جراحی بینی

جراحی بینی

میل به داشتن چهره ای زیبا و عاری از نقص در تمامی افراد وجود دارد به همین دلیل است که امروزه جراحی های زیبایی ، طرفداران بسیار زیادی دارند. جراحی های زیبایی انواع بسیاری دارند و افراد با توجه به خواسته خود می توانند جراحی زیبایی مدنظرشان را انتخاب کنند. رأس جراحی های زیبایی ، جراحی بینی می باشد ؛ زیرا بینی در مرکزیت صورت قرار دارد و فرم آن ، تاثیر شگرفی در افزایش زیبایی چهره دارد، در نتیجه همین امر باعث می شود تا افراد بسیار زیادی در پی برطرف کردن اختلالات ظاهری بینی باشند. دکتر فرزاد پرویزیان ، بهترین جراح بینی تهران ، همان بینی را برایتان به ارمغان می آورد که مد نظرتا بوده است.

عمل بینی چیست ؟

جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین جراحی های زیبایی می باشد که به منظور بهبود اختلالات عملکردی و ایرادات ظاهری بینی انجام می شود. این عمل جراحی زیبایی تنها به دو روش باز یا بسته انجام می شود و تیترهایی با عنوان رینوپلاستی با لیزر یا عمل بینی استخوانی با لیزر و هرگونه تیتری که عمل بینی و لیزر را با یکدیگر مرتبط سازد تنها جنبه تبلیغاتی دارد.

جراحی بینی چه مشکلات و نواقصی را می تواند درمان نماید؟

 • اصلاح نوک بینی
 • تغییر پهنای بینی
 • اصلاح عدم تقارن بینی
 • رفع قوز روی پل بینی
 • رفع بزرگ بودن سوراخ های بینی
 • تغییر در اندازه بینی نسبت به تعادل و تناسب صورت

اگر می خواهید پس از جراحی ، بینی شما تقارن و تناسب بهتری داشته باشد دانستن اینکه صورت همه افراد تا حدی نامتقارن است مهم می باشد و نتیجه عمل ممکن است کاملاً متقارن نشود. در هر صورت هدف اصلی عمل ایجاد تعادل و تناسب در صورت است.

رینوپلاستی برای اصلاح انحراف تیغه بینی

آن نوع از جراحی بینی که برای بهبود راه تنفسی مسدود شده یا به اصطلاح نقص تنفسی انجام می شود نیازمند ارزیابی دقیق تری از ساختار بینی ست چرا که به طور مستقیم با تنفس انسان ارتباط دارد. یکی از شایع ترین علل اختلال تنفسی ، سپتوم انحرافی ست. عمل سپتوم انحرافی با تنظیم ساختار بینی جهت بهبود تنفس انجام می گردد.

چرا عمل جراحی زیبایی بینی؟

اکثر متقاضیان رینوپلاستی شناخت درستی از فرم بینی خود دارند و صرفا به دلیل زیباتر شدن و بهبود فرم ظاهری عمل بینی انجام می دهند. بنابراین فهم این نکته که دقیقا قصد تغییر در کدام قسمت از بینی خود را دارید و همینطور بتوانید آن را برای جراح توضیح بدهید از اهمیت بالایی برخوردار است. جراح پلاستیک به طور دقیق می تواند به شما بگوید چه تغییراتی به واسطه جراحی قابل رفع است و چه تغییراتی را نمی توان اعمال نمود. لازم به ذکر است برخی افراد ممکن است بعلت حادثه و یا تصادف مجبور به انجام عمل رینوپلاستی شوند. برخی دیگر به علت مشکلات تنفسی یا به زبانی دیگر بعلت مسدود شدن راه تنفس در تیغه بینی به سپتوپلاستی روی خواهند آورد. در هر دو صورت پزشک جراح برای انجام جراحی و به دست آمدن نتیجه بهتر برنامه ریزی مناسبی خواهد داشت.

روش های جراحی بینی

 • عمل بینی به روش باز

رینوپلاستی باز که رایج ترین روش جراحي بيني نیز می باشد از طریق برش های داخلی و برش کلوملا بینی انجام می شود. کلوملا در اصل ستون بینی دو پره بینی است که جراح بینی با برش این قسمت می تواند پوست را از ساختار بینی جدا سازد و تغییرات مدنظر را بر اسکلت بینی اعمال نماید. در رینوپلاستی باز، بخیه زدن برش کلوملا منجربه وجود بخیه بر سطح بینی می شود که جای بخیه بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی از بین می رود و قابل مشاهده نخواهد بود. در روش باز ، دید و دسترسی مستقیم جراح بینی به ساختار بینی امکانپذیر است به همین دلیل اکثریت جراحان بینی از روش باز برای عمل کردن دماغ استفاده می کنند زیرا معتقدند که در این روش امکان بروز خطا کمتر است.

 • عمل بینی به روش بسته

رینوپلاستی بسته تنها توسط برخی از جراحان بینی انجام می شود و برای رفع مشکلات جزئی بینی مناسب تر است. در عمل بینی بسته ، برش های موردنیاز از داخل بینی زده می شوند و همین امر منجربه عدم وجود بخیه بر سطح بینی می شود اما عدم برش کلوملا، دید جراح بینی را محدود می سازد و این امر امکان بروز خطا را افزایش می دهند. عمل بینی بسته تنها در مواقع خاص و با تایید جراح بینی انجام می شود. بهترین جراح بینی تهران که قادر باشد رینوپلاستی را به روش بسته انجام دهد ، قطعاً از مهارت بسیار بالایی برخوردار است زیرا در عمل بینی بسته ، پوست بینی از ساختار بینی جدا نمی شود و همین امر دید جراح بینی را محدود می سازد.

به طور کلی بهتر است انتخاب روش مناسب برای جراحی کردن را به عهده جراح بینی بگذارید تا با توجه به نوع بینی و مشکل بینی از بهترین روش برای عمل بینی استفاده شود. دکتر پرویزیان ، بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین جراح بینی تهران می باشند که امکان انجام موفقیت آمیز جراحی بینی و حصول نتایج مطلوب از آن را به بهینه ترین نحو ممکن برای مراجعین خود میسر می سازند.

🌟 جراحی زیبایی بینی توسط بهترین دکتر عمل بینی در شمال تهران

 

انواع بینی

بینی بر اساس ضخامت پوست و جنس غضروف بینی به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم بندی می شود. مبتنی بر نوع بینی، پروسه رینوپلاستی دارای تفاوت هایی خواهد بود.

عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی به دلیل ویژگی های این بینی در زمره جراحی های دشوار و پیچیده قرار دارد. البته در صورت انتخاب بهترین دکتر عمل بینی در شمال تهران که در زمینه جراحي بيني گوشتی دارای تجارب بالایی باشد ، می توان از انجام عمل بینی گوشتی به رضایت خاطر رسید.

ویژگی بینی های گوشتی

 1. بافت و غضروف ضعیفی دارند.
 2. از پوستی ضخیم برخوردارند.
 3. در نوک بینی دچار حالت افتادگی هستند.
 4. بینی های گوشتی در قسمت نوک بینی پهن و گرد می باشند.

تکنیک عمل بینی گوشتی

جهت عمل کردن بینی های گوشتی در گذشته از طریق برداشتن بافت و غضروف اضافی اقدام به کوچک نمودن بینی می شد ؛ اما این تکنیک منجر به بروز عوارضی در بینی می شد. دکتر پرویزیان ، بهترین جراح بینی در شمال تهران هم اکنون با استفاده از تکنیک های نوین رینوپلاستی ، از طریق تقویت بافت و غضروف بینی اقدام به جراحی بينی گوشتی می نمایند و بدین منظور از غضروف های بدن خود بیمار یا پروتز استفاده می کنند.

جراحی بینی - دکتر فرزاد پرویزیان

 

آیا عمل زیبایی بینی گوشتی برگشت پذیر است ؟

در صورت انتخاب دکتر عمل بینی خوب در تهران که به تکنیک های نوین عمل بینی اشراف کامل دارد ، جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر نخواهد بود. البته باید خاطر نشان نمود که در عمل کردن بینی های گوشتی به دلیل ضخامت پوست و ضعف غضروف نباید انتظار دستیابی به یک بینی بسیار کوچک و فانتزی را از این جراحی داشت.

عمل بینی استخوانی

در جراحی بینی های استخوانی به دلیل دارا بودن پوست نازک این نوع از بینی ها نتایج جراحی به خوبی قابل رویت خواهد بود و به طور کلی در پروسه عمل این نوع از بینی ها دستیابی به نتایج دلخواه امکان پذیر می باشد. جهت مشاوره در این زمینه می توانید به دکتر پرویزیان ، جراح بینی خوب در جردن تهران ، مراجعه کنید.

ویژگی بینی های استخوانی

 1. دارای پوستی نازک هستند.
 2. بسیار منعطف می باشند.
 3. بینی های استخوانی قوز دار یا اصطلاحا عقابی می باشند.
 4. غضروف و بافت آن ها از استحکام بالایی برخوردار است.

هدف از عمل بینی استخوانی

به طور کلی و از منظر زیبایی شناسی بینی یکی از معیارهای بینی زیبا و متناسب عدم وجود قوز روی بینی می باشد ، چرا که وجود برآمدگی روی بینی منجر به ایجاد عدم تناسب میان بینی با سایر اجزا صورت می گردد. بر اساس مطالب مذکور عموما داوطلبین جراحی بینی استخوانی به منظور رفع قوز بینی اقدام به عمل رینوپلاستی می نمایند.

عمل بینی فانتزی

اکثر افراد بر این باورند که بینی زیبا می بایست از سایزی کوچک برخوردار باشد ، در این مبحث باید متذکر شد که یک بینی زیبا صرفا بینی ای با اندازه کوچک و سر بالا نمی باشد. در حالت کلی بینی ای که از پوست و غضروفی مناسب برخوردار باشد قابلیت جراحی بینی فانتزی را دارد. ، بنابراین نمی توان هر نوع بینی ای را تحت عمل جراحی فانتزی قرار داد. به طور مثال افرادی که از بینی هایی با اندازه بزرگ و پوستی ضخیم برخوردارند کاندیدای مناسبی جهت انجام عمل بینی فانتزی نمی باشند.

جراحی بینی - دکتر فرزاد پرویزیان

 

بینی فانتزی چه ویژگی هایی دارد ؟

 • بینی فانتزی بسیار باریک بوده و سر بالا می باشد.
 • این بینی ها در نمای نیم رخ دارای قوس زیادی می باشند.
 • به طور کلی و در حالت طبیعی زاویه میان بینی و لب می بایست در بازه 90 الی 100 درجه باشد ، در جراحی بینی فانتزی این فاصله تا حدود 110 درجه متغیر است.

نکات مهم در جراحی بینی فانتزی

 • حفظ سلامت بینی
 • عدم آسیب به بافت ها و غضروف های داخل بینی
 • پرهیز از کوچک کردن بیش از اندازه حفره های بینی به دلیل پیشگیری از مشکلات تنفسی و اسکار پس از عمل

تکنیک های مختلف عمل رینوپلاستی

عمل بینی اولیه

هدف اصلی در این نوع تکنیک علاوه بر زیبایی بهبود مشکلات تنفسی نیز می باشد. آن دسته از زیبا جویانی که برای اولین بار به جراحی بینی اقدام کرده اند ، کاندیدای اصلی این پروسه زیبایی و درمانی می باشند. البته نوع تکنیک جراحی بکارگرفته شده در هر فردی با توجه مشکلات موجود و نوع بینی استخوانی و گوشتی متفاوت بوده که از جانب جراح انتخاب خواهد شد.

عمل بینی ثانویه

بعد از عمل بینی اولیه ف ممکن است افراد به علت وارد شدن اسیب ، ضربه خوردن و یا حتی در صورت نداشتن تجربه کافی عمل بینی در مرحله اول ، دچار کجی بینی و موارد دیگر شوند. بنابراین بهتر است تکنیک جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه برای اصلاح مشکلات موجود بکار گرفته شود.

جراحی سپتورینوپلاستی

طی پروسه جراحی سپتورینوپلاستی ، جراح تمرکز خود را بر انحراف استخوان بینی و تکنیک رینوپلاستی می گذارد. بهتر است بدانید که سپتوم تیغه جدا کننده دو سوراخ بینی بوده که بر اثر وارد شدن یک ضربه و یا موارد دیگر دچار آسیب می شود ، که می تواند تنفس افراد را دچار مشکل کند و فرد با مشکلات متعدد دیگری رو به رو شود. طی این جراحی  پزشک ، انحراف بینی را بر طرف کرده و هر نوع اختلال در تنفس را بهبود می بخشد.

تیپ پلاستی

یکی از انواع زیر شاخه های جراحی بینی ، تیپ پلاستی می باشد. هدف اصلی از این نوع جراحی تغییر شکل نوک بینی زیبا جو بوده ، که جهت افزایش زیبایی ظاهر و تغییر فرم آن اقدام به جراحی خواهند کرد.

جراحی بینی - دکتر فرزاد پرویزیان

 

چه زمان می توان اقدام به عمل ترمیمی بینی نمود ؟

اقدام به جراحی بینی ثانویه باید پس از تثبیت بینی انجام گیرد ؛ لذا جهت دستیابی به نتایج ایده آل باید حداقل به مدت یکسال بعد از اولین رینوپلاستی اقدام به عمل ترمیمی صورت گیرد. لازم به ذکر است عمل ترمیمی بینی قبل از یکسال منجر به اختلال در خونرسانی به پوست شده و به دنبال آن ترمیم بینی نیز دچار اختلال خواهد شد. همچنین رینوپلاستی ترمیمی پیش از یکسال ، ممکن است زمینه ساز عوارض جبران ناپذیری بخصوص در قسمت پوست بینی گردد.

هزینه رینوپلاستی ترمیمی

همانطور که اشاره شد عمل ترمیمی بینی از پیچیدگی بسیاری برخوردار است ، لذا به دقت بالای جراح بینی نیاز دارد. طبیعتا هزینه عمل جراحی ثانویه در مقایسه با جراحی بینی اولیه بیشتر خواهد بود. پس اگر می خواهید زیر نظر بهترین دکتر عمل بینی در جردن تهران عمل شوید ، برای آگاهی از هزینه دقیق باید به صورت حضوری با ایشان ملاقات کنید.

سن مناسب عمل زیبایی بینی

بهترین سن برای جراحی بینی در تمامی افراد خانم ها و آقایان بعد از رشد کامل استخوان ها و غضروف با گذشتن از سن 18 سالگی و بلوغ  می باشد. زیرا تمامی افراد تا سن بلوغ با رشد استخوان و پوست بینی مواجه هستند و در صورت عدم توجه به این مسئله نتیجه نهایی از عمل رینوپلاستی برای آن ها رضایت بخش و مطلوب نخواهد بود.

🌟 قبل و بعد از عمل بینی توسط دکتر پرویزیان بهترین جراح پلاستیک شمال تهران

 

اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی

 1. باید حداقل دو هفته قبل از جراحی بینی آسپرین یا داروهای حاوی آسپرین استفاده نکنید ؛ زیرا آسپرین از انعقاد طبیعی خون جلوگیری می کند.
 2. به مدت دو هفته قبل از عمل مصرف دخانیات متوقف شود ؛ زیرا نیکوتین موجب تنگ شدن رگ های خونی و اختلال در گردش خون به دنبال جراحی خواهد شد.
 3. از 8 ساعت قبل از عمل خوردن و آشامیدن توصیه نمی شود ؛ این باعث می شود در زمان جراحی معده شما کاملا خالی باشد و بیهوشی بی خطری را داشته باشید.
 4. به صورت روتین آزمایشات چکاپ قبل از عمل انجام شود و داشتن رضایت عمل و رضایت برای عمل رینوپلاستی الزامی است.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

🌟 صحبت های دکتر پرویزیان جراح بینی و بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تهران

 

 • در 2 الی 3 ساعت بعد از عمل جراحی ، فرد باید ناشتا باشد و چیزی مجدد میل نکند و پس از چند ساعت در صورتی که تهوع و استفراغ نداشتند تا 2 ساعت بعد می توانند آب بخورند و پس از آن تا 24 ساعت توصیه می شود مایعات و سوپ استفاده شود.
 • از روز بعد از عمل تا 2 هفته از رژیم غذایی معمولی و نرم توصیه می شود و نیز توصیه می شود در این مدت از مصرف غذای سفت مانند ته دیگ ، گردو و فندق پرهیز شود.
 • از آب میوه های تازه و طبیعی مانند آب آناناس ، آب آلوورا که سبب تسریع ترمیم زخم و تورم می شود استفاده کنند.
 • بعد از عمل رینوپلاستی بیمار بهتر است به مدت 7 روز به صورت نیمه نشسته بخوابند و دو بالشت پشت سر داشته باشند این کار باعث می شود ورم بینی و ورم صورت کمتر شود ، در صورت تمایل فرد میتواند به پهلو بخوابد به شرطی که به بینی فشار وارد نشود یا با جایی تماس نداشته باشد.
 • برای جلوگیری از تورم اطراف چشم و خونمردگی در 48 ساعت بعد از عمل جراحی کمپرس سرد توصیه می شود و بعد از آن به مدت 48 ساعت از کمپرس گرم استفاده شود.
 • به دنبال جراحی بینی ، ما از تامپون استفاده می کنیم ، تامپون حدود دو روز بعد از عمل برداشته می شود و روی بینی از گچ یا آتل استفاده می شود که یک هفته بعد از عمل برداشته می شود.
جراحی بینی - دکتر فرزاد پرویزیان

 

رینوپلاستی و بارداری

نکته ای که دکتر عمل بینی خوب در تهران بیان آنرا حائز می داند ، این است که عمل بینی در دوران بارداری برای خانم ها ممنوع می باشد ، چرا که جراحی و اثرات داروهای بیهوشی می توانند بر روی جنین تاثیرات زیانباری بر جای بگذارند. بنابراین پزشک متخصص قبل از انجام جراحی بینی ، تست های حاملگی برای خانم ها تجویز می نماید و چنانچه پاسخ آزمایش مثبت باشد هرگز فرد را تحت عمل جراحی قرار نخواهد داد. بعلاوه بانوانی که به تازگی زایمان نموده اند و قصد انجام رینوپلاستی دارند ، می بایست حداقل دو ماه پس از زایمان اقدام به عمل مذکور نمایند و تا 12 ساعت پس از جراحی نیز از شیر دادن به نوزاد خود اجتناب نمایند. همچنین توجه داشته باشید خانم هایی که متقاضی رینوپلاستی هستند و تصمیم به بارداری بعد از عمل دارند حداقل باید یک ماه بعد از عمل بینیاقدام به بارداری نمایند ، اما توصیه می شود بدین منظور به مدت یکسال صبر کنند.

تاثیر عمل بینی بر شیردهی

عموما خانم هایی که نوزاد شیرخواره دارند و در این دوران اقدام به انجام عمل جراحی بینی می کنند از این موضوع که آیا بیهوشی بر روی کودک و مکانیسم شیردهی آن ها اثر سوئی خواهد داشت یا خیر دچار نگرانی می باشند. از این رو باید خاطر نشان نمود که تاثیرات داروهای بیهوشی تا 12 ساعت در بدن باقی می ماند و پس از آن از بدن پاکسازی شده و اثری از آن به جای نخواهد ماند ؛ لذا این دسته از بانوان پس از گذشت 12 ساعت از رینوپلاستی می توانند نسبت به شیردهی به نوزاد خود اقدام نمایند. توجه داشته باشید در صورتی که مادر قبل از 12 ساعت به نوزاد خود شیر بدهد ، باید بداند که داروهای بیهوشی بر روی نوزاد اثر گذاشته و سبب خواب الودگی او می شوند و ممکن است عوارضی دیگر نیز برای او پدید آورند.

جراحی بینی - دکتر فرزاد پرویزیان

مراقبت های تکمیلی بعد از رینوپلاستی

 • از روز بعد از رینوپلاستی ، فرد می تواند حمام کند به شرطی که آتل یا گچ بینی خیس نشود.
 • بعد از عمل ، در صورت بروز علائمی همچون تهوع ، استفراغ ، تنگی نفس ، تب یا خونریزی از بینی باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.
 • در صورت درد از قرص سرماخوردگی ساده یا قرص استامینوفن می توان استفاده کرد.
 • بعد از کشیدن تامپون تا چند هفته بهتر است چند بار در روز بینی با قطره مخصوص شستشوی بینی یا سرم شستشو، شستشو داده شود و تا دو یا سه ماه پس از برداشتن گچ بینی برای فرم دادن بهتر بینی از چسب بینی استفاده شود. بعد از رینوپلاستی به مدت 6 هفته از عینک آفتابی یا طبی استفاده نشود.
 • فین کردن و تنفس عمیق تا دو هفته پس از عمل جراحی بینی توصیه نمی شود و پس از این مدت به صورت ملایم ایرادی ندارد.
 • بهتر است با دهان باز عطسه کنید.
 • ورزش های سبک را 3 الی 6 هفته بعد از عمل می توانید انجام دهید اما ورزش های سنگین را توصیه می شود 8 الی 12 هفته انجام ندهید.
 • از وارد شدن ضربه به بینی تا یک ماه بعد از عمل خودداری کنید.
 • به علت التهاب شدید که در مخاط مجاری هوایی بینی رخ می دهد به دنبال جراحی تا دو الی سه ماه تنفس به سختی انجام می شود.
 • به علت تورم شدید بینی ، شکل نهایی بینی پس از یک سال به دست می آید ، لذا با رعایت مراقبت های فوق الذکر می توانید به بهترین نتایج از عمل بینی دست یابید.

رینوپلاستی در افراد سیگاری

مصرف دخانیات به دلیل ایجاد اختلال در فرآیند ترمیم بینی و تحت الشعاع قرار دادن نتیجه عمل از دو هفته قبل تا دو هفته بعد از عمل رینوپلاستی ممنوع می باشد. طی عمل جراحی بینی ، پوست بینی از روی اسکلت آن جدا می شود و باید پس از عمل و در طول دوران ترمیم ، مجددا به اسکلت بینی متصل گردد ، حال آنکه به دلایلی که در بالا قید شد در افراد سیگاری فرآیند ترمیم زخم ها به درستی انجام نمی پذیرد. ضمنا توجه داشته باشید که مصرف سیگار و دخانیات به دلیل ایجاد اختلال در اکسیژن رسانی می تواند در حین عمل نیز بر روی روند بیهوشی بیمار تاثیر گذاشته و فرد را در معرض بیماری های تنفسی پس از عمل قرار دهد.

جراحی بینی - دکتر فرزاد پرویزیان

حس بویایی بعد از عمل بینی تغییر می کند ؟

طبیعی است که پس از عمل بینی ، حس بویایی و به دنبال آن حس چشایی تان ضعیف شود. علت بروز این تغییر ، متورم شدن بینی است که باعث می شود مولکول های عطر و رایحه به سختی وارد مسیر عبور هوا در حفره بینی شوند و به بخش پشتی بینی که دارای تعداد بسیار زیاد اعصاب حسی است برسند. با توجه به اینکه حس بویایی و چشایی به یکدیگر مرتبط هستند ، زمانی که یکی این حواس تضعیف می شود ، عملکرد دیگری نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

لزومی ندارد نگران از دست دادن حس بویایی بعد از عمل بینی باشید ؛ چرا که این مسئله موقتی است و احتمال دارد تا 4 الی 6 هفته بعد از رینوپلاستی ، با توجه به وجود ورم هم چنان باقی بماند. اما رفته رفته هر چه از شدت ورم بینی کاسته شود ، مسیر عبور هوا در حفره بینی آزادتر شده و مولکول های هوا می توانند سریع تر و بهتر از مسیر عبور کنند. در نتیجه این مر حس بویایی رفته رفته به حالت سابق بر می گردد.

همچنین اگر حس بویایی تان به سبب مشکلات بینی ، کم یا ضعیف باشد ، جراحی بینی در راستای درمانی می تواند این مشکل را رفع سازد. اگر مشکل به سبب انحراف تیغه بینی باشد ، جراح با انجام عمل سپتوپلاستی و صاف کردن سپتوم این مشکل را برطرف می کند. وجود پولیپ بینی نیز می تواند در کاهش حس بویایی تاثیر گذار باشد اما با انجام جراحی و برداشت پولیپ ها این حس تقویت می گردد.

این احتمال را هم باید در نظر گرفت که به سبب خطای جراحی ، اعصاب بینی آسیب ببینند و حس بویایی فرد از دست برود. البته احتمال وقوع این امر برای زمانی است که برای انجام جراحی بینی به یک فرد غیر متخصص رجوع کرده باشید. اما در صورتی که یک جراح بینی خوب را انتخاب نمایید ایشان با تکنیک و مهارت خود اجازه وقوع چنین مسئله را نمی دهد.

منظور از رینوپلاستی بدون بیهوشی چیست ؟

جراحی بینی بدون بیهوشی در حقیقت به معنا انجام این پروسه تحت بی حسی موضعی است. برخی از متقاضیان به سبب ترس از بیهوشی ، ترجیح می دهند تحت روند بیحسی موضعی عمل شوند. در عمل بینی با بی حسی موضعی فرد دیگر به طور کامل به خواب فرو نمی رود بلکه تنها موضوع مورد نظر بی حس می گردد. البته جراح بینی شخصی است که مناسب ترین نوع بیهوشی را برای عمل فرد انتخاب می کند.

جراحی بینی - دکتر فرزاد پرویزیان

سوالات متداول

بالطبع ، افرادی که تصمیم به انجام رینوپلاستی دارند ، همواره با پرسش هایی مواجه هستند که عدم دریافت پاسخ صحیح می تواند آن ها را از انجام این عمل جراحی ، منصرف کند. لذا در ادامه ، قصد داریم به پاسخ برخی از رایج ترین این سوالات بپردازیم.

 • آیا عمل بینی سبب ایجاد اختلالات تنفسی می شود ؟

اگرچه عمل رینوپلاستی ، نوعی جراحی پیچیده محسوب می شود و ریسک بروز خطا در آن وجود دارد ؛ اما چنانچه انجام آن به یک جراح بینی خوب در تهران واگذار گردد و همچنین مراقبت های پس از این عمل جراحی نیز به درستی رعایت شود ، احتمال بروز عوارض عمل کردن دماغ ، از جمله اختلالات تنفسی به حداقل ممکن خواهد رسید. ضمنا لازم به ذکر است طی سالیان اخیر به دلیل بهره وری از متدهای مدرن رینوپلاستی ، احتمال بروز عوارض جراحی بینی به شدت تقلیل یافته است. در این جا باید خاطر نشان نمود به علت برش هایی که طی این عمل بر روی دماغ ایجاد می شود و زخم های ناشی از آن ، بینی با تورم و ترشحاتی روبرو خواهد بود ؛ در نتیجه ، این مسئله ممکن است سبب انسداد موقتی مجاری بینی گردد.

 • آیا نحوه شستشوی دماغ بعد از جراحی بینی در نتیجه این پروسه تاثیرگذار است ؟

به طور کلی افراد تا 7 روز بعد از عمل بینی باید از شستشوی بینی با آب و نیز استحمام خودداری کنند. در این مدت تنها باید به منظور شستشوی داخل بینی ، به صورت مرتب از سرم های مختص شستشو که بهترین دکتر عمل بینی تجویز می نمایند ، استفاده کرد و بدین ترتیب از تجمع ترشحات ناشی از جراحی در داخل دماغ جلوگیری به عمل آورده و به دنبال آن از بروز التهابات موضعی نیز پیشگیری نمود.

 • هزینه جراحی بینی چقدر است ؟

هزینه عمل زیبایی بینی ، به عوامل متعددی وابسته است و جهت تخمین دقیق هزینه آن ، بیمار باید تحت معاینات لازم قرار گیرد. بنابراین می توان گفت اطلاع از قیمت عمل دماغ ، پس از بررسی و آنالیز بیمار در جلسه مشاوره از سوی جراح بینی برآورد می گردد و به بیمار اطلاع داده می شود. شما می توانید به مطب دکتر پرویزیان که بهترین دکتر عمل بینی در شمال تهران هستند ، در منطقه جردن مراجعه کنید.

 • آیا بیمه هزینه رینوپلاستی را می پردازد ؟

در صورتی که عمل بینی با هدف اصلاح عملکرد بینی انجام پذیرد و مقصود از آن ، رفع عیوب ظاهری بینی و بهبود فرم بینی نباشد ؛ تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت. اما چنانچه جراحی بینی صرفا به منظور اصلاح ایرادات ظاهری دماغ انجام گیرد ، مشمول بیمه نشده و خود شخص ، ملزم به پرداخت تمامی هزینه های آن می باشد.

 • آیا جراحی بینی عوارض دارد ؟

پیچیده بودن رینوپلاستی ، می تواند سبب افزایش بروز ریسک در این جراحی شده و فرد را در معرض مواجهه با عوارض و خطرات ناشی از آن که متاسفانه در برخی موارد ممکن است جبران ناپذیر باشند ، قرار دهد. قاعدتا انجام متبحرانه عمل توسط بهترین جراح بینی شمال تهران ، از احتمال بروز عوارض این پروسه به میزان قابل توجهی خواهد کاست. لذا با انتخاب صحیح دکتر عمل بینی می توانید از عوارض احتمالی این عمل ، ممانعت به عمل آورده و در عین حال به نتایج مطلوبی نیز دست یابید.

 • آیا بعد از عمل رینوپلاستی ، بیمار بستری می گردد ؟

خیر ؛ جراحی بینی در واقع نوعی عمل سرپایی به شمار می رود که در عمده موارد ، بیمار در همان روز عمل مرخص می شود و نیازی به بستری وی نخواهد بود.

 • دوران نقاهت عمل بینی چه مدت است ؟

در حال حاضر با بهره وری از تکنیک های نوین و در عین حال استاندارد رینوپلاستی ، دوره نقاهت آن کاهش یافته و شاهد آن هستیم که غالبا افراد پس از یک هفته الی 10روز پس از جراحی ، توان بازگشت به امور روزمره خود را بازخواهند یافت. البته لازم به ذکر است که تقریبا یکماه بعد از عمل کردن بینی ، انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین اکیدا ممنوع است.

مطالب مرتبط