عوارض عمل جراحی بینی عروسکی بینی فانتزی یا سرسره‌ای

عوارض جراحی بینی عروسکی (فانتزی یا سرسره‌ای)

عوارض عمل جراحی بینی عروسکی بینی فانتزی یا سرسره‌ای : انجام جراحی بینی یکی از بهترین راهکارها برای بهبود کلی ظاهر چهره شما است. ممکن است اعمال تنها یک تغییر نسبتا کوچک در اندازه یا شکل بینی شما، ظاهر چهره‌ی شما را به کلی تغییر دهد.

به همین دلیل است که افراد بسیار زیادی برای انجام جراحی‌های زیبایی به ما مراجعه می‌کنند.

اما لازم است که این افراد در مورد شرایط بعد از جراحی و عوارض عمل بینی و همچنین عوارض جراحی بینی عروسکی برخی اطلاعات را داشته باشند.

ضمن اینکه عمل جراحی بینی فانتزی (عروسکی) سال‌هاست که در کشور های پیشرفته مانند آمریکا منسوخ شده است. علت این امر صدمات جدی و جبران ناپذیر این عمل به ساختار بینی، مجاری تنفسی و بویایی است.

علاوه بر این، عمل بینی عروسکی فقط در درصد کمی از افراد باعث بهتر شدن ظاهر می شود.

دکتر پرویزیان به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از جراحی بینی عروسکی می گویند:

“بسیاری از افراد با درخواست برای جراحی بینی عروسکی یا فانتزی به مطب من مراجعه می‌کنند.در صورتی که باید بدانیم در هیچ کجای کتب علم جراحی پلاستیک و زیبایی نامی از این نوع عمل بینی آورده نشده و این عمل صرفا به‌وسیله افراد غیر متخصص و در اثر تبلیغات رسانه های نا امن بین افراد جامعه رواج داده شده است.”

چون بینی به عنوان یکی از مهمترین اجزای صورت نقش بسیار مهمی در متوازن نشان دادن صورت و اجزای آن دارد، بینی خیلی کوچک و یا سربالا کردن آن نه تنها ظاهر شما را بهتر نمی کند بلکه باعث به هم خوردن تناسب اجزای صورت شما خواهد شد.

عوارض عمل جراحی بینی عروسکی بینی فانتزی یا سرسره‌ای

همچنین در بعضی موارد با کوچک کردن بیش از حد بینی‌های بزرگ به علت بزرگ بودن غضروف‌ها و زیاد بودن پوست روی بینی این عمل به معنای واقعی “شکست خواهد خورد”.

و بینی ظاهری بسیار نامتعارف پیدا خواهد کرد که به آن بینی خوکی نیز می گویند.

 جراحی بینی عروسکی درست مانند پوشیدن همیشگی کفش پاشنه بلند است!

شاید در نگاه اول فکر کنید ارتباط این دو مقوله بسیار نامتعارف به نظر می رسد، اما ما در این مقاله با نگاهی عمیق تر شما را با رابطه عمیق بین عمل بینی عروسکی و کفش پاشنه بلند و صدمات جبران‌ناپذیر آن‌ها آشنا می‌کنیم :

چرا شما کفش پاشنه‌بلند می‌پوشید؟

یکی از پاسخ‌هایی که اکثرا به این سوال داده می‌شود این است که زنان دوست دارند به نظر بلندقدتر بیایند، یا این که دوست دارند پاهایشان زیباتر به نظر بیاید.

دومین دلیل ممکن است به خاطر احساس غرور باشد. بسیاری از زنان حس می‌کنند که هنگام پوشیدن کفش پاشنه‌بلند، مغرور و سربلند به نظر می‌آیند.

همه‌ی زن‌ها حداقل یکبار هم که شده است پوشیدن کفش پاشنه‌بلند را امتحان می‌کنند.

توضیح دادن این موضوع کمی‌مشکل است اما زن‌ها در هنگام پوشیدن کفش پاشنه‌بلند احساس شبیه به حس برتری دارند.

قسمت جلویی کفش پاشنه‌بلند که با زمین در تماس است بسیار کوچک است، و از طرف دیگر زنان دوست دارند تا جای ممکن کفش‌هایی با پاشنه‌ی بلند‌تر بپوشند که به نظر بلندتر بیایند.

این وضعیت کمی ‌خطرناک است، اما زن‌ها با این وجود با پوشیدن کفش‌های پاشنه‌بلند احساس زیبایی می‌کنند.

سومین دلیل این است که قوسی که کفش پاشنه‌بلند در پا ایجاد می‌کند از نظر زنان، زیبا و جذاب است. برای زنان، کفش‌های پاشنه‌بلند، یکی از خوشایندترین و دلپذیر‌ترین اجناس موجود در مراکز خرید هستند.

دلیل دیگری نیز برای پوشیدن کفش پاشنه‌بلند توسط زنان وجود دارد. مردم اطلاعی در مورد این موضوع ندارند اما این دلیل بسیار مهم است:

بقیه زن‌ها هم پاشنه‌بلند می‌پوشند!

برای مثال اگر دوست شما یک جفت کفش پاشنه بلند با پاشنه‌های 10 سانتی‌متری پوشیده است و شما کفش‌هایی با کفی تخت پوشیده‌اید، آیا فکر می‌کنید در کنار دوستتان با هم راه بروید؟

در هر حال، کفش‌های پاشنه‌بلند می‌توانند برای زنانی که دوست دارند جذاب و زیبا به نظر بیایند، مایه‌ی غرور باشد.

اما شما قطعا می‌دانید که پوشیدن مداوم و همیشگی کفش پاشنه‌بلند موجب بروز مشکلات زیادی از جمله کمر درد، پا درد، مشکلات مرتبط با مچ پا و عفونت انگشتان پا می‌شود.

چرا بینی عروسکی (سرسره‌ای)؟

حالا بیایید در مورد بینی عروسکی یا فانتزی یا سرسره‌ای صحبت کنیم.

در صورتی که ما به کتاب‌های جراحی زیبایی مراجعه کنیم، خواهیم دید که اغلب زنان مایلند از استرس روانی انجام جراحی زیبایی بینی فرار کنند.

پس چرا شما دوست دارید بینی عروسکی یا فانتزی داشته باشید؟ جواب این سوال با جوابی که در مورد کفش‌های پاشنه‌بلند دادیم، یکی است.

اول از همه، بینی عروسکی یا فانتزی باعث می‌شود که چهره شما کوچک‌تر و با ساختاری استخوانی‌تر به نظر بیاید. این موضوع باعث می‌شود که حتی اگر شما صورتی پهن داشته باشید، چهره شما لاغر‌تر به نظر بیاید.

در واقع این حس مشابه با زمانی است که یک زن کفش‌هایی با پاشنه 10سانتی متری می‌پوشد و احساس می‌کند که قد او بلندتر است و پاهای بلند‌تری دارد.

دوم این که، بینی عروسکی و سر بالا باعث می‌شود که شما مغرور و سربلند به نظر بیایید. دقیقا مانند جلوی کفش‌های پاشنه‌بلند که تیز هستند، نوک بینی عروسکی نیز باید تیز و سربالا باشد.

سوم این که بینی بالا زیباترین حالت را دارد و وجود این قوس در بینی باعث می‌شود که زن زیباتر و جذابتر به نظر بیاید.

اما فراموش نکنید که جراحی زیبایی بینی قرار است به این منظور انجام شود که مشکلات مرتبط با بینی فرد را حل کند و یک تکنیک بسیار پیشرفته برای تغییر حالت بینی به نحوی است که با سایر اجزای بینی کاملا هماهنگ باشد و در چهره‌ی فرد‌ هارمونی ایجاد شود.

چرا بینی عروسکی

بینی عروسکی (یا فانتزی یا سرسره‌ای یا سربالا) تنها عباراتی برای بیان کردن و توصیف کردن شکل و فرم بینی هستند و نمی‌توانند پاسخی برای همه چیز باشند.

عوارض عمل جراحی بینی عروسکی بینی فانتزی یا سرسره‌ای

اگر شما کفش‌های پاشنه‌بلند می‌پوشید و احساس ناراحتی می‌کنید یا انگشتانتان درد می‌کنند، می‌توانید کفش‌هایتان را در بیاورید. اما در مورد اگر عوارض جراحی زیبایی بینی برای شما اتفاق افتد، چنین راه‌حلی ندارید.

سربالا بودن بینی تنها یکی از از شکل‌ها یا فرم‌هایی است که بینی می‌تواند داشته باشد و لزوما تنها مشخصه‌ی یک بینی زیبا نیست. بنابراین سربالا بودن بینی همیشه هم پاسخی برای زیباتر شدن بینی نیست.

موارد تاثیرگذار در شکل دادن یک بینی معمولی

وقتی که شما از روبه رو به بینی نگاه می‌کنید باید بتوانید پهنای بینی و سوراخ های بینی را ببینید. مواردی که در شکل دادن یک بینی معمولی موثرند عبارتند از:

  • قوس تیغه‌ی بینی- درجه‌ای که شکل قوس بین بالای لب و بینی را تعیین می‌کند.
  • شکل سوراخ‌های بینی
  • پهنای کناره‌های بینی
  • ارتفاع بینی نسبت به میانه‌ی پیشانی
  • برطرف کردن قوز و انحراف بینی
  • هماهنگ بودن پیشانی با بینی (ارتفاع بینی)
  • هماهنگ بودن نوک بینی با شکل لب‌ها

تمامی این موارد بسیار مهم هستند. بینی یک شکل سه بعدی است که ممکن است در صورت شما،  به نظر طبیعی یا غیرطبیعی بیاید.

عوامل تاثیرگذار در شکل دادن یک بینی معمولی

همان طوری که قبلا اشاره شد بینی عروسکی نمی تواند زیبایی را به صورت شما برگرداند.

مشاوره با یک جراح پلاستیک بینی مورد اعتماد می‌تواند به شما درک صحیح از سایز بینی متناسب با صورت شما و دیدی واضح و شفاف از نوع جراحی بینی‌ای که متناسب با صورت شماست بدهد.

 البته دکتر پرویزیان در انجام جراحی های زیبایی بینی تا جایی که به بافت بینی  و مجاری تنفسی صدمه ای وارد نشود سلیقه و انتخاب بیمار را نیز در نظر می‌گیرند.

جهت طرح هر گونه سوال،دریافت مشاوره برای جراحی زیبایی بینی و گرفتن نوبت با شماره زیر تماس بگیرید: ۰۹۰۳۹۴۰۸۲۰۰

مطالب مرتبط