بزرگ کردن باسن با تزریق چربی و عوارض پروتز باسن

در این مقاله می خواهیم در مورد بزرگ کردن باسن با تزریق چربی و عوارض پروتز باسن بحث کنیم. داشتن یک باسن نامتناسب می‌تواند تأثیر زیادی بر اندام کلی فرد داشته باشد. ممکن است بقیه‌ی اندام‌های بدن شکل مناسبی داشته باشند اما اگر باسن حجم و اندازه‌ی قابل‌توجهی نداشته باشد، فرد از تناسب اندام خود احساس نارضایتی دارد. عمل تزریق چربی از طریق ترکیبی از لیپوساکشن و انتقال سلول‌های چربی، یک انحناء طبیعی و ظریف به باسن می‌دهد. بسیاری از بیماران دکتر فرزاد پرویزیان ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، قادر به انجام عمل تزریق چربی به باسن همراه با عمل بزرگ کردن سینه و همچنین عمل جراحی زیبایی شکم به طور همزمان می باشند. اگر برای تغییر شکل ران‌ها و باسن از چربی بدن استفاده شود ، خط کمر و ران‌ها نیز زیباتر می‌شود. عمل تزریق چربی سرتاسر پروفیل باسن را پُر می‌کند، پوست شُل و افتاده‌ی باسن را سفت می‌کند، لباس‌ها بهتر به بدن فیت می‌شوند و باعث می‌شود بیمار احساس جوانی و طراوت داشته باشد.

عمل لیپو وتزریق چربی به باسن توسط دکتر پرویزیان بهترین جراح پلاستیک تهران

تزریق چربی به باسن

عمل تزریق چربی چیست ؟ تزریق چربی برای حجیم کردن باسن روشی است که از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌کند؛ چربی از نواحی چاق بدن مانند ران‌ها برداشته می‌شود و به نواحی که لاغرتر هستند و حجم کمی دارند تزریق می‌شود. عمل تزریق چربی برای حجم دادن به لب‌ها، پر کردن چین و چروک پوست، قدرت دادن به دست‌ها و حجیم کردن و بالا نگه داشتن سینه و باسن مورد استفاده قرار می‌گیرد. عمل زیبایی سینه و باسن با تزریق چربی، نقش مهمی در زیباتر به نظر رسیدن اندام فرد دارد. تقبل  هزینه تزریق چربی روشی ایمن و دائمی برای انتقال چربی به مناطق مختلف بدن است.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای عمل تزریق چربی به باسن هستند ؟

معمولاً اگر فردی دارای اضافه وزن است و یا لباس‌هایی با سایزهای بزرگ می‌پوشد، احتمالاً می‌تواند بهترین گزینه برای لیپوساکشن و انتقال چربی باشد. افرادی که لباس‌های با سایز کوچک می‌پوشند معمولاً کاندیدای مناسبی برای عمل تزریق چربی در باسن نیستند زیرا آنها چربی کافی برای برداشت و انتقال ندارند. عمل برجسته کردن باسن با چربی بدن خود فرد بسیار جالب است؛ نتایج آن بسیار طبیعی به نظر می‌آیند و به خاطر اینکه چربی از مواد بدن فرد است، احتمال پس زدن چربی توسط بدن بسیار کم است. مدیریت و کنترل این عمل می‌تواند بسیار سخت باشد مگر اینکه پزشک و دستیاران او به خوبی آموزش دیده و تجربه کافی انجام عمل را داشته باشند؛ دکتر پرویزیان و دستیاران وی تخصص و تجربه لازم برای انجام عمل تزریق چربی را دارند. دکتر پرویزیان از طریق برداشت چربی از نواحی چاق بدن ( مانند پهلوها، قسمت بیرونی ران‌ها، قسمت بالایی باسن ) و تزریق آن به ناحیه باسن، یک باسن شکیل و خوش‌ریخت با یک انحنای مناسب برای بیمار ایجاد می‌کند.

شکل دهی باسن از طریق پیوند چربی

استفاده از چربی جهت افزایش سایز باسن ، امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته تا جایی که در سرتاسر دنیا طرفداران بیشماری به خود اختصاص داده است. یکی از دلایلی که سبب گرایش افراد به انجام عمل تزریق چربی به باسن شده است این است که افراد می توانند به این طریق به سهولت به فرم باسن ایده آل خود دست بیابند. بنابراین افرادی که باسن آن ها برجستگی ندارد یا به عبارتی دارای باسنی تخت و مسطح هستند ، گزینه مناسبی برای انجام این عمل می باشند. لازم به ذکر است که تزریق چربی به باسن در مقایسه با دیگر روش هایی که در راستای افزایش سایر باسن ( جراحی پروتز باسن ) مورد استفاده قرار می گیرند ، حالتی کم تهاجمی تر دارد و می تواند جایگزین مناسبی برای روش های جراحی باشد.

آیا تزریق چربی به باسن درد دارد ؟

خیر ، این روش با تزریق آرام بخش یا تحت بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود ، در نتیجه فرد در حین تزریق دردی نخواهد داشت ؛ البته در برخی موارد ممکن است بسته به وضعیت بیمار تحت بیهوشی نیز انجام شود. لازم به ذکر است که افراد پس از تزریق چربی به باسن ، احتمالا ناراحتی مختصری خواهند داشت که نگران کننده نبوده و با مصرف مسکن ، به راحتی برطرف می گردد.

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی خطرناک است ؟

خیر ، توجه داشته باشید که چربی تزریقی به باسن از بافت چربی خود بیمار به دست می آید و پس از خالص سازی ، مجددا به بدن همان فرد تزریق می گردد ؛ از این رو حساسیت ، ناسازگاری و هیچ گونه خطری ایجاد نخواهد کرد.

نتایج تزریق چربی به باسن

در عمل تزریق چربی ، هیچ نوع برشی بر روی بدن بیمار ایجاد نمی گردد ؛ بنابراین هیچ جای زخمی بر روی پوست وی ایجاد نخواهد شد. همچنین بر خلاف جراحی پروتز باسن ، هیچ گونه جسم خارجی وارد بدن بیمار نمی شود و این اتفاق سبب می شود که بیمار احساس یک باسن طبیعی داشته باشد.

دوران نقاهت پس از تزریق چربی به باسن

ناگفته نماند که زمان بهبودی پس از تزریق چربی ، بسیار کوتاه است ؛ از این رو به طور کلی افراد می توانند بعد از بازه زمانی کوتاهی پس از تزریق چربی به باسن ، به فعالیت های روزانه خود بازگردند.

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی و عوارض پروتز باسن

قبل از طی درمان و بعد از عمل تزریق چربی

 • آماده شدن برای انتقال چربی

دکتر پرویزیان در مورد چگونگی آماده شدن برای عمل، دستورالعمل‌های خاصی را به شما ارائه می‌دهد. در صورتی که دخانیات و یا داروهای ضدالتهابی مانند آسپیرین مصرف می‌کنید، بهتر است حداقل چهار هفته قبل از عمل مصرف این‌ها را قطع کنید؛ زیرا دخانیات و این داروها می‌توانند مانع جریان خون به پوست شوند و همچنین روند بهبودی را مختل کنند.

 • طی درمان

عمل تزریق چربی در مطب دکتر پرویزیان، با استفاده از ابزارهای استریل و در اتاق مخصوص جراحی انجام می‌شود. با استفاده از یک سوزن مخصوص که به آن کانولای لیپوساکشن نیز می‌گویند، چربی از مناطق از پیش تعیین‌شده برداشته می‌شود.

سپس چربی تحت یک فرایند تصفیه قرار می‌گیرد تا مایعات، خون و دیگر اجزای اضافی آن حذف شود. سرانجام چربی تصفیه‌ شده به نواحی موردنظر تزریق می‌شود. از عمل تزریق چربی برای بزرگ کردن باسن  ، فرم دهی به ساق پا و یا گونه استفاده می گردد. معمولاً سوزن تزریق به صورت مکرر و در قالب یک الگوی خاص در سراسر ناحیه موردنظر قرار داده می‌شود تا چربی را به طور یکنواخت تزریق کند.

 • بعد از عمل تزریق چربی

ورم کردن بعد از تزریق چربی امری شایع است، اما معمولاً بعد از گذشت 2 تا 3 هفته از عمل بزرگ کردن باسن تورم برطرف می‌شود. شدت تورم در درجه اول به محل تزریق چربی بستگی دارد. توصیه می‌شود در طول سه تا چهار هفته اول بعد از عمل، از نشستن و دراز کشیدن طولانی‌مدت روی ناحیه تحت درمان خودداری کنید؛ شما باید روی پهلوها بخوابید و بر روی یک بالشت با سطح بسیار نرم بنشینید. به دلیل وجود کمی تورم و کبودی، ممکن است مدتی طول بکشد تا نتایج تزریق چربی آشکار شود. بعد از گذشت دو هفته، تورم و علائم دیگر فروکش می‌کند و بیمار قادر خواهد بود نتایج عمل را مشاهده کند. بعد از عمل تزریق، معمولاً چربی تزریق‌شده قابل‌ لمس است و به مدت یک سال با موفقیت در جای خود باقی می‌ماند. خطر رد کردن چربی تزریق‌شده توسط بدن وجود ندارد زیرا برخلاف جراحی پروتز باسن که یک ماده‌ی خارجی است، چربی که قرار است تزریق شود از بدن خود فرد برداشت می‌شود. همچنین در عمل تزریق چربی، خطرات دیگر مرتبط با پروتز مانند شکستگی و نشت دادن نیز وجود ندارد.

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی و عوارض پروتز باسن

با ادامه مقاله بزرگ کردن باسن با تزریق چربی و عوارض پروتز باسن همراه باشید.

مزایای روش تزریق چربی نسبت به روش‌های دیگر

 1. جای زخم قابل‌ مشاهده‌ ای به جای نمی‌ماند.
 2. احتمال بروز واکنش آلرژیک وجود ندارد.
 3. این روش راحت و ایمن است.
 4. مدت‌ زمان بهبودی سریع و کوتاه است.
 5. نتایج بدست آمده طبیعی هستند و تا چند سال دوام می‌آورند.
 6. اگر همراه با عمل‌های دیگر زیبایی انجام شود، مقرون به صرفه خواهد بود.

پروتز باسن و خطرات آن نسبت به عمل تزریق چربی

ما برای بزرگ کردن باسن رویکرد تزریق چربی را ترجیح می‌دهیم؛ به این دلیل که عوارض برجسته کردن باسن با تزریق چربی کمتر از استفاده از پروتز است. در روش بزرگ کردن باسن با تزریق چربی از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود. نتایج روش تزریق چربی  باسن نسبت به روش پروتز باسن طبیعی‌تر به نظر می‌آید و همچنین خطر عفونت کردن آن نیز کمتر است. مزیت دیگر تزریق چربی به باسن این است که می‌توان نواحی اطراف باسن را نیز تغییر شکل داد و نتیجه پایانی عمل زیبایی باسن را بهبود بخشید. در صورت لزوم و برای افزایش حداکثری حجم باسن می‌توان پایین کمر و ران‌ها را نیز تحت عمل تزریق قرار داد. البته مواردی وجود دارد که عمل پروتز باسن به عمل تزریق چربی ترجیح داده می‌شود مانند بدن‌سازانی که بدنشان چربی کافی برای تزریق ندارد.در ضمن عوارض پروتز باسن نیز به ندرت پیش می‌آید.

هزینه بزرگ کردن باسن با تزریق چربی

هزینه‌های مرتبط با روش تزریق چربی عبارتند از:

 • دستمزد جراح
 • هزینه تسهیلات جراحی
 • هزینه بیهوشی
 • نسخه‌های دارو
 • لباس بعد از عمل

لازم است به خاطر داشته باشید که رضایت نهایی شما اهمیت بسیار بیشتری نسبت به هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، دارد. دکتر پرویزیان آموزش، تجربه و روش‌های مراقبتی ویژه‌ای را با هم ترکیب می‌کند تا به بیماران خود نتایج چشمگیری ارائه دهد.

dr-img

دکتر فرزاد پرویزیان

دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری عضو انجمن جراحان پلاستیک وزیبایی ایران عضو مرکز تحقیقات سوختگی و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک آموزش در دوره درمانهای نوین زخم ها و NPWT در برلین آلمان نفر اول امتحانات شفاهی پذیرش دکترای فوق تخصصی سال ۱۳۹۰ رتبه برتر امتحانات پذیرش دکترای فوق تخصصی سال ۱۳۹۰ دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۳۹۰-۱۳۹۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا