عمل جراحی زیبایی پروتز سینه: عوارض و هزینه

14

دکتر پرویزیان، بهترین نوع پروتز (ایمپلنت) را ارائه می‌نماید و این جراحی توسط بهترین متخصص جراحی زیبایی انجام می‌شود که از مهارت خود که در طی سالیان به دست آورده‌ است، استفاده می‌کند تا به شما کمک کند بهترین گزینه برای برجسته کردن سینه را بیابید. جهت آگاهی از تمام انواع جراحی‌های زیباسازی سینه، کلیک کنید.

در طول زندگی اندازه و شکل سینه شما تغییر می‌کند – سن، بارداری، شیردهی، کاهش وزن، همگی بر روی ظاهر شما تأثیر می‌گذارد. بر کسی پوشیده نیست که افزایش وزن در طی سالیان عوارض خود را دارد و بیشتر بانوان زمانی که وزن کم می‌کنند به عوارض آن پی می‌برند. کاهش وزن پیش از هر ناحیه‌ای از بدن، روی سینه‌ها اثر می‌گذارد.

بزرگ کردن سینه، با اسامی مختلفی شناخته می‌شود- مثل اصلاح سینه، بزرگ کردن سینه، اما چیزی که واضح است جراحی بزرگ کردن سینه از پرطرفدارترین عمل جراحی زیبایی است.

مزایای پروتز (ایمپلنت) سینه


از مزایای ایمپلنت سینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش پُری و اندازه سینه
دوام طولانی ( ایمپلنت‌ها معمولاً بیش از پانزده سال دوام دارند)
اگر از سایزهای مختلف پروتز (ایمپلنت) استفاده شود، می‌توان تقارن سینه را بهبود بخشید.
می‌تواند شلی و آویزان بودن سینه را بهبود ببخشد (ممکن است برای یک میزان قابل‌توجه از شلی سینه، نیاز باشد لیفت سینه انجام شود)
می‌تواند به افزایش حجمی از سینه که در اثر بارداری، شیردهی، یا کاهش وزن ازدست‌رفته، کمک کند.
می‌تواند باعث افزایش اعتمادبه‌نفس شود.

پروتز سینه


آیا من فرد مناسبی برای انجام عمل پروتز سینه هستم؟

پروتز (ایمپلنت) سینه برای شما مناسب است اگر:

احساس زنانگی ندارید یا نسبت به اندام خود احساس خوبی ندارید.
می‌خواهید ظاهر طبیعی خود را حفظ کنید.
شکل و اندازه سینه ناموزون است.
سینه‌های شل و افتاده دارید.
لباس‌هایی که دوست دارید را نمی‌توانید بپوشید.

مشاوره پروتز سینه

جراح شما، در طی مشاوره شمارا ارزیابی خواهد کرد و گزینه‌های مطلوب را برای شما مطرح خواهد کرد و این اطمینان داده می‌شود که درباره جراحی توضیحاتی به‌طور مفصل به شما ارائه می‌شود. با بررسی اندازه و شکل فعلی سینه، جراح می‌تواند مناسب‌ترین محل برش و جاگذاری پروتز (ایمپلنت) را به شما توصیه کند.

چه سایز ایمپلنتی برای شما مناسب است؟

ایمپلنت‌ها بر اساس وزن اندازه‌گیری می‌شوند (سانتی‌متر مکعب یا گرم). پروتز (ایمپلنت) با سایز مشابه در دو بیمار مختلف، نتایج متفاوتی ایجاد خواهند کرد. جراح به شما کمک خواهد کرد که سایزی از پروتز (ایمپلنت) را انتخاب کنید که با بقیه بدنتان تناسب داشته باشد. پس از توصیه‌های جراح در طی مشاوره، تصمیم نهایی به اولویت شخصی شما بستگی خواهد داشت.

فرایند پروتز سینه

جراح در طی مشاوره درباره سایز و شکل ایده آل سینه صحبت خواهد کرد تا بهترین راه دستیابی به نتیجه مطلوب شما را بیابد. درباره مواردی از قبیل تفاوت بین ایمپلنت‌های گرد و قطره اشکی، اینکه می‌خواهید سینه‌ها بر روی عضله یا زیر آن باشد و سایز متناسب با اندامتان و سایز مورد انتظار شما، صحبت خواهد شد. می‌دانیم که اغلب، بزرگ‌ترین نگرانی بیماران یافتن اندازه صحیح پروتز است، بنابراین پیش از جراحی زمان کافی صرف خواهد شد تا جزئیات گزینه‌های پیش رو بررسی شوند و عکس‌های قبل و بعد از جراحی مشابه، به شما نشان داده می‌شود تا تصمیم درستی بگیرید.

در طی عمل بزرگ کردن سینه ، ایمپلنت‌ها از طریق یک برش کوچک وارد می‌شوند و برش به‌طورمعمول در طول چین طبیعی سینه ایجاد می‌شود. عمل تقریباً یک ساعت طول می‌کشد و مدت زمانی که بعد از عمل در بیمارستان خواهید ماند به وضعیت فردی شما بستگی دارد. ما تلاش می‌کنیم تا بیماران بدون بیهوشی عمومی و از طریق بی‌حسی موضعی جراحی شوند و این امر اجازه مرخصی در همان روز را برای بیمار فراهم می‌نماید. باوجوداین، در بعضی از موارد نیاز است که بیمار شب در بیمارستان بستری شود تا روند بهبود بررسی شود. ایمپلنت‌های زیر عضله متداول‌تر از نوع بالای عضله می‌باشد، اما جراح دراین‌باره، بسته به انتخاب و وضعیت بدنتان، به‌طور مفصل با شما صحبت خواهد کرد.

انواع پروتز سینه

به لطف استفاده از جراحی پروتز (ایمپلنت) ، شکل، فرم، اندازه و حس لامسه سینه یک زن، بازسازی می‌شود.

سه نوع محل برش احتمالی وجود دارد:

برش در دور هاله سینه
برش از طریق زیر بغل
از طریق خط چین طبیعی زیر سینه
ایمپلنت‌ها می‌توانند در یکی از نواحی زیر کار گذاشته شوند:

در جلو عضله سینه (زیر بافت پستان) – معمولاً زمانی این کار صورت می‌گیرد که پوست اضافی وجود دارد که نیاز به پر شدن دارد (بعد از دوران شیردهی یا زمانی که سینه مانند یک کیسه خالی است).
پشت عضله سینه (زیر سینه‌ای)- اگر پوست اضافی وجود نداشته باشد که نیاز به پر کردن آن باشد و جراح بتواند از عضله برای نگه داشتن پروتز (ایمپلنت) در محل استفاده کند، این روش ترجیح داده می‌شود. همچنین یک لایه بافت در جلوی پروتز (ایمپلنت) ایجاد می‌کند.
15-1

دوره بهبودی

به‌طورکلی عمل به‌صورت سرپایی است اما شما می‌توانید تصمیم بگیرید که شب را در بیمارستان بمانید یا بعد از عمل فوراً به منزل بازگردید.

در جراحی‌های پیچیده‌تر، برای مراقبت بیشتر، نیاز است که شب در بیمارستان بمانید اما روز بعد آزاد هستید که به خانه بازگردید.

توصیه می‌کنیم که بسته به ماهیت شغلتان، یک هفته از کار مرخصی بگیرید. همچنین توصیه می‌کنیم که یک هفته بعد از عمل کاملاً استراحت کنید. به این صورت که می‌بایست با فردی برای نگه‌داری فرزند و انجام کارهای منزل هماهنگ کنید.

جراح زیبایی به شما خواهد گفت که چه وقت به آهستگی شروع به انجام فعالیت‌های روزانه و هفتگی و ورزش‌های روزانه کنید.

بعد از شش تا هشت هفته چکاپ با جراح برای شما ترتیب داده می‌شود .

اقدامات احتیاطی بلندمدت بعد از جراحی اصلاح سینه

به‌عنوان یک اقدام احتیاطی، توصیه می‌کنیم که هرچند سال، یک اسکن ام آر آی انجام دهید تا مطمئن شوید که همه چیز به خوبی پیش می‌رود. همچنین توصیه می‌شود که به‌طور مرتب سینه خود را بررسی کنید تا هرگونه تغییر در شکل، بافت و اندازه سینه را زیر نظر داشته باشید.

به‌جز این، می‌باید به همان روشی که پیش از جراحی با سینه خود برخورد می‌کردید، رفتار کنید.

نتایج پروتز سینه

بسته به بیمار و پروتز (ایمپلنت) انتخابی، نتایج بسیار متفاوت خواهد بود، اما محبوبیت ایمپلنت‌ها اغلب به نتایجی که دست می‌آورند، ارتباط دارد. ما تلاش می‌کنیم که به شما اطمینان دهیم که پروتز (ایمپلنت) شما تا بیشترین زمان ممکن دوام یابد و کمترین خطر را ایجاد کند. هیچ محدودیت زمانی تعیین شده‌ای برای جایگزینی ایمپلنت‌ها وجود ندارد، ولی ما به‌طور کامل درباره آنچه باید برای مراقبت‌های بعدی انجام دهید به شما توضیح خواهیم داد.

سوالات رایج


آیا نتیجه عمل طبیعی به نظر خواهد رسید؟

ایمپلنت‌ها به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که حس طبیعی سینه را به وجود آورند و شبیه آن باشند. ایمپلنت‌های سیلیکونی بهترین حس ممکن را ایجاد می‌کنند. به‌ویژه، اگر پروتز (ایمپلنت) زیر عضله قرار بگیرد آنگاه بافت طبیعی پستان، برجسته‌تر خواهد شد و حس طبیعی‌تری ایجاد می‌کند. تیم پزشکی ما با چندین سال تجربه در این زمینه پیشرو هستند و به‌طور مرتب به زنان کمک می‌کنند تا به نتایج مطلوب خود دست یابند.

پس از جراحی پروتز سینه چگونه می‌توانم از سینه خود به فرزندم شیر دهم؟

زمانی که پروتز (ایمپلنت) جایگذاری شد این امکان به‌طور کامل وجود دارد که بتوانید از سینه‌تان به کودک شیر دهید. قبل از جراحی، بافت‌های غده‌ای ارزیابی خواهند شد تا ظرفیت بالقوه تولید شیرتان اندازه گرفته شود و بعدازآن جراح به شما خواهد گفت که آیا دلیلی برای نگرانی وجود دارد یا خیر – که به‌ندرت جای نگرانی است.

در حین مشاوره، جراح تمام جزئیات را بررسی کند، بااین‌حال اگر قصد تشکیل خانواده دارید به آن‌ها اطلاع دهید، چون ممکن است بر روی روش برش تأثیر بگذارد.

آیا جای زخم قابل مشاهده است؟

جراحان بسیار مجرب ما برش‌ها را در نواحی پنهانی مثل درون چین‌های طبیعی سینه، یا زیر بغل ایجاد می‌کنند تا جای زخم را تا حد امکان پنهان کنند.

با گذشت زمان انتظار می‌رود که هر جای زخمی محو شود، بنابراین درنهایت علائم محوی باقی می‌ماند.

آیا خطری وجود دارد؟

رایج‌ترین خطر مرتبط به جراحی پروتز سینه، انقباض کپسولی است. این عارضه واکنش طبیعی بدن به شی‌ء خارجی است و تنها زمانی تبدیل به یک عارضه می‌شود که احساس کنید که پروتز (ایمپلنت) شما تحت فشار قرار دارد و احساس ناراحتی کنید.

به‌علاوه، خطرات معمول جراحی نیز وجود دارد. در طول مشاوره، جراح درباره عوارض پروتز سینه، به همراه سایر مواردی که ممکن است نگرانی ایجاد کند، صحبت خواهد کرد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است