مشاوره در واتس اپ

جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکم

جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکم

جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکم : آیا ورزش دراز و نشست، آن‌طور که شما می‌خواهید شکمتان را سفت و محکم نمی‌کند؟

اگر شکم شما گوشت یا پوست اضافی دارد و ورزش کردن و رژیم گرفتن جوابگوی آن نیست، احتمالاً باید در فکر عمل « جراحی شکم » که پزشکان به آن ابدومینوپلاستی می‌گویند، باشید.

دکتر پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک برای صاف کردن شکم، برداشتن پوست و چربی اضافی آن و سفت کردن عضلات دیواره شکم از ابدومینوپلاستی استفاده می‌کند. این روش شبیه لیپوساکشن نیست، با این حال در صورت تمایل شما می‌توانید همراه با عمل جراحی زیبایی شکم، عمل لیپوساکشن را نیز انجام دهید.

جهت طرح سؤال، دریافت مشاوره و یا گرفتن نوبت با شماره زیر تماس بگیرید و یا در پیج اینستاگرام دکتر پرویزیان عضو شوید:

شماره تلفن: 09039408200

اینستاگرام: dr.farzadparvizian

بهترین کاندیدا برای عمل جراحی زیبایی شکم چه کسانی هستند؟

در واقع جراحی زیبایی شکم برای مردان و زنانی که در وضعیت سلامتی خوبی به سر می‌برند، مناسب است.

ممکن است جراحی پلاستیک ابدومینوپلاستی برای زنانی که چندین بار حاملگی داشته و پوست شکمشان شُل شده است مناسب باشد و عضلات شکم آنها را سفت کند و پوست اضافی آن را کاهش دهد.

جراحی زیبایی شکم برای مردان و زنانی که قبلاً چاق بوده‌اند و هنوز هم ذخیره‌هایی از چربی یا پوست شُل و اضافی در اطراف شکم خود دارند، نیز گزینه مناسبی است.

جراحی زیبایی شکم برای چه کسانی ممنوع است؟

اگر در آینده قصد حامله شدن دارید، باید تا زمانی که فرزندتان به دنیا بیاید جراحی زیبایی لاغری شکم را به تعویق بیندازید. در طول عمل عضلات عمودی شکم سفت می‌شوند و حامله شدن بعد از عمل می‌تواند این عضلات را از هم جدا کند.

اگر قصد کاهش وزن دارید، جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکمجراحی زیبایی شکم برای شما مناسب نیست. جراحی زیبایی شکم باید آخرین راه‌حل باشد و شما قبل از آن تمام راه‌ها را امتحان کرده باشید. این روش نباید به عنوان یک گزینه جایگزین برای کاهش وزن در نظر گرفته شود.

به خاطر داشته باشید که بعد از عمل روی شکم شما جای زخم باقی خواهد ماند. شما می‌توانید قبل از عمل در مورد محل و طول برش‌ها و زخم‌ها با پزشک صحبت کنید.

چگونگی آماده شدن برای عمل جراحی زیبایی شکم

گام اول این است که یک جراح متخصص انتخاب کنید و با او یک جلسه مشاوره داشته باشید. در آن جلسه در مورد اهداف شما و موارد زیر صحبت خواهد شد:

  • ابدومینوپلاستی کامل. جراح، شکم شما را از استخوان لگن یک سمت تا استخوان لگن سمت دیگر برش می‌دهد و سپس پوست، بافت و ماهیچه‌ای که لازم باشد را فُرم می‌دهد. در عمل جراحی ناف شما حرکت داده می‌شود و ممکن است لازم باشد به مدت چند روز در زیر پوست خود لوله‌های تخلیه آب قرار دهید.
  • ابدومینوپلاستی جزئی یا کوچک. ابدومینوپلاستی کوچک اغلب روی افرادی انجام می‌شود که در زیر نواحی اطراف ناف خود ذخایر چربی دارند. در طول عمل زیبایی شکم، جراح به احتمال زیاد ناف شما را حرکت نمی‌دهد و ممکن است عمل جراحی فقط 2 ساعت طول بکشد.

اگر سیگار می‌کشید، پزشک از شما می‌خواهد حداقل دو هفته قبل از عمل تا دو هفته بعد از عمل سیگار را ترک کنید. کاهش میزان سیگار کشیدن کافی نیست، باید به طور کامل متوقف شود؛ زیرا سیگار کشیدن احتمال وقوع عوارض را بیشتر و روند بهبودی را کُند می‌کند.

 

 

سعی نکنید قبل از عمل لاغری شکم یک رژیم غذایی مقوی داشته باشید. وعده‌های غذایی را به صورت متعادل و کامل بخورید. یک رژیم غذایی سالم می‌تواند به روند بهبودی کمک کند.

هر چیزی که مصرف می‌کنید را به اطلاع پزشک خود برسانید؛ ازجمله داروهای تجویزی، گیاهی و دیگر مکمل‌ها. ممکن است پزشک برای مدت زمانی قبل و بعد از عمل مصرف برخی داروهای خاص را ممنوع کند.

قبل از عمل جراحی، خانه خود را نیز آماده کنید؛ وسایل زیر را برای خود مهیا کنید:

  • بسته یخ
  • لباس‌های گشاد و راحت که به راحتی بشود آنها را پوشید و درآورد.
  • وازلین
  • سر دوش دستی و صندلی حمام

بعد از عمل جراحی زیبایی شکم به کسی احتیاج دارید تا شما را به خانه برساند. اگر شما تنها زندگی می‌کنید، از کسی بخواهید حداقل در شب اول بعد از عمل در کنار شما بماند.

 

عمل جراحی زیبایی شکم چگونه انجام می‌شود؟

بسته به انتظارات شما، عمل جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند در هر ناحیه‌ای انجام شود و از 1 تا 5 ساعت طول بکشد. وضعیت شما تعیین خواهد کرد که آیا عمل به صورت کامل و در بیهوشی کلی انجام می‌شود یا به صورت سرپایی.

اگر به صورت کامل بی‌هوش شدید، در طول عمل در خواب به سر خواهید برد. حتماً باید کسی همراه شما باشد که بعد از عمل شما را به خانه ببرد (بعد از عمل نمی‌توانید رانندگی کنید).

اگر بعد از عمل مرخص شدید حتماً به کسی نیاز دارید که حداقل در شب اول بعد از عمل کنارتان بماند.

ابدومینوپلاستی کامل

این گزینه برای کسانی است که به بیشترین تغییر و اصلاح نیاز دارند. برش در قسمت پایین شکم، در حدود هم‌سطح موهای ناحیه تناسلی، ایجاد می‌شود؛ و معمولاً از استخوان لگن یک سمت تا استخوان لگن سمت دیگر کشیده می‌شود.

سپس جراح پوست و عضلات را فُرم می‌دهد. اگر تحت این روش جراحی قرار گیرید، یک برش در اطراف ناف شما ایجاد خواهد شد تا ناف از بافت اطرافش رها شود.

ممکن است در زیر پوست لوله‌های تخلیه آب قرار داده شود؛ این لوله‌ها بعد از گذشت چند روز، هر موقع که جراح صلاح بداند از زیر پوست برداشته خواهند شد.

مینی ابدومینوپلاستی

در جلسه مشاوره قبل از عمل، شما در مورد نتایج موردنظرتان با پزشک صحبت می‌کنید و او مناسب‌ترین روش جراحی زیبایی شکم را مشخص خواهد کرد.جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکم

ابدومینوپلاستی کوچک اغلب برای کسانی انجام می‌شود که ذخیره چربی‌هایشان در زیر ناف قرار گرفته و به برش‌های کوچک‌تری نیاز دارند.

در طول این روش به احتمال زیاد ناف شما حرکت داده نخواهد شد. پوست بین خط برش و ناف جدا خواهد شد. ممکن است این روش جراحی با یک آندوسکوپ (دوربین کوچکی که روی انتهای لوله قرار دارد) انجام شود.

این روش حدود 2 ساعت طول می‌کشد؛ البته به وضعیت شخصی و پیچیدگی نیازهای شما نیز بستگی دارد. همانند روش ابدومینوپلاستی کامل، ممکن است بعد از عمل لوله‌های تخلیه آب در زیر پوست قرار داده شود.

ابدومینوپلاستی محیطی

این گزینه برای نواحی پشت بدن است. هنگامی که در پشت و همچنین در شکم چربی اضافی زیادی وجود داشته باشد، ممکن است علاوه بر لیپوساکشن شکم در ناحیه پشت هم لیپوساکشن انجام شود و هم ابدومینوپلاستی محیطی.

در این روش هم پوست و چربی ران‌ها برداشته می‌شود و هم پوست و چربی نواحی پشت بدن؛ این کار فُرم سه بُعدی بدن را بهبود می‌بخشد.

در هر دو روش جراحی زیبایی شکم به صورت کامل و جزئی، محل برش‌ها بخیه و پانسمان می‌شود. ممکن است جراح به شما توصیه کند بعد از عمل از باندهای زخم‌بندی الاستیکی یا لباس‌های فشاری استفاده کنید.

در روزهای بعد از عمل، پیروی از دستورات پزشک در مورد پوشیدن این نوع لباس‌ها و مراقبت از پانسمان زخم‌ها بسیار مهم است. پزشک همچنین بهترین حالات نشستن و دراز کشیدن را به شما آموزش می‌دهد تا به کاهش درد کمک کند.

در صورتی که از لحاظ جسمی شخص فوق‌العاده فعالی هستید، بدانید که باید به مدت 4 تا 6 هفته از ورزش‌ها و فعالیت‌های شدید جسمی بپرهیزید. بعد از عمل، پزشک دراین‌باره با شما صحبت خواهد کرد.

ممکن است بعد از عمل به حدود یک ماه مرخصی از کار نیاز داشته باشید تا به صورت کامل بهبود یابید. در این مورد نیز پزشک با توجه به شرایط شما، زمان مشخصی را برای استراحت مشخص خواهد کرد.

عوارض احتمالی عمل جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکم

در روزهای بعد از عمل، درد و تورم وجود خواهد داشت. پزشک داروهای مسکن تجویز خواهد کرد و به شما می‌گوید که چگونه درد را مدیریت کنید.

احتمال دارد درد تا چند هفته یا چند ماه طول بکشد.بی‌حسی، کبودی و خستگی نیز در زمان بعد از عمل وجود خواهد داشت. همانند تمامی عمل‌های جراحی، جراحی زیبایی شکم نیز خطرات و عوارضی خواهد داشت؛ هرچند بروز آنها نادر است.

 

 

این عوارض عبارتند از: عفونت، خونریزی در زیر پوست و یا لخته شدن خون. اگر بیماری‌های دیابت، قلب، ریه، کبد، جریان خون ضعیف دارید، احتمال بروز عوارض نامبرده بیشتر می‌شود.

ممکن است به طور کافی و صحیح معالجه نشوید که این باعث زایل شدن پوست و به جا ماندن جای زخم قابل‌توجهی می‌شود. در صورتی که روند بهبودی‌تان ضعیف باشد، ممکن است به یک عمل جراحی دوباره نیاز داشته باشید.

پس از عمل جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکم

پس از عمل جراحی زیبایی شکم از خود مراقبت کنید. مهم نیست ابدومینوپلاستی کامل داشته‌اید یا جزئی؛ در هر دو صورت نواحی تحت درمان بخیه و پانسمان می‌شود.

شما باید حتماً بعد از عمل از دستورات پزشک در مورد چگونگی مراقبت از زخم و پانسمان پیروی کنید. پانسمان استفاده‌شده محکم و الاستیکی است که باعث بهبودی مناسب شما می‌شود.

جراح برای کاهش درد، در مورد بهترین حالات نشستن و دراز کشیدن نیز به شما دستورالعمل‌هایی ارائه خواهد داد.شما باید حداقل به مدت 6 هفته، انجام فعالیت‌های شدید را محدود کنید.

احتمالاً بعد از عمل به یک ماه مرخصی نیاز دارید تا به طور صحیح و کامل بهبود یابید. پزشک در مورد آنچه باید و آنچه نباید انجام دهید، شما را راهنمایی می‌کند.

 

بازگشت به زندگی روزانه

به طور کلی، اکثر افراد دوست دارند بدانند بعد از عمل چگونه به نظر می‌آیند و این به گذشت زمان نیاز دارد. ممکن است شما تا چند ماه بعد از عمل، احساس عادی و طبیعی نداشته باشید.

داشتن یک رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن می‌تواند به حفظ نتایج کمک کند.

آیا بیمه هزینه‌ جراحی زیبایی شکم را پوشش خواهد داد؟

به طور کلی شرکت‌های بیمه، عمل‌های جراحی زیبایی که بدون دلیل پزشکی انجام می‌شوند را پوشش نمی‌دهند.

قبل از اینکه تصمیم به انجام جراحی زیبایی شکم بگیرید، با شرکت بیمه درمانی خود تماس بگیرید و در مورد هزینه جراحی زیبایی شکم که تحت پوشش قرار می‌گیرند یا نه ، سؤال کنید.

در صورتی که فکر می‌کنید که به دلایل پزشکی نیاز به عمل جراحی دارید، شاید پزشک بتواند با نوشتن یک نامه به شرکت بیمه به شما کمک کند.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button