مشاوره در واتس اپ

برجسته سازی گونه با جراحی و بدون جراحی

برجسته سازی گونه با جراحی و بدون جراحی

برجسته سازی گونه با جراحی و بدون جراحی : داشتن گونه‌ای برجسته و پرحجم، نشانه‌ای از جوانی و زیبایی افراد است. اما در طول زمان چربی‌های گونه کاهش می‌یابند، این امر باعث می‌شود گونه افراد تخت و افتاده به نظر برسد، درنتیجه ظاهر افراد مسن‌تر به نظر خواهد رسید.

اگرچه برخی از افراد، به‌طور طبیعی با گونه برجسته به دنیا می‌آیند،برجسته سازی گونه با جراحی و بدون جراحی اما توسط درمان‌های غیر جراحی و جراحی می‌توان به برجسته‌سازی گونه‌ها مبادرت ورزید.

دکتر پرویزیان، فوق تخصص جراحی پلاستیک، آماده‌اند به شما کمک نمایند تا به اهداف موردنظر خود دست‌یابید. درمان اصلاح گونه بر بازگرداندن حجم ازدست‌رفته، برجسته‌سازی گونه‌ها تمرکز دارد.

برای بازگرداندن حجم ازدست‌رفته در قسمت میانی صورت و بازیابی خطوط جوانی، ممکن است دکتر پرویزیان، استفاده از پروتز، تزریق چربی و یا تزریق ژل را توصیه نمایند.

برای چه کسانی اصلاح گونه‌ها مناسب است؟

اگر شما یک یا چند مورد از شرایط زیر را دارا هستید، کاندیدای مناسبی برای برجسته سازی گونه ها محسوب می‌شوید:

• تخت بودن گونه‌ها و یا توخالی به نظر رسیدن گونه‌ها.
• گونه‌هایی که به‌خوبی برجسته نباشند.
• فرورفتگی در گونه‌ها و یا در ناحیه شقیقه.
• پف زیر چشم و یا وجود چین‌وچروک بر روی گونه‌ها.

برای چه کسانی مناسب نیست؟

کسانی که دچار افتادگی گونه و یا تحلیل آن نیستند.

روش‌های مختلف برجسته‌سازی گونه توسط دکتر پرویزیان

تزریق داخل گونه‌ها

  • تزریق چربی
  • تزریق ژل

تزریق چربی به گونه

با افزایش سن، در چربی‌های گونه تغییراتی رخ می‌دهد. این چربی‌ها بر روی استخوان گونه و در زیر پلک تحتانی قرار دارند. زمانی که جوان هستیم، آن‌ها حجیم و منسجم هستند و ساختاری شبیه به یک بالش دارند.

درگذر زمان و افزایش سن، ساختار این چربی‌ها سست و نرم می‌شود. درنتیجه باعث افتادگی گونه‌ها می‌شوند و نیاز به برجسته سازی گونه احساس می شود .

همچنین این فرایند باعث می‌شود ناحیه زیر چشم برآمده به نظر برسد. برای مناطقی از صورت که چربی‌هایشان ازدست‌رفته است و توخالی به نظر می‌رسند، می‌توان با تزریق چربی ، چربی‌های ازدست‌رفته رفته را بازسازی نمود.

به این روش درمانی تزریق چربی، پیوند میکرو چربی و یا پیوند اتولوگ چربی می‌گویند.

در این روش ابتدا چربی از یک قسمت از بدن (مانند باسن، لگن یا ران) برداشته می‌شود و پس‌ازآن فراوری می‌گردد و درنهایت مجدداً به مناطقی که نیاز به افزایش حجم دارند تزریق می‌گردند.

یکی از مزایای اصلی تزریق چربی این است که از بافت چربی خود بدن استفاده می‌شود، درنتیجه دیگر احتمال واکنش‌های آلرژیک و یا رد پیوند از بین خواهد رفت.

زمانی که شما چربی‌های بدن خود را از دست می‌دهد و یا چربی اضافه به دست می‌آورید، اندازه اندام‌هایتان تغییر می‌کند، درست از همین مفهوم در تزریق چربی به داخل گونه‌ها استفاده می‌شود.

در زیرپوست لایه از چربی‌های عمقی وجود دارد که لایه دوم چربی‌های زیرپوست را تشکیل می‌دهند. این لایه مسئول شکل‌دهی و حجم دار کردن ناحیه وسط صورت و زیر چشم‌ها می‌باشد.

تزریق چربی گونه

برخی از مناطق دارای چربی بدن به دلیل ماهیت ذخیره‌ای خود، دیرتر چربی‌های خود را از دست می‌دهند، درحالی‌که برخی از مناطق مانند گونه‌ها و ناحیه زیر چشم، سریع‌تر چربی خود را از دست می‌دهند.

هنگامی‌که چربی این مناطق حساس از دست می‌روند، همراه با تغییر در ساختار استخوان‌ها، نشانه‌های پیری آشکارتر می‌شوند.

به همین دلیل است که دکتر پرویزیان استفاده از تزریق چربی برای برجسته‌سازی گونه را به بیماران خود پیشنهاد نمی‌کند.

چراکه 30 تا 50 درصد از چربی‌های تزریق‌شده به‌صورت، به‌صورت دائمی باقی خواهند ماند. با این‌ وجود بعضی از افراد استفاده از چربی برای گونه گذاری را به علت طبیعی بودن نتیجه و خطرات جانبی بسیار کم، ترجیح می‌دهند.

برجسته سازی گونه بدون جراحی نه‌ تنها حجم چربی‌های ازدست‌رفته را جبران می‌کند بلکه به‌عنوان سلول‌های بنیادی فعال، شرایط پوست را نیز بهبود می‌بخشد.

کیفیت پوست به طرز چشمگیری بهتر شده و حتی خلل و فرج آن نیز کمتر به نظر خواهد رسید.

تزریق ژل به گونه

متخصصین زیبایی و مواد به‌طور مداوم در تلاش‌اند تا به مواد و روش‌های نوینی جهت تزریق دست یابند. روش‌های زیبایی و بهبود تغییر ظاهر افراد، تغییرات چشمگیری داشته است. 

درمان‌های زیباییبرجسته سازی گونه با جراحی و بدون جراحی فراتر از برطرف کردن چین و چروک‌ها توسعه‌یافته‌اند. بخش مهمی از جوان‌سازی افراد به بازگرداندن حجم‌های ازدست‌رفته آن‌ها معطوف می‌شود.

تزریق ژل به‌منظور تقویت گونه‌ها و گونه گذاری(و همچنین تقویت لب‌ها، زیر چشم، دست و لاله گوش و البته تزریق در صورت جهت کاهش خطوط خنده) امروزه از محبوبیت زیادی برخوردار گشته است.

با استفاده از ترکیبی از مواد تزریقی، دکتر پرویزیان می‌توانند سریعاً گونه شما را تقویت کرده و حجم ازدست‌رفته آن را بازگردانند.

ژل‌های مبتنی بر اسید هیالورونیک مانند (Perlane)، و ژل‌های بادوام‌تر مانند (Radiesse) و (Sculptra) برای بازسازی حجم گونه‌ها و جبران حجم ازدست‌رفته رفته ایدئال می‌باشند.

نتیجه تزریق به‌طور متوسط از شش ماه تا یک سال طول می‌کشد، حتی ممکن است از این میزان نیز بیشتر دوام داشته باشند. درنتیجه انحنای گونه شما اصلاح‌شده و ظاهری جوان به خود می‌گیرد.

تزریق ژل گونه

تزریق مواد مبتنی بر اسید هیالورونیک و مواد تحریک‌کننده کلاژن‌ها، هر دو می‌توانند حجم گونه را تقویت کرده و زوایای صورت را اصلاح نمایند، بدون آنکه نیاز به عمل جراحی و یا اقدامات دائمی باشد.

تزریق ژل‌ها برای شکل‌دهی مجدد گونه در اطراف حلقه چشم مفید می‌باشند، جایی که اغلب نشانه‌های افزایش سن ازآنجا شروع می‌شود.

تزریق در این ناحیه باید عمیق‌تر و باظرافت بیشتری انجام شود تا اختلالی در بینایی شخص ایجاد نشود. در اثر تزریق ممکن است پوست این ناحیه نازک‌تر گردد.

برای به دست آوردن جلوه‌ای طبیعی در صورت، ژل باید به‌درستی در جلوی گونه‌ها تزریق شود، درست در بخش خارجی استخوان گونه، درنتیجه ژل باعث می‌شود چشم‌ها کمی بالاتر بیایند.

قسمت فوقانی گونه در امتداد خط اشک کشیده می‌شود. تزریق ژل و یا چربی می‌تواند به کشیده شدن گوشه بیرونی گونه‌ها کمک نمایند، درنتیجه حجم گونه و ناحیه زیر چشم به نحوی افزایش حجم می‌یابند که نسبت و توازن آن‌ها افزایش یابد.

تزریق ژل زیبایی (Sculptra)، که حاوی مواد محرک تولید کلاژن نیز می‌باشد، در ناحیه فوقانی گونه‌ها، علاوه بر تقویت ناحیه فوقانی گونه‌ها، باعث کشیده شدن ناحیه زیرگونه‌ها نیز می‌شود.

ناحیه‌ای که در اثر افتادگی گونه‌ها ممکن است مسطح شده باشد. با کشیده شدن گونه‌ها، ساختارهای دیگر صورت نیز به طرز ظریفی کشیده خواهند شد، مانند گوشه‌های دهان و خط فک، درنتیجه نمای زوایای صورت بهتر به نظر خواهد رسید.

از ژل‌های تزریقی (Radiesse)، (JUVEDERM) و (Artefill) نیز برای دستیابی به نتایج مشابه می‌توان استفاده نمود.

استفاده از پروتز به‌منظور بزرگ و برجسته کردن گونه‌ها

استفاده از پروتز گونه‌ها نیز یک‌راه حل دائمی برای گونه‌های مسطح و توخالی، محسوب می‌گردد.

این عوارض ممکن است در اثر تغییرات در استخوان‌ها، اثر نیروی جاذبه و دیگر فاکتورهای افزایش سن به وجود آید که در پی آن پوست سست شده و چین‌وچروک‌ها ظاهر می‌شوند.

هنگامی‌ که پوست شل می‌شود و اندازه استخوان‌ها تغییر می‌کند، پوست و عضلات دیگر نمی‌توانند به‌درستی موقعیت خود را بر روی استخوان‌ها حفظ نمایند.

استفاده از پروتزهای صورت مانند پروتز گونه، می‌تواند مناطقی را که کاهش حجم داده‌اند تقویت نموده و برجسته سازی گونه را انجام دهد .

اگرچه شکل و ظاهر پروتزها قابل‌ تغییر می‌باشد، اما تزریق ژل بیشتر جلوه طبیعی به‌ ظاهر افراد می‌دهد تا پروتزها.

هزینه برجسته سازی گونه با جراحی و بدون جراحی

هزینه تقویت حجم گونه‌ها و هزینه برجسته سازی گونه به روش مورداستفاده و اهداف شما بستگی خواهد داشت.

در طی جلسه اول مشاوره با دکتر پرویزیان، بر اساس اهداف شما، جزئیات درمان و هزینه برجسته سازی گونه، برای شما به‌صورت کامل شرح داده خواهد شد.

درباره نویسنده

دکتر پرویزیان
دکتر فرزاد پرویزیان- فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری

نظرات بسته شده است.

Call Now Button