جوان‌سازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل و چربی

جوان‌سازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل و چربی

جوان‌سازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل و چربی : دستان ما به دلیل اینکه به میزان خیلی زیادی در معرض عوامل مختلف محیطی قرار می‌گیرند، یکی از اولین اعضای بدن هستند که شروع به نمایان کردن علائم پیری می‌کنند.

روند طبیعی پیری و مواجهه با نور آفتاب، دو عامل مهمی هستند که بروز این علائم را تشدید می‌کند. شایع‌ترین و مشخص‌ترین نشانه‌های پیری در پوست دست‌ها شامل لکه‌های تیره رنگ (به نام “لکه‌های پیری”) و زائده‌های پیش‌سرطانی است.

علاوه بر آن،جوان‌سازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل و چربی از دست رفتن بافت چربی پوست هم باعث از دست رفتن شادابی پوست و استخوانی به نظر رسیدن دست‌ها می‌شود. روش‌های جوانسازی پوست دست‌ها می‌تواند در درمان چین و چروک دست و بازگشت شادابی و لطافت به دست‌ها مؤثر باشد.

روش‌های درمانی مختلفی از جمله تزریق ژل و چربی و مزوتراپی پوست دست برای این منظور وجود دارد که می‌توان برای رفع چین و چروک دست و دستیابی به شکل ظاهری دلخواه هر فرد در دستهایش، از یکی از این روش‌ها یا از ترکیبی از چند روش استفاده کرد.

با وجود آنکه جراحان پلاستیک و زیبایی نمی‌توانند علائم و نشانه‌های پیری در پوست را به طور کامل از بین ببرند، اما با استفاده از فناوری‌های جدید جوانسازی دست‌ها در بیماران خود توانسته‌اند ظرف تنها یک بعدازظهر، دست‌های آنان را 10 تا 15 سال جوان‌تر کنند.

دکتر پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی به شما در داشتن دستانی زیبا کمک خواهد کرد.

جهت دریافت مشاوره برای جوانسازی پوست دست و گرفتن نوبت از متخصص جراحی پلاستیک می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

09039408200

چه کسانی می‌توانند کاندیدای ایده‌آل برای عمل جوانسازی دست‌ها باشند؟

افرادی که به دنبال یافتن راهی برای بهبود شکل ظاهری دست‌های خود هستند، کاندیدای ایده‌آلی برای عمل جوانسازی دست‌ها به شمار می‌روند.

اگرچه افراد مختلف دلایل متفاوتی برای انجام عمل زیباسازی دست دارند، اما به طور کلی شایع‌ترین علت‌هایی که برای آن وجود دارد عبارتند از:

 • بهبود وضعیت ظاهری و تقویت اعتماد به نفس
 • کاهش نگرانی و تشویش در مورد ویژگی‌های ظاهری
 • دستیابی به پوستی لطیف‌تر و زیباتر
 • داشتن ظاهری جوان‌تر

اما افرادی که قصد انجام عمل جوانسازی پوست دست خود را دارند باید این نکته را نیز به خاطر داشته باشند که جراحی زیبایی فقط باعث بهبود نسبی شکل دست‌ها می‌شود و علائم پیری را به طور کامل رفع یا درمان نمی‌کند.

بنابراین بیماران باید اهداف و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از عمل زیبایی دست ها داشته باشند. در ضمن حتماً در زمان جلسه مشاوره، اهداف خود از انجام این عمل را به طور کامل برای دکتر پرویزیان شرح دهید.

به این ترتیب دکتر پرویزیان هم بهتر می‌تواند در مورد مناسب بودن این عمل برای شما تصمیم بگیرد.

عمل جوانسازی دست‌ها چه تأثیر مثبتی می‌تواند داشته باشد؟

عوارضی که با انجام جوان سازی دست می‌توان برطرف کرد عبارتند از:

 1. پژمردگی و بدشکلی پوست : ضعیف شدن ساختارهای حمایت کننده از پوست (رشته‌های کلاژن و الاستین) که منجر به از دست رفتن استحکام و شادابی پوست و تشکیل سلولیت بر روی آن می‌شود.
 2. عوارض رنگدانه‌ای : کک و مک، لکه‌های خورشیدی، ملاسما و سایر لکه‌های تیره رنگ روی پوست، به ویژه آنهایی که در اثر مواجهه با آفتاب به وجود آمده‌اند.
 3. جای زخم‌ها : اسکار یا جای زخم در نتیجه آکنه و جراحت‌های پوستی به وجود می‌آید و می‌تواند به شکل‌های مختلفی از قبیل موجی شکل، فرو رفتگی‌های ریز، رنگ پریدگی یا برآمدگی بر روی پوست دیده شود.

روش‌های مختلف جوانسازی دست کدام است؟

روش های مختلفی برای جوان کردن پوست وجود دارد که از آن جمله می توان به تزریق ژل و چربی و همچنین زیباسازی پوست با لیزر اشاره کرد. در ادامه توضیحاتی در مورد دو روش تزری ژل و چربی ارائه شده است.

تزریق ژل

یکی از راههای جوانسازی پوست دست، تزریق ژل است. ژل‌های تزریقی باید حتماً غیر حساسیت‌زا (هیپوآلرژنیک) و غیر سمی بوده و با بدن شما سازگاری داشته باشند.

 • تزریق ژل در فضای بین انگشت‌ها و در فاصله بین انگشت دوم و سوم، و انگشت سوم و چهارم انجام می‌گیرد. قبل از تزریق ژل هم ابتدا یک بی‌حسی موضعی در محل تزریق اعمال می‌شود.
 • بعد از آنکه تزریق برای جوان سازی دست انجام شد، دست‌ها ماساژ داده می‌شوند تا ژل در تمام دست پخش شود.
 • در زمان تزریق ژل باید خیلی احتیاط کرد تا به تاندون‌ها و رگ‌های خونی در دست‌ها آسیبی وارد نشود.

آثار تزریق ژل در افراد مختلف می‌تواند در حدود 6 تا 14 ماه دوام داشته باشد.

انواع رایج ژل عبارتند از: ژوویدرم، رادیس، پرلان و رستیلان

 • هزینه تزریق ژل در دست بر اساس نوع ژل مورد استفاده، گستردگی سطح عمل تزریق و مقدار ژل مورد نیاز می‌تواند خیلی متغیر باشد.

تزریق چربی

فرآیند تزریق چربی برای جوان سازی پوست دست شامل برداشتنجوان‌سازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل و چربی بافت چربی از ناحیه شکم یا لگن با استفاده از تکنیک‌های میکرولیپوساکشن و تزریق چربی به دست می‌باشد.

گودافتادگی و فرورفتگی‌های موجود در دست‌ها را می‌توان با تزریق چربی به طور قابل ملاحظه‌ای برطرف کرد.

تزریق چربی باعث ایجاد شکل پُر، گوشتالو و جوان در دست‌ها می‌شود. آثار و نتایج این عمل، بلافاصله بعد از پایان تزریق قابل مشاهده خواهد بود. تزریق چربی یک درمان بی‌نظیر است که میزان استقبال از آن روز به روز بیشتر می‌شود.

اصلاح رگ‌های خونی برجسته در دست‌ها

سیاهرگ‌های برجسته در زیر پوست دست‌ها، یکی از شاخص‌ترین نشانه‌های پیری است.

ظاهر ناخوشایند این رگ‌ها را تقریباً به سادگی می‌توان با انجام عمل‌هایی از قبیل اسکلروتراپی (ترمیم عروق) و میکروفلبکتومی برطرف کرد.

در عمل اسکلروتراپی یک محلول دارویی به درون سیاهرگ‌ها تزریق می‌شود. در عمل میکروفلبکتومی هم سیاهرگ‌ها از طریق برش‌های ریزی که بر روی دست زده می‌شود، برداشته می‌شوند.

اسکلروتراپی و میکروفلبکتومی هر دو عمل‌های سرپایی ساده‌ای هستند که برای اصلاح ظاهر ناخوشایند سیاهرگ‌های برجسته در زیر پوست دست کارآیی بسیار خوبی دارند.

مراقبت‌های بعد از عمل

بعد از عمل جوانسازی دست‌ها، یک رژیم مراقبتی خاص شامل کرم‌ها، لوسیون‌ها و صابون‌های مخصوص برای مقابله با پیری و حفظ جوانی دست‌ها برای شما تجویز می‌شود.

علاوه بر آن باید از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب هم خودداری کنید. مصرف مقادیر مناسبی از کرم ضد آفتاب هم می‌تواند در حفظ نتایج عمل جوانسازی دست‌ها تأثیر قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

شرایط دوره ریکاوری بعد از عمل جوانسازی دست‌ها چگونه است؟

بهبودی بعد از درمان چین و چروک دست ها به روش مورد استفاده برای انجام این عمل بستگی دارد.

به طور کلی بهبودی پوست دست‌ها بعد از عمل جوانسازی در مقایسه با پوست صورت بیشتر طول می‌کشد، اما هیچ یک از روش‌های این عمل نیاز چندانی به دوره استراحت بعد از عمل ندارند.

بیشترین دوره استراحت بعد از عمل، مربوط به تزریق چربی می‌باشد. زیرا این عمل نیاز به ایجاد بریدگی‌هایی برای انجام لیپوساکشن دارد.

از طرفی تزریق ژل کمترین میزان عوارض بعد از عمل را به دنبال دارد. اصولاً از هر روشی که استفاده شود، معمولاً مقداری التهاب و حساسیت در پوست ایجاد خواهد شود.

در مورد عمل‌های مبتنی بر تزریق، غالباً یک کبودی یا خون‌مردگی مختصر هم ایجاد می‌شود.

هزینه جوان‌سازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل و چربی

هزینه عمل جوانسازی دست‌ها بر اساس قیمت هر میلی‌لیتر از ژل‌هایی که در هر مرتبه تزریق مورد استفاد قرار می‌گیرد، محاسبه می‌شود. قیمت ژل‌های موقتی، نیمه دائمی و دائمی هم با یکدیگر تفاوت دارد.

 

درباره نویسنده

دکتر پرویزیان
دکتر فرزاد پرویزیان- فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری

پاسخ

× مشاوره رایگان در واتس آپ