استفاده از بادی جت برای لاغری و پیکرتراشی

لاغری با بادی جت چگونه انجام می شود؟

دکتر پرویزیان، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با سال‌ها تجربه در زمینه جراحی‌های زیبایی برای لاغر کردن و کوچک کردن شکم ، پهلوها، بازوها و ران معتقد هستند که پیکرتراشی با بادی جت روشی بسیار خطرناک برای لاغری است.

این روش علاوه بر داشتن عوارض جانبی زیاد، تغییر محسوسی در کاهش چربی اضافه ایجاد نمی‌کند و در واقع فقط برای افرادی مناسب است که میزان چربی اضافه بسیار کمی دارند.

به همین دلیل دکتر پرویزیان به هیج وجه استفاده از بادی جت را برای تناسب اندام پیشنهاد نمی‌کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روش‌های دکتر پرویزیان می‌توانید با دستیاران ایشان با شماره 09039408200 تماس حاصل فرمایید.

بادی جت چگونه عمل می‌کند؟

استفاده از بادی جت برای لاغری و پیکرتراشی

روش لیپوساکشن بادی جت با کمک آب انجام می‌شود بنابراین از یک اسپری آب برای سست کردن سلول‌های چربی و برداشتن آنها استفاده می‌شود.

این محلول به جای از بین بردن ورقه‌های چربی که موجب تروما می‌شود، آنها را با فشار جدا می‌کند. این امر سبب سالم ماندن بافت‌های همبند و رگ‌های خونی می‌گردد که در نتیجه پیکرتراشی را بدون درد و ناراحتی فراهم می‌کند.

روش لاغری با بادی جت سلول‌های چربی را برمی‌دارد و بنابراین دیگر در نواحی تحت درمان تجمع چربی ایجاد نمی‌شود هرچند سایر نواحی همچنان می‌توانند تحت تاثیر اضافه وزن قرار بگیرند.

در اکثر موارد تنها بی‌حسی موضعی مورد نیاز است و احتمال اندکی برای افتادگی و فرورفتگی پوست یا بر جای ماندن بافت نامنظم پوست وجود دارد.

تورم خفیف بوده و ناراحتی پس از عمل تنها چند روز دوام دارد. شما می‌توانید با حداقل درد محل کلینیک را ترک نمایید و اکثر افراد پس از چهار روز به کار خود بازگشته و فعالیت‌های خود را از سر می‌گیرند اما عوارض جانبی بالقوه‌ای ناشی از روش لیپوساکشن بادی‌جت وجود دارد.

عوارض چربی‌برداری با بادی‌جت

  • عفونت

مانند تمام انواع جراحی‌ها، بیمارانی که روش بادی‌جت را انجام می‌دهند مستعد ابتلا به عفونت هستند با اینکه برش‌های ایجاد شده کوچک‌تر از روش‌های متداول می‌باشد.

با این حال احتمال دارد که زخم در صورتی که تمیز نگه داشته نشود دچار عفونت شود. نکروز چربی و بافت نیز از خطرات موجود است.

نکروز که به معنای بافت‌مردگی است، یک عارضه‌ی جدی می‌باشد که می‌تواند موجب عفونت پس از عمل نیز بشود.

  •  از دست دادن خون

ممکن است در حین یا پس از انجام لیپوساکشن خونریزی بیش از حد وجود داشته باشد. هماتوم یا جمع‌شدگی خون در نواحی ساکشن شده نیز می‌تواند پس از جراحی شکل بگیرد.

  •  کم شدن آب بدن

جابه‌جایی مایع در حین جراحی لیپوساکشن انجام می‌شود. در حالی که به بیماران در طول لیپوساکشن مایعات تزریق می‌شود، مقدار زیادی مایع نیز از بدن آنها خارج می‌شود، که خطر کم شدن آب بدن وقتی که جایگزینی کافی مایع در حین عمل وجود نداشته باشد، افزایش می‌یابد.

  •  ادم ریهاستفاده از بادی جت برای لاغری و پیکرتراشی

تجمع مایعات در ریه‌ها می‌تواند در اثر مایعات تزریق شده در بدن در حین عمل ایجاد شود. ادم ریه اکثراً زمانی رخ می‌دهد که بیمار دچار بیش‌آبی در بدن شود که می‌تواند عارضه‌ی جدی باشد.

هنگامی که در تکینک لیپوساکشن با بادی‌جت مقدار کمتری آب به بدن وارد شود، خطر کاهش می‌یابد اما کاملاً از بین نمی‌رود.

  •  آسیب بافت

از آنجایی که یک اسپری کوچک ضربان‌دار مورد استفاده قرار می‌گیرد، نیاز به نیروی قوی نمی‌باشد، که در نتیجه جراح کنترل بیشتری دارد.

با این حال این خطر وجود دارد که رگ‌های خونی آسیب دیده موجب شوند که جراح نتواند ببیند که سوزن از چه نواحی عبور می‌کند.

  • افزایش سلولیت (تجمع چربی) با روش بادی‌جت

لیپوساکشن با بادی‌جت را می‌توان در برخی موارد برای از بین بردن سلولیت استفاده کرد. اگرچه در بیشتر شرایط کاهش سلولیت قابل مشاهده است اما احتمال کمی وجود دارد که بعد از برداشتن چربی سلولیت افزایش پیدا کند.

  •  بی‌نظمی‌ها

هرچند روش لیپوساکشن با بادی‌جت به این منظور طراحی شده است که پوست شما صاف‌تر شود، خطر ناهمواری و موج‌دار شدن آن وجود دارد.

این حالت می‌تواند در اثر نظارت ضعیف و نزدیک بودن بیش از حد ساکشن به پوست ایجاد شود. این روش به گونه‌ای طراحی شده که نیروی کمی استفاده شده و مایع به همان شدتی که وارد می‌شود، از بدن خارج می‌گردد.

از آنجایی که مایع کمتری در بیمار وجود دارد، موجب می‌شود که این روش دقیق‌تر باشد و در نتیجه پیکرتراشی صاف‌تری حاصل شود.

هزینه‌های معمول لیپوساکشن با بادی‌جت

هزینه‌ لیپوساکشن با آب معمولاً بیشتر از هزینه‌های لیپوساکشن متداول است. هزینه‌ی این روش بستگی به عوامل مختلفی از جمله هزینه‌های جراح، هزینه‌های بی‌حسی، هزینه‌های بیمارستان یا تسهیلات جراحی، و داروها یا لباس‌های بعد از عمل دارد.

مطالب مرتبط