جراحی پروتز گونه

جراحی پروتز گونه

جراحی پروتز گونه یکی از انواع عمل های جراحی زیبایی صورت می باشد. به طور کلی داشتن گونه هایی برجسته ، از عواملی به شمار می رود که سبب زیبایی بیشتر چهره می شود ؛ به طوری که برخورداری از گونه هایی ضعیف می تواند به کاهش جذابیت صورت بیانجامد. در ادامه مقاله با دکتر فرزاد پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی همراه باشید.

جراحی پروتز گونه

ضرورت جراحی پروتز گونه

حجم چربی موجود در ناحیه گونه ها غالبا به دنبال افزایش سن کاهش یافته و از برجستگی آن ها کاسته می شود ؛ این امر علاوه بر این که از زیبایی صورت می کاهد ، سبب می شود سن فرد از آن چه که واقعا هست بیشتر به نظر برسد.

البته ناگفته نماند که برخی افراد نیز به صورت ژنتیکی دارای گونه هایی صاف و فاقد برجستگی می باشند.

امروزه پیشرفت چشمگیری که در حوزه پزشکی به وقوع پیوسته ؛ به کمک جراحی پروتز گونه ، امکان داشتن گونه هایی برجسته و خوش فرم را محقق نموده و افرادی که تمایل به داشتن چنین گونه هایی دارند ، برای انجام این عمل جراحی باید به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مراجعه نمایند.

جراحی پروتز گونه چیست ؟

در حال حاضر با پیشرفت چشمگیر علم پزشکی بخصوص در حوزه زیبایی ، امکان داشتن گونه هایی خوش فرم و برجسته فراهم شده است و روش های متعددی ؛ نظیر تزریق چربی ، تزریق ژل و جراحي پروتز گـونه در این راستا معرفی شده است.

در میان روش های موجود ؛ جراحي پروتز گـونه به عنوان روشی استاندارد و دائمی تلقی می شود که افراد می توانند از طریق انجام این عمل جراحی به گونه هایی خوش فرم و برجسته دست یابند.

جراحي پروتز گـونه با افزایش حجم گونه ها تاثیر شگرفی بر زیبایی چهره ؛ بویژه یک سوم میانی صورت خواهد داشت.

در این عمل جراحی ، پروتز یا ایمپلنتی با سایز و ابعاد محاسبه شده که متناسب با آناتومی صورت فرد باشد ، در بخش جلوی استخوان های گونه وی قرار داده شده و به حجیم تر شدن گونه های او می انجامد.

توجه داشته باشید که گاهی اوقات با انجام همزمان جراحي پروتز گـونه و جراحی پروتز چانه ، می توان ساختار و فرم صورت را تا حد بیشتری بهبود بخشیده و به شکل مضاعفی به زیبایی و جذابیت چهره افزود.

چگونه برای جراحی پروتز گونه آماده شویم ؟

در طول جلسه مشاوره اولیه پزشک ، ساختار صورت شما را جهت ارزیابی چارچوب استخوان و بافت نرم ، و نیز توازن کلی صورت ، مورد بررسی قرار می دهد. او به طور کامل ، اهداف و انتظارات ، خطرات و بهترین روش برای آماده شدن جهت قرار گرفتن تحت روند جراحی ، را با شما مورد بحث قرار می دهد. او شما را با آنچه قبل ، در طول و بعد از روند جراحی پروتز گونه قابل انتظار است ، آشنا نموده و با بالا بردن سطح آگاهی تان از این روند ، به شما در اتخاذ تصمیمی آگاهانه تر کمک می کند.

چه نوع بیهوشی در جراحی پروتز گونه مورد استفاده قرار می گیرد ؟

بی حسی موضعی یکی از گزینه های موجود برای اجرای جراحی پروتز گونه ، تحت آن می باشد. پزشک در خصوص نوع بیهوشی مناسب با شرایط کلی شما ، نیز بحث خواهد کرد.

 

 

در طول جراحی پروتز گونه چه اتفاقی می افتد ؟

جراحی پروتز گونه یک روند درمان سرپایی می باشد ، که با به کار گیری به روزترین تکنیک های این حوزه اجرا می شود. منظور از سرپایی بودن درمان ، این است که شما بعد از تکمیل روند ، در همان روز می توانید محل درمان را به مقصد منزل خود ترک کنید. طول روند به فاکتورهای متعددی وابسته است ؛ ولی به طور میانگین ، روند معمولاً بین 1 الی 2 ساعت طول می کشد.

بعد از روند ، شما تحت مراقبت های ویژه برای سپری کردن دوره اولیه ریکاوری قرار می گیرید. دستورالعمل های مربوط به مراقبت های بعد از جراحی پروتز گونه ، در اختیار شما قرار می گیرد. هر روند جراحی ، با توجه به سفارشی بودن مورد هر بیمار ، با بیمار دیگر دارای تفاوت هایی می باشد.

بیماران بعد از روند ، اندکی درد را تجربه می کنند ، که به همراه تورم ملایم در روزهای اولیه بعد از جراحی ، جزو عوارض جانبی نرمال روند جراحی محسوب می شود. به منظور داشتن یک روند ریکاوری بی خطر و سالم ، اجرای دقیق دستورالعمل های پزشک ، بسیار حائز اهمیت است.

اقدامات موثر در به حداکثر رساندن نتایج روند جراحی پروتز گونه

یکی از شگفت انگیز ترین ویژگی های کیفی در روند جراحی پروتز گونه ، انتخاب یک جراح خوب برای سپردن روند جراحی به دست او است. پزشک خوب با به کار گیری دانش و نگاه هنری خود و در واقع با تلفیق نمودن علم و هنر ، نتیجه ای شگفت انگیز را برای شما خلق خواهد کرد.

یکی از توصیه های پزشک ، به عنوان اقدامی موثر برای به حداکثر رساندن نتیجه درمان ، دنبال کردن مراقبت های پوستی بعد از جراحی است ، که می تواند به جلوگیری از بروز حساسیت کمک کرده ، التهاب و کبودی را کنترل نموده و روند بهبود را سرعت بخشد. گاهی پکیج هایی از قبیل ماساژ پوست ، توسط متخصص برای ارتقا دادن جریان خون ، پشتیبانی از عملکرد ایمنی و بهبود بدن ، و انجام اقداماتی برای بالاتر بردن سطح سلامت پوست ، ارائه می گردد. همه این اقدامات ، هدف بازیابی جوانی از دست رفته و هدیه دادن چهره ای جوان و شاداب ، به شما را دنبال می کند.

مزایای جراحی پروتز گونه

جراحی پروتز گونه علاوه بر اینکه یک روند حداقل تهاجمی محسوب می شود ، نتایجی طبیعی را خلق کرده و به عنوان یک گزینه جوانسازی خوب ، برای بیمارانی که علائم جوانی در چهره خود را از دست داده اند ، توصیه می شود.

پس از روند ، نتایج زیر قابل انتظار می باشد :

  • ناحیه صاف تر در زیر چشم ها
  • کانتور بهبود یافته در گونه ها
  • کاهش خطوط و چین و چروک ها در صورت
  • گونه هایی پر تر و برجسته تر
  • چهره ای جوان تر و سرحال تر
  • بالا رفتن سطح تناسب بین بخش های مختلف صورت

آیا جراحی پروتز گونه درد دارد ؟

یکی از متداول ترین پرسش هایی که در ذهن متقاضیان جراحي پروتز گـونه ایجاد می شود ، این است که آیا عمل پروتز گـونه دردناک است یا خیر ؟

بر اساس نظرات در مورد پروتز گـونه ، می توان اذعان داشت که جراحي پروتز گـونه تقریبا از دید اکثر افرادی که تحت این عمل جراحی قرار گرفته اند یک عمل عاری از درد می باشد.

البته احساس درد خفیف بعد از جراحي پروتز گـونه ، همچون هر عمل جراحی دیگری وجود خواهد داشت که با مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک معالج تا حدود قابل توجهی قابل التیام است.

لازم به ذکر است که احساس سفتی در ناحیه گونه ها پس از جراحي پروتز گـونه ، امری بدیهی می باشد و با مصرف دارو مرتفع می گردد.

جراحی پروتز گونه

آیا اثر جراحی پروتز گونه قابل رویت خواهد بود ؟

در خصوص اثر جراحی نیز باید اشاره داشت که جراحي پروتز گـونه ؛ معمولا از طریق داخل دهان انجام می گیرد و در نتیجه ، هیچ گونه اثری از آن بر جای نخواهد ماند.

چه کسانی داوطلب ایده آل پروتز گونه هستند ؟

افرادی که پر بودن در ناحیه گونه خود را از دست داده اند ، و چهره آن ها خسته به نظر می رسد ، داوطلب خوبی برای پروتز گونه محسوب می شوند.

آیا پروتز گونه قابل ترکیب با روند زیبایی دیگری می باشد ؟

پروتز گونه اغلب با روندهایی از قبیل لیفت گونه ، با هدف دستیابی به نتایجی مطلوب ترکیب می شود. پروتز گونه ، با لیفت گردن ، لیفت صورت و جراحی پلک نیز قابل ترکیب است. پزشک در جلسه مشاوره ، در خصوص سایر روندهای قابل ترکیب با پروتز گونه ، با هدف خلق چهره ای جوان تر ، با بیمار خود گفتگو می کند.

هزینه جراحی پروتز گونه

احتساب قیمت عمل پروتز گـونه ، مستلزم مراجعه به فوق تخصص جراحی پلاستیک و معاینه دقیق فرد زیباجو از سوی ایشان می باشد و قبل از بررسی فرد نمی توان قیمت مشخصی برای این عمل جراحی معین نمود.

مطالب مرتبط