درمان افتادگی سینه و سفت کردن سینه با لیفت و بالاکشیدن آن (ماستوپکسی)

هر زنی ممکن است در مقطعی از زندگی خود متوجه شود که سینه‌هایش دیگر به شادابی و سفتی سابق نیست. انجام جراحی لیفت سینه می‌تواند به زنانی که از اندازه‌ی قفسه سینه‌ی خود راضی هستند، اما می‌خواهند سینه‌های خود را بالاتر کشیده و سفتی سینه‌های خود را بهبود ببخشند، کمک کند. اگر سینه‌های نامتقارن و پاندولی دارید، عمل جراحی لیفت و بالا کشیدن سینه (که تحت عنوان ماستوپکسی نیز شناخته شده) می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

کاهش کشسانی پوست، پیری پوست و عوامل دیگر مانند کاهش وزن، بارداری و تغذیه با شیر مادر، تمام عوارض خود را بر روی شکل و سفتی سینه‌ها می‌گذارد. خوشبختانه اکنون می‌توان زمان را به عقب برگرداند؛ دکتر پرویزیان به کمک لیفت سینه، یک کانتور سینه‌ی جوان‌تر و زیباتر برای شما ایجاد می‌کند.

اگر شما می‌خواهید عمل بزرگ کردن سینه‌های خود را همزمان با لیفت آن‌ها انجام دهید، دکتر پرویزیان با قرار دادن پروتز سینه شما را به این هدف می‌رساند. برای اطلاعات بیشتر و آگاهی از مناسب بودن این روش برای خود، می‌توانید با شماره 09039408200 تماس گرفته و یک وقت مشاوره با دستیاران دکتر پرویزیان تنظیم کنید.

جراحی لیفت سینه چیست؟

عمل سفت کردن سینه(لیفت سینه)، فرم محکم‌، شاداب‌، زیبا و جذاب را به سینه‌های شل و افتاده بازمی‌گرداند. درمان افتادگی سینه نه تنها می‌تواند با بازگرداندن جوانی به ظاهر بیمار، زنانگی او را بهبود بخشد، بلکه کمک می‌کند که سوتین و لباس شنا به راحتی و زیبایی بر تن بیمار اندازه شود.

جراح زیبایی با برداشتن پوست اضافی و ترک خورده، اصلاح و تغییر شکل بافت سینه و بالا بردن نوک سینه و هاله سینه (آرئول) به موقعیت بالاتر، می‌تواند کانتور سینه جوان‌تری را برای بیمار ایجاد کند. هاله سینه (آرئول) بزرگ و ترک خورده نیز می‌تواند در حین عمل جراحی درمان افتادگی سینه ، کوچک‌تر شود تا به طور کلی سینه‌هایی موزون و طبیعی ایجاد گردد.

دلایل متداول زنان برای انجام جراحی لیفت سینه

  • بازگرداندن ظاهر زیبا به سینه‌ها پس از بارداری و شیردهی. بارداری می‌تواند برخی تغییرات نامطلوب و ناخواسته را در سینه‌ها ایجاد کرده، اغلب موجب ترک‌خوردگی و افتادگی آنها گردد. عمل لیفت سینه با پروتز (یا بدون آن) می‌تواند به خنثی‌‌سازی این تغییرات و بازگرداندن ظاهر زیبا و جذاب‌تر سینه‌ها کمک کند.
  • برای بهبود کانتور سینه پس از کاهش وزن قابل توجه. از دست دادن وزن اغلب به معنی از دست دادن حجم سینه‌هاست. لیفت سینه با از بین بردن پوست اضافی می‌تواند به بازگرداندن شکل متناسب‌ و جوان به سینه‌ها کمک کند.
  • برای داشتن سینه‌های زیبا و جوان. گروه اندک اما روز افزونی از بیماران، از نوجوانی خود، افتادگی سینه داشته‌اند. عمل جراحی لیفت سینه می‌تواند به زنان کمک کند تا فرم سینه‌هایی را که همیشه می‌خواسته‌اند، بدست آورند.

چه زنانی کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت سینه هستند؟

کاندیدای مناسب برای بالا کشیدن سینه ، کسانی هستند که دارای انتظارات واقع بینانه و درک کاملی از آنچه این عمل جراحی می‌تواند انجام دهد، باشند. بسیاری از زنان برای اصلاح افتادگی و ترک‌خوردگی پوست ناشی از پیری، گرانش زمین، بارداری، شیردهی و یا از دست دادن وزن قابل توجه، در پی جراحی ماستوپکسی هستند.

پزشکان توصیه می‌کنند که زنان برای انجام عمل لیفت سینه تا بعد از رشد کامل سینه‌های خود و یا تا پایان فرآیند زایمان، صبر کنند. اگر چه جراحی ماستوپکسی در تغذیه‌ی شیر مادر اختلالی ایجاد نمی‌کند، اما بارداری به احتمال زیاد نتایج این جراحی را کاهش خواهد داد. سینه در هر سایزی که باشد، می‌تواند لیفت شود، اما نتایج آن تا زمانی که بیمار سینه‌های سنگین و بزرگی دارد، ممکن است دوام نیابد. بهترین نتایج معمولاً در زنان دارای سینه‌های کوچک و افتاده بدست می‌آید.

انواع لیفت سینه

دکتر پرویزیان از انواع تکنیک‌های برش برای جراحی لیفت سینه استفاده می‌کند. نوع  روش مورد استفاده، بر اساس میزان بافت سینه، میزان پوست اضافی که باید برداشته شود و اهداف شخصی بیمار متفاوت است. ایشان نوعی از لیفت سینه را که نتایج مطلوب با حداقل اسکار داشته باشد، به شما توصیه خواهند کرد.

1- لیفت هلالی: اسکار حداقل برای اصلاح افتادگی خفیف سینه‌ها

جراحان زیبایی ممکن است ” لیفت هلالی” را برای زنانی انجام دهند که سینه‌های آنها افتادگی بسیار کمی دارد. این روش شامل یک برش کوچک هلالی در لبه نیمه بالایی هاله سینه (آرئول) است. معمولاً، لیفت هلالی تنها زمانی انجام می‌شود که بیمار قصد انجام عمل بزرگ کردن سینه را نیز دارد؛ حتی در این موارد از برش هلالی کمتر استفاده می‌شود.

2- لیفت دور هاله سینه و یا ” لیفت دوناتی”: اصلاح افتادگی خفیف سینه، فقط با یک اسکار

زنانی که دارای افتادگی خفیف سینه هستند، اما هنوز هم خواهان عمل بالا کشیدن سینه هستند، اغلب کاندیدای خوبی برای لیفت دور هاله سینه می‌باشند. این روش شامل یک برش دایره‌ای در اطراف لبه آرئول است که همانند لیفت هلالی، معمولاً همراه با بزرگ کردن سینه انجام می‌شود. این نوع لیفت همچنین می‌تواند در کاهش اندازه هاله سینه (آرئول) نیز مؤثر باشد. اسکار نهایی بر لبه آرئول ایجاد خواهد شد.

3- لیفت عمودی یا “آب نبات چوبی”: اصلاح افتادگی متوسط همراه با تغییر شکل گسترده‌ی سینه‌ها

این نوع لیفت بسیار متداول است، زیرا اجازه می‌دهد که جراح زیبایی بتواند پوست اضافی را برداشته و کل سینه را تغییر شکل داده و برش جراحی و اسکار را به راحتی پنهان کند. لیفت عمودی شامل 2 برش است: یکی در اطراف لبه آرئول و دیگری به صورت عمودی از پایین آرئول تا چین زیر سینه، که شکل یک “آب نبات چوبی” را ایجاد می‌کند.

4- لیفت T معکوس یا “لنگری”: تغییر شکل اساسی برای اصلاح افتادگی گسترده

اگر سینه‌های شما به میزان قابل توجهی افتاده و پاندولی باشد، عمل لیفت لنگری ممکن است بهترین نتایج را به شما بدهد. این روش اجازه می‌دهد تا جراح زیبایی مقدار قابل توجهی از پوست و بافت شل شده را بردارد و شامل 3 برش است: یکی در اطراف لبه آرئول، یکی به صورت عمودی از پایین آرئول تا چین سینه و یکی در امتداد چین سینه که میان چین سینه پنهان خواهد شد. جراح شما ممکن است این روش را همراه با عمل کوچک کردن سینه انجام دهد. اگر چه لیفت لنگری همراه با مقداری زخم قابل مشاهده است، این اسکار معمولاً به طور قابل توجهی با مراقبت‌های مناسب محو شده و به راحتی با پوشیدن یک تاپ پنهان می‌شود.

ترکیب عمل لیفت سینه با بزرگ کردن سینه

در برخی از موارد، لیفت سینه به تنهایی ممکن است نتایج مورد نظر بیمار را ندهد. اگر شما احساس می‌کنید که سینه‌هایتان ظاهری “توخالی” دارد و یا به دلیل پیری، کاهش وزن یا بارداری حجم خود را از دست داده‌اند، جراح شما می‌تواند پروتز سینه را در حین عمل جراحی لیفت سینه قرار دهد تا احساس پُری و فرم زیبای سینه را بازگرداند. اگر شما همیشه می‌خواستید سینه‌هایی بزرگتر و بالاتری داشته باشید، جراحی بزرگ کردن سینه همراه با لیفت سینه می‌تواند در دستیابی به هر دو هدف، تنها با یک روش و یک دوره‌ی ریکاوری، به شما کمک کند.

مراقبت‌های پس از جراحی لیفت سینه

بعد از عمل جراحی ممکن است در روز اول یا دوم برای تخلیه خون و مایعات، در هر سینه یک لوله کوچک قرار داده شود. میزان تورم و کبودی بعد از عمل، بستگی به میززان تمایل بدن شما به کبودی و یا تورم دارد. یک یا دو روز بعد از عمل جراحی، بانداژ و پانسمان برداشته خواهد شد و بیمار باید سینه بند جراحی را در تمام اوقات به مدت چند هفته بپوشد. در اغلب موارد، بخیه‌ها در عرض یک هفته برداشته خواهد شد.

شما باید به مدت چند هفته یک سینه بند نگهدارنده و بدون سیم را بپوشید، تا زمانی که تورم سینه‌ها فروکش کند. زخم جراحی را باید خشک نگه دارید. بخیه‌ها پس از 10-14 روز برداشته خواهد شد؛ بخیه‌های قابل جذب نیز حداقل ظرف شش هفته جذب بدن خواهند شد. شما نباید برای چند هفته فعالیت جنسی داشته باشید، زیرا ممکن است موجب تورم دردناک در سینه‌های شما ‌شود.

چشم‌انداز و نتایج پس از جراحی لیفت سینه

لیفت سینه می‌تواند تفاوت قابل توجهی در ظاهر سینه‌ها ایجاد کند، به ویژه هنگامی که در ترکیب با لیپوساکشن انجام شود. درجه‌ی بهبودی، از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است.

شما به احتمال زیاد با تقبل هزینه لیفت سینه به یک نتیجه بسیار خوب از عمل جراحی سینه دست خواهید یافت و احساس شما در مورد ظاهر و خودتان بهتر خواهد شد. ممکن است برای چند ماه نیاز به پوشیدن سینه‌بند حمایتی جهت تغییر شکل سینه‌های خود داشته باشید.

آثار زخم جراحی دائمی است و اغلب پس از عمل به مدت یک سال، کاملاً قابل مشاهده خواهد بود. اما پس از یک سال تا حدی محو خواهد شد. جراح شما سعی خواهد کرد که جای برش‌ها را طوری انتخاب کند که زخم تا حد ممکن پنهان شود. اسکارها نباید چندان قابل توجه باشند، حتی اگر لباس باز بپوشید. با تقبل هزینه ماستوپکسی برش جراحی معمولاً در قسمت زیرین سینه ایجاد خواهد شد.

درباره نویسنده

دکتر پرویزیان
دکتر فرزاد پرویزیان- فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری

پاسخ

× مشاوره رایگان در واتس آپ