عمل های جراحی های پلاستیک مانند جراحی سینه ، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته اند و اکثریت آن ها به منظور افزایش زیبایی بیشتر انجام می شوند. دکتر پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، می توانند در زمینه عمل های زیبایی به شما عزیزان کمک کنند. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر پرویزیان ، می توانید به گالری سایت یا اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

جراحی سینه

 

اهمیت عمل جراحی سینه

برای بانوان زیبایی و جذابیت اندام بسیار مهم است و در این راستا انواع روش های بزرگ کردن سینه را امتحان می کنند و حتی به انجام ورزش های بسیار سخت و سنگین نیز روی می آورند.

انجام ورزش برای حفظ تناسب اندام و فرم دهی بسیار مفید است ولی بزرگ کردن سینه با ورزش تقریباً غیرممکن است زیرا سینه، بافت چربی دارد و بر اثر ورزش بسیار سخت از بین می رود.

اگر دقت کنید اکثر ورزشکاران حرفه ای زن ، دارای سینه هایی بسیار کوچک هستند و ورزشکاران بسیار حرفه ای که سینه هایی خوش فرم دارند، قطعاً جراحی پروتز سینه انجام داده اند.

در نتیجه بهترین روش برای فرم دهی سینه انجام جراحی زیبایی سینه می باشد.

کاندیدای جراحی سینه

بانوانی که متقاضی جراحي سينه هستند در چند گروه دسته بندی می شوند که این تقسیم بندی به شرح ذیل است :

 1. خانم هایی که به دلیل عدم تکامل رشد سینه ها دچار سینه هایی با سایز بسیار کوچک می باشند.
 2. خانم هایی که به دلیل کاهش وزن زیاد ، بارداری و شیردهی دچار کاهش حجم سینه شده اند و متعاقب آن با افتادگی سینه ها مواجه هستند.
 3. خانم هایی که دارای سینه هایی با سایز خیلی بزرگ و افتاده هستند.
 4. بانوانی که از سایز سینه متناسب برخوردارند اما دچار افتادگی سینه هستند.
 5. بانوانی که با افتادگی شدید سینه ها مواجه هستند.

انواع روش‌ های جراحی زیبایی سینه

 1. افزایش سایز سینه ‌ها ( از طریق کارگذاری پروتز )
 2. کاهش سایز سینه ها ( ماموپلاستی )
 3. بالا کشیدن سینه ها یا لیفت سینه‌ ( ماستوپکسی )
 4. بازسازی و ترمیم سینه ها
 5. جراحی کوچک کردن سینه آقایان ( جراحی ژنیکوماستی )

جراحی سینه

جراحی سینه در مردان

جراحی زیبایی سینه تنها مختص به بانوان نمی باشد و برخی اوقات آقایان نیز نیاز به جراحی کوچک کردن سینه دارند.

آقایان به دلیل عوامل مختلفی چون چاقی ، ژنتیک ، مصرف برخی از مکمل ها ، عدم تعادل هورمون و غیره دچار بیماری به نام ژنیکوماستی می شوند که این بیماری منجربه افزایش سایز سینه آقایان می شود.

بیماری ژنیکوماستی منجربه افزایش غیرطبیعی سایز سینه آقایان می شود که این امر برای آن ها آزاردهنده است و برخی از آقایان ترجیح می دهند در کوتاه ترین زمان ممکن به درمان این بیماری بپردازند.

بهترین درمان برای درمان بیماری ژنیکوماستی ، انجام جراحی کوچک کردن سینه می باشد.

دقت داشته باشید که کسب یک نتیجه ایده آل ، ملزم انتخاب یک جراح پلاستیک سینه ماهر می باشد در نتیجه هنگام انتخاب جراح سینه دقت بالایی داشته باشید.

 دلایل افتادگی سینه‌ ها

اکثر خانم ها در اثر بالا رفتن سن ، نوسانات وزن ، حاملگی و شیردهی با تغییرات عمده ای در ظاهر سینه ها روبرو هستند ، به طوری که سینه آن ها حالت سابق و همچنین قوام خود را از دست داده ، به مرور شل شده و نوک سینه آن ها نیز از بخش برجسته سینه به سمت پایین جا به جا می گردد.

در این دسته از خانم ها جراحی لیفت سینه با حداقل میزان کشیدن پوست انجام می گیرد.

نکات مهم درباره جراحی سینه

 • افرادی که قصد انجام جراحي سينه را دارند باید از لحاظ سلامت عمومی در شرایط مساعد باشند ، لذا انجام این جراحی برای افرادی که از بیماری های زمینه ای اعم از نارسایی های ریوی ، کلیوی ، قلبی ، کبدی ، عصبی و غیره رنج می برند عملی خطرناک به شمار می رود.
 • لازم به ذکر است افرادی که دارای سن بیش از ۳۵ سال می باشند و دارای سابقه فردی یا خانوادگی ابتلا به سرطان سینه هستند انجام سونوگرافی و ماموگرافی پیش از جراحي سينه در آن ها ضرورت ویژه ای دارد.
 • مصرف داروهای ضد بارداری به مدت 2 هفته قبل و 2 هفته بعد از جراحي سينه ممنوع می باشد.
 • از مصرف هر نوع ماده مخدر نیز به دلیل اثرگذاری منفی روی روند بهبود زخم ، قبل و بعد از جراحي سينه باید پرهیز شود.
 • در هفته اول پس از انجام جراحي سينه ، از حرکت یکباره و شدید تنه و بازوها باید اجتناب نمود ، اما راه رفتن و انجام کارهای سبک روزانه بلامانع است.

جراحی سینه

بزرگ کردن سایز سینه ها به چه نحو است ؟

به منظور بزرگ کردن اندازه سینه ‌ها از طریق کاشت پروتز اقدام می گردد. عمل جراحی پروتز سینه یکی از اعمال جراحی زیبایی است که در میان بانوان دارای محبوبیت بسیاری است.

جهت انجام جراحی پروتز سینه ، پارامترهای متعددی از قبیل وضعیت متقاضی و نیاز وی و همچنین نظر جراح مورد بررسی قرار می گیرند که در کسب نتایج نهایی جراحی بزرگ کردن سایز سینه نقش عمده ای ایفا می کنند.

ضمنا پیش از اقدام به جراحی پروتز سینه ، شکل و سایز پروتز و همینطور الگوی برش روی سینه ها مشخص می گردد.

کوچک کردن سایز سینه ‌ها چگونه است ؟

خانم هایی که از سینه هایی با سایز بسیار بزرگ برخوردارند و به همین دلیل با درد قفسه سینه ، درد شانه و گردن ، حساسیت های پوستی و غیره مواجه هستند ، عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی گزینه بسیار مناسبی برای آنان می باشد.

جراحی ماموپلاستی ‌از دو حیث زیبایی و درمانی منجر به بهبود وضعیت بیمار می گردد. این جراحی از طریق برداشت بافت اضافی سینه ها انجام می گیرد و محدوده نوک سینه ها به موقعیتی بالاتر از موقعیت قبلی انتقال داده می شود و بدین ترتیب سینه های ظاهری جوان تر و زیباتر می یابند.

کاربرد جراحی پروتز سینه

سبب افزایش سایز سینه در اشخاصی می شود که رشد بافت سینه آن ها با اختلال مواجه بوده و به درستی تکامل و رشد نیافته است ، همچنین موجب افزایش سایز سینه افرادی می شود که در اثر شیردهی یا از دست دادن وزن ، با تحلیل بافت سینه روبرو شده اند.

افتادگی سینه را در صورتی که جزئی باشد می توان با جراحی پروتز سینه بهبود بخشید.

توجه داشته باشید که افتادگی های متوسط تا شدید سینه را می توان با جراحی پروتز سینه همراه با عمل لیفت سینه برطرف نمود.

جراحی پروتز سینه می تواند عدم تقارن سینه ژنتیکی یا مادر زادی را مرتفع سازد.

به کمک جراحی پروتز سینه می توان به ترمیم محل اصلی سینه که در اثر برداشت بافت سینه در بیماری سرطان حادث شده است پرداخت.

در نهایت این که با عمل پروتز سینه می توان بین سینه ها و عرض قفسه سینه ، تناسب و هماهنگی برقرار نمود.

 

 

آیا پروتز سینه باعث سرطان می شود ؟

بر این اساس که جنس پروتزهای سینه از سیلیکون طبیعی موجود در طبیعت می باشد و این مواد در سازگاری کامل با بدن انسان قرار دارند و به لحاظ ساختاری نیز با بافت طبیعی بدن منافاتی ندارند ، می توان ادعا نمود که پروتزهای سینه هرگز منجر به بروز سرطان سینه نخواهند شد.

جراحی لیفت سینه چگونه انجام می گیرد ؟

طی جراحي لیفت سینه یا ماستوپکسی افتادگی و شل شدگی سینه ها رفع می گردد.

لازم به ذکر است میزان افتادگی و شلی‌ پوست سینه در هر فرد متفاوت است و می تواند از خفیف تا شدید باشد.

جراح پلاستیک قبل از جراحی ماستوپکسی ، به بررسی و ارزیابی وضعیت سینه ‌ها و انتخاب تکنیک صحیح برای جراحي سينه می پردازد.

در جراحی لیفت سینه معمولا در اطراف‌ هاله نوک سینه یک برش ایجاد می شود ، همچنین یک برش دیگر نیز در بخش تحتانی سینه ایجاد می شود ، سپس جراح اقدام به برداشتن بافت و پوست اضافی سینه ها نموده و باعث بالا رفتن سینه ها و همچنین زیبایی بخشی و جوانسازی سینه ها می شود.

بازسازی و ترمیم سینه

خانم هایی که به دلایل مختلف از جمله درمان سرطان سینه ناچار به برداشتن بافت سینه شده اند می توانند از طریق عمل ترمیم یا بازسازی سینه مجددا از سینه هایی نرمال برخوردار گردند و متعاقب آن مجددا حس اعتماد به نفس خود را باز یابند.

تکنیک ها و متدهای مختلفی برای  بازسازی سینه ها وجود دارد که انجام آن ها نیازمند مهارت و تجربه بالای جراح متخصص می باشد.

جراحي ترمیمی سینه جزو ایمن ترین و بهترین راه ها جهت بازسازی سینه از دست رفته می باشد.

لازم به ذکر است  در جراحی بازسازی سینه ، بخش نوک سینه ‌ها نیز قابل بازیابی می باشد.

در جراحی ماستوپکسی این مرحله در زمره پیچیده ترین و اساسی ترین مراحل می باشد و باعث طبیعی تر به نظر رسیدن بافت سینه پس از جراحي سينه می گردد.

 

 

جای زخم ها در جراحی سینه چگونه خواهد بود ؟

لازم به ذکر است که جای زخم یا اسکار بعد از جراحي سينه یک عارضه تلقی نمی شود ، زیرا این اتفاق نوعی رخداد طبیعی است که به صورت عادی پس از هر عمل جراحی ای بروز می کند و به تدریج و طی گذشت ماه ها از بین خواهد رفت.

نکته ای که در این جا بسیار حائز اهمیت می باشد این است که بعد از جراحي سينه ، ممکن است جای زخم ها تا حدودی متورم و قرمز شود یا حتی در مواردی با خارش همراه باشد که مسئله ای عادی است و با گذشت زمان رفع می گردد ، چرا که این اتفاق فرآیند طبیعی ترمیم زخم می باشد و امکان دارد چند ماه یا حتی یکسال به طول بیانجامد.

توجه داشته باشید که جراح سینه قادر به پیش بینی شکل نهایی زخم ها نخواهد بود ، زیرا مهم ترین فاکتور در ظاهر اسکار پس از جراحی ، بیش از هر چیزی به نوع جنس پوست بیمار وابسته می باشد.

بنابراین در افرادی که پوست آن ها مستعد ساخت گوشت اضافه ( کلوئید ) است ؛ پزشک هرگز نمی تواند در مورد جای زخم به طور قاطع پیش بینی نماید ، اما به طور کلی در تمامی موارد جای زخم ها به مرور کم رنگ شده و تدریجا محو می گردد.

چه افرادی نباید جراحي سینه انجام دهند ؟

 • افرادی که دارای سایز سینه مناسب و نرمال هستند.
 • افرادی که دچار اختلالات روحی و روانی هستند یا مشکل وسواس دارند نیز توصیه می شود نسبت به انجام این جراحی اقدام نکنند.
 • همچنین افرادی که به خاطر اصرار دیگران از جمله همسر یا دوستان خود درصدد انجام جراحي سينه هستند هرگز نمی توانند گزینه مناسبی جهت انجام این جراحی باشند.

هزینه جراحی سینه

جراحي سينه ، چه با هدف ترمیم و بازسازی سینه انجام شود و چه با هدف زیبایی ( بزرگ کردن ، کوچک کردن و بالا کشیدن سینه ) ؛ نوعی جراحی زیبایی به شمار می رود ؛ از این رو شرکت های بیمه هزینه آن را تقبل نمی کنند.

قیمت دقیق جراحي سینه ، بر اساس المان های مختلفی برآورد می شود و در هر فردی متغیر است ؛ لذا عزیزانی که بنا به هر دلیلی تمایل به انجام جراحي سينه دارند برای اطلاع از هزینه نهایی آن باید توسط جراح پلاستیک مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرند.