عمل زیبایی لاغر کردن

عمل زیبایی لاغر کردن ران

عمل زیبایی لاغر کردن ران ( لیفت ران یا thighlift یا تایوپلاستی )

عمل زیبایی لاغر کردن ران ( لیفت ران یا thighlift یا تایوپلاستی ) : امروزه عمل های جراحی زیبایی طرفداران زیادی دارد. عمل زیبایی ران (لیفت ران) و لیفت بازو هم دو عمل پرطرفدار هستند.

جراحی لیفت ران با حذف پوست و در برخی موارد، چربی اضافه‌ی ران‌ها، موجب فرم‌دهی مجدد به ران‌ها، صاف‌شدن و هموار‌شدن پوست ران، و ظاهری زیباتر در پاها و لاغری ساق پا می‌شود.

در صورتی که کم‌کردن وزن و ورزش کردن، شما را به نتایج دلخواهتان نمی‌رساند و نمی‌توانید از این طریق ظاهری لاغرتر، جوان‌تر و فرم بدنی زیباتری داشته باشید، احتمالا انجام جراحی ران می‌تواند راه‌حل مناسبی برای شما باشد. 

لیفت بازو نیز یک راهکار مؤثر برای افرادی است که با چربی و پوست اضافی موجود در بازوهای خود مشکل دارند و با استفاده از ورزش و رژیم غذایی هم نتوانسته‌اند که به نتایج دلخواه خود در فرم‌دهی و کوچک کردن بازو دست پیدا کنند.

جراحی زیبایی لیفت ران یا تایوپلاستی که توسط دکتر پرویزیان انجام می‌شود،عمل زیبایی لاغر کردن موجب فرم دادن مجدد به ران‌ها و حذف پوست و چربی اضافه در ناحیه ران و در نتیجه داشتن پوستی هموار‌تر و لاغر کردن ران و تناسب اندام بیشتر می‌شود.

همچنین بعد از عمل زیبایی لاغر کردن ران متوجه خواهید شد که لباس‌های شما بسیار بهتر به تنتان می‌آیند و اعتماد به نفس شما بالاتر خواهد رفت.

طی جلسه‌ی مشاوره با دکتر پرویزیان، ایشان در مورد تمام جزئیات جراحی لیفت ران به شما توضیح خواهند داد، از جمله چگونگی آماده شدن برای جراحی و گذراندن پروسه‌ی ریکاوری بعد از جراحی.

عمل زیبایی لاغر کردن ران

دکتر پرویزیان در مورد تمامی روش‌ها و گزینه‌های پیش رو با شما صحبت می‌کنند و با دادن اطلاعات صحیح، به شما کمک می‌کنند که انتظارات منطقی از نتایج جراحی و ظاهر خود بعد از جراحی داشته باشید.

جراحی لیفت ران صرفا برای از بین بردن چربی‌های اضافه‌ی ران طراحی نشده است. با انجام لیپوساکشن ران به تنهایی نیز می‌توان چربی‌های اضافه‌ی ران را حذف کرد، اما  به این شرط که پوست بیمار قابلیت ارتجاعی خوبی داشته باشد و بتواند به خوبی با فرم جدید پاها انطباق پیدا کند.

در مواردی که پوست قابلیت ارتجاعی خوبی نداشته باشد (یعنی در واقع حالت شل و افتادگی داشته باشد)، ترکیبی از لیپوساکشن و تکنیک‌های لیفت ران  و عمل زیبایی لاغر کردن ران توصیه می‌شود.

آمادگی برای جراحی لیفت ران

به منظور آمادگی برای جراحی لیفت ران، ممکن است پزشک از شما بخواهد که:

 • مورد معاینات پزشکی قرار بگیرید و برخی آزمایشات روی شما انجام شوند.
 • در وضعیت نحوه مصرف داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید تغییراتی ایجاد کنید و برخی داروهای خاص را مصرف کنید.
 • کشیدن سیگار را متوقف کنید.
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید، چرا که می‌توانند موجب افزایش خونریزی شما در جراحی بشوند.

جراحی لیفت ران ممکن است در یک مرکز جراحی خصوصی، کلینیک مجهز به امکانات جراحی و یا در بیمارستان انجام شود.

در صورتی که جراحی زیبایی ران برای شما به صورت سرپایی انجام می‌شود (به این معنا که بعد از جراحی در بیمارستان یا کلینیک بستری نمی‌شوید) حتما از قبل هماهنگی‌های لازم را انجام دهید که یک نفر شما را تا کلینیک برساند و همراه شما باشد و سپس شما را از کلینیک به خانه برساند و همچنین حداقل یک شب بعد از جراحی زیبایی ران کنار شما بماند.

مراحل انجام جراحی لیفت ران

جراحی لیفت ران دارای مراحل زیر می‌باشد:

 • مرحله اول – بیهوشی

برای آن که در حین انجام جراحی زیبایی ران شما کاملا راحت باشید، داروی بی‌حسی به شما تزریق می‌شود. ممکن است داروی بی‌حس‌کننده موضعی و آرام‌بخش به شما تزریق شود و یا بیهوشی عمومی اعمال شود.

جراح شما با توجه به شرایط شما، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می‌دهد.

 • مرحله دوم – ایجاد برش و انجام جراحی

چگونگی ایجاد برش‌ها بستگی به ناحیه‌ی مورد نظر برای لیفت، میزان تغییراتی که قرار است اعمال شوند و همچنین نظر جراح پلاستیک و خود بیمار دارد و الگوی ایجاد برش روی پوست در هر بیمار متفاوت است.

یکی از تکنیک‌های پرکاربرد برای ایجاد برش به منظور انجام جراحی لیفت ران این است که برش‌ها از قسمت جلویی کشاله ران آغاز می‌شوند و به سمت پایین و قسمت داخلی ران  امتداد می‌یابند و سپس دور تا دور ناحیه داخلی ران ادامه دارند و به پشت ران می‌رسند.

شبکه ماتریکسی بافت‌ها در زیر این ناحیه در هنگام جراحی، کشیده می‌شود و دوباره فرم داده می‌شود.

همچنین قسمتی از پوست برش زده می‌شود و جدا می‌شود و دوباره لبه‌های برش به هم بخیه زده می‌شوند و در نتیجه علاوه بر بهبود فرم و شکل ران‌ها، پوست ران نیز کاملا صاف و هموار می‌شود.

ممکن است با توجه به شرایطتتان، شما کاندید مناسبی برای انجام لیفت داخلی ران با برش کوچک باشید، که در این صورت تنها یک برش در ناحیه داخلی کشاله ران شما ایجاد می‌شود.

جراح شما قبل از جراحی در مورد روش‌های جراحی و تکنیک مناسب برای شما، با شما صحبت خواهد کرد.

برای بهبود دان فرم ران‌ها در ناحیه خارجی ران، باید برش‌هایی ایجاد شود که از قسمت جلوی کشاله ران به سمت پشت ران امتداد می‌یابد.

در تکنیک‌های پیشرفته‌تر جراحی، می‌توان برش‌ها را به نحوی ایجاد کرد که در محل‌هایی قرار بگیرند که با اغلب لباس‌هایی که فرد ممکن است بپوشد، پنهان شوند. البته در این حالت باز هم ممکن است اندازه‌ی برش‌ها بزرگ باشد.

 • مرحله سوم – بخیه زدن برش‌ها

در بافت‌های عمقی ران بخیه‌هایی زده می‌شود تا بافت داخلی ران بالا کشیده شود و به وسیله بخیه‌ها پشتیبانی شود و بدین ترتیب فرم و شکل ران‌ها تغییر می‌کند. سپس برش‌های پوستی نیز بخیه زده می‌شوند.

 • مرحله چهارم – نتایج

حتی بلافاصله بعد از جراحی نیز نتایج جراحی مشهود هستند و ران‌ها دارای پوستی صاف‌تر و فرمی زیباتر خواهند بود.

البته در ابتدا نتایج جراحی تا حدود زیادی به خاطر تورم و کبودی اولیه پنهان هستند و بعد اتمام دوره ریکاوری نتایج کامل عمل آشکار خواهد شد.

کاندید‌های مناسب برای جراحی لیفت ران

به طور کلی کاندید‌های مناسب برای لیفت ران دارای شرایط زیر هستند:

 1. افرادی که وزن آن‌ها تقریبا ثابت است.
 2. افرادی که دارای بافت نرم و پوست اضافی در ناحیه داخلی و/یا خارجی ران خود هستند.
 3. افرادی که دارای سلامت عمومی هستند و به بیماری یا مشکلی دچار نیستند که ممکن است در بهبودی پس از جراحی اختلال ایجاد کند یا ریسک جراحی را بالا ببرد.
 4. افراد غیر سیگاری
 5. افرادی که دیدگاه مثبتی نسبت به این جراحی دارند و انتظارات آن‌ها از نتایج جراحی واقع‌بینانه است.
 6. افرادی که خود را متعهد می‌دانند که سبک زندگی سالمی داشته باشند و از جمله تغذیه مناسب داشته و ورزش کنند.

ریکاوری بعد از لیفت ران

طی دوره‌ی ریکاوری پس از جراحی، روی برش‌های جراحی شما پانسمان شده است و ممکن است یک بانداژ کشی روی آن بسته شده باشد و همچنین ممکن است برای کاهش تورم و پشتیبانی از فرم جدید ران‌ها در طی مراحل اولیه بهبودی پس از جراحی، از شما خواسته شود که یک گن فشاری مخصوص بپوشید.

ممکن است لوله‌های بسیار باریکی به صورت موقتیعمل زیبایی لاغر کردن ران در زیر پوست شما قرار داده شود تا خون و مایعات اضافی که ممکن است در محل جراحی تجمع پیدا می‌کنند، از طریق آن بیرون بیایند.

بعد از جراحی دستورالعمل‌های خاصی که باید دنبال کنید در اختیار شما قرار داده می‌شود، از جمله: چگونگی مراقبت از محل زخم جراحی و لوله‌های مخصوص خروج مایعات اضافی، نحوه مصرف داروهای تجویز شده به منظور بهبودی سریع‌تر و کاهش خطر عفونت، علائم و نشانه‌های خاصی در محل جراحی یا به طور کلی در سلامت عمومی شما که می‌تواند نشانه‌ی خطر و بروز عوارض باشد و همچنین جلسات بعدی که باید مجددا به پزشک خود مراجعه کنید.

نتایج جراحی لیفت ران

نتایج اولیه جراحی لیفت ران، حتی بلافاصله بعد از جراحی نیز مشهود هستند. اما ممکن است چند ماه طول بکشد که نتایج نهایی این جراحی آشکار شوند.

بعد از جراحی لیفت ران، کیفیت و ظاهر پوست ران‌ها به طور چشمگیری بهبود پیدا می‌کند و نه تنها ظاهر ران‌ها، بلکه احساسی که خود بیمار نسبت به بدنش دارد بهتر می‌شود.

جای زخم‌های جراحی تا حدودی می‌ماند. اما نتایج جراحی بسیار ماندگار هستند، البته به شرطی که وزن شما ثابت بماند و با داشتن تحرک فیزیکی کافی، فرم بدن خود را حفظ کنید.

با بالا رفتن سن، کاملا طبیعی است که پوست ران‌ها مجددا حالت سفتی خود را کمی از دست می‌دهند. اما بخش اعظمی از تغییرات ایجاد شده در این جراحی، کاملا دائمی هستند و هرگز از بین نمی‌روند.

هر چند انتظار می‌رود که شما از این جراحی به نتایج بسیار خوبی برسید، اما دست یابی به این نتایج تضمین شده نیست. در برخی موارد نیز ممکن است برای رسیدن به ایده‌ال‌ترین نتایج ممکن، انجام یک جراحی کافی نباشد و لازم باشد جراحی دیگری نیز انجام شود.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت ران

بسیار مهم است که بعد از جراحی به دستورالعمل‌های جراح خود عمل کنید. این دستورالعمل‌ها می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. مطمئن شوید که بعد از جراحی یک نفر شما را تا خانه می‌رساند و حداقل تا چند روز مراقب شما خواهد بود.
 2. قرص‌های مسکن را طبق دستور مصرف کنید.
 3. باید در زمان مشخصی، بین 5 تا 10 روز پس از جراحی، برای برداشتن لوله‌های مخصوص خروج مایعات اضافی و همچنین برای کشیدن بخیه‌های جراحی به پزشک مراجعه کنید.
 4. باید بین 3 تا 4 هفته پس از جراحی، یک گن فشاری مخصوص بپوشید تا از بافت‌های جراحی شده به خوبی پشتیبانی کند و به پوست شما کمک کند که با فرم جدید ران منطبق شود، خصوصا اگر لیپوساکشن نیز انجام شده باشد.
 5. انجام ورزش‌های بسیار سبک معمولا پیشنهاد می‌شود چرا که این کار موجب تسریع بهبودی شما و کاهش خطر تشکیل لخته خون می‌شود. البته شما نباید ورزش‌های پرفشار و شدید انجام دهید. جراح شما به شما خواهد گفت که چه زمانی می‌توانید به روند عادی فعالیت‌های خود بازگردید.
 6. شما باید در صورتی که علائم بروز عفونت را مشاهده کردید و یا خونریزی یا افزایش شدید و ناگهانی درد داشتید، فورا با جراح خود تماس بگیرید.
مطالب مرتبط