مشاوره در واتس اپ

عمل جراحی زیبایی پروتز سینه : عوارض و هزینه

عمل جراحی زیبایی پروتز سینه : عوارض و هزینه

عمل جراحی زیبایی پروتز سینه : عوارض و هزینه : دکتر پرویزیان، بهترین نوع پروتز سینه ( ایمپلنت ) را ارائه می‌ نماید و این جراحی توسط بهترین متخصص جراحی زیبایی انجام می‌ شود که از مهارت خود که در طی سالیان به دست آورده‌ است، استفاده می‌ کند تا به شما کمک کند بهترین گزینه برای برجسته کردن سینه را بیابید.عمل جراحی زیبایی پروتز سینه عوارض و هزینه

جهت آگاهی از تمام انواع جراحی‌های زیباسازی سینه ، به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت ایشان موجود است مراجعه کنید.

در طول زندگی اندازه و شکل سینه شما تغییر می‌ کند؛ سن، بارداری، شیردهی، کاهش وزن، همگی بر روی ظاهر شما تأثیر می‌گذارد.

بر کسی پوشیده نیست که افزایش وزن در طی سالیان عوارض خود را دارد و بیشتر بانوان زمانی که وزن کم می‌ کنند به عوارض آن پی می‌برند. کاهش وزن پیش از هر ناحیه‌ ای از بدن، روی سینه‌ ها اثر می‌ گذارد.

بزرگ کردن سینه ، با اسامی مختلفی شناخته می‌ شود مثل اصلاح سینه، بزرگ کردن سینه، اما چیزی که واضح است جراحی بزرگ کردن سینه از پرطرفدارترین عمل جراحی زیبایی است.( عمل جراحی زیبایی پروتز سینه عوارض و هزینه )

مزایای پروتز سینه ( ایمپلنت )

از مزایای ایمپلنت سینه می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. افزایش پُری و اندازه سینه
 2. دوام طولانی ( ایمپلنت‌ ها معمولاً بیش از پانزده سال دوام دارند)
 3. اگر از سایزهای مختلف پروتز ( ایمپلنت ) استفاده شود، می‌ توان تقارن سینه را بهبود بخشید.
 4. می‌ تواند شلی و آویزان بودن سینه را بهبود ببخشد ( ممکن است برای یک میزان قابل‌ توجه از شلی سینه ، نیاز باشد لیفت سینه انجام شود)
 5. می‌ تواند به افزایش حجمی از سینه که در اثر بارداری، شیردهی، یا کاهش وزن از دست‌ رفته، کمک کند.
 6. می‌ تواند باعث افزایش اعتماد به‌ نفس شود.

آیا من فرد مناسبی برای انجام عمل پروتز سینه هستم؟

پروتز (ایمپلنت) سینه برای شما مناسب است اگر :

 • احساس زنانگی ندارید یا نسبت به اندام خود احساس خوبی ندارید.
 • می‌خواهید ظاهر طبیعی خود را حفظ کنید.
 • شکل و اندازه سینه ناموزون است.
 • سینه‌های شل و افتاده دارید.
 • لباس‌هایی که دوست دارید را نمی‌توانید بپوشید.

مشاوره پروتز سینه

جراح سینه شما، در طی مشاوره شمارا ارزیابی خواهد کرد و گزینه‌های مطلوب را برای شما مطرح خواهد کرد و این اطمینان داده می‌شود که درباره جراحی سینه توضیحاتی به‌طور مفصل به شما ارائه می‌شود.

با بررسی اندازه و شکل فعلی سینه، جراح می‌تواند مناسب‌ترین محل برش و جاگذاری پروتز (ایمپلنت) را به شما توصیه کند.

چه سایز ایمپلنتی برای شما مناسب است ؟

عمل جراحی زیبایی پروتز سینه : عوارض و هزینهایمپلنت‌ها بر اساس وزن اندازه‌گیری می‌شوند(سانتی‌متر مکعب یا گرم). پروتز ( ایمپلنت ) با سایز مشابه در دو بیمار مختلف، نتایج متفاوتی ایجاد خواهند کرد.

جراح به شما کمک خواهد کرد که سایزی از پروتز ( ایمپلنت ) را انتخاب کنید که با بقیه بدنتان تناسب داشته باشد.

پس از توصیه‌های جراح در طی مشاوره، تصمیم نهایی به اولویت شخصی شما بستگی خواهد داشت.( عمل جراحی زیبایی پروتز سینه عوارض و هزینه )

فرایند پروتز سینه

جراح در طی مشاوره درباره سایز و شکل ایده آل سینه صحبت خواهد کرد تا بهترین راه دستیابی به نتیجه مطلوب شما را بیابد.

درباره مواردی از قبیل تفاوت بین ایمپلنت‌های گرد و قطره اشکی، اینکه می‌خواهید سینه‌ها بر روی عضله یا زیر آن باشد و سایز متناسب با اندامتان و سایز مورد انتظار شما، صحبت خواهد شد.

می‌دانیم که اغلب، بزرگ‌ترین نگرانی بیماران یافتن اندازه صحیح پروتز است، بنابراین پیش از جراحی زمان کافی صرف خواهد شد تا جزئیات گزینه‌های پیش رو بررسی شوند و عکس‌های قبل و بعد از جراحی مشابه، به شما نشان داده می‌شود تا تصمیم درستی بگیرید.

در طی عمل بزرگ کردن سینه ، ایمپلنت‌ها از طریق یک برش کوچک وارد می‌شوند و برش به‌طورمعمول در طول چین طبیعی سینه ایجاد می‌شود.

عمل تقریباً یک ساعت طول می‌کشد و مدت زمانی که بعد از عمل در بیمارستان خواهید ماند به وضعیت فردی شما بستگی دارد.

ما تلاش می‌کنیم تا بیماران بدون بیهوشی عمومی و از طریق بی‌حسی موضعی جراحی شوند و این امر اجازه مرخصی در همان روز را برای بیمار فراهم می‌نماید.

با وجود این، در بعضی از موارد نیاز است که بیمار شب در بیمارستان بستری شود تا روند بهبود بررسی شود.

ایمپلنت‌های زیر عضله متداول‌تر از نوع بالای عضله می‌باشد، اما جراح در این‌ باره، بسته به انتخاب و وضعیت بدنتان، به‌طور مفصل با شما صحبت خواهد کرد.

انواع برش های رایج  در جراحی پروتز سینهعمل جراحی زیبایی پروتز سینه عوارض و هزینه

سه نوع محل برش وجود دارد :

 1. برش از چین زیر سینه : شایع ترین برش ، برش از چین زیر سینه است که حدود 4 الی 5 سانتی متر است.
 2. برش از اطراف هاله قهوه ای رنگ سینه : در مواقعی که بخواهیم از طریق هاله سینه لیفت سینه انجام بدهیم یا مختصری افتادگی سینه وجود دارد و بخواهیم مینی لیفت سینه انجام بدهیم ، این برش داده می شود.
 3. برش از ناحیه زیربغل یا ناحیه Auxiliary

تعیین نوع برش به صلاحدید پزشک شما انجام می شود.

ایمپلنت‌ها می‌توانند در یکی از نواحی زیر کار گذاشته شوند :

بعد از برش مناسب در سطح پوست ، پروتز یا در زیر عضله قرار می گیرد یا روی عضله پکتورال یا همان عضله فقسه صدری.

محل گذاشتن پرتز بسته به نوع و حجم پروتز ، وضعیت بدن بیمار و تشخیص جراح تعیین می شود.

روی عضله سینه (زیر بافت پستان) – معمولاً زمانی این کار صورت می‌گیرد که پوست اضافی وجود دارد که نیاز به پر شدن دارد ( بعد از دوران شیردهی یا زمانی که سینه مانند یک کیسه خالی است ).

زیر عضله سینه ( زیر سینه‌ای )- اگر پوست اضافی وجود نداشته باشد که نیاز به پر کردن آن باشد و جراح بتواند از عضله برای نگه داشتن پروتز ( ایمپلنت ) در محل استفاده کند، این روش ترجیح داده می‌شود. همچنین یک لایه بافت در جلوی پروتز ( ایمپلنت ) ایجاد می‌کند.

انواع جنس پروتز سینه

پیش از جراحی سینه ، انتخاب جنس مناسب پروتز سینه از مواردی است که بسیار مهم و مورد توجه می باشد. جراح پلاستیک بر اساس معاینات و بررسی های لازم و متناسب با شکل و فرم سینه هر فرد ، اقدام به انتخاب جنس مناسب پروتز سینه می نماید.

در حالت پوشش بیرونی تمام پروتزها از جنس سیلیکون می باشد ، اما محتوی آن ها متفاوت می باشد از این حیث دو نوع پروتز سینه وجود دارد ، پروتزهای نمکی یا سالین و پروتزهای پر شده با ژل می باشند.( عمل جراحی زیبایی پروتز سینه عوارض و هزینه )

 • پروتزهای نمکی

این نوع پروتزها حاوی محلول آب و نمک می باشند. از دیگر مزایای این نوع پروتزها می توان به میزان برش کوچکی کخ جهت جایگذاری پروتز روی سینه ایجاد می گردد اشاره نمود. همچنین این نوع پروتزها نیاز به بررسی کمتر و متعاقبا هزینه کمتری خواهند داشت. باید به این نکته نیز اشاره نمود که احتمال ترکیدگی و نشت محلول در این نوع پروتزها بیشتر است که البته در صورت پارگی این پروتزها و نشت محلول از آن ها جای هیچ گونه نگرانی نیست زیرا محلول موجود در آن جذب بدن شده و به راحتی دفع می گردد.

 • پروتزهای ژلی

این پروتزها حاوی ژل می باشند از مزایای این نوع پروتزها می توان به باقی ماندن ژل درون پوشش سیلیکونی در صورت ترکیدن پروتز اشاره نمود. همچنین این پروتزها در هنگام لمس همانند سینه طبیعی می باشند. جهت جایگذاری این نوع پروتزها در سینه نیاز به برش بزرگتری وجود دارد و هزینه این نوع پروتزها در مقایسه با پروتزهای نمکی بیشتر می باشد.

شکل پروتز سینه

انواع پروتز سینه از لحاظ شکل و فرم ظاهری به دو دسته قابل تقسیم است :

 • پروتز گرد

این نوع پروتزها علاوه بر حجم دهی به بخش زیرین سینه بخش بالایی سینه را نیز حجم می دهند. بنابراین پروتزهای گرد برای متقاضیان سینه های برجسته و گرد گزینه مناسبی می باشد. همچنین در جراحی های ترمیمی از این نوع پروتزها استفاده می گردد.

 • پروتز قطره اشکی یا آناتومیک

ساختار این نوع پروتزها شبیه به سینه طبیعی می باشد ، بدین صورت که در قسمت بالایی نسبت به بخش تحتانی پهنای کمتری دارند. افرادی که بافت سینه خودشان کم است یا اصلا بافت سینه ندارند ، افرادی که دچار افتادگی سینه هستند و افرادی که سایز سینه آن ها نامتقارن می باشد کاندید مناسبی برای استفاده از این نوع پروتزها هستند.

وزن ایمپلنت های سینه

در مورد وزن ایمپلنت های سینه می توان گفت که وزن ایمپلنت ها یا همان پروتزهای سیلیکونی سینه با توجه به سایز آن ها و حجم ژلی که داخل آن ها پر می شود متفاوت است ، به عنوان مثال یک پروتز که با 250 سی سی  ، ژل پر شده تقریبا وزنی برابر 250 گرم دارد.

دوره بهبودی

به‌ طور کلی عمل بصورت سرپایی است اما شما می‌توانید تصمیم بگیرید که شب را در بیمارستان بمانید یا بعد از عمل فوراً به منزل بازگردید.

در جراحی‌ های پیچیده‌ تر، برای مراقبت بیشتر، نیاز است که شب در بیمارستان بمانید اما روز بعد آزاد هستید که به خانه بازگردید.

توصیه می‌ کنیم که بسته به ماهیت شغلتان، یک هفته از کار مرخصی بگیرید. همچنین توصیه می‌کنیم که یک هفته بعد از عمل کاملاً استراحت کنید. به این صورت که می‌بایست با فردی برای نگه‌داری فرزند و انجام کارهای منزل هماهنگ کنید.

جراح زیبایی به شما خواهد گفت که چه وقت به آهستگی شروع به انجام فعالیت‌های روزانه و هفتگی و ورزش‌های روزانه کنید.

بعد از شش تا هشت هفته چکاپ با جراح برای شما ترتیب داده می‌شود .

اقدامات احتیاطی بلندمدت بعد از جراحی اصلاح سینه

به‌عنوان یک اقدام احتیاطی ، توصیه می‌کنیم که هرچند سال، یک اسکن ام آر آی انجام دهید تا مطمئن شوید که همه چیز به خوبی پیش می‌رود. همچنین توصیه می‌شود که به‌ طور مرتب سینه خود را بررسی کنید تا هرگونه تغییر در شکل، بافت و اندازه سینه را زیر نظر داشته باشید.

به‌ جز این، می‌باید به همان روشی که پیش از جراحی با سینه خود برخورد می‌کردید، رفتار کنید.

نتایج پروتز سینه

عمل جراحی زیبایی پروتز سینهبسته به بیمار و پروتز (ایمپلنت) انتخابی، نتایج بسیار متفاوت خواهد بود، اما محبوبیت ایمپلنت‌ها اغلب به نتایجی که دست می‌آورند، ارتباط دارد.

ما تلاش می‌کنیم که به شما اطمینان دهیم که پروتز ( ایمپلنت ) شما تا بیشترین زمان ممکن دوام یابد و کمترین خطر را ایجاد کند. هیچ محدودیت زمانی تعیین شده‌ای برای جایگزینی ایمپلنت‌ ها وجود ندارد، ولی ما به‌طور کامل درباره آنچه باید برای مراقبت‌های بعدی انجام دهید به شما توضیح خواهیم داد.

سوالات رایج عمل جراحی زیبایی پروتز سینه

 • آیا نتیجه عمل طبیعی به نظر خواهد رسید؟

ایمپلنت‌ها به‌ گونه‌ ای طراحی‌ شده‌اند که حس طبیعی سینه را به وجود آورند و شبیه آن باشند. ایمپلنت‌های سیلیکونی بهترین حس ممکن را ایجاد می‌کنند.

به‌ویژه، اگر پروتز (ایمپلنت) زیر عضله قرار بگیرد آنگاه بافت طبیعی پستان، برجسته‌تر خواهد شد و حس طبیعی‌تری ایجاد می‌کند.

تیم پزشکی ما با چندین سال تجربه در این زمینه پیشرو هستند و به‌طور مرتب به زنان کمک می‌کنند تا به نتایج مطلوب خود دست یابند.

 • آیا ممکن است بدن نسبت به سیلیکون حساسیت نشان بدهد ؟

ما به صورت روزمره در محیط زندگی خود در معرض سیلیکون قرار داریم. سیلیکون در بسیاری از لوازم منزل مثل پولیش ، لوسیون های دست ، برنزه کننده ها ، ضد تعریق ها ، صابون ها ، غذاهای فراوری شده ، البسه ضد آب و آدامس ها به کار رفته است. گرچه حساسیت ها نسبت به سیلیکون بسیار نادر است ، اما امکان ایجاد حساسیت نسبت به هر ماده ای بر روی کره زمین وجود دارد.

 • متوسط عمری که می توان از یک ایمپلنت انتظار داشت چقدر است ؟

ایمپلنت ها تجهیزات مادام العمری نیستند ، بنابراین احتمال تعویض آن ها در طول زندگی وجود دارد. این دوره زمانی برای افراد متفاوت است ، بعضی خانم ها کمتر از چند سال نیاز به تعویض پروتز دارند در حالیکه در گروهی دیگر این دوره ممکن است به بیش از 10 سال برسد. به صورت متوسط گفته می شود به مدت هر 10 سال باید پروتز تعویض شود.

 • آیا جایگذاری پروتز سینه موجب ترک خوردگی پوست سینه Stretch Mark می شود ؟

جایگذاری پروتز ممکن است به ندرت موجب ترک خوردگی پوست سینه شود به خصوص وقتی که پروتزهای بسیار بزرگی انتخاب کنیم. اگر از این موضوع نگران هستید ایمپلنت یا پروتز کوچکتر انتخاب کنید تا کمترین میزان کشیدگی پوست و لذا کمترین Stretch Mark و ترک خوردگی ایجاد شود.

 • زمان استفاده مجدد از سوتین های فنردار چه موقع است ؟

اکثر جراحان توصیه می کنند که تا 3 بعد از جراحی از سوتین فنردار استفاده نکنند. در طول 3 ماهه اولیه بعد از عمل جراحی ، بدن در اطراف پروتز ، بافت تشکیل می دهد. فشار سوتین های فنردار به مرور زمان ممکن است فرم طبیعی بافت در حال شکل گیری را از بین ببرد ، لذا توصیه می شود بعد از دروه درمانی اولیه سوتین های فنردار به مرور زمان و آرام آرام استفاده شود.

مدت زمان لازم برای بازگشت به ورزش وفعالیت های شدید بدنی بعد از عمل پروتز سینه چقدر است ؟

جراح شما بهترین راهنمای شما در این زمینه خواهد بود. اغلب توصیه می شود که به مدت 4 الی 6 هفته پس از عمل ف فعالیت بدنی تان را محدود کنید.

 • دلایل تعویض پروتز چیست ؟

  عمل جراحی زیبایی پروتز سینه

تغییر سایز بدن به علت چاقی یا لاغری مفرط ، آسیب دیدن پروتز بر اثر سوانح و تمایل شخصی جهت تغییر سایز.

نیاز یه تعویض پروتز سینه هر چند سال یکبار می باشد ؟ تمام پروتزهایی که در بدن انسان به کار می رود از موادی ساخته شده که به طور کلی ضرر و زیانی برای نسوج طبیعی ندارند مثل دریچه های قلب ، رگ های مصنوعی و غیره. بنابراین تا زمانی که پروتز دچار مشکل نشده یا بیمار با آن مشکلی پیدا نکرده نیازی به تعویض پروتز نیست.

چنانچه بعد از گذشت چندیدن سال نسوج طبیعی و پوست سینه بیمار در اثر پیری شل شود دیگر پروتز با شرایط جدید بیمار هماهنگی نخواهد داشت. از سوی دیگر در صورت تشکیل کپسول فشار دهنده در اطراف پروتز بنا به تشخیص جراح نیاز به تجدید عمل جراحی است.

 • تغییرات احتمالی در طول دوران بارداری بعد از جراحی پروتز سینه چیست ؟

با توجه به منحصر به فرد بودن بدن هر شخص نتایج قبل و بعد از بارداری متفاوت است. سینه های شما بزرگ خواهد شد در طول حاملگی و تمام تغییرات رایج در طول دوران بارداری را خواهد داشت. میزان بزرگ شدن سینه در زنان مختلف متفاوت است و سایز ایمپلنت نیز در این امر تاثیر گذار خواهد بود ، لذا با تئجه به تغییرات وزنی به دنبال بارداری ، شیردهی و پس از آن احتمال شل شدن سینه و افتادگی سینه وجود خواهد داشت. معمولا توصیه می کنیم که حتما پس از بارداری در طول شیردهی یا پس از اتمام شیردهی به پزشک مراجعه کنید تا در صورت نیاز پروتز شما تعویض شود یا لیفت انجام شود.

 • امکان شیردهی بعد از انجام پروتز سینه هست ؟

بله ، هیچ مشکلی برای شیردهی ایجاد نمی شود. اگر فرد بتواند با سینه های کوچک خود به صورت عادی و بدون انجام پروتز به کودک خود شیر بدهد ما می گوییم بعد از پروتز هم می تواند. ولی اگر قادر نباشد ، چه پروتز بگذارد چه پروتز نگذارد شیر نخواهد داد. چه بسیار زنانی هستند که سینه های بسیار بزرگی دارند و باردار شدند ولی نتوانسته اند به کودک خود شیر بدهند ، پس اندازه سینه خیلی دخالت ندارد. گذاشتن پروتز در دادن شیر یا ندادن شیر دخالت چندانی ندارد و مهم این است که بدانیم شیردهی یک فرایند هورمونی است که به مکیدن نوزاد ، تغییرات هورمونی پس از زایمان و تغییرات هورمونی مادر بیشتر وابسته است.

 • آیا جای زخم قابل مشاهده است ؟

جراحان بسیار مجرب ما برش‌ها را در نواحی پنهانی مثل درون چین‌های طبیعی سینه، یا زیر بغل ایجاد می‌کنند تا جای زخم را تا حد امکان پنهان کنند.

با گذشت زمان انتظار می‌رود که هر جای زخمی محو شود، بنابراین درنهایت علائم محوی باقی می‌ماند.

 • آیا خطری وجود دارد ؟

رایج‌ترین خطر مرتبط به جراحی پروتز سینه ، انقباض کپسولی است. این عارضه واکنش طبیعی بدن به شی‌ء خارجی است و تنها زمانی تبدیل به یک عارضه می‌شود که احساس کنید که پروتز (ایمپلنت) شما تحت فشار قرار دارد و احساس ناراحتی کنید.

به‌علاوه، خطرات معمول جراحی نیز وجود دارد. در طول مشاوره، جراح درباره عوارض پروتز سینه، به همراه سایر مواردی که ممکن است نگرانی ایجاد کند، صحبت خواهد کرد.

 • چرا بدن در اطراف ایمپلنت سینه کپسول تشکیل می دهد وContracture  Capsular یا انقباض کپسولی چیست ؟

عمل جراحی زیبایی پروتز سینه

به عنوان یک واکنش طبیعی بدن همه بیماران یک بافتی در اطراف سطح ایمپلنت یا پروتز سینه تشکیل می دهد. در درصد کمی از بیماران ، این کپسول ضخیم تر از حد عادی می شود و ممکن است سبب درد یا تغییر شکل ظاهر سینه شود و ایمپلنت را تحت فشار قرار دهد که به این حلت انقباض کپسولی یاContracture  Capsular گفته می شود.

از دلایل ایجاد انقباض کپسولی می شود به مورادی از جمله هماتوم یا همان خون مردگی و سروما یا جمع شدن مایع لنفاوی زیر پوست اشاره کرد.

از جمله علائم این واکنش ، می شود به سفت شدن سینه ، درد سینه ، تغییر شکل سینه و جابجایی پروتز سینه اشاره کرد.

در مواردی که شدت درد و سفت شدگی زیاد باشد حتما باید جراحی انجام شود. در این جراحی بسته به نوع انقباض کپسولی و تشخیص جراح ، بافت کپسولی خارج می شود یا در صورت نیاز خود پروتز تعویض می شود.

احتمال ایجاد انقباض کپسولی بعد از هر عمل جراحی وجود دارد به خصوص در کسانی که سیگار ، قلیان یا مواد مخدر استفاده می کنند.

 • در مورد پروتز سینه امکان استفاده از سالن های برنزه کننده یا گرفتن حمام آفتاب آیا وجود دارد ؟

برنزه کردن در سالن ها یا گرفتن حمام آفتاب به ایمپلنت آسیب نمی زند ولی ممکن است باعث تشدید محل زخم فرد شود ، لذا شما باید از تابش مستقیم اشعه آفتاب به محل بخیه و زخم جراحی حداقل به مدت یک سال خودداری کنید ، چون این امر به مرور موجب یک محل زخم تیره تر خواهد شد و شانس اسکار زخم را بیشتر می کند.

 • تاثیر استعمال سیگار در روند بهبودی پروتز سینه چگونه است ؟

بافت سینه جهت بهبود نیاز به خونرسانی و اکسیژن رسانی توسط خون دارد. کشیدن سیگار یا قلیان سبب تنگ شدن عروق می شود که این امر موجب کاهش انتقال خون و اکسیژن مورد نیاز به محل جراحی می شود زمانی که خونرسانی کمتر می شود فرایند بهبود نیز کند تر است. جراحان مختلف اعتقاد به مدت زمان های مختلفی برای سیگار نکشیدن قبل از عمل و بعد از عمل جراحی دارند ولی در کل من توصیه می کنم به مدت 2 الی 4 هفته قبل و بعد از عمل جراحی از کشیدن سیگار و قلیان خودداری کنید.

 • قیمت پروتز سینه چقدر می باشد ؟

هزینه پروتز سینه با توجه به نوع پروتز ، دستمزد جراح پلاستیک ، هزینه داروها و غیره تعیین می شود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button