مشاوره در واتس اپ

جراح بینی

پزشک جراح بینی

جراح بینیجراحی بینی که اصطلاح علمی آن رینوپلاستی ( Rhinoplasty ) است ؛ در حقیقت تلفیقی از دو واژه Rhino به معنای بینی و plasty به معنای تصحیح کردن و فرم دادن می باشد. به عبارتی می توان گفت که رینوپلاستی یعنی اصلاح بد فرمی ها و عیوب بینی.

جراحی زیبایی بینی امروزه به عنوان یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی به شمار می رود ، به نحوی که امروزه شاهد افزایش شمار روزافزون آمار انجام جراحی بینی در سرتاسر دنیا می باشیم ؛ کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

قاعدتا با بالارفتن تقاضای جراحی زیبایی بینی با تعدد جراحان بینی روبرو خواهیم بود ، از آن جا که تبحر جراح بینی تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت نتیجه این جراحی دارد ؛ می توان گفت که انتخاب جراح بینی مسئله ای است که بسیار حائز اهمیت بوده و نباید به سادگی از آن گذشت.

 

اهمیت انتخاب جراح بینی

چنانچه جراح بینی از تجربه و مهارت کافی در زمینه جراحی بینی برخوردار نباشد ، نه تنها ایرادات بینی به طور کامل برطرف نخواهند شد ، بلکه ممکن است فرد با ایرادات و نواقص جدیدی در شکل ظاهری بینی خود مواجه شده و حتی در برخی موارد دچار اختلالات و مشکلات تنفسی نیز گردد.

بنابراین همانطور که ذکر شد عملکرد جراح بینی بر روی نتیجه این عمل اثری مستقیم دارد ، لذا باید در انتخاب جراح بینی نهایت ظرافت و دقت را بکار بست تا بعد از انجام عمل ، متحمل عوارض جراحی بینی نشد.

این موضوع در مورد تمامی متقاضیان جراحی بینی که برای اولین بار این جراحی را انجام می دهند یا به طور مجدد قصد انجام آن را دارند صادق است.

چه بسا شاهد آن هستیم که افراد بسیاری ، جراحی بینی انجام داده اند و از نتیجه عمل خود ناراضی هستند و از اینرو در صدد انجام عمل جراحی ترمیمی بینی می باشند ؛ تا شاید بتوانند ایرادات رفع نشده یا ایرادات به وجود آمده پس از جراحی اولیه بینی را بدین وسیله مرتفع نمایند.

 

جراحی بینی چه ایراداتی را برطرف می کند ؟

به کمک جراحی بینی می توان بد شکلی های بینی از قبیل موارد ذیل را برطرف کرد :

  • بزرگی بیش از اندازه بینی
  • کجی بینی
  • غیرقرینگی بینی
  • اشکالات انسدادی بینی
  • دفرمیتی های مادرزادی
  • بد فرمی های ناشی از حوادث یا جراحی های قبلی

 

لازم به ذکر است که جراحی بینی صرفا به منظور کوچک کردن اندازه بینی نیست و هدف از آن اصلاح عیوب بینی و ایجاد تناسب بین اجزای صورت و بینی در عین حفظ عملکرد حیاتی و تنفسی بینی می باشد.

بینی عضوی از چهره است که در مرکزیت صورت واقع شده ، لذا در وهله اول ، توجه ها را به خود معطوف می کند از اینرو زیبایی آن بسیار حائز اهمیت است و چنانچه با ایرادی مواجه باشد ؛ نه تنها به وضوح مشهود خواهد بود ، بلکه به دلیل نقشی که در ایجاد هارمونی و هماهنگی بین عناصر صورت ایفاء می کند می تواند زیبایی کل صورت را تحت الشعاع قرار داده و در میزان اعتماد به نفس فرد ، تاثیر سوء ایجاد نماید.

یک جراح بینی با تجربه و حاذق ، بر تمامی موارد فوق الذکر اشراف داشته و در انجام جراحی بینی تمامی این موارد را لحاظ خواهد کرد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button