جراحی زیبایی فک و چانه genioplasty جلو کشیدن چانه

جراحی ژنیوپلاستی برای زیبایی فک و چانه

جراحی زیبایی فک و چانه genioplasty جلو کشیدن چانه : جراحی زیبایی چانه، یا ژنیوپلاستی، یکی از چندین گزینه جراحی پلاستیک و زیبایی است که توسط دکتر پرویزیان، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، انجام می‌شود.

چگونگی انجام جراحی زیبایی چانه تا حد زیادی به شرایط شخص بستگی داشته و مراقبت و مشاوره‌های ارائه شده توسط دکتر پرویزیان مطابق با نوع و شرایط جراحی هر بیمار است.

جراحی زیبایی چانه، عمل نسبتاً شایعی است که تغییر قابل توجهی در ظاهر کلی چهره ایجاد می‌کند. این عمل را می‌توان به تنهایی یا همراه با اعمال دیگری مانند لیفت صورت، جراحی بینی یا بازسازی لب انجام داد.

نتیجه جراحی زیبای چانه، داشتن یک فک قوی‌تر و برجسته‌تر است.

عمل زیبایی چانه می‌تواند چانه‌تان را بزرگ‌تر یا کوچکتر کند، اما در عین حال می‌تواند کل صورت را کمی کشیده‌تر یا کوتاه‌تر یا متقارن‌تر سازد.

(که همه این‌ها می‌توانند تغییر قابل توجهی در ظاهر کلی صورتتان ایجاد کنند. اطلاع از عوارض جراحی زیبایی چانه میتواند در تعیین سطح انتظارات و توقعات و تصمیم گیری شما در رابطه با عمل فک تاثیر گذار باشد.)

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی چانه ( ژنیوپلاستی )

کاندیداها باید از وضعیت سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و هیچگونه عارضه جدی یا بیماری فعالی نداشته باشند و همچنین باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

جراحی زیبایی فک و چانه genioplasty جلو کشیدن چانه

ژنیوپلاستی می‌تواند درمان مؤثری برای بیمارانی باشد که چانه‌ای کوچک یا عقب رفته دارند. چانه‌ای که نسبت به سایر قسمت‌های صورت کوچک‌تر به نظر می‌آید باعث می‌شود بینی بیش از اندازه بزرگ دیده شود.

جراحان پلاستیک اغلب از جراحی زیبایی فک و چانه برای برقراری تناسب بین بخش‌های چهره در بیماران جوان استفاده می‌کنند؛ همچنین می‌توان از ژنیوپلاستی به همراه یک عمل زیبایی دیگری برای بیماران مسن‌تر استفاده کرد.

یادآوری: اگر سیگار می‌کشید، اخیراً سیگار را ترک کرده‌اید، یا اگر در معرض دود غیرمستقیم سیگار قرار دارید کاندیدای مناسبی برای این عمل نیستید.

دود مستقیم و غیرمستقیم سیگار جریان خون به بافت‌های بدن را کاهش می‌دهد. این مسئله، بسته به نوع عمل، می‌تواند منجر به طولانی شدن زمان بهبودی، از دست رفتن پوست، عفونت، افزایش میزان اسکار و تعدادی عوارض دیگر شود.

انواع ژنیوپلاستی ( جراحی زیبایی چانه )

  • ژنیوپلاستی استخوانی یا اسلایدینگ

ژنیوپلاستی استخوانی یکی از شایع‌ترین انواع ژنیوپلاستی است، زیرا این نوع عمل چند منظوره بوده و می‌توان از آن هم برای بزرگ کردن هم برای کوچک کردن چانه استفاده کرد.

در ژنیوپلاستی استخوانی، استخوان چانه شکسته شده و برای بزرگ کردن چانه رو به جلو و برای کوچک کردن آن، رو به عقب لغزانده می‌شود.

همچنین این استخوان را می‌توان به طرف بالا برده و طول صورت را کم کرد، یا آن را پایین آورد و طول صورت را زیاد کرد.

  • جراحی چانه نامتقارن

جراحی چانه‌ نامتقارن نوع پیچیده‌ای از ژنیوپلاستی است که نیازمند مهارت‌های جراح زیبایی صورت کاملاً مجرب است که علاوه بر توانایی انجام یک جراحی ظریف، بتواند عارضه زمینه‌ای که باعث ایجاد مشکل در فک شده است را نیز تشخیص دهد.

این عارضه می‌تواند یک اختلال رشد فک بوده یا یک مشکل دندانی باشد که در صورت عدم تشخیص به انجام یک جراحی غیرضروری منتهی می‌شود.

برنامه‌ریزی برای جراحی شما توسط دکتر پرویزیان

ابتدا، دکتر پرویزیان زمانی را برای یک جلسه مشاوره خصوصی با شما تعیین می‌کند. در اینجا، برقراری ارتباط با پزشک نقشی حیاتی در رسیدن به اهدافتان از جراحی دارد.

به شما فرصت داده می‌شود تا اهداف و نتایج مورد نظرتان را مطرح کنید. دکتر پرویزیان با همکاری شما تعیین می‌کند که این عمل چه مزایای بلند مدتی برایتان داشته و چه انتظاراتی می‌توانید از آن داشته باشید.

هر بیمار شرایط خاص خود را داشته و دکتر پرویزیان به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تکنیک جراحی و برنامه درمانی مناسب برای شما را انتخاب خواهد کرد.

در طول جلسه مشاوره اولیه:

  • تاریخچه پزشکی‌تان را به طور کامل ارائه دهید. اطلاعات مربوط به هرگونه عمل جراحی که در گذشته داشته‌اید، عارضه‌های پزشکی‌تان در گذشته و حال و همچنین تمامی داروها یا مکمل‌های گیاهی که مصرف می‌کنید را نیز ارائه دهید؛
  • دکتر پرویزیان معاینه کاملی از صورتتان، از جمله پوست و استخوان‌های زیر آن، به عمل خواهد آورد.
  • خود را برای بحث در مورد ریسک‌ها و عوارض احتمالی عمل آماده کنید.
  • برای تعیین روش درمان مناسب، گرفتن یک عکس رادیولوژی ضروری است.

در طول عمل ژنیوپلاستی چه اتفاقی می‌افتد؟

جراحی زیبایی چانه ( ژنیوپلاستی ) تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، که بنابراین در زمان عمل در خوب کامل خواهید بود. جراحی از طریق داخل دهان انجام می‌شود، که به این ترتیب روی صورتتان هیچگونه اسکاری باقی نمی‌ماند.

جراحی زیبایی فک و چانه genioplasty جلو کشیدن چانه

در امتداد لثه و روی طرف داخلی لب پایینی یک برش ایجاد می‌شود. جراح از این برش برای دسترسی به چانه و استخوان فک پایینی استفاده می‌کند.

سپس استخوان چانه با یک اره کوچک بریده می‌شود، که این جراح را قادر می‌سازد تا استخوان چانه را به شکلی کنترل شده بشکند.

سپس استخوان در جای جدیدش قرار گرفته و با استفاده از پیچ‌ها و صفحات فلزی کوچکی در جایش محکم می‌شود.

در پایان، برش ایجاد شده با استفاده از بخیه‌های قابل جذب که حدوداً بعد از دو هفته ناپدید می‌شوند، دوخته می‌شود.

بعد از جراحی ژنیوپلاستی چه باید کرد؟

بسیار مهم است که بعد از جراحی به دقت از توصیه‌های جراحتان پیروی کنید.

توصیه‌های بعد از جراحی شامل موارد زیر است:

  1. استفاده از داروهای مسکن مطابق دستور پزشک، جهت کنترل هرگونه درد و ناراحتی ناشی از درمان؛
  2. استفاده از کمپرس‌های سرد مطابق توصیه پزشک، جهت کنترل هرگونه ورم یا کبودی ناشی از درمان؛
  3. در صورت توصیه پزشک، شستن داخل دهان با دهان‌شویه‌ی ضدعفونی کننده، برای جلوگیری از عفونت‌های ناشی از درمان؛
  4. مراجعه به اورژانس، در صورت افزایش شدید درد ناشی از درمان، یا در صورت خونریزی شدید ناحیه درمان شده
مطالب مرتبط