اقدامات جراحی زیبایی بینی

اقدامات جراحی زیبایی بینی : قبل از آنکه شما تحت جراحی بینی قرار بگیرید، نکاتی وجود دارد که با رعایت آن‌ها، بهتر می‌توانید عمل خود را مدیریت کنید. اگر نکات قبل از جراحی بینی را رعایت کنید و از قبل همه‌ چیز را آماده کنید و مراحل درمان را به‌ طور منظم پیگیری نمایید، اطمینان حاصل خواهید کرد که عمل شما بدون عارضه بوده و دوره بهبودی را به‌ خوبی سپری می‌ کنید.

از آنجا که شما بعد از عمل بینی نیاز به استراحت دارید، برای روز عمل و دوره بهبودی پس از آن، باید از محل کار خود مرخصی بگیرید. ممکن است شما به 10 الی 14 روز زمان برای بازیابی نیاز داشته باشید. بنابراین مطمئن شوید که این زمان را به‌درستی مرخصی گرفته‌ اید.

بدین ترتیب شما می‌ توانید با خیال راحت، دوره بهبودی و درمان خود را سپری کنید. شما باید قبل از عمل جراحی بینی تا آنجا که می‌توانید خود را آماده کنید، سعی کنید همه موارد را پیش‌ بینی نمایید.( اقدامات جراحی زیبایی بینی )

در طول روزهای اولیه دوره بهبودی، بعید است بتوانید تمام مسائل خود را خودتان مدیریت کنید، پس بهتر است چند روز اول را برای بازیابی بهتر، استراحت کنید.

 

اقدامات جراحی زیبایی بینی

 

مشاوره قبل از جراحی بینی

در طی جلسه اول مشاوره، به‌ احتمال‌ زیاد دکتر پرویزیان از شما می‌ خواهند، جزئیات تغییراتی که می‌خواهید انجام شود را توصیف کنید.

بنابراین مواردی که می‌خواهید تغییر دهید، باید کاملاً مشخص باشد. به‌ طور کلی قدرت مانور پزشک، توسط ساختارهای داخلی و خارجی بینی شما محدود می‌شود.

پزشکان نمی‌توانند از نو یک بینی جدید بسازند، اما با این‌ حال می‌توانید، عکس بینی دلخواه خود را با خود همراه داشته باشید تا به فرایند درمان کمک نماید.

پس از معاینه و ارزیابی بینی شما، دکتر پرویزیان به‌عنوان یک جراح پلاستیک، در خصوص امکان و نحوه ایجاد تغییرات در بینی، با شما به گفت‌وگو خواهند پرداخت.

پزشک هنگام طراحی و برنامه‌ ریزی برای اصلاح بینی شما باید تناسب کل صورت شما را در نظر بگیرد. اگر چانه شما بسیار کوچک باشد، ممکن است بینی خود را بزرگ‌تر از آنچه که واقعاً هست، بپندارید.( اقدامات جراحی زیبایی بینی )

برخی از بیماران همراه با جراحی زیبایی بینی ، عمل جراحی بزرگ کردن چانه را نیز در نظر می‌گیرند. دکتر پرویزیان در این‌ باره با شما صحبت خواهند کرد.

در صورت انجام هرگونه عمل جراحی بینی قبلی بر روی بینی و یا هر آسیب قبلی، پزشکتان را از این موضوع مطلع گردانید، حتی اگر مدت‌زمان زیادی از آن گذشته باشد. همچنین در صورت مبتلا بودن به هرگونه آلرژی یا مشکلات تنفسی، باید موضوع را به جراح خود اطلاع دهید.

در صورت مبتلا بود به شرایط زیر، احتمال عوارض جانبی در شما افزایش می‌یابد:

ابتلای به دیابت، گردش خون ضعیف، بیماری‌های قلبی، ریوی و یا کبدی، مصرف دخانیات، داشتن سابقه خانوادگی در لخته شدن خون، مصرف برخی از داروها و غیره.

 

اقدامات جراحی زیبایی بینی

 

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی )

اقدامات و مراقبت های قبل از عمل بینی شامل موارد زیر می باشند:

 1. از مصرف آسپرین، ایبوپروفن (ادویل، موترین)، ناپروکسن، دیگر داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی، ویتامین E، مکمل‌های گیاهی یا هر دارویی که حاوی این ترکیبات باشد، به مدت دو هفته قبل از عمل جراحی، خودداری نمایید. مصرف استامینوفن و مولتی‌ویتامین‌های روزانه مشکلی ندارد.
 2. از کشیدن سیگار دو هفته قبل و دو هفته پس از عمل جراحی بینی ، خودداری نمایید. نیکوتین و تنباکو فرایند درمان را کندتر می‌کنند و می‌توانند منجر به ایجاد جای رخم شوند. زمان خوبی برای ترک این عادت نامناسب است.
 3. دو هفته قبل از عمل جراحی بینی ، از آسیب‌های وارده بر پوست، ناشی از نور خورشید پرهیز نمایید. در حالی‌ که توصیه می‌کنیم از پوست خود با ضد آفتاب‌های SPF 30 یا بالاتر، محافظت نمایید، پزشکان و کارکنان ما هر روز از ضد آفتاب‌های SPF 50 استفاده می‌کند.
 4. شما نسخه داروهای بعد از عمل جراحی بینی (معمولاً داروهای آنتی‌بیوتیک و مسکن) را در روز عمل دریافت خواهید کرد.
 5. پس از نیمه‌ شب قبل از عمل جراحی بینی ، از خوردن و نوشیدن هر چیزی حتی آب، خودداری کنید.
 6. ترتیبی بدهید که یک همراه شما را از بیمارستان به خانه ببرد. شما نمی‌توانید به‌تنهایی رانندگی کرده و یا بیمارستان را ترک نمایید. برای 24 ساعت اول بعد از عمل جراحی، وجود یک همراه برای مراقبت از شما لازم است.
 7. اگر در شهرستان زندگی می‌کنید و یا مسافت شما تا خانه زیاد است، شرایطی را فراهم کنید که در شب جراحی در شهر اقامت داشته باشید.

روز عمل جراحی بینی

 • از خوردن و نوشیدن هر چیزی، ازجمله آب، در صبح روز عمل خودداری کنید. ممکن است برای خوردن داروهای ضروری چند جرعه‌ای آب به شما داده شود.( اقدامات جراحی زیبایی بینی )
 • لباس مناسب و گشاد بپوشید که از جلو و یا عقب باز شود. از پوشیدن جلیقه اجتناب ورزید.
 • با خود اشیاء قیمتی نداشته باشید، از زیورآلات مانند طلا و جواهر استفاده نکنید.
 • در صورت خود از هیچ آرایشی استفاده نکنید، از لاک یا برق ناخن استفاده نکنید.
 • می‌توانید عینک خود را همراه داشته باشید، اما نیابد از لنزهای چشمی استفاده کرده باشید.
 • اگر دندان‌های شما مصنوعی هستند، آن‌ها را استفاده کنید.
 • کارت ملی و دفترچه بیمه را با خود همراه داشته باشید.