روش های لاغری شکم و پهلوها

روش های مختلف لاغری و آب کردن شکم و پهلوها : داشتن چربی شکم چیزی بیشتر از اندازه نبودن لباس‌ها به تن شما است، می‌تواند نشانه‌ای از عوارض جسمی جدی از جمله دیابت و بیماری قلبی باشد که در کمین شما است.

برای بیشتر مردم چربی سرسخت شکم مانع داشتن شکل مطلوب بدن می‌گردد اما به علت برخی دلایل عجیب هر چقدر تلاش می‌کنید، نمی‌توانید چند کیلوی آخر چربی شکم را آب کنید.

راه حل این معضل خاص استفاده از روش‌های جراحی است، و در مطب دکتر پرویزیان شما می‌توانید با بهره‌گیری از مهارت‌های وی به شکمی تخت که آرزوی آن را داشته‌اید دست پیدا کنید.

چه عواملی باعث چاقی شکم و پهلو ها می‌شوند؟

  •  شیوه‌ی زندگی کم‌تحرک

روش های مختلف لاغری و آب کردن شکم و پهلوها

اولین دلیل ایجاد چربی شکم شیوه‌ی زندگی کم‌تحرک است، که به عنوان سبک زندگی تعریف می‌شود که در آن شخص نتواند بطور منظم ورزش کند و یا اصلا ورزش نمی‌کند.

بزرگترین مشکل در شیوه‌ی زندگی کم‌تحرک این است که می‌تواند احتمال بروز مشکلات جسمی جدی که همگی تا حدودی قابل پیشگیری هستند را افزایش دهد.

اگر این سبک زندگی را داشته باشید، احتمال مرگ زودرس افزایش می‌یابد، با این حال شما می‌توانید به آسانی و تنها با بیشتر حرکت کردن و ورزش کردن بطور منظم از آن اجتناب کنید.

شیوه‌ی زندگی کم‌تحرک معمولاً شامل نشستن بر روی مبل و تماشا کردن بیش از حد تلویزیون است. چنین سبک زندگی تنها محدود به تماشای تلویزیون نیست، بلکه شامل مطالعه‌ بیش از حد یا استفاده زیاد از کامپیوتر نیز می‌باشد. اساساً اگر به اندازه‌ی کافی حرکت نمی‌کنید کم‌تحرک هستید.

  •  پرخوری

پرخوری یکی دیگر از دلایل مستدل ایجاد چربی شکم است. خوردن بیش از اندازه می‌تواند منجر به اضافه وزن شود که این اضافه وزن خود را در دور کمر شما نشان می‌دهد.

این حالت بویژه زمانی که شما ورزش کافی نداشته باشید بروز پیدا می‌کند. اضافه وزن بر اساس اصل ساده‌ی کالری‌ها می‌باشد، یعنی مصرف مقدار زیاد کالری در حالی که برای بی‌اثر کردن آن نتوانید این کالری را به اندازه‌ی کافی بسوزانید.

بنابراین اگر شما غذای زیادی می‌خورید و یک سبک زندگی کم‌تحرک داشته باشید مطمئناً چربی شکم در حال شکل گرفتن است.

  • ژنتیک

شاید این علت ایجاد چربی شکم سخت‌ترین موردی است که می‌شنوید، زیرا به این معنی است که در واقع شما کار زیادی برای جلوگیری از آن نمی‌توانید انجام دهید.

ژنتیک نقش مهمی در تعیین نحوه‌ی توزیع چربی در بدن شما دارد، و عملاً مربوط به دو نوع متفاوت بدن می‌باشد. شما یا بدن سیبی‌شکل دارید یا گلابی‌شکل.

اگر بدنتان گلابی‌شکل باشد در این صورت چربی معمولاً در قسمت‌های پایینی مانند باسن جمع می‌شود. اگر بدنتان سیبی‌شکل باشد به این معنی است که در بدن شما چربی اطراف بخش میانی ذخیره می‌شود و بنابراین منجر به ایجاد چربی شکم می‌گردد.

بیشتر بخوانید>>>> عوارض ابدومینوپلاستی

روش های مختلف لاغری و آب کردن شکم و پهلوها در مطب دکتر پرویزیان

دکتر پرویزیان برای لاغری شکم و پهلوها از روش‌های جراحی استفاده می‌کنند. دلیل این امر به گفته دکتر”دائمی بودن و برگشت ناپذیر بودن نتایج جراحی‌های لاغر کردن شکم و پهلوها بعلاوه تاثیر بهتر این روش‌ها در حذف چربی‌های اضافه” است.

دکتر پرویزیان معمولاً از 3 روش زیر استفاده می‌کنند. همچنین گاهی ممکن است از دو یا سه روش همزمان استفاده شود.

  •  لیپوساکشن
  •  جراحی زیبایی شکم
  •  لیپولیز

لیپولیز

لیپولیز روش آّب کردن چربی‌های موضعی ناخواسته به مقدار کم تا متوسط است که رژیم غذایی یا ورزش بر آنها تاثیری نداشته است.

این عمل از طریق تزریق تامسنت به بافت زیرجلدی انجام می‌گیرد. ذخایر چربی موضعی از بین می‌روند و چربی ذخیره شده در سلول آزاد می‌شود.

عوارض جانبی شدید تا به حال گزارش نشده است. معمولاً بیماران درد، کبودی و تورم خفیفی را درنواحی درمان‌شده تجربه می‌کنند که حدوداً یک هفته ماندگار هستند.

گاهی اوقات وجود توده‌های کوچکی در این ناحیه حس می‌شود که بدون درد، غیر محسوس و زودگذر هستند. عوارض جانبی غیر متداول شامل تهوع و استفراغ، اسهال، تب، عفونت (نادر) و کبودی طولانی‌مدت می‌باشند.

لیپوساکشن

لیپوساکشن برای برداشتن بافت چربی موضعی که در نواحی مشخصی متمرکز شده‌اند (حالت برآمدگی)، ایده‌آل می‌باشد. این عمل بویژه به منظور برداشتن بی‌خطر چربی اضافه موثر است.

لیپوساکشن همچنین نسبت به روش جراحی زیبایی شکم که شامل زخم، بیهوشی عمومی و زمان بهبودی طولانی است، بسیار کمتر تهاجمی می‌باشد.

علاوه بر این لیپوساکشن را می‌توان به غیر از شکم برای بسیاری از نواحی دیگر بدن از جمله پهلوها، بازوها، چانه، پاها و باسن مورد استفاده قرار داد.

لیپوساکشن برای افرادی که بطور کلی دارای تون عضلانی و پوست خوبی هستند، بسیار مناسب است. این افراد دچار مشکلاتی چون پوست اضافه در قسمت میانی بدن یا عضلات شکمی شل نیستند.

لیپوساکشن اغلب موجب بهبود شکل شکم بیمار می‌شود تا حدی که با یا بدون لباس بهتر به نظر می‌رسند و دغدغه‌ی اصلی بیمار برطرف می‌گردد.

با این حال لیپوساکشن پوست اضافه، علائم و نشانه‌های کشیدگی، و مشکلات ناشی از عضلات شکمی شل را از بین نمی‌برد. این مشکلات اغلب مرتبط با کاهش بسیار زیاد وزن یا بارداری می‌باشند.

جراحی زیبایی شکم

از طرف دیگر پوست شل نشانه‌ای برای انجام عمل جراحی زیبایی شکم برای درمان چاقی شکم است.

روش های مختلف لاغری و آب کردن شکم و پهلوها

در حالی که لیپوساکشن و لیپولیز می‌توانند چربی را از بین ببرند، جراحی زیبایی شکم می‌تواند علاوه بر حذف چربی، هم پوست و هم عضلات دیواره‌ی شکمی را به مقدار قابل توجهی سفت کند.

از بین بردن پوست اضافه از طریق یک برش در پایین شکم انجام می‌گیرد. این عمل همچنین می‌تواند جای زخم‌های پیشین موجود در نواحی پایین شکم و هر گونه علائم کشیدگی در این قسمت را از بین ببرد.

بخیه زدن پوشش محکم موجود بر روی عضلات قدامی جداره‌ی شکم موجب سفت شدن دیواره‌ی شکم می‌شود گویی که از یک کرست داخلی استفاده شده است.

مینی‌تامی‌تاک

گاهی اوقات ترکیبی از دو روش مانند مینی‌جراحی زیبایی شکم بهترین تاثیر را دارد. این روش می‌تواند موجب سفت شدن پوست و عضلات موجود در پایین شکم شود.

این عمل نمی‌تواند مانند یک جراحی زیبایی شکم کامل این ناحیه را اصلاح کند، اما برای بیماران دچار شلی پوست و چربی نامتناسب تجمع یافته بین ناف و ناحیه‌ی شرمگاهی می‌تواند نسبت به لیپوساکشن اصلاحات بهتری انجام دهد در حالی که دوره‌ی بهبودی آن در مقایسه با تامی‌تاک کامل کمتر است.

جراحی زیبایی شکم و لیپوساکشن، لیپولیز همراه با هم

 در حالی که روش‌های لیپوساکشن، لیپولیز و جراحی زیبایی شکم به خودی خود روش‌های خوبی هستند، با این حال بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند که آنها را با هم انجام دهند. بسته به نتایج مورد نظر شما، ممکن است از هر دو روش استفاده شود.

لیپوساکشن یا لیپولیز ابزار مناسبی برای تراش دادن و شکل دادن بدن هستند در حالی که تاکی‌تاک می‌تواند پوست و عضله را سفت و محکم کند.

 

dr-img

دکتر فرزاد پرویزیان

دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری عضو انجمن جراحان پلاستیک وزیبایی ایران عضو مرکز تحقیقات سوختگی و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک آموزش در دوره درمانهای نوین زخم ها و NPWT در برلین آلمان نفر اول امتحانات شفاهی پذیرش دکترای فوق تخصصی سال ۱۳۹۰ رتبه برتر امتحانات پذیرش دکترای فوق تخصصی سال ۱۳۹۰ دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۳۹۰-۱۳۹۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا