بزرگ کردن باسن با تزریق چربی و عوارض پروتز باسن

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن، روشی است که به منظور افزایش حجم، اصلاح فرم، زیبایی اندام و برطرف نمودن افتادگی و چین و چروک های پوست در ناحیه باسن انجام می شود. طبق اصول زیبایی شناسی بدن، سایز باسن باید متناسب با قد، فرم کلی بدن و اندازه سایر اعضای بدن باشد. همچنین داشتن انحنای استاندارد در قسمت پایین کمر و محل ادامه پیدا کردن ران ها، از جمله عوامل موثر در زیبایی اندام محسوب می شود.

افرادی که به دلیل شکل و اندازه باسن، از ظاهر و تناسب اندام خود رضایت ندارند می توانند درباره تزریق چربی به باسن آگاهی کسب کرده و در صورت تمایل، مشاوره های اختصاصی را از جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی دریافت نمایند.

دکتر فرزاد پرویزیان، از بهترین جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی، عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران هستند که با نظر به سابقه فعالیت حرفه ای درخشان و رضایت تعداد زیاد زیباجویان، می توانید با اطمینان خاطر برای انجام تزریق چربی به باسن، به ایشان مراجعه نمایید.

در این مقاله با نحوه ی انجام تزریق چربی به باسن، اقدامات قبل و بعد از آن، عوارض و هزینه مربوط به آن آشنا خواهید شد. شما می توانید سوالات خود را در انتهای مقاله و بخش دیدگاه ها برای ما ارسال نمایید.

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن که با عنوان لیفت باسن برزیلی نیز شناخته می شود، روشی است که در آن از چربی بدن خود بیمار برای بزرگ کردن و بهبود شکل باسن استفاده می‌شود؛ چربی از قسمت هایی از بدن که دارای چربی اضافی هستند؛ مانند ران‌ها، شکم و پهلو، برداشته شده و به قسمت هایی که لاغرتر هستند و حجم کمی دارند تزریق می‌شود. تزریق چربی به باسن، زمانی که به دست یک جراح فوق تخصص زیبایی و پلاستیک، آشنا با معیار های زیبایی روز و تکنیک های نوین انجام می شود، صرفا راهی برای بزرگ کردن باسن نیست؛ بلکه باعث زیباتر شدن هرچه بیشتر بدن خواهد شد. وقتی هارمونی مناسب بین اندازه کمر و باسن برقرار باشد و زاویه مطلوب در انحنای کمر رعایت شود، بدون شک اندام شما زیبا و جذاب تر به نظر خواهد رسید. عمل تزریق چربی برای حجم دادن به لب‌ها، پر کردن چین و چروک پوست و حجیم کردن و بالا نگه داشتن سینه و باسن مورد استفاده قرار می‌گیرد. بزرگ کردن باسن با تزرریق چربی، یک روش نسبتا ایمن و بی خطر و با ماندگاری طولانی برای اصلاح فرم و اندازه و زیبایی کلی اندام است.

عمل لیپو وتزریق چربی به باسن توسط دکتر پرویزیان بهترین جراح پلاستیک تهران

00:14
truncate dir-rtl

عمل لیپو و تزریق چربی به باسن | دکتر پرویزیان | جراح پلاستیک تهران

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای عمل تزریق چربی به باسن هستند ؟

به طور کلی افرادی که دارای چربی های موضعی و اضافه در بخش هایی از بدن خود هستند، می توانند کاندید عمل انتقال و تزریق چربی به باسن باشند؛ زیرا این اقدام فقط باید با چربی بدن خود فرد انجام شود. در صورتی که چربی اضافی به مقدار کافی موجود نباشد، عملا نمیتوان این اقدام را انجام داد.

نتایج حاصل از تزریق چربی به باسن بسیار طبیعی به نظر می‌آیند و به خاطر اینکه چربی از بدن خود فرد است، تقریبا احتمال پس زدن چربی توسط بدن بسیار محدود و تقریبا صفر است.

در صورتیکه دارای شرایط زیر هستید، می توانید کاندید مناسبی برای تزریق چربی به باسن باشید:

 • از لحاظ جسمانی سالم هستید.
 • از اندازه و فرم باسن خود رضایت ندارید.
 • در سایر نواحی بدن، چربی اضافی دارید؛ که می توان برای تزریق به باسن از آن استفاده کرد.
 • برای دوران نقاهت و مراقبت های بعد از تزریق چربی به باسن، آمادگی دارید.
 • بیماری مزمنی مانند دیابت که در بهبود زخم اختلال ایجاد میکند، ندارید.
 • سیگار و دخانیات مصرف نمی کنید.
 • در مورد نتیجه، انتظارات واقع بینانه و معقول دارید.

مزایای بزرگ کردن و اصلاح فرم باسن با تزریق چربی

استفاده از چربی جهت افزایش سایز باسن، امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته تا جایی که در سرتاسر دنیا طرفداران بیشماری را به خود اختصاص داده است. یکی از دلایلی که سبب گرایش افراد به انجام عمل تزریق چربی به باسن شده این است که افراد می توانند با کمک این روش، به سهولت به فرم باسن ایده آل خود دست پیدا کنند. بنابراین افرادی که باسن آن ها برجستگی ندارد یا به عبارتی دارای باسنی تخت و مسطح هستند، گزینه مناسبی برای انجام این عمل می باشند. لازم به ذکر است که تزریق چربی به باسن در مقایسه با دیگر روش هایی که در راستای افزایش سایر باسن ( جراحی پروتز باسن ) مورد استفاده قرار می گیرند،کم تهاجمی تر بوده و می تواند جایگزین مناسبی برای روش های جراحی باشد.

مزایای روش تزریق چربی نسبت به روش‌های دیگر

 1. جای زخم قابل‌ مشاهده‌ ای به جای نمی‌ماند.
 2. احتمال بروز واکنش آلرژیک وجود ندارد.
 3. این روش راحت و ایمن است.
 4. مدت‌ زمان بهبودی سریع و کوتاه است.
 5. نتایج بدست آمده طبیعی هستند و تا چند سال دوام می‌آورند.
 6. اگر همراه با عمل‌های دیگر زیبایی انجام شود، مقرون به صرفه خواهد بود.

آیا تزریق چربی به باسن درد دارد ؟

خیر، این روش با تزریق آرام بخش یا تحت بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود. در نتیجه فرد در حین تزریق دردی نخواهد داشت؛ البته در برخی موارد ممکن است بسته به وضعیت بیمار، تحت بیهوشی نیز انجام شود. لازم به ذکر است که افراد پس از تزریق چربی به باسن، احتمالا ناراحتی و درد مختصری خواهند داشت که نگران کننده نبوده و با مصرف مسکن به راحتی برطرف می گردد.

آیا بزرگ کردن باسن با تزریق چربی خطرناک است ؟

خیر، توجه داشته باشید که چربی تزریقی به باسن از بافت چربی بدن خود بیمار به دست می آید و پس از خالص سازی، مجددا به بدن همان فرد تزریق می گردد. به همین دلیل حساسیت، ناسازگاری و هیچ گونه خطری ایجاد نخواهد کرد.

نتایج تزریق چربی به باسن

در عمل تزریق چربی ، هیچ نوع برشی بر روی بدن بیمار ایجاد نمی گردد ؛ بنابراین هیچ جای زخمی بر روی پوست وی ایجاد نخواهد شد. همچنین بر خلاف جراحی پروتز باسن ، هیچ گونه جسم خارجی وارد بدن بیمار نمی شود و این اتفاق سبب می شود که بیمار احساس یک باسن طبیعی داشته باشد.

دوران نقاهت پس از تزریق چربی به باسن

ناگفته نماند که زمان بهبودی پس از تزریق چربی، بسیار کوتاه است؛ از این رو به طور کلی افراد می توانند بعد از بازه زمانی کوتاهی پس از تزریق چربی به باسن، به فعالیت های روزانه خود بازگردند.

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی و عوارض پروتز باسن

مهم ترین نکات و اقدامات قبل و بعد از تزریق چربی به باسن

 • آماده شدن برای انتقال چربی

دستوالعمل های لازم برای آماده شدن قبل از انجام تزریق چربی، توسط جراح به شما ارائه و آموزش داده خواهد شد. معمولا، در صورتی که بیمار دخانیات و یا داروهای ضدالتهابی مانند آسپیرین مصرف می‌کند، بهتر است حداقل چهار هفته قبل از عمل مصرف این‌ها را قطع کند؛ زیرا دخانیات و داروهای ضد التهابی می‌تواند مانع جریان خون به پوست شود و در نتیجه در روند بهبودی و ترمیم، اختلال ایجاد نماید.

 • در طول تزریق چربی به باسن

عمل تزریق چربی در مطب دکتر پرویزیان، با استفاده از ابزارهای استریل و در اتاق مخصوص جراحی انجام می‌شود. با استفاده از یک سوزن مخصوص که به آن کانولای لیپوساکشن نیز می‌گویند، چربی از مناطق از پیش تعیین‌شده برداشته می‌شود. سپس چربی تحت یک فرایند تصفیه قرار می‌گیرد تا مایعات، خون و دیگر اجزای اضافی آن حذف شود. سرانجام چربی تصفیه‌ شده به نواحی مورد نظر تزریق می‌شود. معمولاً سوزن تزریق به صورت مکرر و در قالب یک الگوی خاص در سراسر ناحیه موردنظر قرار داده می‌شود تا چربی را به طور یکنواخت تزریق شود.

 • بعد از عمل تزریق چربی

ورم کردن بعد از تزریق چربی امری شایع است؛ اما معمولاً بعد از گذشت 2 تا 3 هفته از عمل بزرگ کردن باسن تورم برطرف می‌شود. شدت تورم در درجه اول به محل تزریق چربی بستگی دارد. توصیه می‌شود در طول سه تا چهار هفته اول بعد از عمل، از نشستن و دراز کشیدن طولانی‌مدت روی ناحیه تحت درمان خودداری کنید؛ شما باید روی پهلوها بخوابید و بر روی یک بالشت با سطح بسیار نرم بنشینید. به دلیل وجود کمی تورم و کبودی، ممکن است مدتی طول بکشد تا نتایج تزریق چربی آشکار شود. بعد از گذشت دو هفته، تورم و علائم دیگر فروکش می‌کند و بیمار قادر خواهد بود نتایج عمل را مشاهده کند. بعد از عمل تزریق، معمولاً چربی تزریق‌شده قابل‌ لمس است و به مدت یک سال با موفقیت در جای خود باقی می‌ماند. خطر رد کردن چربی تزریق‌شده توسط بدن وجود ندارد زیرا برخلاف جراحی پروتز باسن که یک ماده‌ی خارجی است، چربی که قرار است تزریق شود از بدن خود فرد برداشت می‌شود. همچنین در عمل تزریق چربی، خطرات دیگر مرتبط با پروتز مانند شکستگی و نشت دادن نیز وجود ندارد.

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی و عوارض پروتز باسن

برای بزرگ کردن باسن، پروتز بهتر است یا تزریق چربی؟

ما برای بزرگ کردن باسن رویکرد تزریق چربی را ترجیح می‌دهیم؛ به این دلیل که عوارض برجسته کردن باسن با تزریق چربی کمتر از استفاده از پروتز است. در روش بزرگ کردن باسن با تزریق چربی از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود. نتایج روش تزریق چربی  باسن نسبت به روش پروتز باسن طبیعی‌تر به نظر می‌آید و همچنین خطر عفونت کردن آن نیز کمتر است. مزیت دیگر تزریق چربی به باسن این است که می‌توان نواحی اطراف باسن را نیز تغییر شکل داد و نتیجه پایانی عمل زیبایی باسن را بهبود بخشید. در صورت لزوم و برای افزایش حداکثری حجم باسن می‌توان پایین کمر و ران‌ها را نیز تحت عمل تزریق قرار داد. البته مواردی وجود دارد که عمل پروتز باسن به عمل تزریق چربی ترجیح داده می‌شود مانند بدن‌سازانی که بدنشان چربی کافی برای تزریق ندارد.در ضمن عوارض پروتز باسن نیز به ندرت پیش می‌آید.

هزینه تزریق چربی به باسن

محاسبه قیمت تزریق چربی به باسن بستگی به میزان چربی مورد نیاز، گرید علمی و تجربه جراح، محل انجام عمل و … دارد. به هیمن دلیل امکان اعلام یک رقم بعنوان هزینه وجود ندارد. بلکه هر فرد برای آگاهی یافتن از هزینه مربوط به خود، لازم است با جراح مشورت نماید. به طور کلی مواردی که در تعیین هزینه‌ تزریق چربی موثر هستند، عبارتند از:

 • دستمزد جراح
 • هزینه تسهیلات و ابزار جراحی
 • هزینه بیهوشی
 • نسخه‌های دارو
 • لباس بعد از عمل

لازم است به خاطر داشته باشید که رضایت نهایی شما اهمیت بسیار بیشتری نسبت به هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، دارد. دکتر پرویزیان آموزش، تجربه و روش‌های مراقبتی ویژه‌ای را با زیباجویان مطرح می کنند تا رضایت هرچه بیشتر از نتیجه عمل، حاصل شود.

مطالب مرتبط