جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکم

جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکم : آیا ورزش دراز و نشست ، آن طور که شما می خواهید شکمتان را سفت و محکم نکرده است ؟ اگر شکم شما چربی یا پوست اضافی دارد و ورزش کردن و رژیم گرفتن جوابگوی آن نیست ، احتمالاً باید به فکر عمل « جراحی زیبایی شکم » که در پزشکی به آن ابدومینوپلاستی اطلق می گردد ، باشید.

دکتر پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک تهران برای صاف کردن شکم ، برداشتن پوست و چربی اضافی آن و سفت کردن عضلات دیواره شکم از ابدومینوپلاستی استفاده می کنند.

اگرچه این روش شبیه لیپوساکشن نیست ، با این حال در صورت تمایل می توانید همراه با عمل جراحی زیبایی شکم ، عمل لیپوساکشن را نیز انجام دهید.

جهت طرح سؤال ، دریافت مشاوره یا گرفتن نوبت با شماره زیر تماس بگیرید یا در پیج اینستاگرام دکتر پرویزیان عضو شوید :

شماره تلفن : 09039408200

اینستاگرام : dr.farzadparvizian

بهترین کاندیدا برای عمل جراحی زیبایی شکم چه کسانی هستند ؟

 • در واقع جراحی زیبایی شکم برای مردان و زنانی که در وضعیت سلامتی خوبی به سر می‌برند ، مناسب است.
 • جراحی پلاستیک ابدومینوپلاستی برای زنانی که چندین بار حاملگی داشته و پوست شکم شان شُل شده است می تواند مناسب باشد و عضلات شکم آن ها را سفت کرده و پوست اضافی آن را کاهش دهد.
 • جراحی زیبایی شکم برای مردان و زنانی که قبلاً چاق بوده‌ اند و با رژیم غذایی به لاغری دست یافته اند اما همچنان ذخیره‌ هایی از چربی یا پوست شُل و اضافی در اطراف شکم خود دارند ، نیز گزینه مناسبی است.

جراحی زیبایی شکم برای چه کسانی ممنوع است ؟

 • اگر در آینده قصد حامله شدن دارید ، باید تا زمانی که فرزندتان به دنیا بیاید جراحی زیبایی لاغری شکم را به تعویق بیندازید ؛ چرا که در طول عمل ابدومینوپلاستی ، عضلات عمودی شکم سفت می شوند و حامله شدن بعد از عمل می تواند این عضلات را از هم جدا کند.
 • اگر قصد کاهش وزن دارید ، جراحی زیبایی شکم برای شما مناسب نیست. جراحی زیبایی شکم باید آخرین راه‌ حل باشد و شما قبل از آن تمام راه‌ ها را امتحان کرده باشید.

لازم به ذکر است که جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکم صرفا راهی برای دستیابی به شکمی و تخت و صاف می باشد و نباید به عنوان یک گزینه جایگزین برای کاهش وزن در نظر گرفته شود.

چگونگی آماده شدن برای عمل جراحی زیبایی شکم

گام اول این است که یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ماهر و مجرب انتخاب کنید و با ایشان یک جلسه مشاوره داشته باشید.

در جلسه مشاوره ، در خصوص اهداف و مقاصد شما از انجام جراحی زیبایی شکم ، انواع ابدومینوپلاستی و اقدامات ضروری که باید پیش از عمل رعایت شود صحبت خواهد شد.

انواع ابدومینوپلاستی

 • ابدومینوپلاستی کامل : در این نوع از جراحی زیبایی شکم ؛ جراح پلاستیک ، شکم شما را از استخوان لگن یک سمت تا استخوان لگن سمت دیگر برش می دهد و سپس پوست ، بافت و ماهیچه ای که لازم باشد را فُرم می دهد.
 • ابدومینوپلاستی جزئی یا کوچک : این نوع از ابدومینوپلاستی به مینی ابدومینوپلاستی نیز موسوم است. مینی ابدومینوپلاستی ، اغلب روی افرادی انجام می شود که در زیر نواحی اطراف ناف خود ذخایر چربی دارند.

اقدامات مهم قبل از جراحی شکم

 • اگر سیگار می کشید ، پزشک از شما می خواهد حداقل دو هفته قبل از عمل تا دو هفته بعد از عمل سیگار را ترک کنید. توجه داشته باشید که کاهش میزان سیگار کشیدن کافی نیست و مصرف آن باید به طور کامل متوقف شود ؛ زیرا سیگار کشیدن احتمال وقوع عوارض را بیشتر و روند بهبودی را کُند می کند.
 • قبل از عمل جراحی شکم ، یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید ، چرا که رژیم غذایی سالم می تواند به روند بهبودی شما کمک شایانی کند.
 • در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید این مسئله را به اطلاع پزشک خود برسانید ؛ زیرا ممکن است پزشک برای مدت زمانی قبل و بعد از عمل ، مصرف برخی داروهای خاص را ممنوع کند.
 • شب قبل از عمل حتما حمام کنید چو بنا به دستور جراح پلاستیک تا چند روز بعد از عمل ابدومینوپلاستی استحمام کردن ممنوع می باشد.
 • از 6 الی 8 ساعت قبل از عمل ، چیزی نخورده و ننوشید ، زیرا در روز جراحی باید ناشتا باشید و معده تان خالی باشد.

عمل لیپوابدومینوپلاستی توسط بهترین جراح پلاستیک تهران دکتر فرزاد پرویزیان

عوارض احتمالی عمل جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکم

احتمال دارد درد تا چند هفته یا چند ماه طول بکشد. بی‌حسی، کبودی و خستگی نیز در زمان بعد از عمل وجود خواهد داشت. همانند تمامی عمل‌ های جراحی ، جراحی زیبایی شکم نیز خطرات و عوارضی خواهد داشت ؛ هرچند بروز آن ها نادر است.

این عوارض عبارتند از :

 • عفونت
 • خونریزی در زیر پوست یا لخته شدن خون

لازم به ذکر است در صورتی که دچار بیماری‌ هایی نظیر دیابت ، بیماری های قلبی – عروقی و یا ناراحتی های ریوی و کبدی هستید ؛ احتمال بروز عوارض فوق بیشتر خواهد شد.

جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکم

هزینه‌ جراحی زیبایی شکم

جهت اطلاع از هزینه جراحی شکم ، نیاز به بررسی و معاینه بیمار ضرورت دارد و قبل از انجام معاینات لازم نمی توان قیمت دقیق این عمل جراحی را برآورد کرد.