زیبایی چانه با پروتز چانه و فک و تزریق ژل و چربی

زیبایی چانه با پروتز چانه و فک و تزریق ژل و چربی

زیبایی چانه با پروتز چانه و فک و تزریق ژل و چربی : عمل زیبایی چانه که عمل بزرگ و برجسته کردن چانه نیز نام دارد، یک روش مؤثر برای افزایش زیبایی و بهتر کردن نمای چهره است.

عمل زیبایی چانه یک روش جراحی ساده است که برای تغییر اساسی ساختار صورت و تعادل بخشیدن بین اجزای مختلف آن، از پروتز استفاده می‌کند. اغلب ممکن است این عمل با عمل جراحی زیبایی بینی ترکیب شود تا به تعادل و تقارن چهره کمک کند.
روش‌های متفاوتی که می‌توان به جای پروتز و یا در کنار پروتز از آنها بهره گرفت عبارتند از عمل تزریق ژل و چربی و عمل جراحی تغییر استخوان فک که به منظور رسیدن به نتایج بهتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

روش‌های مختلف عمل زیبایی چانه

دکتر پرویزیانزیبایی چانه با پروتز چانه و فک و تزریق ژل و چربی برای عمل زیبایی چانه از دو روش بهره می‌گیرد. روش اول به صورت غیر جراحی و با استفاده از تزریق ژل‌هایی مانند پرلان، رادیس و یا جوودرم؛ و یا تزریق چربی انجام می‌شود. ژل یا چربی به روی استخوان چانه تزریق می‌شوند تا حجم این ناحیه را افزایش دهند.
روش دیگر برای عمل زیبایی چانه، کاشت پروتز یا ایمپلنت است. دکتر پرویزیان صورت بیمار را آنالیز و بررسی می‌کند تا برای هر بیمار بسته به چهره او، مناسب‌ترین پروتز را انتخاب کند. عمل کاشت پروتز می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی انجام شود.

جلسه مشاوره برای عمل زیبایی چانه

دکتر پرویزیان هر بیمار را با یک روش منحصر به فرد درمان می‌کند. او در جلسه مشاوره با شما صحبت می‌کند و با توجه به انتظارات و شکل خاصی که مد نظر شماست، یک روش مناسب را انتخاب می‌کند.

مدت زمان عمل زیبایی چانه اغلب همانند دیگر عمل‌های زیبایی صورت مانند جراحی زیبایی بینی و یا عمل جراحی رفع غبغب است، بنابراین مدت زمان بهبودی آنها نیز تقریباً یکی است و شما می‌توانید به طور همزمان از تمامی این عمل‌ها بهبود یابید.

پروتز چانه و فک

دو روش وجود دارد که می‌توان با استفاده از آنها چانه را بزرگ کرد و به سمت جلو آورد؛ روش اول جایگذاری یک پروتز مصنوعی به روی استخوان چانه (پروتز چانه) و روش دیگر برش استخوان چانه و آوردن آن به یک موقعیت جلوتر است ( جینوپلاستی یا جراحی زیبایی چانه ).

هر روش مزایا و آثاری دارد که برای هر بیمار متفاوت است. به عنوان یک راهنمای کلی، روش پروتز چانه زمانی استفاده می‌شود که چانه افزایش حجم کم تا متوسطی نیاز داشته باشد.

امروزه پروتزهای چانه دارای تنوع بسیار زیادی در سبک‌ها و اندازه‌های مختلف هستند و این اجازه را به بیمار می‌دهند تا بتواند تغییر بیشتری ایجاد کند. این تنوع‌ها شامل اندازه افقی پروتز، طول عمودی و باریک یا پهن بودن آن می‌شود.

پروتز را می‌توان از زیر چانه و یا از داخل دهان جایگذاری کرد که هر روش مزایا و معایب خاص خود را دارد.

روش جراحی پروتز چانه

در طول عمل، پروتز روی استخوان چانه واقع در زیر لب‌ها قرار داده می‌شود. در این قسمت یک برش ایجاد می‌شود که یک حالت کیسه مانند دارد، سپس پروتز درون آن کیسه قرار داده خواهد شد.

گاهی اوقات برای ایجاد یک شیاری که ایمپلنت در آن قرار داده شود، استخوان چانه تراشیده می‌شود. معمولاً برش‌ها در دو مکان ایجاد می‌شوند که بعدها جای زخم آن به راحتی پنهان می‌شود؛ این برش‌ها یا زیر چانه ایجاد می‌شوند و یا درون لب، درست در جایی که لب پایینی به لثه متصل می‌شود.

تقریباً همیشه نتایج این روش برای بیماران خوشایند است و نارضایتی وجود ندارد. یک جراح با تجربه نتایج بسیار ظریف و در عین حال چشمگیری ایجاد می‌کند که بهبود قابل‌توجهی در ظاهر چهره فرد دارد.

تزریق ژل

تورفتگی جزئی و عدم رشد چانه را می‌توان به راحتی با استفاده از روش تزریق ژل برطرف کرد. ما بین دو نوع مواد زیر تمایز قائل می‌شویم:

  • ژل‌های تجزیه‌پذیر

ژل‌های تجزیه‌پذیر در طول زمان توسط بدن تجزیه می‌شوند یعنی اینکه تأثیر آنها به آرامی از بین خواهد رفت. بهترین ژل‌های تزریقی مورد استفاده برای عمل زیبایی چانه بر پایه هیالورونیک اسید تولید می‌شوند.

مزیت ژل‌های تجزیه‌پذیر این است که نتایج آن تا دو سال دوام می‌آورند و بعد از آن می‌توان درمان را دوباره تکرار کرد.

  • ژل‌های غیرقابل تجزیه
  • تزریق چربی از بدن خود بیمار

لیپوفیلینگ (Lipofilling)، لیپواستراکچر (lipostructure)، تزریق چربی و پیوند چربی نام‌هایی است که برای این روش به کار برده می‌شود.

این روش برای بزرگ کردن یک چانه کوچک و یا متعادل کردن چانه‌ای که بسیار تیز و کشیده باشد، بسیار موفق است. در اینجا برای افزایش حجم و بهبود شکل چانه از چربی اضافی شکم، باسن و ران‌های خودتان استفاده می‌شود.

لیپواستراکچر تکنیکی پیشرفته‌تر از لیپوفیلینگ است که توسط یک پزشک آمریکایی به نام کُلمن ابداع شد. این روش در سرتاسر جهان برای بهبود شکل و ابعاد صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نتایج روش لیپواستراکچر نسبت به روش مرسوم لیپوفیلینگ بیشتر قابل پیش‌بینی و همچنین دائمی و همیشگی هستند.

  • کشیدن گردن: رفع غبغب

پوست گردن می‌تواند شُل شود و افتادگی پیدا کند؛ امکان دارد در این ناحیه چربی تجمع کند و موجب ایجاد غبغب و نامطلوب شدن خط فک شود.

معمولاً غبغب به دلایل زیر ایجاد می‌شود:

  1.  رسوب چربی
  2.  شُل و افتاده شدن بیش از حد پوست گردن
  3.  شُل و افتاده شدن عضلات بستر دهان و یا گردن

خوشبختانه امروزه برای هر مشکل یک راه‌حل مناسب وجود دارد:

  1.  لیپوساکشن گردن: لیپوساکشن چربی گردن و زیر چانه
  2.  لیفتینگ یا کشیدن گردن و برداشتن پوست اضافی آن
  3.  اصلاح عضلات گردن (Platsymaplasty)

نتایج اصلاح و لیپوساکشن گردن به صورت دائمی و ماندگار هستند.

بهبودی بعد از پروتز چانه و تزریق ژل و چربی به چانه

نواحی عمل‌شده به مدت چند روز دارای درد، ناراحتی و کمی تورم است؛ با این حال میزان ورم کردن و کبود شدن در عمل زیبایی چانه بسیار کم است.زیبایی چانه با پروتز چانه و فک و تزریق ژل و چربی

تا چند مدت در هنگام صحبت کردن و خندیدن کمی ناراحتی زودگذری را تجربه خواهید کرد که این امری طبیعی است. ممکن است در اطراف چانه و گردن علائم کبود و سیاهی دیده شود.

به احتمال زیاد لازم است دو یا سه روز از کار خود مرخصی بگیرید. به طور معمول یک هفته بعد از عمل به حالت عادی باز خواهید گشت.

ممکن است شش هفته طول بکشد تا محل پروتز به طور کامل بهبود یابد و نتایج نهایی آشکار شوند. بیمار باید به مدت حدود یک ماه بعد از عمل از فعالیت شدید بدنی خودداری کند.

بیمار باید مواظب باشد که به ناحیه عمل شده هیچ‌گونه ضربه و آسیبی وارد نشود زیرا ممکن است به پروتز جایگذاری شده آسیب وارد شود.

در مورد عمل تزریق ژل می‌توان گفت که معمولاً این عمل به هیچ‌گونه زمان استراحتی نیاز ندارد. اگرچه هر بیماری از بیمار دیگر متفاوت است، با این حال اکثر بیماران بعد از عمل به فعالیت‌های عادی خود باز می‌گردند.

روش تزریق چربی نسبت به تزریق ژل به کمی زمان استراحت نیاز دارد؛ با این حال با توجه به اینکه این روش دارای حداقل تهاجم است، زمان بهبودی آن نیز کوتاه است.

درباره نویسنده

دکتر پرویزیان
دکتر فرزاد پرویزیان- فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری

پاسخ

Call Now Button
× مشاوره رایگان در واتس آپ