مشاوره در واتس اپ

عمل لیپوماتیک لیپوساکشن بدون درد عوارض و هزینه

عمل لیپوماتیک لیپوساکشن بدون درد عوارض و هزینه

عمل لیپوماتیک لیپوساکشن بدون درد عوارض و هزینه : اصطلاح لیپوماتیک به فناوری استفاده از لرزش‌های آکوستیک مادون صوت ( اینفراسونیک ) با فرکانس پایین اشاره دارد. افرادی که عمل لیپوماتیک انجام داده‌اند، حس ناشی از لرزش‌های لیپوماتیک را شبیه به غلغک شدن توصیف کرده‌اند.

لرزش‌های لیپوماتیک لاغری بدون آنکه اختلالی در بافت‌های اطراف ایجاد کند، چربی‌های موضع محل عمل را تخریب می‌کند و با وجود دوره بهبودی کوتاه‌تری که بعد از این عمل وجود دارد، نتایج بسیار بهتری در حذف چربی‌های زائد و لاغری موضعی حاصل می‌شود.

دکتر پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک درباره لیپوماتیک می‌گویند: “به خاطر داشته باشید که لیپوماتیک، جایگزین روش‌های لاغری و کاهش وزن نیست.عمل لیپوماتیک لیپوساکشن بدون درد عوارض و هزینه

لیپوماتیک یا لیپوساکشن بدون درد بیشتر برای افرادی مناسب است که با وجود داشتن وزن مناسب کمی نیاز به کاهش چربی در نواحی خاصی از بدن مانند بازوها ، غبغب و ران دارند که اصطلاحاً به آن لاغری موضعی می‌گویند.

در صورتی که میزان چربی اضافه زیاد باشد و یا شلی و افتادگی پوست در ناحیه وجود داشته باشد، جراحی‌های لاغری هم برای از بین بردن چربی و هم برای رفع شلی و افتادگی پوستمی‌تواند یک گزینه مناسب نیز باشد.

با این وجود مشاوره با متخصص برای انتخاب بهترین راه لاغری بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر روش‌های زیبایی،‌ ورزش و تغذیه می‌توانند در رسیدن به وزن و اندام مناسب به شما کمک کنند.”

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی‌های لاغری یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ 09039408200 تماس حاصل نمایید.

لیپوماتیک چیست؟

 لیپوماتیک شکل جدیدی از عمل لیپوساکشن است که طی آن، یک لوله باریک و سرد به نام کانولا به درون موضع محل عمل فرو برده می‌شود و با سرعت بالایی در آنجا لرزش می‌کند تا از این طریق سلول‌های چربی را از بدن بیمار حذف کند.

این فرایند باعث می‌شود که چربی‌های زائد به صورت کاملاً ایمن و مؤثر از ناحیه تحت عمل حذف شود.  لیپوساکشن یک عمل دقیق و حساس است که صدمات ناشی از آن بر بدن بیمار خیلی کمتر از عمل لیپوساکشن مرسوم است. این عمل به طور باورنکردنی، کوتاه و بدون درد می‌باشد.

اغلب افرادی که قصد انجام جراحی لیپوماتیک را دارند به انتخاب خودشان از هیچ بی‌حسی در زمان عمل استفاده نمی‌کنند و در طول مدت عمل کاملاً بیدار هستند. این افراد حس خود در زمان عمل لیپوماتیک را تقریباً شبیه به آن می‌دانند که به وسیله کانولا غلغلک می‌شوند.

یک مزیت بزرگ لاغری با لیپوماتیک آن است که سلول‌های چربی که از بدن حذف می‌شوند، سالم باقی می‌مانند. بنابراین امکان منتقل کردن این سلول‌ها به قسمت دیگری از بدن شما و یا ذخیره کردن آنها برای بهره‌بردای در عمل‌های زیبایی در آینده وجود خواهد داشت.

از لیپوماتیک برای درمان چه قسمت‌هایی از بدن استفاده می‌شود؟

از لیپوماتیک می‌توان عملاً در هر قسمتی از بدن به صورت کاملاً ایمن استفاده نمود. در واقع از کانولاهای متعددی که به شکل اختصاصی برای دستگاه لیپوماتیک طراحی شده است می‌توان در نواحی سطحی (نواحی که چربی یا پوست اضافی خیلی زیادی نداشته باشد) در تمام بدن استفاده کرد.

برخی از رایج‌ترین قسمت‌های بدن که از لاغری موضعی با لیپوماتیک برای آنها استفاده می‌شود شامل گردن، کمر، صورت، شکم، قفسه سینه، پستان‌ها، باسن، لگن، پهلوها و چانه می‌باشد.

متقاضی مناسب برای لیپوماتیک چه کسی است؟

اگر شما قصد دارید در حد چند کیلو از وزن بدن خود را کم کنید و در عین حال، به ورزش کردن علاقمند هستید و رژیم غذایی سالمی دارید، پس متقاضی بسیار خوبی برای جراحی لیپوماتیک خواهید بود.عمل لیپوماتیک لیپوساکشن بدون درد عوارض و هزینه

برای این عمل، هم آقایان و هم خانم‌ها می‌توانند کاندیدای خوبی باشند. البته پیکر تراشی لیپوماتیک برای افرادی که می‌خواهند مقدار زیادی از خود را کم کنند روش مناسبی نیست، اما در افرادی که فقط چند کیلو اضافه وزن یا چربی‌های سمج اضافی دارند، کارآیی بسیار خوبی دارد.

غالباً افرادی که تحرک بالا و رژیم غذایی سالمی دارند، دوره بهبودی بعد از هر نوع لیپوساکشن از جمله عمل لیپوماتیک را با سرعت خیلی بیشتری پشت سر می‌گذارند و سریع‌تر به نتایج مطلوب می‌رسند.

زیرا چنین افرادی قبل از آنکه عمل لیپوماتیک انجام دهند، زندگی و بدن سالم‌تری داشته‌اند و پس از بهبودی هم سبک زندگی سالم خود را ادامه خواهند داد.

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟

عمل لیپوماتیک تحت شرایط بی‌حسی موضعی و یا بیهوشی خفیف با تزریق وریدی انجام می‌شود. بنابراین بیمار بهبودی سریع‌تری خواهد داشت و مجبور به تحمل عوارض جانبی ناشی از بیهوشی عمومی هم نخواهد بود.‌

افرادی که بی‌حسی موضعی را برای این عمل انتخاب کرده‌اند، معمولاً هیچ گونه درد غیرقابل تحملی را در طول مدت عمل احساس نکرده و شرایط کاملاً راحتی داشته‌اند.

برای انجام این عمل، ابتدا یک برش کوچک بر روی پوست ایجاد می‌شود و کانولا از طریق آن به درون موضع محل عمل فرو برده می‌شود.

سپس کانولا روشن می‌شود و شروع به لرزش با فرکانس‌های کوتاه می‌کند. لرزش‌های کانولا باعث می‌شود که سلول‌های چربی اضافه‌ای که در داخل آن ناحیه وجود دارد از طریق کانولا بیرون کشیده شود.

همزمان با خارج شدن سلول‌های چربی، پزشک کانولا را به صورت دستی حرکت می‌دهد تا فرم مطلوب در ناحیه مورد عمل ایجاد شود.

از آنجا که کانولا هیچ گرمایی تولید نمی‌کند، این روش برای بیمار کاملاً ایمن و بی‌خطر است و دوره بهبودی بعد از عمل هم خیلی کوتاه و سریع خواهد بود.

بهبودی بعد از عمل لیپوماتیک چگونه است؟

مراقبت‌های بعد از عمل برای افرادی که عمل لیپوماتیک انجام داده‌اند، خیلی راحت است. این افراد غالباً در عرض چند هفته به طور کامل بهبود پیدا می‌کنند و معمولاً بعد از یک دوره کوتاه چند روزه می‌توانند فعالیت‌های عادی و روزمره خود را از سر بگیرند.

بیماران باید مراقب زخم‌های کوچک در محل بریدگی‌ها باشند تا دچار عفونت نشود، برای این کار اگر بتوانند روزی یک مرتبه روی زخم‌ها را تمیز و ضدعفونی کنند، کافی است.

در موارد نادری که بیمار ممکن است در دوره بهبودی بعد از عمل به داروی مسکن نیاز داشته باشد، پزشک داروی مناسب را برای او تجویز خواهد کرد.

نتایج عمل لیپوماتیک چگونه است؟عمل لیپوماتیک لیپوساکشن بدون درد عوارض و هزینه

لیپوماتیک معمولاً نتایج خیلی خوب و فوق‌العاده‌ای حاصل می‌کند. از آنجا که این عمل برای بیماران خیلی ایمن و کارآمد است، دوره بهبودی سریع‌تر و ورم و کبودی کمتری در ناحیه محل عمل را به دنبال خواهد داشت.

پزشک شما می‌تواند در حین حذف سلول‌های چربی اضافی، کار فرم‌دهی به موضع محل عمل را نیز انجام بدهد و نتایج بسیار بهتری نسبت بهتری نسبت به روش‌های مرسوم لیپوساکشن تولید کند.

اصولاً نتایج این عمل در بیماران مختلف، متفاوت خواهد بود اما اغلب افرادی که عمل لیپوماتیک انجام داده‌‌اند از نتایج نهایی این عمل و از فرم جدید و لاغر بدن خود کاملاً رضایت داشته‌اند.

خطرات و عوارض لیپوماتیک چیست؟

به طور کلی، خطرات و عوارض مربوط به لیپوماتیک، خیلی کم است. عوارضی که معمولاً بیشتر اتفاق می‌افتد شامل عدم سفت شدن پوست به حد کافی و نیز توزیع ناهموار چربی‌ها و ایجاد برآمدگی‌هایی در سطح ناحیه محل عمل می‌باشد.

هر دو این عوارض را می‌توان به سادگی با عمل‌های اصلاحی ساده‌ای که در ویزیت‌های بعدی خود خواهید داشت، برطرف نمود.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

 • می توانید پس از جراحی به منظور کاهش تورم ناشی از عمل از کمپرس سرد یا گرم استفاده نمایید.
 • باید به میزان فراوان آب بنوشید و بدین منظور می بایست در فواصل زمانی 2  ساعته 1 لیوان آب میل نمایید.
 • از مصرف داروهای مسکن غیراستروئیدی و همچنین آسپرین به مدت 1 هفته پس از عمل باید اجتناب نمایید.
 • پس از جراحی ، جهت تخلیه محلول بی حسی که طی عمل تزریق شده باید هر 3 ساعت یکبار و در روزهای بعد سه مرتبه در طول روز موضع تحت درمان را ماساژ دهید.
 • می بایست 3 الی 4 روز بعد از عمل به جراح خود مراجعه نمایید.
 • مصرف غذاهای چرب و پرنمک حداقل به مدت یکماه پس از عمل لیپوماتیک ممنوع می باشد.
 • پس از عمل لیپوماتیک ، توصیه می شود که به مدت ۴ الی ۵ روز از گن مخصوص استفاه کنید و پس از اینکه منافذ ایجاد شده در موضع درمان بسته شدند باید به مدت یکماه و نیم از این گن استفاده نمایید.

سایر مراقبت ها بعد از لیپوماتیک

 • پس از عمل ، معمولاً با درد و کبودی مختصری مواجه خواهید بود که حداکثر تا 2 هفته ادامه دارد ، اما جای نگرانی وجود ندارد چرا که با مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک معالج تان می توانید این دردها را تا حدود زیادی تسکین بخشید.
 • در برخی موارد پوست ، پس از عمل دچار گز گز و خارش می شود که این حالت ، امری طبیعی بوده و از طریق مصرف برخی پمادها و گاها آنتی هیستامین که پزشک تجویز خواهد کرد بهبود می یابد.
 • بروز التهاب پس از عمل لیپوماتیک نیز مسئله ای طبیعی است که به مدت 6 الی 8 هفته به طول می انجامد.
 • نهایتا 6 ماه بعد از عمل لیپوماتیک شاهد نتایج نهایی آن خواهید بود.
 • انجام رانندگی پس از عمل ، معمولا 3 الی 5 روز پس از عمل بلامانع است.
 • استحمام ، پس از گذشت 2 روز از عمل مانعی ندارد.
 • پس از عمل لیپوماتیک جهت شنا کردن ، حداقل باید 2 هفته صبر نمود.
 • رفتن به سونا را باید حداقل یکماه پس از عمل به تاخیر انداخت.

لیپوماتیک با لیپوساکشن و دیگر روش ‌های پیکرتراشی چه تفاوت هایی دارد؟عمل لیپوماتیک لیپوساکشن بدون درد عوارض و هزینه

لیپوساکشن یکی از روش های پیکرتراشی قدیمی است که ازطریق امواج مافوق صوت ، بافت های چربی را از بدن خارج می کند.

در این روش جهت انتقال انرژی مافوق صوت وگرم نمودن سلول های چربی جهت تفکیک و تجزیه آن ها باید از مقادیر زیادی بی ‌حس کننده استفاده شود که به این ترتیب فشار زیادی در این روش به بدن وارد خواهد شد و قاعدتا روند تجزیه چربی با درد بیشتری همراه بوده و فرآیند بهبودی نیز طولانی تر می گردد.

البته لازم به ذکر است که چنانچه میزان چربی اضافی بدن زیاد باشد ، عمل لیپوساکشن بهترین گزینه خواهد بود.

لیپوماتیک روشی نوین ، ایمن و مطمئن جهت تخلیه چربی های موضعی در نقاط مختلف بدن می باشد. در این عمل ، در عین ححفاظت از رگ های خونی ، عضلات و اعصاب به صورت همزمان بافت چربی نیز از نقاط مورد نظر استخراج می گردد.

دستگاه لیپوماتیک دارای سیستم ایمنی فعال می باشد که در مواجهه با بافت ‌های غیرچربی به طور اتوماتیک دستگاه را متوقف می سازد.

از دیگر مزایای عمل لیپوماتیک می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • کاهش خونریزی
 • کاهش طول فرآیند درمان
 • کاهش هماتوم
 • به حداقل رسیدن ریسک آسیب پذیری ، کبودی و تورم
 • کاهش میزان درد
 • تسریع فرآیند بهبودی
 • ترمیم و بهبود وضعیت پوست
 • سهولت کار برای جراح پلاستیک  

هزینه لیپوماتیک

لیپوماتیک یک عمل زیبایی محسوب می‌شود و به احتمال زیاد هزینه‌های آن تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد. در واقع قیمت لیپوماتیک به سطح هزینه‌ها در کشورهای مختلف بستگی دارد.

در صورت نیاز می‌توانید با مسئول مالی کلینیک صحبت کنید تا در صورتی که شرایط یا تسهیلات خاصی برای پرداخت هزینه لیپوماتیک در نظر گرفته‌اند، بتوانید از آن استفاده کنید.

هشدار : این اطلاعات صرفاً به عنوان مقدمه‌ای درباره عمل لیپوماتیک برای آشنایی بیشتر شما ارائه شده است و نباید مبنای تصمیم‌گیری نهایی شما برای انجام این عمل و یا تضمینی برای نتایجی که شما از این عمل زیبایی خواهید گرفت، باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استانداردها و روش‌های انجام این عمل، لازم است حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button