روش های مختلف لاغری و آب کردن شکم و پهلوها

عمل لاغری شکم و پهلو بدون درد!

عمل های لاغری شکم و پهلو ها از محبوب ترین جراحی های زیبایی محسوب می شوند؛ زیرا چربی های موضعی تجمع یافته در این قسمت ها معمولا به سختی از بین میروند. داشتن چربی اضافی در این نواحی از بدن، علاوه بر اینکه تناسب و زیبایی اندام را برهم می زند، مشکلات جسمی و سلامتی متعدد نیز با خود به همراه دارد. حجم و سنگینی چربی های شکم و پهلو ها، فعالیت هایی مثل راه رفتن، دویدن، بالا رفتن از شیب های سربالایی و … را با دشواری زیادی همراه کرده و حتی تنفس را برای فرد دشوار خواهد کرد.

چربی های شکم و پهلو معمولا به سختی قابل برطرف شدن هستند و به این آسانی ها از بین نمی روند! به همین دلیل است که عمل های مربوط به لاغری شکم و پهلو مورد توجه و استقبال قرار گرفته اند. با این وجود خیلی از افرادی که دوست دارند عمل لاغری شکم و پهلو انجام دهند، به دلیل ترس از جراحی و درد و خونریزی بعد از آن و یا به دلیل برخی شرایط جسمانی، نمی توانند برای جراحی هایی مثل ابدومینوپلاستی – که یک جراحی کامل است- اقدام کنند. خوشبختانه با پیشرفت و توسعه علوم و تجهیزات پزشکی، روش ها و تکنیک های بسیار نوین و کارآمدی برای انجام عمل های لاغری شکم و پهلو بدون هرگونه درد و خونریزی، بوجود آمده اند. در این مقاله به توضیح بیشتر این روش ها خواهیم پرداخت…

روش های مختلف لاغری و آب کردن شکم و پهلوها

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل لاغری شکم و پهلو متناسب با شرایط خود، با مطب دکتر فرزاد پرویزیان تماس بگیرید.

دکتر فرزاد پرویزیان، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با داشتن تسلط بالا و تجربه فعالیت حرفه ای در زمینه انجام انواع جراحی زیبایی شکم و بدن و با استفاده از بروز ترین و معتبرترین دستگاه ها و تجهیزات، عمل های موفقیت آمیز بیشماری را انجام داده و رضایت زیبا جویان را جلب نموده اند.

عمل لاغری شکم و پهلو ها به چه روش هایی انجام می شود؟

برای لاغری شکم و پهلو ها، هم روش های جراحی کامل و هم روش های کم تهاجمی در دسترس قرار دارند. هریک از این روش ها مزایا، عوارض و خطرات احتمالی مربوط به خود را داشته و با هدف ویژه ای انجام می شوند. برای اینکه بتوانید با توجه میزان و شکل چاقی خود، شرایط سلامتی و تصویر ایده آلی که از نتیجه عمل در ذهن دارید، بهترین روش برای عمل لاغری شکم و پهلو را انتخاب کنید، لازم است با یک جراح فوق تخصص پلاستیک که با اصول و استاندارهای زیبایی آشنایی دارد، مشورت کنید.

  •  جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی)
  •  لیپوساکشن
  •  لیپولیز

شناخته شده ترین عمل های لاغری شکم و پهلو هستند.

چه عواملی باعث چاقی شکم و پهلو ها می‌شوند؟

  • شیوه‌ی زندگی کم‌تحرک

اولین دلیل ایجاد چربی شکم شیوه‌ی زندگی کم‌تحرک است، که به عنوان سبک زندگی تعریف می‌شود که در آن شخص نتواند بطور منظم ورزش کند و یا اصلا ورزش نمی‌کند.

بزرگترین مشکل در شیوه‌ی زندگی کم‌تحرک این است که می‌تواند احتمال بروز مشکلات جسمی جدی که همگی تا حدودی قابل پیشگیری هستند را افزایش دهد.

اگر این سبک زندگی را داشته باشید، احتمال مرگ زودرس افزایش می‌یابد، با این حال شما می‌توانید به آسانی و تنها با بیشتر حرکت کردن و ورزش کردن بطور منظم از آن اجتناب کنید.

شیوه‌ی زندگی کم‌تحرک معمولاً شامل نشستن بر روی مبل و تماشا کردن بیش از حد تلویزیون است. چنین سبک زندگی تنها محدود به تماشای تلویزیون نیست، بلکه شامل مطالعه‌ بیش از حد یا استفاده زیاد از کامپیوتر نیز می‌باشد. اساساً اگر به اندازه‌ی کافی حرکت نمی‌کنید کم‌تحرک هستید.

روش های مختلف لاغری و آب کردن شکم و پهلوها
  • پرخوری

پرخوری یکی دیگر از دلایل مستدل ایجاد چربی شکم است. خوردن بیش از اندازه می‌تواند منجر به اضافه وزن شود که این اضافه وزن خود را در دور کمر شما نشان می‌دهد.

این حالت بویژه زمانی که شما ورزش کافی نداشته باشید بروز پیدا می‌کند. اضافه وزن بر اساس اصل ساده‌ی کالری‌ها می‌باشد، یعنی مصرف مقدار زیاد کالری در حالی که برای بی‌اثر کردن آن نتوانید این کالری را به اندازه‌ی کافی بسوزانید.

بنابراین اگر شما غذای زیادی می‌خورید و یک سبک زندگی کم‌تحرک داشته باشید مطمئناً چربی شکم در حال شکل گرفتن است.

  • ژنتیک

شاید این علت ایجاد چربی شکم سخت‌ترین موردی است که می‌شنوید، زیرا به این معنی است که در واقع شما کار زیادی برای جلوگیری از آن نمی‌توانید انجام دهید.

ژنتیک نقش مهمی در تعیین نحوه‌ی توزیع چربی در بدن شما دارد، و عملاً مربوط به دو نوع متفاوت بدن می‌باشد. شما یا بدن سیبی‌شکل دارید یا گلابی‌شکل.

اگر بدنتان گلابی‌شکل باشد در این صورت چربی معمولاً در قسمت‌های پایینی مانند باسن جمع می‌شود. اگر بدنتان سیبی‌شکل باشد به این معنی است که در بدن شما چربی اطراف بخش میانی ذخیره می‌شود و بنابراین منجر به ایجاد چربی شکم می‌گردد.

بیشتر بخوانید>>>> عوارض ابدومینوپلاستی

عمل لاغری شکم و پهلو بدون درد

تعداد زیادی از افرادی که نیاز به عمل لاغری شکم و پهلو دارند، به دلیل ترس از تحمل درد شدید بعد از آن، اقدام به عمل نمی کنند. در ادامه به معرفی یک روش عمل لاغری شکم و پهلو بدون درد و یا تجربه کمترین میزان درد، خواهیم پرداخت.

لاغری شکم و پهلو با لیپولیز

لیپولیز روش آب کردن چربی‌های موضعی ناخواسته به مقدار کم تا متوسط است که رژیم غذایی یا ورزش بر آنها تاثیری نداشته است.

این عمل از طریق تزریق تامسنت به بافت زیرجلدی انجام می‌گیرد. ذخایر چربی موضعی از بین می‌روند و چربی ذخیره شده در سلول آزاد می‌شود.

عوارض جانبی شدید تا به حال گزارش نشده است. معمولاً بیماران درد، کبودی و تورم خفیفی را درنواحی درمان‌شده تجربه می‌کنند که حدوداً یک هفته ماندگار هستند.

گاهی اوقات وجود توده‌های کوچکی در این ناحیه حس می‌شود که بدون درد، غیر محسوس و زودگذر هستند. عوارض جانبی غیر متداول شامل تهوع و استفراغ، اسهال، تب، عفونت (نادر) و کبودی طولانی‌مدت می‌باشند.

جراحی زیبایی شکم و لیپوساکشن، لیپولیز همراه با هم

 در حالی که روش‌های لیپوساکشن، لیپولیز و جراحی زیبایی شکم به خودی خود روش‌های خوبی هستند، با این حال بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند که آنها را با هم انجام دهند. بسته به نتایج مورد نظر شما، ممکن است از هر دو روش استفاده شود.

لیپوساکشن یا لیپولیز ابزار مناسبی برای تراش دادن و شکل دادن بدن هستند در حالی که تامی تاک می‌تواند پوست و عضله را سفت و محکم کند.

 

مطالب مرتبط