جراحی شکم در ایران

 جراحی زیبایی شکم یا عمل ابدومینوپلاستی از جمله اعمال جراحی زیبایی به شمار می رود که با هدف دفع چربی و پوست اضافی از ناحیه و متعاقبا دستیابی به شکمی تخت و صاف انجام می پذیرد و در همه افراد فارغ از جنسیت قابل انجام می شود. البته لازم به ذکر است که بانوان در صورتی که به به تازگی عمل سزارین داشته اند باید انجام این جراحی را تا زمان بهبود کامل زخم های زایمان خود به تاخیر بیاندازند. برای انجام جراحی شکم در ایران می توانید به دکتر فرزاد پرویزیان ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، مراجعه کنید.

جراحی شکم در ایران

در خصوص نتایج جراحی شکم باید عنوان داشت که قاعدتا در صورتی که این جراحی توسط یک جراح حاذق و با تجربه انجام پذیرد نتایج مطلوب و ایده آلی به دنبال خواهد داشت. البته در روزهای ابتدایی پس از عمل ، به علت تورم موجود در موضع جراحی شده ، نتیجه نهایی قابل رویت نخواهد بود و برای دیدن نتیجه قطعی عمل حداقل باید 6 ماه صبر کنید. ضمنا ناگفته نماند که صرفا انتخاب بهترین جراح پلاستیک ، امکان حصول نتایج قابل قبول را میسر نساخته و افراد به منظور رسیدن به نتایج ایده آل خود باید مراقبت های پس از عمل را نیز جدی گرفته و به درستی رعایت نمایند.

دکتر فرزاد پرویزیان بهترین جراح زیبایی شکم در ایران و از برجسته ترین پزشکان جراحی پلاستیک در تهران به شمار می روند که تاکنون نتایج درخشانی را در زمینه انواع جراحی پلاستیک در کارنامه کاری خود به ثبت رسانیده اند. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر پرویزیان ، می توانید به گالری تصاویر وبسایت رسمی یا صفحه اینستاگرم ایشان مراجعه فرمایید.

مشاوره قبل از جراحی شکم در ایران

در طول جلسه مشاوره قبل از جراحی شکم ، در ارتباط با موارد ذیل صحبت می شود :

  1. جراح پلاستیک از شما در خصوص هدف تان از جراحی شکم سوالاتی می پرسد و شما باید اهداف و انتظارات خود از این جراحی را تبیین نمایید.
  2. جراح پلاستیک در جلسه مشاوره جهت ارزیابی وضعیت سلامت عمومی تان ، شما را تحت معاینه بالینی قرار می دهند و شما باید در صورتی که دارای سوابق پزشکی یا دچار حساسیت های دارویی هستید و همچنین چنانچه داروی خاصی مصرف می کنید ؛ حتما پزشک خود را از این موضع آگاه نمایید.
  3. در صورتی که قبلا عمل جراحی داشته اید ؛ پزشک خود را از جراحی یا جراحی های قبلی تان مطلع سازید.
  4. پزشک شما حتما توصیه خواهند کرد که از چند وقت قبل از جراحی شکم ؛ نسبت به قطع مصرف ویتامین ها ، مکمل های گیاهی ، الکل و دخانیات اقدام نمایید.

صحبت های دکتر پرویزیان بهترین جراح پلاستیک تهران درباره عمل ابدومینوپلاستی

 

در نهایت این که در جلسه مشاوره ، پزشک شما درباره نتیجه عمل ابدومینوپلاستی و هر گونه ریسک و خطرات یا عوارض احتمالی این جراحی با شما صحبت خواهند کرد. موفقیت و ایمنی فرایند عمل جراحی در ایران خیلی زیاد به آمادگی کامل شما در جلسه مشاوره بستگی دارد. سوالاتی درباره سلامتی، خواسته ها و سبک زندگی شما پرسیده خواهد شد.

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ فوراً با MedoTrip تماس بگیرید وتمام مراحل عمل شکم شما را در ایران انجام خواهیم داد و دیگر نیازی به نگرانی نخواهید داشت. MedoTrip به عنوان یک آژانس گردشگری پزشکی پیشگام ایرانی آماده است تا در سفر گردشگری سلامت به ایران به شما کمک کند.

حقایقی در مورد جراحی شکم

پیش از آن که تصمیم نهایی خود را برای انجام ابدومینوپلاستی بگیرید لازم است نکاتی را راجع به این پروسه بدانید تا بتوانید خواسته هایتان از نتیجه عمل را با قابلیت های پروسه انطباق دهید؛ در غیر این صورت پیامد حاصل ممکن است برایتان رضایت بخش نباشد:

  • در ارتباط با نتایج جراحی شکم باید متذکر شد که می توانند دائمی باشند. اما برای حصول این امر رعایت نکاتی الزامی است. اول آن که اگر قصد دارید در زندگی متاهلی خود باردار شوید ، یا اینکه به طور قابل توجهی وزن تان را پایین بیاورید ، بهتر است عمل ابدومینوپلاستی را به دوره ای پس از این دوران موکول نمایید. علاوه بر این مورد جهت حفظ نتیجه بدست آمده بایستی در پیش گرفتن یک سبک زندگی سالم را جدی بگیرید. منظور این است که رژیم غذایی تان باید سرشار از مواد مغذی و سالم باشد و مصرف غذاهای پرچرب و پر کالری محدود گردد. ضمناً ورزش کردن باید بخشی از فعالیت روزانه شما باشد.

 

  • لازم به ذکر است که جراحی زیبایی شکم ، راه حلی جهت برطرف سازی ترک های پوستی نیست. تنها اگر ترک های پوستی در قسمت های پوست های اضافه تشکیل شده باشند ، طی ابدومینوپلاستی به سبب برداشتن آن پوست های زائد از روی بدن حذف می شوند.

 

  • کسانی که به کشیدن سیگار یا هر مخدر دیگری که حاوی نیکوتین است ، اعتیاد دارند ، در صورتی که تحت جراحی قرار بگیرند ، ریسک بروز هر گونه عارضه ای برایشان در سطح بالایی قرار دارد. بنابراین اگر قصد شما برای انجام عمل زیبایی شکم جدی است ، برای آن که بعد از فرایند مشکلی پیش نیاید ، لازم است مدتی پیش از ابدومینوپلاستی این عادت نادرست را ترک کنید.

جراحی شکم در ایران

نحوه انجام جراحی شکم

تمامی پروسه های جراحی ، از جمله عمل زیبایی شکم بایستی تحت نظر پزشک و جراح پلاستیک متخصص انجام پذیرد. این امر لازمه دستیابی به نتیجه دلخواه است. با توجه به خواسته شخص مراجعه کننده و نحوه قرار گیری بافت های چربی اضافه ، یکی از تکنیک های ابدومینوپلاستی اتخاذ می گردد.

ابدومینوپلاستی کامل : این تکنیک برای آن دسته از افرادی که به بیشترین اصلاحات نیازمند هستند ، بسیار مناسب است. برای انجام تامی تاک کامل ، برش بر روی خط بیکینی ، جایی که رویش موهای ناحیه شرمگاهی آغاز شده ، ایجاد می گردد. به میزان پوست اضافه ان ناحیه ، طول برش ادامه می یابد. بعد از آن جراح از طریق شکاف ایجاد شده تغییرات لازم را بر روی پوست و عضلات شکمی اعمال می نماید. البته در این نوع از جراحی شکم برای برداشتن بافت های اضافی اطراف ناف ، برشی در آن محل نیز ایجاد می شود.

مینی ابدومینوپلاستی : همانطور که از نام این تکنیک نیز مشخص است ، طی آن برش های جراحی به طور محدودتری ایجاد می شوند. معمولاً کسانی که میزان کمتری پوست اضافه در ناحیه شکمی را دارا می باشند ، می توانند تحت این فرایند قرار گیرند. به طور معمول در مینی تامی تاک ، محل قرار گیری ناف تغییر نمی کند.

ابدومینوپلاستی گرداگرد : در این تکنیک علاوه بر نواحی جلویی ، بافت های اضافی تجمع یافته در نواحی پشتی (قسمت تحتانی کمر) نیز برداشته می شوند. بدین صورت با برداشته شدن چربی های شکم و پهلو ها ، فرم بسیار زیبایی برای آن ناحیه ایجاد می شود.

به طور کلی روند جراحی شکم تحت بیهوشی عمومی انجام می پذیرد. تعیین مدت زمان انجام پروسه به تکنیک اتخاذ شده نیز بستگی دارد. به طور میانگین می توان گفت 2 الی 5 ساعت ممکن است این جراحی زمان برد.

هزینه جراحی شکم در ایران

به طور کلی ، هزینه جراحی پلاستیک در ایران در مقایسه با ایالات متحده و کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر است. به طور کلی کشور ما ایران ، به دلیل برخورداری از متخصصان ماهر که گواهینامه بورد تخصصی دارند و به روزترین انواع تجهیزات و همچنین قیمت مناسب جراحی پلاستیک ، به یکی از پرطرفدارترین کشورها برای برای انجام جراحی های پلاستیک بدل شده است. حال آن که قیمت دقیق جراحی شکم در ایران ، بدون معاینه و بررسی بیمار قابل تعیین نمی باشد ؛ لذا افرادی که تصمیم به انجام این جراحی زیبایی دارند باید مورد بررسی و ارزیابی از سوی جراح پلاستیک مورد نظر خود قرار گیرند.

dr-img

دکتر فرزاد پرویزیان

دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری عضو انجمن جراحان پلاستیک وزیبایی ایران عضو مرکز تحقیقات سوختگی و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک آموزش در دوره درمانهای نوین زخم ها و NPWT در برلین آلمان نفر اول امتحانات شفاهی پذیرش دکترای فوق تخصصی سال ۱۳۹۰ رتبه برتر امتحانات پذیرش دکترای فوق تخصصی سال ۱۳۹۰ دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۳۹۰-۱۳۹۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا