عمل جراحی زیبایی پروتز سینه : عوارض و هزینه

عمل جراحی زیبایی پروتز سینه : عوارض و هزینه

عمل جراحی زیبایی پروتز سینه : عوارض و هزینه : دکتر پرویزیان، بهترین نوع پروتز سینه ( ایمپلنت ) را ارائه می‌ نماید و این جراحی توسط بهترین متخصص جراحی زیبایی انجام می‌ شود که از مهارت خود که در طی سالیان به دست آورده‌ است، استفاده می‌ کند تا به شما کمک کند بهترین گزینه برای برجسته کردن سینه را بیابید.عمل جراحی زیبایی پروتز سینه عوارض و هزینه

جهت آگاهی از تمام انواع جراحی‌های زیباسازی سینه ، به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت ایشان موجود است مراجعه کنید.

در طول زندگی اندازه و شکل سینه شما تغییر می‌ کند؛ سن، بارداری، شیردهی، کاهش وزن، همگی بر روی ظاهر شما تأثیر می‌گذارد.

بر کسی پوشیده نیست که افزایش وزن در طی سالیان عوارض خود را دارد و بیشتر بانوان زمانی که وزن کم می‌ کنند به عوارض آن پی می‌برند. کاهش وزن پیش از هر ناحیه‌ ای از بدن، روی سینه‌ ها اثر می‌ گذارد.

بزرگ کردن سینه ، با اسامی مختلفی شناخته می‌ شود مثل اصلاح سینه، بزرگ کردن سینه، اما چیزی که واضح است جراحی بزرگ کردن سینه از پرطرفدارترین عمل جراحی زیبایی است.( عمل جراحی زیبایی پروتز سینه عوارض و هزینه )

مزایای پروتز سینه ( ایمپلنت )

از مزایای ایمپلنت سینه می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. افزایش پُری و اندازه سینه
 2. دوام طولانی ( ایمپلنت‌ ها معمولاً بیش از پانزده سال دوام دارند)
 3. اگر از سایزهای مختلف پروتز ( ایمپلنت ) استفاده شود، می‌ توان تقارن سینه را بهبود بخشید.
 4. می‌ تواند شلی و آویزان بودن سینه را بهبود ببخشد ( ممکن است برای یک میزان قابل‌ توجه از شلی سینه ، نیاز باشد لیفت سینه انجام شود)
 5. می‌ تواند به افزایش حجمی از سینه که در اثر بارداری، شیردهی، یا کاهش وزن از دست‌ رفته، کمک کند.
 6. می‌ تواند باعث افزایش اعتماد به‌ نفس شود.

پروتز سینه

آیا من فرد مناسبی برای انجام عمل پروتز سینه هستم؟

پروتز (ایمپلنت) سینه برای شما مناسب است اگر:

 • احساس زنانگی ندارید یا نسبت به اندام خود احساس خوبی ندارید.
 • می‌خواهید ظاهر طبیعی خود را حفظ کنید.
 • شکل و اندازه سینه ناموزون است.
 • سینه‌های شل و افتاده دارید.
 • لباس‌هایی که دوست دارید را نمی‌توانید بپوشید.

مشاوره پروتز سینه

جراح سینه شما، در طی مشاوره شمارا ارزیابی خواهد کرد و گزینه‌های مطلوب را برای شما مطرح خواهد کرد و این اطمینان داده می‌شود که درباره جراحی سینه توضیحاتی به‌طور مفصل به شما ارائه می‌شود.

با بررسی اندازه و شکل فعلی سینه، جراح می‌تواند مناسب‌ترین محل برش و جاگذاری پروتز (ایمپلنت) را به شما توصیه کند.

چه سایز ایمپلنتی برای شما مناسب است؟

ایمپلنت‌ها بر اساس وزن اندازه‌گیری می‌شوند(سانتی‌متر مکعب یا گرم). پروتز ( ایمپلنت ) با سایز مشابه در دو بیمار مختلف، نتایج متفاوتی ایجاد خواهند کرد.

جراح به شما کمک خواهد کرد که سایزی از پروتز ( ایمپلنت ) را انتخاب کنید که با بقیه بدنتان تناسب داشته باشد.

پس از توصیه‌های جراح در طی مشاوره، تصمیم نهایی به اولویت شخصی شما بستگی خواهد داشت.( عمل جراحی زیبایی پروتز سینه عوارض و هزینه )

فرایند پروتز سینه

جراح در طی مشاوره درباره سایز و شکل ایده آل سینه صحبت خواهد کرد تا بهترین راه دستیابی به نتیجه مطلوب شما را بیابد.

درباره مواردی از قبیل تفاوت بین ایمپلنت‌های گرد و قطره اشکی، اینکه می‌خواهید سینه‌ها بر روی عضله یا زیر آن باشد و سایز متناسب با اندامتان و سایز مورد انتظار شما، صحبت خواهد شد.

می‌دانیم که اغلب، بزرگ‌ترین نگرانی بیماران یافتن اندازه صحیح پروتز است، بنابراین پیش از جراحی زمان کافی صرف خواهد شد تا جزئیات گزینه‌های پیش رو بررسی شوند و عکس‌های قبل و بعد از جراحی مشابه، به شما نشان داده می‌شود تا تصمیم درستی بگیرید.

در طی عمل بزرگ کردن سینه ، ایمپلنت‌ها از طریق یک برش کوچک وارد می‌شوند و برش به‌طورمعمول در طول چین طبیعی سینه ایجاد می‌شود.

عمل تقریباً یک ساعت طول می‌کشد و مدت زمانی که بعد از عمل در بیمارستان خواهید ماند به وضعیت فردی شما بستگی دارد.

ما تلاش می‌کنیم تا بیماران بدون بیهوشی عمومی و از طریق بی‌حسی موضعی جراحی شوند و این امر اجازه مرخصی در همان روز را برای بیمار فراهم می‌نماید.

با وجود این، در بعضی از موارد نیاز است که بیمار شب در بیمارستان بستری شود تا روند بهبود بررسی شود.

ایمپلنت‌های زیر عضله متداول‌تر از نوع بالای عضله می‌باشد، اما جراح در این‌ باره، بسته به انتخاب و وضعیت بدنتان، به‌طور مفصل با شما صحبت خواهد کرد.

انواع پروتز سینه

به لطف استفاده از جراحی پروتز سینه ( ایمپلنت ) ، شکل، فرم، اندازه و حس لامسه سینه یک زن، بازسازی می‌شود.

سه نوع محل برش احتمالی وجود دارد:

 1. برش در دور هاله سینه
 2. برش از طریق زیر بغل
 3. از طریق خط چین طبیعی زیر سینه

ایمپلنت‌ها می‌توانند در یکی از نواحی زیر کار گذاشته شوند:

در جلو عضله سینه (زیر بافت پستان) – معمولاً زمانی این کار صورت می‌گیرد که پوست اضافی وجود دارد که نیاز به پر شدن دارد (بعد از دوران شیردهی یا زمانی که سینه مانند یک کیسه خالی است).

پشت عضله سینه (زیر سینه‌ای)- اگر پوست اضافی وجود نداشته باشد که نیاز به پر کردن آن باشد و جراح بتواند از عضله برای نگه داشتن پروتز (ایمپلنت) در محل استفاده کند، این روش ترجیح داده می‌شود. همچنین یک لایه بافت در جلوی پروتز (ایمپلنت) ایجاد می‌کند.

انواع جنس پروتز سینه

پیش از جراحی سینهعمل جراحی زیبایی پروتز سینه عوارض و هزینه ، انتخاب جنس مناسب پروتز سینه از مواردی است که بسیار مهم و مورد توجه می باشد. جراح پلاستیک بر اساس معاینات و بررسی های لازم و متناسب با شکل و فرم سینه هر فرد ، اقدام به انتخاب جنس مناسب پروتز سینه می نماید.

در حالت پوشش بیرونی تمام پروتزها از جنس سیلیکون می باشد ، اما محتوی آن ها متفاوت می باشد از این حیث دو نوع پروتز سینه وجود دارد ، پروتزهای نمکی یا سالین و پروتزهای پر شده با ژل می باشند.( عمل جراحی زیبایی پروتز سینه عوارض و هزینه )

 

 • پروتزهای نمکی : این نوع پروتزها حاوی محلول آب و نمک می باشند. از دیگر مزایای این نوع پروتزها می توان به میزان برش کوچکی کخ جهت جایگذاری پروتز روی سینه ایجاد می گردد اشاره نمود. همچنین این نوع پروتزها نیاز به بررسی کمتر و متعاقبا هزینه کمتری خواهند داشت. باید به این نکته نیز اشاره نمود که احتمال ترکیدگی و نشت محلول در این نوع پروتزها بیشتر است که البته در صورت پارگی این پروتزها و نشت محلول از آن ها جای هیچ گونه نگرانی نیست زیرا محلول موجود در آن جذب بدن شده و به راحتی دفع می گردد.
 • پروتزهای ژلی : این پروتزها حاوی ژل می باشند از مزایای این نوع پروتزها می توان به باقی ماندن ژل درون پوشش سیلیکونی در صورت ترکیدن پروتز اشاره نمود. همچنین این پروتزها در هنگام لمس همانند سینه طبیعی می باشند. جهت جایگذاری این نوع پروتزها در سینه نیاز به برش بزرگتری وجود دارد و هزینه این نوع پروتزها در مقایسه با پروتزهای نمکی بیشتر می باشد. 

شکل پروتز سینه

انواع پروتز سینه از لحاظ شکل و فرم ظاهری به دو دسته قابل تقسیم است :

 • پروتز گرد : این نوع پروتزها علاوه بر حجم دهی به بخش زیرین سینه بخش بالایی سینه را نیز حجم می دهند. بنابراین پروتزهای گرد برای متقاضیان سینه های برجسته و گرد گزینه مناسبی می باشد. همچنین در جراحی های ترمیمی از این نوع پروتزها استفاده می گردد.
 • پروتز قطره اشکی یا آناتومیک : ساختار این نوع پروتزها شبیه به سینه طبیعی می باشد ، بدین صورت که در قسمت بالایی نسبت به بخش تحتانی پهنای کمتری دارند. افرادی که بافت سینه خودشان کم است یا اصلا بافت سینه ندارند ، افرادی که دچار افتادگی سینه هستند و افرادی که سایز سینه آن ها نامتقارن می باشد کاندید مناسبی برای استفاده از این نوع پروتزها هستند. 

دوره بهبودی

به‌ طور کلی عمل به‌صورت سرپایی است اما شما می‌توانید تصمیم بگیرید که شب را در بیمارستان بمانید یا بعد از عمل فوراً به منزل بازگردید.

در جراحی‌ های پیچیده‌ تر، برای مراقبت بیشتر، نیاز است که شب در بیمارستان بمانید اما روز بعد آزاد هستید که به خانه بازگردید.

توصیه می‌ کنیم که بسته به ماهیت شغلتان، یک هفته از کار مرخصی بگیرید. همچنین توصیه می‌کنیم که یک هفته بعد از عمل کاملاً استراحت کنید. به این صورت که می‌بایست با فردی برای نگه‌داری فرزند و انجام کارهای منزل هماهنگ کنید.

جراح زیبایی به شما خواهد گفت که چه وقت به آهستگی شروع به انجام فعالیت‌های روزانه و هفتگی و ورزش‌های روزانه کنید.

بعد از شش تا هشت هفته چکاپ با جراح برای شما ترتیب داده می‌شود .

اقدامات احتیاطی بلندمدت بعد از جراحی اصلاح سینه

به‌عنوان یک اقدام احتیاطی، توصیه می‌کنیم که هرچند سال، یک اسکن ام آر آی انجام دهید تا مطمئن شوید که همه چیز به خوبی پیش می‌رود. همچنین توصیه می‌شود که به‌ طور مرتب سینه خود را بررسی کنید تا هرگونه تغییر در شکل، بافت و اندازه سینه را زیر نظر داشته باشید.

به‌ جز این، می‌باید به همان روشی که پیش از جراحی با سینه خود برخورد می‌کردید، رفتار کنید.

نتایج پروتز سینه

بسته به بیمار و پروتزعمل جراحی زیبایی پروتز سینه عوارض و هزینه (ایمپلنت) انتخابی، نتایج بسیار متفاوت خواهد بود، اما محبوبیت ایمپلنت‌ها اغلب به نتایجی که دست می‌آورند، ارتباط دارد.

ما تلاش می‌کنیم که به شما اطمینان دهیم که پروتز ( ایمپلنت ) شما تا بیشترین زمان ممکن دوام یابد و کمترین خطر را ایجاد کند. هیچ محدودیت زمانی تعیین شده‌ای برای جایگزینی ایمپلنت‌ ها وجود ندارد، ولی ما به‌طور کامل درباره آنچه باید برای مراقبت‌های بعدی انجام دهید به شما توضیح خواهیم داد.( عمل جراحی زیبایی پروتز سینه عوارض و هزینه )

سوالات رایج عمل جراحی زیبایی پروتز سینه

 • آیا نتیجه عمل طبیعی به نظر خواهد رسید؟

ایمپلنت‌ها به‌ گونه‌ ای طراحی‌ شده‌اند که حس طبیعی سینه را به وجود آورند و شبیه آن باشند. ایمپلنت‌های سیلیکونی بهترین حس ممکن را ایجاد می‌کنند.

به‌ویژه، اگر پروتز (ایمپلنت) زیر عضله قرار بگیرد آنگاه بافت طبیعی پستان، برجسته‌تر خواهد شد و حس طبیعی‌تری ایجاد می‌کند.

تیم پزشکی ما با چندین سال تجربه در این زمینه پیشرو هستند و به‌طور مرتب به زنان کمک می‌کنند تا به نتایج مطلوب خود دست یابند.

 • پس از جراحی پروتز سینه چگونه می‌توانم از سینه خود به فرزندم شیر دهم؟

زمانی که پروتز (ایمپلنت) جایگذاری شد این امکان به‌طور کامل وجود دارد که بتوانید از سینه‌تان به کودک شیر دهید. قبل از جراحی، بافت‌های غده‌ای ارزیابی خواهند شد تا ظرفیت بالقوه تولید شیرتان اندازه گرفته شود و بعدازآن جراح به شما خواهد گفت که آیا دلیلی برای نگرانی وجود دارد یا خیر – که به‌ندرت جای نگرانی است.

در حین مشاوره، جراح تمام جزئیات را بررسی کند، بااین‌حال اگر قصد تشکیل خانواده دارید به آن‌ها اطلاع دهید، چون ممکن است بر روی روش برش تأثیر بگذارد.

 • آیا جای زخم قابل مشاهده است؟

جراحان بسیار مجرب ما برش‌ها را در نواحی پنهانی مثل درون چین‌های طبیعی سینه، یا زیر بغل ایجاد می‌کنند تا جای زخم را تا حد امکان پنهان کنند.

با گذشت زمان انتظار می‌رود که هر جای زخمی محو شود، بنابراین درنهایت علائم محوی باقی می‌ماند.

 • آیا خطری وجود دارد؟

رایج‌ترین خطر مرتبط به جراحی پروتز سینه ، انقباض کپسولی است. این عارضه واکنش طبیعی بدن به شی‌ء خارجی است و تنها زمانی تبدیل به یک عارضه می‌شود که احساس کنید که پروتز (ایمپلنت) شما تحت فشار قرار دارد و احساس ناراحتی کنید.

به‌علاوه، خطرات معمول جراحی نیز وجود دارد. در طول مشاوره، جراح درباره عوارض پروتز سینه، به همراه سایر مواردی که ممکن است نگرانی ایجاد کند، صحبت خواهد کرد.

 • قیمت پروتز سینه چقدر می باشد ؟

هزینه پروتز سینه با توجه به نوع پروتز ، دستمزد جراح پلاستیک ، هزینه داروها و غیره تعیین می شود.

 

دکتر فرزاد پرویزیان

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و میکروسرجری

درباره نویسنده

دکتر پرویزیان
دکتر فرزاد پرویزیان- فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری

پاسخ

× مشاوره رایگان در واتس آپ