مشاوره در واتس اپ

عمل جراحی پروتز سینه بزرگ سینه

عمل جراحی پروتز سینه بزرگ سینه

عمل جراحی پروتز سینه بزرگ سینه : جراحی بزرگ کردن سینه روشی برای بزرگ کردن سینه‌های خود به اندازه دلخواه است.

یکی از راه های بزرگ کردن سینه ، بهره گیری از پروتز است؛ با استفاده از پروتزهای سیلیکونی و یا پروتزهای سرم نمکی، حجم بیشتری به سینه‌های بیمار افزوده می‌شود تا فرمی گِرد و جذاب‌تری بیابد.

بزرگ کردن سینه به معنای ساخت یک سینه جدید و یا لیفت سینه نیست. طی این عمل، صرفاً اندازه سینه‌ها بزرگ‌تر می‌شود.

اگر شما علاوه بر بزرگ کردن سینه‌های خود، نیاز به لیفت سینه و یا اصلاح عدم تقارن سینه‌های خود دارید، دکتر پرویزیان گزینه‌های جراحی را به شما توصیه نموده و در خصوص مراحل و چگونگی آنها توضیحات دقیقی به شما ارائه خواهند داد.

چه روش‌هایی برای بزرگ کردن سینه با پروتز وجود دارد؟

با پیشرفت‌های فن‌آوری در دهه‌ی گذشته، امکان بزرگ کردن سینه که ظاهر و احساسی مشابه سینه‌های طبیعی دارد، بیشتر از قبل محقق شده است.

برای این منظور گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در خصوص آنها با جراح خود مشورت کنید.

انتخاب‌های شما به تعدادی عوامل از جمله اهداف زیبایی شما، میزان کشسانی و قابلیت ارتجاعی پوست شما و نوع ساختار بدن شما بستگی دارد.

دکتر پرویزیان با صرف زمان کافی، تمام اطلاعات مورد نیاز را به شما ارائه خواهند داد. در برخی از موارد، ایشان ممکن است ترکیب عمل لیفت سینه را با پروتز سینه به شما توصیه کنند.عمل جراحی پروتز سینه بزرگ سینه

دکتر پرویزیان از پروتز MENTOR استفاده می‌کنند که از نظر ایمنی و کیفیت، یکی از برندهای تجاری برجسته پروتز سینه در جهان است. این مدل توسط شرکت “جانسون اند جانسون” تولید می‌شود که بیش از 125 سال است که در ساخت محصولات بهداشتی تخصص دارد.

با این وجود دکتر پرویزیان از سایر مدل‌های با کیفیت مانند تک و یوروسیلیکون نیز در صورت درخواست خود بیمار استفاده می‌کنند.

مزایای جراحی پروتز سینه

علل زیادی برای تصمیم به انجام جراحی بزرگ کردن سینه وجود دارد. چه بخواهید اندازه و حجم سینه خود را بزرگ نمایید و چه بخواهید عدم تقارن یا افتاده بودن سینه خود را رفع نمایید، دکتر پرویزیان می‌تواند به شما در رسیدن به هدفتان کمک نماید.

جراحی پروتز سینه می‌تواند به رفع مشکلات زیر کمک نماید:

 • حجم و اندازه از دست رفته سینه بعد از شیردهی
 • حجم و اندازه از دست رفته سینه بعد از کم کردن زیاد و ناگهانی وزن
 • حجم و اندازه از دست رفته سینه در اثر افزایش سن
 • سینه‌های ناتقارن یا بد فرم
 • جهت کاشت سینه بعد از جراحی برداشتن سینه

متقاضیان مناسب برای جراحی پروتز سینه

دکتر پرویزیان، طی یک جلسه مشاوره برای جراحی بزرگ کردن سینه، به‌طور کامل هدف شما از انجام جراحی پروتز سینه را مشخص می‌نماید.

اینکه شما از نحوه انجام جراحی و تغییراتی که این عمل جراحی به زندگی شما اعمال می‌کند، توقع واقع‌بینانه داشته باشید، از اهمیت زیادی برخوردار است.

بلافاصله بعد از تصمیم قطعی شما به انجام جراحی پروتز سینه، به منظور تعیین اینکه آیا جراحی پروتز سینه مناسب شما می‌باشد، سابقه پزشکی و سلامت فعلی شما بررسی خواهد شد.

متقاضیان مناسب جهت جراحی برجسته کردن سینه با پروتز ، عبارتند از:

 1. از سلامت جسمی خوبی برخوردار باشند و وزنشان نزدیک به وزن ایده‌آل‌شان باشد.
 2. در دوره بارداری یا شیردهی نباشند.
 3. سینه آنها کامل رشد خود را داشته باشد.
 4. به اندازه کافی بافت طبیعی سینه داشته باشند، که بتواند پروتز را بپوشاند.
 5. سرطان سینه یا غده در سینه خود نداشته باشند.
 6. دچار ناهنجاری‌های خودایمن نباشند.
 7. برای کاشت پروتزهای سالین (محلول نمکی)، حداقل 18 سال و برای کاشت پروتزهای سیلیکونی، حداقل 22 سال داشته باشند.

ویژگی‌های مختلف پروتز سینه

 اندازه پروتز سینه

پروتز سینه جهت بزرگ کردن سینه در اندازه‌های مختلفی وجود دارد. انتخاب اندازه مناسب شما برای اطمینان از موفقیت و دوام طولانی مدت پروتز سینه بسیار مهم است. جراح به شما کمک می‌کند تا بهترین اندازه را برای رسیدن به اهداف زیبایی خود انتخاب کنید.

 شکل پروتز سینه

شکل پروتزی که شما انتخاب می‌کنید، در درجه اول به اهداف زیبایی مورد نظر شما بستگی دارد. برخی فرمی گِرد به سینه می‌دهند. انواع اشکال پروتز سینه به شرح زیر می‌باشد:

 • پروتزهای سینه گرد

اغلب یک پروتز گرد، حتی بیشتر از پروتزهای قطره‌ای شکل که به عنوان طبیعی‌ترین گزینه برای کاشت سینه در نظر گرفته می‌شوند، حالت طبیعی سینه را ایجاد می‌کنند.

پروتزهای گرد به سمت نیروی جاذبه زمین کشیده شده و حالت طبیعی‌تری برای سینه ایجاد می‌کنند، خصوصاً وقتی زنانی که جراحی پروتز سینه انجام داده‌اند، دراز کشیده باشند؛ پروتزهای گرد، مانند سینه‌های طبیعی، به حالت طبیعی‌تری به سمت گوشه کشیده می‌شوند و پروتز حالت طبیعی‌تری به خود می‌گیرد.

 • پروتزهای سینه قطره‌ای شکل

بیمارانی که به دنبال کاشت سینه با فرم آناتومی سینه و افزایش کم و طبیعی سینه می‌باشند، معمولاً پروتزهای قطره‌ای شکل را به دلیل شکل خاصشان که در قسمت پایین سینه پرتر بوده و به تدریج به سمت بالای سینه حجمشان کاهش پیدا می‌کند و کاملاً شیبه شکل طبیعی سینه هستند را انتخاب می‌کنند.

پروتزهای سینه قطره‌ای شکل، خط طبیعی سینه را افزایش می‌دهد و اغلب بعد از عمل، جهت شکل‌دهی به پروتز، نیاز به ماساژ ندارند.

برجستگی پروتز سینه

برجستگی پروتز سینهعمل جراحی پروتز سینه بزرگ سینه به فاصله سینه از بدن اشاره دارد. پروتزهایی که حجم یکسانی دارند، می‌توانند بر اساس برجستگی خود، ظاهر متفاوتی را به سینه بدهند که به طور معمول شامل برجستگی کم، متوسط، زیاد و برجستگی خیلی زیاد می‌باشد.

بهترین انتخاب برجستگی سینه بستگی در جراحی پروتز سینه به ساختار بدن و اهداف زیبایی که شما برای جراح خود مشخص کرده‌اید، دارد.

پروتز سینه در اندازه‌های مختلف، از 120 سی سی تا 800 سی سی در دسترس هستند.

با امتحان کردن اندازه‌های مختلف می‌توانید بین مناسب‌تر بودن اندازه بزرگ‌تر یا کوچک‌تر پروتز سینه تصمیم بگیرید.

انتخاب شما، این امکان را برای دکتر پرویزیان فراهم می‌کند تا برنامه جراحی بزرگ کردن سینه شما را دقیق‌تر برنامه‌ریزی نماید.

مواد داخلی

دو گزینه تأیید شده برای پروتز سینه وجود دارد: ژل سیلیکونی و سرم نمکی. اگر چه هر دو مواد توسط بهداشت و درمان کانادا تأیید شده‌اند، اما هر کدام دارای ویژگی‌های متمایز و مزایای متفاوتی می‌باشد.

 • پروتز سیلیکونی

 کیفیت منحصر به فرد پروتزهای سیلیکونی برای بزرگ کردن سینه، باعث شده است که امروزه انتخاب بیماران در کشورهایی باشد که هر دو نوع سیلیکونی و سرم نمکی به طور گسترده‌ای در دسترس است.

پروتزهای سیلیکونی در طیف وسیعی از سفتی (از بسیار نرم تا سفت) در دسترس هستند. بنابراین شما می‌توانید گزینه‌ای را که ترجیح می‌دهید انتخاب نمایید.

امروزه نوع سیلیکونی منسجم و فشرده، مشکلات پروتز‌های سیلیکونی سابق را ندارد.

 • سرم نمکی (سالین)

 برخی از بیماران ظاهر و احساس پروتز سرم نمکی را ترجیح می‌دهند. این نمونه شامل یک پوسته سیلیکونی است که در سینه قرار داده شده و سپس از طریق یک شیر، با سالین استریل (محلول آب نمک) پر می‌شود.

سایز پوسته پروتز و همچنین مقدار محلول نمکی که برای پر کردن آن استفاده می‌شود، چیزی است که ظاهر نهایی و میزان نرمی سینه را تعیین می‌کند.

 • پروتزهای صمغی

جدیدترین نوع پروتزهای سینه که محبوبیت آنها بین بیماران در حال افزایش است، پروتزهای ژل چسبنده هستند که بین مردم به پروتزهای صمغی شناخته شده‌اند.

این پروتزها، این قابلیت را به پروتز سینه می‌دهند که شکل خود را حفظ نمایند و در صورت پاره شدن، محتوایتشان بیرون نریزد.

علاوه بر جلوگیری از نشتی محتویاتشان هنگام پارگی پروتز، به دلیل استحکام بالایشان، احتمال پاره شدنشان در مرحله اول کم است.

لازم به یادآوری است که منظور از استحکام، خشک و سفت بودن پروتز نیست. پروتزهای سینه صمغی، اغلب نرم بوده و حس بافت خود سینه را ایجاد می‌کنند و حس طبیعی به آن می‌بخشند.

بافت پروتز سینه

ساختار پروتز سینه می‌تواند بدون بافت و صاف و یا دارای بافت‌ باشد. بافت پروتز برای جلوگیری از جابجایی و به منظور کاهش میزان انقباض کپسولی طراحی شده است، اما برای هر نوع ساختار بدن توصیه نمی‌شود.

محل برش

محل برش برای جراحی بزرگ کردن سینه، یک انتخاب شخصی است که می‌تواند به اندازه و نوع پروتز انتخابی شما بستگی داشته باشد. 3 گزینه برای محل برش وجود دارد:

 • برش دور هاله سینه: این برش در امتداد پایین‌ترین لبه آرئول (هاله اطراف نوک سینه) ایجاد می‌شود.
 • برش روی چین سینه: این برشی کوچک و افقی است که در پایه سینه، دقیقاً بالاتر از چین سینه و محل اتصال آن به دیواره قفسه سینه ایجاد می‌شود. این نقطه متداول‌ترین محل برش برای جراحی بزرگ کردن سینه است.
 • برش در زیر بغل: گاهی اوقات بیمارانی که در مورد اِسکار قابل مشاهده بر روی سینه‌های خود نگران هستند، برش در منطقه زیر بغل را ترجیح می‌دهند. این تکنیک اجازه نمی‌دهد که جراح در طی عمل، دید مستقیمی از پاکت پروتز داشته باشد.

در تمام موارد، برش‌های جراحی بسیار کوچک و کم‌رنگ هستند. هر گونه اِسکار به تدریج محو شده و به سختی قابل رؤیت خواهد بود.

مراحل انجام عمل جراحی پروتز سینه بزرگ سینه چیست؟

دکتر پرویزیان عمل جراحی بزرگ کردن سینه را با استفاده از بی‌هوشی عمومی انجام می‌دهد، به این معنی که شما در طی عمل در خواب خواهید بود.

این عملیات با ایجاد کوچک‌ترین برش ممکن در محل انتخابی شما (در جلسه مشاوره) آغاز می‌شود. گام بعدی این است که یک فضای کوچک به نام پاکت ایجاد شود تا جراح پروتز را داخل آن قرار دهد.

برای این منظور دو گزینه کلی وجود دارد:

 • پشت بافت غده سینه : محل پاکت، بالای عضله قفسه سینه و پشت بافت غده سینه است. این گزینه معمولاً با مدت زمان بهبودی کمی کوتاه‌تر همراه است. بیمارانی که دارای بافت سینه اندکی هستند، ممکن است کاندیدای خوبی برای این گزینه نباشند، زیرا استتار لبه پروتز دشوار است.
 • زیر عضلات سینه: شما ممکن است انتخاب کنید که جراح، پروتز را زیر عضلات قفسه سینه شما قرار دهد. مدت زمان بهبودی و ریکاوری پس از این عمل کمی طولانی‌تر است، اما بسیاری از بیماران ظاهر و احساس نهایی پروتز پشت عضله را ترجیح می‌دهند. این مکان همچنین برای بیمارانی که انتخاب می‌شود که پروتز آناتومیکال را انتخاب کرده‌اند. زیرا احتمال کمتری برای چرخش آن وجود دارد.

پس از قرار دادن پروتز سینه و حصول اطمینان از اینکه سینه‌ها متقارن هستند، جراح محل برش را با بخیه جذبی (که نیازی به کشیدن ندارد) می‌بندد.

حتی اگر عمل شما تنها حدود یک ساعت طول می‌کشد، انتظار داشته باشید که در روز جراحی زیبایی سینه، 3 ساعت را برای این فرآیند بگذرانید.

پس از عمل جراحی پروتز سینه بزرگ سینه

بعد از عمل پروتز سینه، مقداری تورم اولیه رخ می‌دهد که معمولاً در عرض چند روز برطرف می‌شود، اما تورم باقی مانده ممکن است چند هفته تا یک ماه بعد ناپدید شود.

برای پیگیری درمان در طی چند روز بعد از عمل، باید دوباره مراجعه کنید که این زمان بسیار خوبی برای پاسخ به هرگونه سؤال شما خواهد بود. ما با کمال میل از تماس و یا مراجعه حضوری شما در مطب استقبال می‌کنیم.

متقاضیان بزرگ کردن سینه ‌اغلب می‌توانند فعالیت‌های عادی روزانه مانند رانندگی، دوش گرفتن، آشپزی و یا خرید را ظرف 1 تا 2 روز پس از عمل خود از سر بگیرند.

انتظار داشته باشید که به 3 یا 4 روز مرخصی از کار (بسته به ماهیت فیزیکی شغل شما) نیاز داشته باشید. برای برخی از بیماران، پوشیدن سینه‌بند جراحی برای یک دوره کوتاه بعد از عمل مفید خواهد بود.

از فعالیت‌های شدید برای 2 تا 3 هفته پس از عمل پروتز سینه  اجتناب کنید و برای حداقل 1 ماه دقت بیشتری برای مراقبت از سینه‌های خود داشته باشید.

شما می‌توانید ورزش‌های پایین‌تنه را 2 تا 3 هفته بعد از عمل جراحی شروع کنید، اما از تمرینات بالاتنه به مدت حداقل 6 هفته اجتناب کنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button