عمل جراحی بینی با لیزر یک دروغ تبلیغاتی

جراحی زیبایی بینی با لیزر یک دروغ تبلیغاتی است!

عمل جراحی بینی با لیزر یک دروغ تبلیغاتی است! شما ممکن است در بسیاری از سایت‌های کلینیک‌های زیبایی تبلیغات زیادی درباره جراحی بینی بدون تیغ یا زیبایی بینی بدون جراحی به‌وسیله لیزر خوانده باشید، اما واقعیت این است که لیزر بینی به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند شکل ظاهری بینی را عوض نماید.

دکتر پرویزیان کاربرد لیزر در جراحی بینی را کاملاً رد می‌کنند

در عمل زیبایی بینی لیزر معنا ندارد. از لیزر تنها در عمل‌های جراحی چشم و پوست استفاده می‌شود. منظور از جراحی بینی با لیزر این است که خونریزی بعد از عمل کم با شد یا مثلاً بیمار با ورم بینی مواجه نشود، اما این مشکلات در واقع علائم طبیعی یک جراحی موفق بینی هستند، بعلاوه این مسئله که لیزر به هیچ وجه نمی‌تواند ساختار بیبنی را اصلاح کند.

باید توجه داشت که در عمل زیبایی به هرحال باید استخوان را شکست و غضروف‌ها را برداشت ، تا بینی شکل مناسبی متناسب با چهره بیمار و اهداف جراحی پیدا کند پس جراحی با لیزر در علم جراحی بینی هیچ معنایی ندارد.

لیزر در جراحی بینی چه کاربردی دارد؟

اصلاح فرم بینی نیاز به بازسازی کامل بینی با استفاده از عمل جراحی پلاستیک دارد.

زیبایی بینی بدون جراحی با استفاده از لیزر یک درمان‌ کم تهاجمی‌تر است که تنها برای اِعمال بر روی پوست بینی  طراحی شده تا ضخامت بیش از حد پوست بینی را برطرف کرده و ناهنجاری‌های پوست بینی را اصلاح کند.

لکه و یا اِسکار در پوست بینی ناشی از آکنه و مشکلات پوستی مشابه، توسط لیزر قابل درمان است. فرآیند درمان با لیزر اغلب در درمان “رینوفیما” انجام می‌شود، رینوفیما بیماری حادی است که بینی بیمار با رشد بیش از حد پوست، دچار بدشکلی و دفورمیتی می‌شود.

اِسکار و لکه‌های ناشی از آکنه و ضایعات پوستی ناشی از رینوفیما به درمان لیزری بسیار خوب پاسخ می‌دهد، با این حال، این یک بیماری نادر است.ضمن اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند.

بینی که نوک آن بسیار پهن باشد جزو بینی گوشتی حساب می‌شود و می‌توان با استفاده از لیزر بینی، عمل بینی گوشتی را انجام داد. درصورتی‌که این تصور کاملا نادرست است.

چه کسی می‌تواند برای بینی خود، درمان با لیزر را انجام دهد؟

در حقیقت عمل لیزری بینی برای همه مناسب نیست. افرادی که مشکلات لخته شدن خون دارند یا دیابتی هستند (وابسته به انسولین) و یا اخیراً با آفتاب برنزه شده‌اند، کاندیدای ایده‌آلی برای عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر هستند.

عمل جراحی بینی با لیزر یک دروغ تبلیغاتی

علاوه بر عوامل فوق، نوع پوست نیز نقش موثری در میزان موفقیت درمان با لیزر بر روی هر فرد دارد.

لیزر همچنین گزینه‌ی مناسب برای افرادی است که بینی آنها به دلیل یک بیماری مانند سرطان و یا یک تصادف شدید، فرم خود را از دست داده‌ و یا دچار دفورمیتی شده‌ است. با این حال هر کسی نمی‌تواند کاندیدای مناسبی برای این روش باشد و برای اینکه این روش به طور ایمن و موثری اجرا شود، شرایطی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

  • عدم وجود اختلالات انعقادی
  • عدم ابتلا به دیابت وابسته به انسولین
  • عدم برنزه کردن پوست به تازگی
  • نوع پوست مناسب
  • گذراندن سن جهش رشد
  • وضعیت روانی سالم و با ثبات

حتماً در جلسه مشاوره‌ی اولیه خود در مورد مناسب بودن لیزر برای پوست خود با جراح بینی بحث و گفتگو کنید.

عملکرد لیزر در جراحی بینی چگونه است؟

لیزر CO2 برای از بین بردن ضخامت پوست روی بینی استفاده می‌شود. (تاکید می‌کنیم که فقط برای درمان کلفت شدن پوست روی بینی و نه جراحی زیبایی بینی). لیزر، سوزش خفیف اما گرمی ایجاد می‌کند، بنابراین بی‌حسی موضعی معمولاً انجام می‌شود.

همچنان که لیزر به پوست گرما می‌دهد، باعث آسیب سطحی آن می‌گردد. سپس لایه آسیب دیده کم کم پوسته‌ریزی کرده و بهبود می‌یابد و نهایتاً لایه‌ی جدید و سالم پوست زیرین، آشکار می‌شود.

نکات بعد از درمان با لیزر برای بینی

مانند آفتاب سوختگی شدید، لازم است که پوست خود را با یک پاک کننده ملایم و غیر خشک‌کننده شستشو دهید و سپس آن منطقه را با ضربات نرم حوله خشک کنید.

از مالش پوست در طول فرایند شستشو اجتناب کنید، زیرا باعث آسیب بیشتر به پوست ظریف و آسیب‌دیده‌ی شما می‌گردد. انجام مراقبت‌های بعد از درمان، از اهمیت زیادی برخوردار است.

هزینه لیزر برای درمان بینی

لیزر توسط FDA به عنوان یک روش زیبایی طبقه‌بندی شده است و به همین دلیل معمولاً تحت پوشش شرکت‌های بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد. زیرا به عنوان یک درمان پزشکی اثبات شده تلقی نمی‌شود، بنابراین در نظر گرفتن هزینه لیزر اهمیت دارد.

مطالب مرتبط