تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت یک فیلر طبیعی و یک پرکننده محبوب برای زاویه سازی صورت و یا پر کردن نقاط مختلف صورت آقایان و بانوان شناخته می شود. به دلیل اینکه جنس این فیلر از بدن خود فرد است، عوارض جانبی و حساسیت ها برای تزریق این نوع فیلر به شدت کاهش پیدا کرده است. همچنین به دلیل ماندگاری بالای تزریق چربی به صورت می توان آن را یکی از محبوب ترین فیلرهای حال حاضر در نظر گرفت. اگر شما هم قصد انجام این کار را دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.  

مزایای تزریق چربی به صورت

فیلر متشکل از چربی از سایر فیلر ها، ماندگاری بیشتری دارد. این فیلر از جنس خود بدن است. بنابراین تا حدی از آن جذب پوست می‌شود. به این دلیل که این چربی از جنس خود بدن است، واکنش های آلرژیک به همراه ندارد. همچنین سلول های چربی پیوند زده شده به صورت دائمی هستند و با رعایت مراقبت ها، نتیجه آن دائمی خواهد بود. مگر آنکه عوامل تاثیر گذار به مرور زمان موجب کاهش اثر بخشی نتیجه شود.

مراحل تزریق چربی به صورت

همه این موارد در مزایای انواع فیلر باعث شده است که استفاده آن در بانوان و آقایان گسترش یابد.

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می شود؟

اگر قصد انجام این کار را دارید، شاید این سوال برایتان ایجاد شود که تزریق چربی چگونه انجام می شود. مراحل تزریق چربی به صورت مشابه مواردی است که در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت:

مراحل تزریق فیلر به صورت

برداشت بافت از ناحیه

در این مرحله با کمک کانولا از نواحی مختلفی مثل ران و شکم چربی استخراج می شود. این یک اقدام پر تهاجمی نیست. برای این کار لازم است ناحیه مورد نظر بی حس شده و به کمک کانولا چربی از بافت مورد نظر برداشت شود.

مرحله آماده سازی

بعد از آنکه چربی از بافت برداشت شد، نوبت به آماده سازی فیلر می رسد.  فیلر در دستگاهی شبیه سانتریفیوژ قرار گرفته و بخشی از آن جدا سازی می‌شود. پس از آن برای تزریق آماده می شود.

مرحله تزریق

فیلر آماده شده به بخش های مختلف صوت بنا به درخواست فرد انجام می شود. این یک فرایند غیر تهاجمی و در عین حال تاثیر گذار است که می توانید تاثیرات آن را در همان جلسات ابتدایی نیز مشاهده کنید.

نواحی تزریق چربی به صورت؟

چربی بیشتر در کدام نواحی صورت تزریق می شود؟ از این فیلر می توان برای حجم دهی به بخش های مختلف صورت استفاده کرد. از جمله نواحی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زیر چشم
 • گونه
 • فک و چانه
 • لب

تزریق چربی به صورت برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که هر کدام از ویژگی های زیر را دارند، میتوانند از آن بهره ببرند:

 • اصلاح چین و چروک های صورت
 • اصلاح اسکار جای زخم و ناهمواری های صورت
 • جوانسازی و افزایش طراوت پوست
 • افزایش حجم به بخش های مختلف صورت

تزریق چربی به صورت علاوه بر این مناسب تمام کسانی است که میخواهند خطوط عمیق صورت نظیر خط خنده و خط اخم را از بین ببرند. همچنین قصد دارند با عاملی که موجب افزایش زود هنگام پیری پوست می شود، مقابله کنند.

آیا تزریق چربی خطرناک است؟

تزریق چربی یک روش غیر جراحی و کم تهاجمی است که معمولا مشکلی برای افراد ایجاد نمی کند. موارد ایجاد شده در اثر تزریق ، معمولا کوتاه مدت بوده و در صورت رعایت مراقبت های بعد از تزریق از بین می رود. اما برای انجام این کار لازم است به افراد متخصص مراجعه کنید. مراجعه به افراد غیر متخصص می تواند عوارض جبران ناپذیری در پی داشته باشد و احتمال برخی از عوارض جانبی نظیر مواردی که در ادامه به آن اشاره می کنیم را بالا ببرد:

 • افزایش خطر ابتلا به عفونت
 • باقی ماندن جای زخم و اسکار
 • خونریزی
 • عدم دریافت نتیجه دلخواه

 انواع تکنیک های تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت تکنیک های مختلفی دارد برخی از پرطرفدارترین آن ها مواردی هستند که در ادامه مقاله به آن اشاره می کنیم:

لیپوفیلینگ صورت

در این تکیک چربی های تزریق شده از مناطق مختلف بدن فرد به نواحی زیر پوست تزریق می شود. این یک تکنیک کم تهاجمی با اثربخشی بالاست که موارد استفاده از آن جوانسازی پوست صورت و افزایش شادابی آن است.

نانوفتینگ صورت

در این تکنیک، چربی های استخراج شده با سلول های بنیادی به صورت تزریق میشود. این مورد باعث ایجاد مزایایی می شود که از جمله آن ها می توان به برطرف شدن ریزترین خطوط صورت اشاره کرد.

نکاتی که باید قبل از تزریق چربی بدانید

چربی یکی از محبوب ترین فیلر های موجود برای اصلاح نواحی مختلف است. برخی از نکات وجود دارد که لازم است قبل از انجام این اقدام زیبایی بدانید. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لازم است مصرف برخی دارو ها نظیر آسپرین حداقل دو هفته قبل از جراحی قطع شود.
 • لازم است از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی دو هفته قبل از تزریق پرهیز کنید.
 • اگر بیماری های زمینه ای خاص دارید، لازم است به پزشک اطلاع دهید.
 • شب قبل استحمام کنید.
 • از مصرف هرگونه لوازم آرایش پرهیز کنید.

برای کسب نتیجه بهتر در این خصوص لازم است مراقبت های بعد از تزریق چربی را نیز رعایت کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.  

مطالب مرتبط