انواع عمل‌های جراحی زیبایی باسن

جراحی زیبایی باسن؛ از صفر تا صد

انواع عمل‌های جراحی زیبایی باسن : عمل‌های زیبایی باسن امروزه طرفداران بی‌شماری پیدا کرده است و بسیاری برای خوش فرم‌تر و بزرگتر یا کوچکتر کردن باسن به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند.

بنابراین به اقتضای محبوبیت یافتن عمل های جراحی زیبایی باسن روش‌های موثری برای انجام این عمل ابداع شده است تا خواسته مراجعین در خصوص بهبود انحنا، تغییر اندازه، خوش فرم، بزرگ و محکم کردن باسن به خوبی تحقق یابد.

افراد با اهداف متفاوتی برای جراحی زیبایی باسن به کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند:

  1. کوچک کردن باسن : لیپوساکشن متداول‌ترین روش انجام این عمل است.
  2. بزرگ کردن باسن
  3. لیفت باسن و خوش فرم‌تر کردن آن
انواع عمل‌های جراحی زیبایی باسن

بیماران معمولاً به اشتباه زمانی واژه ” لیفت ” را به کار می‌برند که منظورشان بزرگ کردن باسن است، از سوی دیگر اکثر بیماران که در واقع تمایل به انجام ” لیفت باسن برزیلی ” دارند، به اشتباه فکر می‌کنند که باید تزریق چربی در باسن را انجام دهند.

در هر حال یک یا دو عمل با توجه به وضعیت بیمار باید برای حصول نتایج دلخواه انجام شود.

بزرگ کردن باسن

بزرگ کردن باسن عملی جراحی است که همان طور که از نام آن مشخص است برای بزرگتر و خوش فرم کردن باسن انجام می‌شود. این عمل به دو روش تزریق چربی یا پروتز باسن صورت می‌گیرد.

مقایسه دو روش تزریق چربی و پروتز باسن

طرفداران عمل تزریق چربی به باسن رو به فزونی است، چرا که در این عمل ایمن از چربی بدن خود بیمار برای بزرگ کردن باسن استفاده می‌شود.

پروتز باسن وسیله‌ای سنتزی است که برای بزرگ کردن یا افزایش حجم قابل توجه در ناحیه باسن قرار داده می‌شود.

از آنجایی که پروتز باسن مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA ) نیست، این عمل به ندرت در کلینیک‌های معتبر انجام می‌شود و در حال حاضر تزریق چربی متداول‌ترین تکنیک بزرگ کردن باسن است.

دکتر پرویزیان نیز اکثر عمل‌های بزرگ کردن باسن را با روش تزریق چربی انجام می‌دهند.

در عمل پروتز باسن احتمال بروز عوارضی چون عفونت، ورم و غیره بسیار بالا است. بدیهی است که مهم‌ترین هدف تمام جراحی‌های زیبایی شادتر کردن بیمار و ارتقاء سلامت جسمی و روحی وی است، بنابراین دکتر پرویزیان اکیداً توصیه می‌کنند که بیماران هیچ‌گاه عمل پروتز را به دلیل عوارض ناخوشایند و ایمنی پایین آن انجام ندهند.

لیفت باسن

لیفت باسن عمل گسترده‌تری است که در آن چربی انباشته شده در پایین پهلوها، دقیقاً بالای باسن، نیز برداشته می‌شود. باسن در اثر برداشتن پوست و چربی اضافی و کشیدن و سفت کردن پوست رو به بالا کشیده می‌شود و علاوه براینکه سفت شدن باسن را تجربه می‌کنید باسن شکل بهتری می‌یابد.

در لیفت باسن معمولاً اندازه باسن تغییر داده نمی‌شود. در صورتی بیمار کاهش وزن شدید داشته باشد، لیفت باسن همزمان با رفع افتادگی باسن، حرکت دادن بافت‌های تهیگاه و پایین پهلو به باسن غیربرجسته، انجام می‌شود تا باسن بزرگتر و برجسته‌تر به نظر برسد.

افراد مناسب جراحی‌های زیبایی باسن

افراد مناسب برای هر دو عمل بزرگ کردن و لیفت باسن و سفت کردن باسن  باید انتظاری واقع بینانه از عمل داشته و از سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشد.

فقط و فقط جراح پلاستیک می‌تواند شرایط بیمار را برای انجام این عمل ارزیابی کند و متقاضی مناسب را تشخیص دهد.

بزرگ کردن باسن عملی پرطرفدار در بین بیماران جوان محسوب می‌شود. کاندیداهای این عمل زیبایی افرادی هستند که می‌خواهند باسنی بزرگتر و خوش فرم‌تر داشته باشند و چربی کافی برای استخراج و استفاده در عمل دارند.

تزریق چربی رایج‌ترین عمل بزرگ کردن باسن و عملی کاملاً ایمن و ملایم است، اما شرط لازم ثبات وزن بیمار است، چون افزایش یا کاهش وزن بیمار نتایج عمل را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

انواع عمل‌های جراحی زیبایی باسن

بهترین حالت این است که کاندیدای عمل بزرگ کردن باسن پوستی با خاصیت ارتجاعی مناسب داشته باشد، چرا که چربی ناحیه اهدا کننده به روش لیپوساکشن تخلیه می‌شود و خاصیت ارتجاعی پوست بر نتایج عمل اثر می‌گذارد.

کاندیداهای لیفت باسن پوستی شل و افتاده در ناحیه باسن دارند که بر شکل کلی باسن اثر می‌گذارد.

بیماران باید بدانند که این عمل تاثیری بر اندازه باسن ندارد و لیفت باید همزمان با تزریق چربی انجام شود تا هم شکل و هم اندازه باسن بهبود یابد.

عمل‌های زیبایی باسن

برای بزرگ کردن باسن انتقال و تزریق چربی در چند مرحله صورت می‌گیرد.

ابتدا برای استخراج چربی لیپوساکشن ناحیه اهدا کننده انجام می‌شود، پس از تخلیه چربی این ناحیه شکل داده می‌شود، پیکرتراشی ناحیه اهدا کننده مزیت جانبی عمل بزرگ کردن باسن به شمار می‌آید. پهلو، شکم یا ران ناحیه‌های اهدا کننده معمول محسوب می‌شوند.

چربی استخراج شده تخلیص و برای تزریق آماده می‌شود. سپس چربی با کانولاهای بسیار ظریف تزریق می‌شود و عمل پایان می‌پذیرد. عمل در صورت لزوم در آینده تکرار می‌شود تا نتیجه بهتری به دست آید.

جراح در عمل لیفت باسن معمولاً برش بزرگی را در ناحیه تهیگاه، پایین پهلو ایجاد می‌کند.

سپس پوست اضافی عامل افتادگی و فرورفتگی باسن را می‌برد و پوست باقیمانده را رو به بالا می‌کشد و باسن را شکل می‌دهد.

بزرگ کردن و لیفت باسن دو عمل متفاوت هستند که دکتر پرویزیان غالباً هر دو را همزمان انجام می‌دهند تا بهترین نتیجه به دست آید.

امکان انجام همزمان عمل بزرگ کردن و لیفت باسن و دیگر عمل‌ها وجود دارد؟

بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند جراحی زیبایی باسن همزمان با عمل‌های دیگری مانند جراحی زیبایی شکم یا لیفت ران انجام شود.

جراحی پلاستیک کاملاً انعطاف‌پذیر است و جراح پلاستیک مجرب و ماهر این توانایی را دارد که طرح درمانی را متناسب با نیازها و شرایط هر بیمار تدوین کند.

طبیعی بودن نتایج بزرگ کردن باسن

چون در اکثر عمل‌های بزرگ کردن باسن از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود، نتایج عمل کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد.

چربی تزریق شده در واقع تا مدتها پس از اتمام عمل به حیات خود ادامه می‌دهد و چنانچه نتایج تا 6 ماه حفظ شود، دائمی خواهد بود.

به علاوه تزریق چربی، برخلاف پروتز، با احتمال جابجا شدن یا حس و ظاهر غیرطبیعی همراه نیست.

عوارض عمل بزرگ کردن باسن

عوارض عمل بزرگ کردن باسن بسیار ناچیز است، چون عمل تزریق چربی کاملاً ایمن است. در هر حال پس از هر عمل جراحی امکان بروز عوارض وجود دارد، تزریق چربی نیز مستثنی نیست.

برای افزایش آگاهی خود در مورد عمل بزرگ کردن باسن، همین امروز با دستیاران دکتر پرویزیان تماس بگیرید تا اولین وقت مشاوره به شما تخصیص داده شود.

هزینه انواع عمل‌های جراحی زیبایی باسن

هزینه عمل متغیر است و به عامل‌های زیر بستگی دارد:

  • حق الزحمه جراح
  • هزینه اتاق عمل و تجهیزات جراحی
  • هزینه بیهوشی
  • داروهای تجویز شده
  • گن مخصوص پس از جراحی
مطالب مرتبط