چیز عمل جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی : رينوپلاستي یا جراحی زیبایی بینی یا جراحی پلاستیک بینی یک روش زیبایی صورت است، كه معمولاً به‌ منظور بهبود ظاهر و یا تغییر فرم بینی انجام می‌گیرد در سن مناسب جراحی بینی انجام میگیرد.

در طول جراحی زیبایی بینی عقابی یا گوشتی، به‌ منظور بهبود بصري بيني ، غضروف‌ها و استخوان‌های بيني اصلاح‌ شده و یا بافتي اضافه می‌شود.

جراحی زیبایی بینی اغلب باهدف ترميم شكستگي بيني نيز انجام می‌شود. هنگامی‌ که جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) یا جراحی بینی شکسته به‌ منظور ترميم شکستگی بینی انجام می‌گیرد، هدف بازگرداندن فرم ظاهری بینی به زمان پیش از آسیب‌دیدگی است.

سپتورينوپلاستي یک روش مرتبط است كه برای بیمارانی که به انسداد بینی مبتلا هستند، انجام می‌گیرد. سپتورينوپلاستي نه‌ تنها باعث بهبود ظاهربینی می‌شود، بلكه هرگونه انسداد داخلی بيني را رفع كرده و موجب تثبیت ساختاري می‌گردد که ممکن است تنفس از راه بینی را مسدود كند.

اما در کنار خوبي‌ها و مزاياي اين عمل، بايد حتماً خطرات و عوارض جراحی زیبایی بینی را نيز بشناسيد و در نظر داشته باشيد. ( همه چیز عمل جراحی زیبایی بینی )

سال‌هاست که جراحی بینی عروسکی ، یکی از پرطرفدارترین انواع جراحی پلاستیک است. این جراحی برای ترمیم آسیب‌های ناشی از حوادث و ضربات وارده به بینی و همچنین دستیابی به شکل دلخواه بینی انجام می‌شود.

دستیابی به چنین تغییراتی، اعتماد به‌ نفس افراد بسیاری که تحت جراحی راینوپلاستی بینی قرارگرفته‌اند را بالا برده است.

چیز عمل جراحی زیبایی بینی

کاندیدای مناسب برای عمل جراحی زیبایی

بینی‌ها داراي اشکال و اندازه‌ های مختلف هستند و ممكن است اين سؤال براي شما مطرح شود که آیا یک جراح زیبایی بینی قادر به تغییر ظاهربینی شما خواهد بود؟

در زیر به برخی از ویژگی‌های اصلي متمایزكننده انواع بینی‌ها و تغییراتی كه جراحان می‌توانند در فرم بيني شما ایجاد کنند، اشاره‌ شده است.

نوك بيني نامتقارن

نوک بینی شما دقيقاً در انتهاي ساختار بيني قرارگرفته است و در برخی از افراد، یک‌ طرف نوک بینی متفاوت از طرف ديگر به نظر می‌رسد.

به‌ عنوان‌ مثال، یک‌ طرف بینی ممکن است بزرگ‌ تر، کوچک‌ تر، بالا تر، پایین‌ تر یا داراي کمی انحراف به يك سمت باشد.

از آنجا که شکل نوک بینی شما تا حد زیادی وابسته به غضروف اصلي است، عدم تقارن در نوك بيني به‌ طور معمول در نتیجه ژنتيك يا آسیب‌دیدگی بینی ‌ایجاد می‌شود.

يك جراح زیبایی بینی می‌تواند با انجام جراحي بر روي غضروف زير نوك بيني تقارن را در هر دو طرف بینی ‌ایجاد كند.

در واقع در این حالت باید جراحی بالا بردن نوک بینی روی فرد انجام گیرد.

بینی کج

بسیاری از مردم در تمام طول زندگی خود هرگز متوجه نمی‌شوند که داراي یک بینی کج هستند. اين بدان دلیل است که بینی کج نقصي است که وقتی شما در آيينه نگاه می‌کنید واضح و مشخص نيست.

به‌ طور معمول، اين نقص تنها زماني آشكار می‌شود كه افراد خود را در فيلم يا عكس می‌بینند.

بینی کج ناشي از اين است كه استخوان‌ها یا سپتوم بینی به شكل چهار گوش در پایین خط وسط صورت قرار نگرفته‌ اند. درنتيجه، بینی طوري به نظر می‌رسد که گويي به يك سمت متمايل است.

جراح زیبایی می‌تواند استخوان‌ها و سپتوم بینی را تغيير شكل داده تا بيني به‌طور دائم صاف شود.( همه چیز عمل جراحی زیبایی بینی )

برآمدگي نوك بيني

در افرادی که بینی‌ داراي برآمدگي بیش‌ازحد باشد، به نظر می‌رسد كه فاصله نوك بيني از انتهاي بینی بسیار زیاد است، به‌طوری‌که بيني نامتقارن به نظر می‌رسد. هنگامی‌که نوک بینی داراي فاصله زيادي از انتهاي بيني باشد،‌ بيني بزرگ‌تر از آنچه كه هست به نظر می‌رسد.

دو راه براي اصلاح برآمدگي نوك بيني وجود دارد. راه اول، شامل بالا بردن پل بینی است به‌طوری‌که نوک بینی دیگر نامتقارن به نظر نرسد. گزینه دوم، شامل کم‌کردن برآمدگي نوك بيني است.

جراحی بینی عروسکی نیز یک روشی در  جراحی زیبایی است که بینی شما را به شکل بسیار ظریف و سربالا و سرسره‌ای  شکل می‌دهد.

نوک بینی عروسکی، از مشخص‌ترین تغییرات در جراحی زیبایی بینی در مقایسه با دیگر روشهای جراحی‌ رینوپلاستی است. این تغییر در نوک بینی به طور طبیعی ، حالت بینی را عروسکی و فانتزی می‌سازد.

بینی پهن

برخی از افراد، احساس می‌کنند كه بيني آن‌ها از روبرو و شايد از نيمرخ خوب به نظر می‌رسد،‌ اما چيزي كه آنها را آزار می‌دهد، پهني بودن بيني است و بنابراين آرزو می‌کنند كه ای‌کاش بيني باریک‌ تری داشتند.

اگر شما داراي يك بيني پهن هستيد، عوامل متعددی وجود دارند كه در نتايج مورد انتظار شما از جراحي زيبايي بيني ( رینوپلاستی ) تعیین‌کننده هستند.

اگر پوست اطراف بینی شما بسیار ضخیم باشد، جراح بینی قادر به تغییر شکل بيني شما خواهد بود و شاید آن راکمی نازک‌تر كند، اما با توجه به ضخامت موجود پوست بيني، شايد نازك‌كردن بيني به‌اندازه‌ی دلخواه شما امکان‌پذیر نباشد.

اما اگر پهناي بيني شما ناشي از ساختار استخوانی زیرین آن باشد، یک جراح پلاستیک با جراحی بینی استخوانی قادر به كاهش قابل‌توجه در پهناي بيني شما خواهد بود.( همه چیز عمل جراحی زیبایی بینی )

بيني بزرگ

اگر اندازه بيني شما به‌طورمشخص نسبت به‌صورتتان بزرگ است،‌ شما شانس بزرگي براي كوچك كردن بيني خود دارید. اغلب بینی‌های بزرگ داراي یک ساختار استخوانی زیرین هستند كه تغيير فرم آن بسيار ساده می‌باشد.

سایز بيني برخی از افراد ممکن است در طول زندگی افزایش یابد، مانند کسانی که به بيماري پيشرفته روزاسه مبتلا هستند.

در چنین مواردی، تغییر شکل بینی از طريق جراحي پیچیده‌تر بوده و نوع تغییر شكلي كه می‌تواند ایجاد شود، به‌احتمال‌زیاد محدود است.

انواع و روش‌های جراحی زیبایی بینی

همه روش‌های جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) يكسان عمل نمی‌کنند. به‌ عبارت‌ دیگر، روش‌ها بسته به نیازهای شما به‌عنوان بيمار متفاوت هستند. سه روش جراحی زیبایی بینی وجود دارد.

 • جراحي زيبايي بسته بيني

جراحي زيبايي بسته رایج‌ ترین نوع جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) بوده و روشي است که دکتر پرویزیان اغلب از آن استفاده می‌کند.

تمامي برش‌های ایجادشده در داخل بینی بوده و هيچ زخم خارجي وجود ندارد. دسترسي به استخوان و غضروف براي انجام تغییرات لازم از طریق کشیدن بافت نرم بيني اندکی به سمت بالا، فراهم می‌شود.

معمولا جراحی بینی بسته ، به دلیل ماهیت کمتر تهاجمی آن و نداشتن عوارض عمل جراحی بینی ، داراي مزاياي زير می‌باشد:‌

 1. کاهش تحریک‌پذیری بافت بینی ( با توجه به عدم وجود یک برش کلوملا )
 2. کاهش احتمال افتادگي بخش محافظ نوك بيني
 3. كاهش احتمال ادما پس از عمل
 4. زخم مشخص كمتر
 5. صرف زمان کمتر در اتاق عمل
 6. دوره بهبودي سریع‌تر بعد از عمل
 • جراحی زیبایی باز بینی

زماني كه پيوند گسترده يا جراحي بيني ثانويه مورد نیاز باشد، شما ممکن است به یک عمل جراحی باز بینی نیاز داشته باشيد.( همه چیز عمل جراحی زیبایی بینی )

برخی از جراحان بسته به آموزش و مهارت خود جراحی زیبایی باز بینی را به‌عنوان روش اصلی خود انتخاب می‌کنند. روش عمل باز بینی برای بیماران دارای شرايط زير بهترين گزينه است:‌

 1. افتادگی دریچه‌های بینی در اثر رفع برآمدگی در جراحی قبلی
 2. ناهنجاری‌های ژنتیکي، ساختاري در بینی (به‌عنوان‌مثال شکاف کام و لب)
 3. ناهنجاری‌های اکتسابی در بینی (به‌عنوان‌مثال ضربه شدید که نیاز به پیوند بيني دارد)
 4. نارضایتی از ظاهربینی بعد از عمل جراحی قبلی

عمل جراحی زیبایی ثانويه بینی

عمل جراحی ترمیمی بینی یک جراحی متعاقب پس از عمل جراحی اولیه است. به‌طورمعمول بیمارانی که از نتایج جراحی اولیه راضی نبوده‌اند و یا در پی تغییرات بیشتری هستند که در جراحی اولیه به آن دست نیافته‌اند،‌ جراحی ثانویه را انتخاب می‌کنند.

مشکلات تنفسی ایجادشده توسط عمل جراحی اولیه نسبتاً شایع است. در بسیاری از موارد، جراحی ثانویه یک گزینه برای کسانی است که تمایل به حصول نتایج مطلوب را دارند.

اکثر جراحان دارای نرخ جراحی بینی ثانویه حدود 15-10٪ هستند. اگر نرخ جراحی ثانویه پزشکی صفر باشد، بیماران به‌احتمال‌زیاد جراحی‌های بعدی را توسط پزشک دیگری انجام می‌دهند.

دلیل اصلی انجام جراحی ثانویه مشکل تنفسی یا وجود برآمدگی یا ناصافی در پل بینی است. ( همه چیز عمل جراحی زیبایی بینی )

جراحی بینی با لیزر

شما ممکن است در بسیاری از سایت‌های کلینیک‌های زیبایی تبلیغات زیادی درباره جراحی بینی بدون تیغ یا زیبایی بینی بدون جراحی به‌وسیله لیزر خوانده باشید، اما واقعیت این است که لیزر بینی به‌هیچ‌ وجه نمی‌تواند شکل ظاهری بینی را عوض نماید.

عمل زیبایی بینی لیزر معنا ندارد. از لیزر تنها در عمل‌های جراحی چشم و پوست استفاده می‌شود.

منظور از جراحی بینی با لیزر این است که خونریزی بعد از عمل کم با شد یا مثلاً بیمار با ورم بینی مواجه نشود، اما این مشکلات در واقع علائم طبیعی یک جراحی موفق بینی هستند، بعلاوه این مسئله که لیزر به هیچ وجه نمی‌تواند ساختار بینی را اصلاح کند.

چیز عمل جراحی زیبایی بینی

روند عمل جراحی زیبایی بینی دکتر پرویزیان

 • قبل از عمل جراحی زیبایی بینی

در بیشتر مواقع، عمل زیبایی بینی به‌ صورت سرپایی در بیمارستان یا مرکز جراحی بینی انجام می‌گیرد.

در هر دو حالت، مراقبت کامل بدون نیاز به صرف هزینه و اقامت شبانه در بیمارستان ارائه می‌شود. یک متخصص بیهوشی برای نظارت بر عملکردهای حیاتی در سرتاسر عمل جراحی حضور دارد.

معمولاً، متخصص بیهوشی شب قبل از عمل برای بررسی تاریخچه پزشکی بیمار حضور پیدا می‌کند. آزمایش‌های موردنیاز چند روز قبل از عمل انجام خواهد شد.

مقدمات حمل‌ونقل بیمار از بیمارستان به منزل باید پیش از عمل فراهم شود و بیمار در طول شب اول نیاز به یک مراقب دارد.

 

 • روز عمل جراحی زیبایی بینی

بررسی به‌موقع امکانات جراحی رینوپلاستی از اهمیت بسیاری برخوردار است. تمامی مدارک و فرم‌ها ازجمله دستورات قبل از عمل و مدارک تاریخچه بیمار را به همراه داشته باشید.

لباس راحت و گشاد جلوباز بپوشید. طلا و جواهر و اشیاء باارزش به همراه نداشته باشید. تمام آرایش خود را با کرم پاک‌کننده، پاک‌ کنید.

صورت را به‌طورکامل با آب و صابون بشویید و از لوازم‌آرایشی یا کرم استفاده نکنید.( همه چیز عمل جراحی زیبایی بینی )

 • در طول عمل جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) چه اتفاقی می‌افتد؟

در اتاق عمل، متخصص بیهوشی معمولاً ترکیبی از یک گاز و داروهای داخل وریدی را استفاده می‌کند. تیم جراحی برای هرگونه شرایط اضطراری آماده است.

علاوه بر دکتر پرویزیان و متخصص بیهوشی، یک پرستار و یک تکنسین جراحی نیز در اتاق عمل حضور خواهند داشت. بسته به نتایج موردنظر و روش‌های مکمل موردنیاز، عمل جراحی ممکن است یک تا چند ساعت طول بکشد.

هنگامی‌که بیمار به سلامت به اتاق ریکاوری منتقل شد، جراح به‌طورمعمول با یکی از افراد خانواده یا دوستان وی صحبت می‌کند.

 • پس از جراحی زیبایی بینی

بیماران بعد از عمل جراحی بینی ( رینوپلاستی ) در اتاق ریکاوری توسط یک پرستار نظارت می‌شوند. بیمار در همان روز جراحی بعد از به هوش‌آمدن کامل از بیمارستان ترخیص می‌شود.

در منزل باید 3-2 بالش زیر سر بیمار گذاشته شود تا استراحت کند. قرار گرفتن سر در وضعیت بالاتر از قلب موجب کاهش ادما و ورم بینی بعد از عمل  می‌شود.

یک همراه باید برای رفتن بیمار به سرویس بهداشتی به او کمک کند. از فشار به خود باید اجتناب شود. درصورتی‌که بیمار به یبوست مبتلا باشد، باید از داروی مسهل مدفوع و یا یک ملین ملایم استفاده کند.( همه چیز عمل جراحی زیبایی بینی )

 

جهت مشاوره و اخذ نوبت از دکتر پرویزیان می توانید با شماره 09039408200 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس تهران،بیمارستان محب کوثر، خیابان سید جمال الدین اسدآبادی،خیابان بیست و سوم، خیابان فراهانی پور مراجعه فرمایید.

هزینه عمل جراحی زیبایی بینی

برای بسیاری از ما، هزینه جراحی پلاستیک ینی قابل‌ توجه است و اغلب می‌تواند نیازمند تأمین مالی باشد. ازآنجایی‌که جراحی بینی نیازمند صرف هزینه قابل‌ توجهی است، مهم است که بیماران تا آنجا که ممکن است از عواملی مؤثر بر هزینه عمل زیبایی بینی آگاهی داشته و یک جراح بسیار عالی که به‌احتمال‌ زیاد نتایج رضایت‌ بخش را برای آن‌ها فراهم می‌آورد، انتخاب نمایند.

هزینه عمل جراحی بینی در افراد مختلف ، متفاوت است. هزینه ی کلی جراحی توسط پزشک تعیین می شود و بیماران باید از تعرفه رینوپلاستی و روش های تامین مالی را پیش از عمل با پزشک خود مورد بحث قرار دهند.

مطالب مرتبط