عوارض لیفت صورت با نخ

عوارض لیفت صورت با نخ

عوارض لیفت صورت با نخ

عوارض لیفت صورت با نخ : پژوهش‌های جدید هشدار می‌دهند که لیفت صورت با نخ خطرات زیاد و نتایج ضعیفی به همراه داشته و برای بیماران ارزشمند نمی‌باشد.

دکتر پرویزیان توضیح می‌دهد که :

لیفت با نخ نتایج ماندگاری ندارد زیرا موجب تغییر در جابه‌جایی حجم صورت که در اثر پیر شدن رخ می‌دهد، نمی‌شود.

پوست اضافه‌ی باقیمانده بعد از سفت کردن صورت در جای خود باقی می‌ماند و نتایجی که یک ماه پس از لیفت با نخ مشاهده می‌شود احتمالاً تورم و التهاب می‌باشند.

دکتر پرویزیان همچنین هشدار می‌دهد که امکان بروز عوارض لیفت با نخ از جمله ورم‌های قابل مشاهده و فرورفتگی پوست نیز وجود دارد و خطر عوارض لیفت صورت با نخ زیاد است، در حالی که وجود زخم‌های گسترده برداشتن نخ‌ها را نیز مشکل می‌سازد.

با توجه به این یافته‌ها و نیز خطر قابل اندازه‌گیری عوارض لیفت با نخ  و ناراحتی بیمار، دکتر پرویزیان اظهار می‌کند که این روش نمی‌تواند استفاده‌ی بیشتر را توجیه نماید و آن را در مطب خود انجام نمی‌دهد.

وی همچنین شدیداً تلاش می‌کند تا بیمارانی که به دنبال این روش هستند را از انجام آن بازدارد و روش‌های جوان‌سازی دیگری چون تزریق چربی، تزریق ژل، جراحی زیبایی پلک، لیفت پوست با جراحی و تزریق بوتاکس را پیشنهاد می‌کند.

اگر به دنبال یک روش جوان‌سازی ایمن هستید و مطمئن نیستید که کدام روش درمانی را انجام دهید، می‌توانید با دفتر دکتر پرویزیان با شماره‌ی 09039408200 تماس بگیرید تا یک وقت مشاوره رزرو نمایید

روش لیفت صورت با نخ

معمولاًعوارض لیفت صورت با نخ لیفت صورت با نخ شامل قرار دادن نخ‌های خاردار در زیر پوست و سپس سفت کردن آنها برای بالا کشیدن بافت‌های افتاده‌ی صورت و تکمیل جراحی لیفت صورت می‌باشد.

نخ‌هایی که برای سفت کردن صورت در طول این روش استفاده می‌شوند در یک جهت یکنواخت خاص قرار می‌گیرند و در نتیجه هنگامی که قرار داده شده و کشیده می‌شوند، چربی و بافت زیر پوست را گرفته و همراه با خود می‌کشد.

عوارض جانبی لیفت با نخ

با توجه به احتمال بروز خطرات مرتبط با لیفت با نخ، در نظر گرفتن آنها در هنگام تصمیم‌گیری درباره‌ی اینکه آیا این روش برای شما مناسب است، حائز اهمیت است. عوارض نخ لیفت شایع عبارتند از:

 1.   کبودی خفیف و نیز مقداری تورم
 2.   خونریزی طولانی‌مدت
 3.   وقوع عفونت
 4.   زمان زیاد برای بهبودی کامل که زندگی روزمره را مختل می‌سازد.
 5.   سطوح مختلفی از حساسیت در نواحی از صورت که تحت درمان واقع شده‌اند.
 6.   عدم تقارن در صورتی که هر کدام از نخ‌ها از جای خود حرکت کند و یا بطور مناسب در جای خود قرار نگرفته باشد.
 7.   حرکت نخ‌ها که می‌تواند منجر به عدم تقارن احتمالی و نیز تا حدودی درد و ناراحتی شود.
 8.   تشکیل زخم‌های قابل ملاحظه
 9.   حساسیت به لمس
 10.   بی‌حسی

اگر شما بدشانس باشید و بعد از انجام روش لیفتینگ صورت با نخ، نخ‌ها حرکت کنند، باید با جراح خود تماس بگیرید. وی می‌تواند با انجام یک لیفت دیگر آنها را در موقعیت خود قرار دهند (که خطرات به همان میزان می‌باشد). 

با توجه به این یافته‌ها و نیز خطر قابل اندازه‌گیری عوارض لیفت صورت با نخ و ناراحتی بیمار، دکتر پرویزیان اظهار می‌کند که این روش نمی‌تواند استفاده‌ی بیشتر را توجیه نماید و آن را در مطب خود انجام نمی‌دهد.

ایشان روش تزریق بوتاکس دور چشم، لب ، گونه و غیره را به جای استفاده از نخ لیفت پیشنهاد می دهد.

عوارض بالقوه‌ی لیفت با نخ

علیرغم ماهیت محتاطانه‌ی روش لیفت صورت با نخ در مقایسه با انواع دیگر جراحی‌های زیبایی، همچنان عوارض بالقوه‌ای وجود دارد که می‌تواند این روش را مانند یک روش تهاجی‌تر غیر مطلوب بسازد.

چندین عوارض جدی‌تر وجود دارند که هرچند نسبتاً نادر می‌باشند اما با این حال باید قبل از تصمیم گرفتن برای انجام کشیدن پوست با نخ در نظر گرفته شوند.

 •  واکنش آلرژیک به مواد بی‌حس‌کننده

یکی از عوارض جدی که می‌تواند به عنوان مشکلی برای تمام روش‌های جراحی در نظر گرفته شود، امکان داشتن واکنش آلرژیک به بی‌حسی موضعی است.

احتمال دارد که شما در صورت داشتن تجربه‌ی قبلی با بی‌حسی از این حساسیت آگاه باشید، هرچند همیشه اینچنین نیست.

شدت واکنش‌های آلرژیک به بی‌حسی می‌تواند تا حد زیادی متغیر باشد و بنابراین اگر شک داشته باشید که حساسیت دارید، احتمالاً جستجوی یک راه حل جایگزین ایده‌ی مناسبی می‌باشد.

 • اکستروژن یا پس زدن

بدن انسان هنگامی که چیزی که به خودش متعلق نباشد در آن قرار بگیرد در شناسایی آن بسیار خوب عمل می‌کند و می‌تواند بر همان اساس عکس‌العمل نشان دهد.

در رابطه با لیفت صورت با نخ، بدن گاهی اوقات می‌تواند نخ‌ها را به عنوان شی خارجی شناسایی کرده و با پس زدن آنها موجب شود که از طریق سطح پوست از بدن خارج شوند.

 •  عفونت لیفت با نخ

عفونت یک مشکل بالقوه در ارتباط با هر چیزی که در پوست نفوذ کرده و آن را در مقابل باکتری آسیب‌پذیر می‌کند، است. بنابراین، استریل بودن در طول جراحی کشیدن پوست صورت با نخ بسیار مهم است.

این امر بسیار حیاتی است که نخ‌ها و سوزن‌ها پیش از استفاده کاملاً ضد عفونی شوند. پوست نیز باید بطور کامل تمیز گردد تا باکتری‌های سطحی را بتوان تا حد امکان از بین برده و از بروز عفونت پیشگیری کرد.

 • دندانه‌های صورت

همچنین ممکن است دندانه‌های قابل مشاهده‌ای بعد از انجام روش کشیدن پوست صورت با نخ بر روی صورت بیمار ظاهر شود.

علت آن معمولاً این است که یکی از خارهای نخ‌ها در یک نقطه‌ی موضعی در داخل بافت بیشتر از حد به خود جذب می‌کند.

این به این معنی است پوست به آن نقطه‌ی خاص محکم‌تر قلاب شده و اثر چروک ظاهر می‌شود. ماساژ دادن ناحیه‌ی متاثر توسط جراح می‌تواند گاهی اوقات این اثر را دفع کند. هرچند، یک راه حل جایگزین برای داشتن روشی اصلاحی بهتر خواهد بود.

 •  عدم لیفت صورت

مواردی وجودعوارض لیفت صورت با نخ داشته که لیفت و کشیدن پوست با نخ موفقیت‌آمیز نبوده است زیرا نخ‌ها نتوانسته‌اند پوست را در موقعیت نگه دارند و در نتیجه صورت دچار افتادگی می‌شود.

دلایل مختلفی برای آن ممکن است وجود داشته باشد از جمله عدم وجود چربی در زیر پوست و یا جراح بی‌تجربه. این عارضه را می‌توان از طریق یک لیفت دیگر با نخ اصلاح نمود؛ هرچند بستگی زیادی به دلایل عدم موفقیت آن دارد.

 •  آسیب عصبی

آسیب عصبی بدترین عارضه‌ی ممکن است که می‌تواند در اثر روش لیفت پوست صورت با نخ بوجود آید. هرچند بسیار نادر است اما تضعیف‌کننده‌ترین و جبران‌ناپذیرترین عارضه می‌باشد.

اگر در طول لیفت با نخ، جراح به یک شاخه‌ی عصبی آسیب وارد کند، می‌تواند منجر به فلج شدن و یا افتادگی صورت شود.

این آسیب می‌تواند بر توانایی در نشان دادن احساسات، بالا بردن ابروها، لبخند زدن و حتی بستن چشم‌ها تاثیر بگذارد.

آیا در اثر لیفت با نخ آثار زخم باقی می‌ماند؟

دکتر پرویزیان هشدار می‌دهد که اگرچه لیفت با نخ تنها با یک سوزن توخالی و تعدادی نخ ریز انجام می‌شود، اما نشانه‌های کوچک و گردی باقی می‌گذارد و اگر در اثر این روش دچار عفونت شوید، به احتمال زیاد در اطراف محل فرورفتگی سوزن ایجاد می‌شود.

بنابراین این امر می‌تواند سبب بزرگ‌تر شدن جای زخم و کم شدن احتمال از بین رفتن آنها شود.

همچنین رنگ پوست عامل تعیین کننده‌ای در قابل مشاهده بودن جای زخم می‌باشد. جای زخم در پوست‌های تیره‌تر بعد از انجام روش لیفت با نخ بیشتر مشخص هستند زیرا بافت زخم دارای رنگدانه‌های روشن‌تری است.

با توجه به معایب ذکر شده مرتبط با روش لیفت صورت با نخ، دکتر پرویزیان به شدت توصیه می‌کند که روش‌های دیگر جوان‌سازی پوست را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که نتایج حاصله راضی‌کننده خواهد بود.

مطالب مرتبط