تزریق ژل

تزریق ژل به صورت

تزریق ژل به صورت چه مزایایی دارد؟ آیا می دانید نحوه صحیح تزریق ژل به صورت چگونه است؟ آیا تزریق ژل به صورت خطرناک است و عوارض جانبی دارد؟ امروزه به کار گیری روش ها زیبایی و جوانسازی صورت به منظور اهداف زیبایی و درمانی در زمینه های مختلف از اهمیت بسیاری برخوردار است.

بیهوشیبستریدوره نقاهتنحوه انجام نحوه اثربخشی
بی حسی موضعی نیاز نداردچند روز به صورت تزریقی فوری

تزریق ژل به صورت لاغر

اکثر افرادی که به دنبال پر کردن صورت با روش های مختلف هستند، حتما به این روش فکر کرده اند. تزریق ژل به صورت لاغر معجزه می کند! اثربخشی این روش برای زیبایی صورت به قدری بوده که استفاده آن اخیر بسیار مورد توجه بانوان و آقایان قرار گرفته است.

تزریق ژل به صورت

انواع ژل برای تزریق به صورت

انواع ژل برای تزریق به صورت از چه ترکیباتی تشکیل شده است؟

ژل های بر پایه اسید هیالورونیک

هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در بدن وجود دارد.  این ماده موجب آب رسانی پوست می شود و همچنین مواد مغذی را به پوست می رساند. این ماده تاثیر به سزایی در پر کردن پوست و همچنین افزایش شادابی و طراوت آن دارد و همچنین موجب تقویت خاصیت الاستین پوست می شود. به همین دلیل ژل هایی ک بر این پایه هستند، بسیار مورد استفاده هستند.

کلسیم هیدروکسی لاپاتیت

از جمله دیگر مواد پر کننده پوستی که ماندگاری نسبتا بالایی دارد، میتوان به کلسیم هیدروکسی لاپاتیت اشاره کرد. این ماده به عنوان محرک کلاژن ها شناخته می شود. کلاژن نوعی پروتئین است و تحریک کلاژن سازی در پوست می تواند خاصیت الاستینه پوست را افزایش داده و موجب حذف چین و چروک شود.

 پلی ال لاکتیک اسید (PLLA)

این نوع ژل، نوع پلیمر است که نهایتا جذب بدن می شود و ماندگاری نسبتا بالایی دارد. این ماده باعث ایجاد کلاژن های جدید در پوست می شود و نحوه تزریق، تعداد جلسات و همچنین نحوه تاثیر گذاری آن با اسید هیالورونیک متفاوت است.

پلی متیل متاکریلات (PMMA)

یکی دیگر از انواع ژل هایی که اکثرا در جراحی های زیبایی برای ایجاد تغییرات دائمی و طولانی مدت استفاد می شود، پلی متیل متاکریلات (PMMA)است . این ژل به عنوان یک فیلر نیمه دائم شناخته می شود. اما مدت تاثیر گذاری آن نیز طولانی است.

برند های معروف تزریق ژل به صورت

ژل برند های مختلفی دارد. برخی از پرطرفدارترین و اصلی ترین آن ها را در ادامه مقاله برایتان آورده ایم که می توانید با توجه به آن تصمیم بگیرید کدام برند ژل برای تزریق به صورت مناسب تر است؟ اول از همه لازم است به این مورد توجه کنیم. معیار هایی که نشان می دهد کدام برند بهتر است شامل موارد زیر می شود:

 • ماندگاری بالا
 • کاهش عوارض جانبی و کوتاه مدت
 • اثربخشی مناسب
 • قیمت مناسب

با توجه به معیار های ذکر شده، برند هایی که در ادامه مقاله به آن اشاره می کنیم، پرطرفدار ترین برند های تزریِق ژل به صورت هستند.

 • ژل لب ژوویدرم
 • ژل لب رستیلن سیلک
 • مزو ژل پروفایلو
 • ژل رووفیل
 • ژل آلیاکسین

نحوه تزریق ژل به صورت

برای تزریق ژل به صورت نیاز به بیهوشی و بی حسی ندارد. بسته به اینکه به کدام نواحی صورت فیلر تزریق می شود، مدت زمان انجام آن ممکن است متفاوت باشد. ممکن است برای این امر از بی حسی موضعی استفاده شود. سپس ژل مورد نیاز به بخش های مختلف صورت تزریق می شود. اثر بخشی ژل زودهنگام است اما بسته به نوع آن برخی از مدل و برندهای مختلف ممکن است نیاز به گذر زمان برای مشاهده نتایج وجود داشته باشد.

کاربرد تزریق ژل به صورت چیست؟

ژل از ماده ای تشکیل شده که موجب جوانسازی و شادابی می شود. اصلی ترین کاربرد ژل برای جبران حجم از دست رفته صورت است. برخی افراد به منظور زاویه سازی فک و برجسته سازی گونه نیز از آن استفاده می کنند. حجم دهی صورت با تزریق ژل یکی از اصلی ترین کاربرد ها به حساب می آید که به دنبال آن امر، اصلاح چین و چروک ها و همچنین جوانسازی صورت انجام می شود.

شما به چه منظور از این روش زیبایی استفاده می کنید؟ برای افزایش نتیجه بخشی لازم است اهداف خود و همچنین انتظاراتتان از نتیجه تزریق ژل را با متخصص درمیان بگذارید تا بتوانید با موفقیت این پروسه را طی کنید.

چه کسانی کاندید مناسب تزریق ژل به صورت هستند؟

این اقدام زیبایی برای آقایان و بانوان انجام می شود. بدون آنکه عوارض جانبی خاصی جان فرد را تهدید کند. البته برای این منظر بهتر است به متخصصی مراجعه کنید که در این زمینه تخصص و تجربه کافی را دارد. بهترین افراد برای این نوع فیلر، بانوان و آقایانی هستند که:

 • صورت آن ها چین و چروک داد.
 • به دنبال زاویه فک هستند.
 • دوست دارند چانه برجسته داشته باشید
 • به دنبال برجسته سازی گونه هستند.
 • به دنیل برجسته سازی لب هستند.
 • به دنبال جوانسازی پوست هستند.
 • دوست دارند اسکار و سایر ناهمواری های پوست را درمان کنند.

سوالات متداول

آیا تزریق ژل به صورت در بارداری مجاز است؟

خیر برای انجام اقدامات زیبایی لازم است بعد از دوره بارداری اقدام کنید. 

آیا تزریق ژل خطرناک است؟

خیر این یک روش کم خطر غیرتهاجمی است به شرطی که برای انجام آن به متخصص اعتماد کنید.

مطالب مرتبط