ماموپلاستی در تهران

بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

دلایل مختلفی وجود دارد که خانم ها را بر آن می دارد تا جراحی کاهش سایز پستان که تحت عنوان ماموپلاستی نیز شناخته می شود ، را انتخاب کنند. در مقاله ماموپلاستی در تهران صفر تا صد این جراحی زیبایی را با شما در میان می گذاریم.

ماموپلاستی در تهران

به طور کلی خانم هایی که از سایز پستان ها خود ناراضی بوده و به دنبال این موضوع ، اعتماد به نفس آن ها تحت الشعاع قرار گرفته و عزت نفس خود را از دست داده اند ؛ گزینه مناسبی برای انجام عمل ماموپلاستی به شمار می روند.

لازم به ذکر است که بزرگی سایز سینه ها ، صرفا سبب بر هم خوردن تناسب اندام و کاهش اعتماد به نفس نشده و می تواند مشکلات و ناراحتی های جسمی ؛ اعم از کمر درد ، گردن درد و مسائل ناشی از وضعیت نامناسب بدن در نتیجه وزن پستان ها ،و حتی ناراحتی های روحی ؛ از جمله ناراحتی از این که لباس مناسب خود را پیدا نمی کنید یا در برخی امکان تحقیر می شوید ؛ را به همراه داشته باشد.

از این رو جراحی ماموپلاستی ، می تواند راه حلی برای رفع این مسائل باشد ؛ هدف از این جراحی ، برداشتن بافت و پوست اضافی از سینه ها به منظور تغییر شکل پستان ها و دستیابی به اندامی قابل قبول می باشد.

دکتر فرزاد پرویزیان از ممتازترین پزشکان جراح سینه می باشند که کلیه اعمال جراحی زیبایی و ترمیمی سینه را به بهترین نحو ممکن به انجام می رسانند.

شما عزیزان و همراهان گرامی می توانید به منظور انجام موفقیت آمیز هر یک از اعمال جراحی سینه ؛ از جمله عمل ماموپلاستی در تهران ، با نهایت اطمینان به مطب دکتر پرویزیان مراجعه نمایید.

آیا کاهش سایز پستان برای من مناسب است ؟

جراحی کوچک کردن سینه ( ماموپلاستی ) ؛ مانند هر عمل زیبایی ، تصمیم بزرگی است که لازم است به دقت در مورد آن فکر کنید.

به طور کلی چنانچه بنا به هر دلیلی ، از اندازه و سایز سینه های خود راضی نیستید و در پی بزرگی سایز سینه ها با مشکلات جسمی یا ناراحتی عاطفی مواجه شده اید ؛ می توانید کاندیدای مناسبی برای انجام عمل ماموپلاستی باشید.

لازم به ذکر است که جراحی کوچک کردن پستان ، صرفا در خانم ها انجام نپذیرفته و با انجام این عمل جراحی در آقایان ، نیز می توان بافت بیش از حد چربی در ناحیه قفسه سینه مردان که منجر به بزرگ شدن پستان آن ها می شود را نیز درمان نمود.

لازم به ذکر است اگرچه ماموپلاستی اندازه پستان را تغییر می دهد ، اما لزوما افتادگی سینه را اصلاح نمی کند.

ماموپلاستی در تهران

مراحل جراحی ماموپلاستی چیست ؟

طی جراحی ماموپلاستی ؛ بافت غده ای ،  پوست و چربی اضافی از طریق برش هایی که طبق الگوهای موجود ، بر روی سینه های ایجاد می گردد ؛ از سینه ها برداشته می شود.

در برخی موارد ؛ چربی های اضافی ممکن است از طریق لیپوساکشن ، همراه با تکنیک های برداشتن بافت پستان برداشته شوند.

اگر اندازه سینه تا حد زیادی به دلیل بافت چربی باشد و پوست اضافی فاکتور جراحی نباشد ، لیپوساکشن به تنهایی ممکن است در جراحی کاهش پستان استفاده شود.

تکنیک جراحی با توجه به شرایط فردی ، ترکیبات پستان ، میزان کاهش مورد نظر ، ترجیحات شخصی و توصیه های جراح تعیین می شود.

عمل ماموپلاستی ، تحت بیهوشی عمومی  و گاها تحت آرامبخش وریدی انجام می شود.

آیا جای برش های جراحی پس از عمل ماموپلاستی ، قابل رویت است ؟

اثرات برشی که پس از عمل ماموپلاستی ، باقی می ماند قابل مشاهده و دائمی هستند ؛ گرچه معمولا زیر لباس یا سوتین کاملا مخفی می شوند.

آیا بعد از عمل ماموپلاستی ، موقعیت نوک سینه ها تغییر می کند ؟

در جراحی ماموپلاستی ، بافت زیرین پستان برداشته می شود و شکل می گیرد.

گاهی اوقات برای سینه های آویزان بسیار بزرگ ، ممکن است لازم باشد که نوک سینه و آرئول برداشته شده و به موقعیت بالاتری روی پستان ( پیوند آزاد نوک سینه ) پیوند داده شود.

بخیه برش ها در جراحی ماموپلاستی

در انتهای عمل ماموپلاستی ؛ با هدف شکل گیری بهتر سینه ، برش ها به هم نزدیک شده و دوخته می شوند.

توجه داشته باشید که بخیه ، چسب و نوار جراحی ؛ باعث بسته شدن پوست برش خورده می شود.

تا چند وقت بعد از عمل ماموپلاستی ، خطوط برش نمایان هستند ، اما در بیشتر موارد با گذشت زمان کمرنگ می شوند و به طور قابل توجهی بهبود می یابند.

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

پس از جراحی سینه ، ناحیه درمان پانسمان شده و یک سوتین مخصوص جراحی ، برای حفظ فشار لازم بر روی سینه ها بر تن بیمار می شود. این کار به کاهش خطر تشکیل سرم و عفونت بعد از جراحی ، کمک می کند. لطفاً پانسمان روی ناحیه درمان را تا ویزیت بعدی ، برندارید.

در صورت داشتن تب بالا ، قرمزی و تورم غیر عادی در ناحیه درمان ، حتماً مورد را به پزشک اطلاع دهید.

تمام داروها و آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک ، را مصرف کنید. خوردن ماست می تواند به حل مشکلات معده و روده ای ناشی از مصرف آنتی بیوتیک ها ، کمک کند. اگر داروهای نارکوتیک برای مدیریت درد برایتان تجویز شده است ، حتماً آبرسانی به بدن را به خوبی انجام داده و میزان مصرف میوه و سبزیجات ، را در سبد غذایی خود افزایش دهید ؛ تا به این ترتیب بتوانید خطر دچار شدن به یبوست ، را که ممکن است در اثر مصرف داروهای مسکن حادث شود ، به حداقل برسانید.

انجام فعالیت های سنگین و ورزش در نواحی فوقانی بازوها و ماهیچه های قفسه سینه ، را به حداقل برسانید.

اگر در ناحیه درمان ، لوله های تخلیه ترشحات قرار داده شده است ، آن ها را طبق دستور پزشک تخلیه کنید. بخیه ها در دومین جلسه ویزیت ، برداشته می شوند. برخی از بخیه ها جذبی بوده و نیازی به کشیده شدن ، نخواهند داشت.

24 ساعت بعد از جراحی می توانید به مدت یک ساعت ، سوتین مخصوص را از تن در آورید ، تا مراقبت های توصیه شده در خصوص تمیز کردن زخم ها را انجام دهید. پس از آن دوباره باید سوتین را به تن کنید. باید به مدت 21 روز ، به صورت 24 ساعته شب و روز ، این سوتین را بر تن داشته باشید. در زمان دوش گرفتن نیز می توانید آن را از تن درآورید.

در روز سوم بعد از جراحی ، می توانید دوش بگیرید.

4 روز بعد از جراحی ماموپلاستی ، می توانید مصرف محصولاتی از قبیل ویتامین E را با هدف کمک به کاهش اسکارهای جراحی ، آغاز کنید.

همچنان به ترک استعمال سیگار ادامه دهید.

الگوی برش ها در ماموپلاستی چگونه است ؟

گزینه های ایجاد برش در ماموپلاستی به صورت زیر می باشد:

الگوی مدور

در این الگو ، برش در اطراف هاله ایجاد می شود. خط برش ایجاد شده طبق این الگو به دلیل واقع بودن بر روی هاله ، خطوط برش نمایانی را بر جای می گذارد و جای زخم به صورت دائمی می باشد. البته این خط برش به راحتی در زیر سوتین و مایو ، پنهان می شود.

ماموپلاستی در تهران

الگوی برش راکت شکل

در این الگو ، یک برش در زیر سینه در امتداد برش مدور در اطراف هاله ایجاد می شود و به شکل عمودی ، به سمت پایین و زیر سینه پیش می رود.

ماموپلاستی در تهران

الگوی T برعکس

الگوی برش T برعکس ، که به شکل یک برش لنگر شکل می باشد ، از اطراف هاله ، به روی پوست در طرفین هاله پیش رفته و از قسمت میانی هاله ، بر روی پوست سینه به طرف بالا امتداد پیدا می کند.
پس از ایجاد برش ها ، نوک سینه که منابع خون و عصب آن دست نخورده باقی مانده است ، در موقعیت جدید قرار داده می شود. اندازه هاله کوچک می شود و پس از برداشته شدن پوست و بافت اضافی ، سینه در موقعیت جدید خود ، شکل داده می شود.

ماموپلاستی در تهران

هزینه ماموپلاستی در تهران

عمل ماموپلاستی ، در دسته جراحی های زیبایی قرار دارد و هزینه آن به عوامل مختلفی بستگی دارد.

جهت کسب اطلاعات کافی در خصوص عمل ماموپلاستی و هزینه دقیق این جراحی ، به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط