته بهترین جراح پلاستیک شمال تهران ، از دیگر شرایط مهمی که افراد به منظور انجام عمل ابدومینوپلاستی باید از آن برخوردار باشند ، عبارتند از :

 • در سلامت کامل جسمی و روحی باشند.
 • به بیماری هایی همچون بیماری های قلبی ، آسم و دیابت که سبب افزایش ریسک جراحی می شوند ، مبتلا نباشند.
 • وزن خود را پیش از اقدام به جراحی به تثبیت رسانده باشند.
 • در آینده ، درصدد بارداری نباشند.
 • از نتایج جراحی ، توقع معقولانه داشته باشند.
 • نکته بسیار مهمی که فوق تخصص جراحی پلاستیک تهران ذکر آن را حائز اهمیت فراوانی می داند ، این است که افراد سیگاری قبل از عمل جراحی زیبایی شکم حتما باید مصرف سیگار را به طور کامل ترک کرده باشند.

مزایای عمل ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی با حذف چربی ها و پوست اضافی شکم ، سبب رفع شلی شکم و نیز از بین رفتن افتادگی پوست این ناحیه می شود. افزون بر این ، ابدومینوپلاستی موجب سفت شدن عضلات و فاسیای جداره شکم شده و به صاف تر و مسطح تر شدن شکم می انجامد و فرد می تواند پس از عمل با رعایت رژیم درست غذایی ، زیبایی شکم خود را حفظ کند. توجه داشته باشید که با انجام عمل ابدومینوپلاستی ، ترک های پوستی ، چین و چروک شکم و خطوط استریا نیز تا حدود زیادی از بین می روند.

 

ابدومینوپلاستی - دکتر فرزاد پرویزیان

انواع ابدومینوپلاستی

 • ابدومینوپلاستی استاندارد

برای افرادی ایده آل است که به دنبال صاف کردن شکم درست در بالا و پایین ناف هستند. به منظورانجام این نوع از ابدومینوپلاستی ، جراح پلاستیک یک شکاف افقی بین ناحیه شرمگاهی و ناف ایجاد می کند. سپس پوست و بافت اضافی را برمی دارد و پس از آن ، عضله و پوست باقیمانده را محکم روی شکم می کشد و بخیه می زند.

 • مینی ابدومینوپلاستی

این نام به دلیل کم تهاجمی بودن است و در مقایسه با جراحی شکم استاندارد ، نتیجه ظریف تری ارائه می دهد. در این نوع از ابدومینوپلاستی ، فقط زیر شکم ( بخشی از شکم که زیر ناف قرار دارد) برداشته می شود ؛ بنابراین مینی ابدومینوپلاستی ، برای بیماران لاغر و دارای برآمدگی کوچک در قسمت پایین شکم گزینه ایده آلی می باشد. در جراحی مینی ابدومینوپلاستی ، جراح پلاستیک یک برش افقی کوچک در زیر ناف ایجاد می کند ؛ سپس پوست اضافی را برمی دارد و عضلات شکم را سفت کند. لازم به ذکر است که در این روش ، تغییر مکان ناف ضروری نیست ؛ زیرا این روش نسبت به جراحی شکم استاندارد کم تهاجمی تر است.

 • جراحی شکم گسترده

جراحی ابدومینوپلاستی گسترده ، تهاجمی تر از ابدومینوپلاستی استاندارد است ؛ زیرا در این روش به تمام شکم توجه می شود. این روش برای افرادی ایده است که از سلامتی کلی برخوردارند و می خواهند قسمت بالاتنه خود را کاملا تغییر شکل دهند. در عمل ابدومینوپلاستی گسترده ، دکتر پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در شمال تهران ، یک برش افقی همراه با یک برش عمودی در شکم ایجاد می کند ؛ این برش اجازه می دهد تا جراح بافت اضافی را بردارد و عضلات شکم را بیشتر سفت کند. سپس جراح با استفاده از لیپوساکشن چربی اطراف کمر و باسن را از بین می برد و کانتور می کند. همچنین ناف ، در موقعیت جدید قرار می گیرد و جراحی با بخیه زدن برش ، به پایان می رسد.

توضیحات بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک تهران ، دکتر پرویزیان در خصوص ابدومینوپلاستی :

 

 

مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی

 • در پایان جراحی ، پانسمان یا بانداژ روی برش قرار می گیرد.
 • همچنین برای کاهش تورم ، جلوگیری از تشکیل لخته خون و حمایت از قسمت میانی بدن بیمار ، یک لباس فشاری شبیه کمربند ( گن مخصوص ) به وی پوشانده می شود تا در یک کانتور صاف و فشرده بهبود یابد. این لباس ساپورت که به عنوان نگهداره یا گن مخصوص شکم معروف است ، باید همیشه پوشیده شود به جز هنگام دوش گرفتن.
 • بعد از جراحی شکم ، ممکن است لوله های درن در برش گذاشته شوند تا خون یا مایعات اضافی از بدن شما خارج شود.
 • اکثر جراحان پلاستیک به شما اجازه می دهند 24 ساعت بعد از جراحی شکم دوش بگیرید ، مگر اینکه درن داشته باشید. توجه داشته باشید که حتی اگر دوش گرفتن 24 ساعت بعد از عمل برای شما مجاز باشد ، اکثر جراحان از شما می خواهند تا دو هفته از هرگونه آب ساکن شامل آب حمام ، استخرهای شنا ، وان های آب گرم و غیره خودداری کنید.
 • در روزهای ابتدایی بعد از عمل ابدومینوپلاستی ، شکم شما متورم و کبود است و احساس درد دارید ؛ بنابراین چند روز اول را در خانه به استراحت بپردازید و برای کنترل درد در صورت لزوم و با مشورت پزشک خود از داروهای مسکن استفاده کنید.
 • در هنگام خواب و استراحت ، قسمت بالاتنه شما باید کمی بالاتر از نیم تنه پایین باشد و زانوها نیز باید طی دوران بهبودی در مواقع استراحت و خوابیدن ، از قسمت زانو خم باشند.

رضایت مراجعه کننده از مراجعه به مطب دکتر پرویزیان در جردن ، بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک شمال تهران ، و انجام ابدومینوپلاستی توسط ایشان

سایر نکات مراقبتی بعد از ابدومینوپلاستی

 • پس از ابدومینوپلاستی ، آنتی بیوتیک برای مقابله یا پیشگیری از عفونت تجویز می شود که باید به طور منظم مصرف شود.
 • داروهای رقیق کننده خون اعم از داروهای حاوی آسپیرین و ایپوپروفن ، احتمال خونریزی یا کبودی را برای شما بیشتر می کنند ؛ بنابراین مصرف این قبیل داروها تا 2 هفته بعد از جراحی ، ممنوع می باشد.
 • در طول دوران بهبودی ، باید از مصرف الکل خودداری کنید و حداقل به مدت شش هفته از هر نوع نیکوتین خودداری نمایید ؛ زیرا سیگار و الکل می توانند روند بهبودی را مختل کنند.
 • بعد از جراحی ؛ باید تحرک داشته باشید حتی اگر فقط کمی راه رفتن باشد. حرکت داشتن به جریان خون و روند بهبودی کمک می کند و احتمال لخته شدن خون در پاها را کاهش می دهد.

صحبت های دکتر پرویزیان ، بهترین جراح پلاستیک شمال تهران در مورد جراحی زیبایی شکم

 

هزینه جراحی زیبایی شکم

جهت محاسبه قیمت نهایی ابدومینوپلاستی ، فرد زیباجو باید تحت معاینه دقیق قرار گیرد ؛ زیرا هزینه این عمل جراحی با توجه به پارامترهای مختلفی برآورد می شود که در هر فردی متغیر است. بنابراین در این راستا می توانید به مطب بهترین جراح پلاستیک تهران در جردن رفته و توسط ایشان معاینه شوید. سپس ایشان بر اساس بررسی ها ، هزینه نهایی را به شما اعلام می کند.