مشاوره در واتس اپ

جراحی پروتز چانه

عمل جراحی پروتز چانه

جراحی پروتز چانه یا جراحی ایمپلنت چانه ، نوعی عمل جراحی زیبایی است که می تواند با افزایش طول و عرض چانه و نیز تقویت خط فک ، باعث تقویت کانتور صورت و متعادل سازی صورت گردد.

لازم به ذکر است که پروتز چانه می تواند به منظور ایجاد تقارن در چهره و متعادل سازی صورت ، به طور مجزا انجام شود و هم می تواند با سایر جراحی ها همراه گردد.

چانه مهمترین ویژگی زیبایی شناختی در بخش تحتانی صورت است که در زیبایی و هارمونی چهره نقش بسزایی دارد ؛ به طوری که بعد از بینی ، چانه مهم ترین عضو صورت است که زیبایی چهره تا حدود قابل توجهی تحت الشعاع آن قرار دارد.

قاعدتا یک چانه عقب رفته و کوچک ، تاثیر سوء بر زیبایی صورت گذاشته و حتی سبب می شود بینی فرد از آن چه که هست بزرگ تر به نظر برسد ؛ در نتیجه این مسئله از میزان اعتماد به نفس می کاهد و حتی در مواردی مانع حضور فرد در اجتماع می گردد.

امروزه جراحي پروتز چانه ، راهکاری موثر و کارآمد برای افرادی می باشد که از مشکل کوچک بودن چانه یا عقب بودن چانه رنج می برند ، این جراحی باعث تقویت خط فک شده و از بروز بافت نرم در قسمت زیرین چانه و تشکیل غبغب جلوگیری می کند.

به طور کلی دو روش جراحي پروتز چانه و جراحی جینوپلاستی ( جراحی فک ) ، جهت بهبود نسبت های تحتانی صورت وجود دارد.

جراحی پروتز چانه

پروتز چانه

پروتز چانه ، متداول ترین راه حل برای اصلاح و تقویت چانه به شمار می رود. عمل جراحی پروتز چانه در واقع یک جراحی سرپایی است که بدون ایجاد تغییر در آناتومی و ساختار فک بیمار ، سبب ایجاد حجم و ساختار متناسب در فک می گردد.

جراحی فک یا جینوپلاستی

جینوپلاستی ، نسبت به جراحی پروتز چانه یک روش پیچیده تر است که در حقیقت باعث تغییر شکل استخوان فک می شود. جینوپلاستی تکنیکی است که غالبا برای اصلاح ناهنجاری های فکی یا برای تعدیل چانه در افرادی که عقب رفتگی چانه در آن ها به حدی است که با کاشت ایمپلنت نمی توان به هارمونی متناسب دست یافت ؛ مورد استفاده قرار می گیرد.

در این مقاله به جراحی پروتز چانه پرداخته ایم ، جهت کسب اطلاعات کافی در این زمینه با ما همراه باشید.

آناتومی چانه و فک

فک پایین یا فک تحتانی به عنوان قاب صورت شناخته می شود و پایه و اساس بافت های نرم صورت و گردن را نیز فراهم می کند.

چانه ، به برجستگی موجود در استخوان فک پایین گفته می شود که جزئی ترین بخش از صورت را تشکیل می دهد ولی در عین حال ، به عنوان یکی از مؤلفه های اصلی تعیین کننده شکل صورت به شمار می رود.

برخی افراد از هنگام تولد با کوتاه بودن چانه و عدم برجستگی چانه مواجه هستند. اما به طور کلی افزایش سن نیز می تواند بر میزان پروجکشن ( برجستگی ) چانه تاثیر منفی بگذارد.

بدین نحو که با بالا رفتن سن ، فرآیند جذب تدریجی استخوان اتفاق می افتد و این مسئله منجر به کاهش قد فک پایین و کاهش پروجکشن چانه می گردد.

در نتیجه این اتفاق ، منتج به ضعف چانه شده و سبب بر هم خوردن تعادل در ناحیه دو سوم تحتانی صورت می شود.

جراحی پروتز چانه

ارزیابی موقعیت قرارگیری چانه

ساده ترین راه برای ارزیابی موقعیت چانه و ناسازگاری احتمالی آن با صورت ، اندازه گیری نسبت خط چانه با نوک بینی است. در این راستا با قرار دادن یک خط روی عکسی از نمای صورت بیمار ، می توان موقعیت ایده آل چانه را تعیین کرد.

چنانچه چانه فرد پشت این خط قرار بگیرد ، به منزله چانه عقب رفته قلمداد شده و می توان از طریق جینوپلاستی یا جراحی پروتز چانه اقدام به اصلاح آن نمود.

تقویت چانه با جراحی پروتز چانه

پروتز چانه با تقویت موضعی استخوان فک پایین ، سبب کانتور صورت شده و به طور کلی با بهبود اندازه و فرم چانه به ایجاد توازن بیشتر در صورت می انجامد و منجر به افزایش تناسبات صورت شده و سبب بهبود حالت چهره و افزایش زیبایی فرد می گردد.

پروتز چانه در واقع با جلو آوردن چانه و عضله سطحی گردن موجب می شود ، خط فک تقویت شده و صورت فرد حالتی متعادل به خود بگیرد.

دکتر فرزاد پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و میکروسرجری و از برترین جراحان پروتز چانه در استان تهران می باشند ، لذا شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به انجام جراحی پروتز چانه با اطمینان خاطر از ماحصل جراحی به مطب دکتر پرویزیان مراجعه فرمایید.

هزینه پروتز چانه

تعیین هزینه جراحی پروتز چانه ، مستلزم انجام معاینات مورد نیاز توسط جراح فوق تخصص پلاستیک می باشد ؛ لذا جهت اطلاع از هزینه دقیق این جراحی می بایست به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مراجعه نمود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button