مشاوره در واتس اپ

جراحی ترمیمی بینی

عمل جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی که با نام رینوپلاستی ثانویه یا اصلاحی نیز شناخته می شود ، یک نوع جراحی اصلاحی بینی است که فرم یا عملکرد بینی بعد از جراحی بینی یا رینوپلاستی قبلی­ را تغییر می دهد.

جراحی ترمیمی بینی به طور کلی به منظور تغییر شکل عملکردی یا زیبایی بکار می رود که در جراحی قبلی به نحو مناسبی عمل نشده است یا حتی بدتر از قبل شده است.

اگرچه جراحی بینی به نوبه خود نواعی جراحی دشوار تلقی می شود ؛ اما می توان گفت که جراحی ترمیمی بینی ؛ در بین تمام انواع جراحی های بینی ، سخت ترین نوع می باشد ؛ چرا که در این نوع از جراحی بینی ، اغلب اوقات بیماران نیاز به پیوند غضروف دارند تا با ساخت مجدد و ترمیم غضروف ها و استخوان بینی ، ساختار طبیعی بینی بهبود یافته و فرم بینی نیز اصلاح گردد.

جراحی ترمیمی بینی

لازم به ذکر است که بینی به دلیل ماهیت سه بعدی خود یکی از قسمت های پیچیده صورت به شمار می رود ؛ به طوری که با دهان ، گونه و پیشانی و چشم تنظیم شده است و در صورتی که با این اجزا تناسب و هارمونی داشته باشد می تواند بر زیبایی صورت تاثیر مثبتی بگذارد.

علاوه براین ؛ بینی ساختار داخلی پیچیده ای دارد تا جایی که در تنفس ، گرم و مرطوب کردن هوایی که تنفس می شود و همچنین حس بویایی نیز نقش عمده ای ایفاء می کند.

در نتیجه ، برای انجام جراحی بینی و همچنین جراحی ترميمی بینی باید به بهترین جراح بینی مراجعه شود تا در عین حفظ ساختار و مکانیزم عملکری بینی ، عیوب بینی نیز مرتفع گردد.

مشکلات متداولی که نیاز به جراحی ترمیمی بینی دارند عبارتند از :

  • آسیب دیدگی در نتیجه جراحت بینی
  • کج شدن بینی
  • عدم تقارن طرفین بینی
  • افتادگی غضروف یا استخوان بینی
  • غیرقرینگی سوراخ های بینی
  • کاهش یا افزایش بیش از حد ارتفاع ( پروجکشن ) بینی
  • باریک شدن بیش از اندازه نوک بینی
  • انسداد بینی

 

رینوپلاستی ترمیمی چگونه انجام می شود ؟

جراحی بینی ترمیمی ، اغلب به غضروف برای حمایت ساختاری نوک یا پل بینی نیاز دارد.

از آن جا که در جراحی ترميمی بینی ، غضروف سپتوم بینی اغلب نقص دارد ؛ جراح بینی باید غضروف را از قسمت دیگر بدن نظیر گوش و گاهی دنده انتخاب کند.

لازم به ذکر است که در جراحی بینی ترمیمی ، گاهی اوقات به منظور تصحیح مشکلات تنفسی به وجود آمده و باز کردن مسیر هوای باریک شده ؛ باید از پیوند پوست استفاده شود.

توجه داشته باشید که جراحی ترميمی بینی ، معمولا دو ساعت طول می کشد ؛ البته زمان انجام این عمل جراحی در موارد پیچیده ، طولانی تر خواهد بود.

جراحی بینی ترمیمی نیز به دو روش باز و بسته قابل انجام است ؛ البته باید توجه داشت تنها در مواردی که ایراد بینی ، جزئی بوده  بتوان با مختصری تغییرات به اصلاح آن پرداخت ؛ جراح از روش بسته مبادرت به جراحی بینی خواهد نمود.

اما غالبا برای اصلاح ایرادات بینی در جراحی ترميمی بینی ، جراحان از روش باز استفاده نموده و با اشراف بیشتری اقدام به رفع عیوب بینی می نمایند.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button