لاغر کردن صورت با جراحی

لاغر کردن صورت با جراحی

لاغر کردن صورت با جراحی

لاغر کردن صورت با جراحی : گونه‌های آویزان و صورت چاق در کودکان بسیار خوشایند است، اما برای بسیاری از افراد در بزرگ‌سالی مطلوب نمی‌باشد.

لاغر کردن صورت چندان ساده نیست، اما راه‌هایی برای لاغر شدن صورت و محکم شدن پوست صورت شما وجود دارد.

از بین بردن چربی صورت با استفاده از رژیم غذایی و ورزش ممکن است مشکل باشد، زیرا سوزاندن چربی به صورت موضعی امکان‌پذیر نیست.

لاغر کردن صورت تنها به‌طور طبیعی و با کاهش چربی عمومی بدن امکان‌پذیر است، اما در این شیوه ممکن است پوست صورت و گردن شما به علت کاهش وزن شل و افتاده شود.

یکی از بهترین راه‌هالاغر کردن صورت با جراحی برای لاغر کردن صورت، با استفاده از جراحی‌های زیبایی است. دکتر پرویزیان، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با استفاده از این روش‌ها علاوه بر متناسب کردن صورت شما و زدودن چربی‌های اضافه از زیرپوست، صورت شمارا جوان‌تر و شاداب‌تر خواهد کرد.

همچنین با استفاده از جراحی‌هایی مانند لیفت صورت، شلی و افتادگی پوست شمارا نیز از بین برده و ظاهری شاداب و طبیعی به شما خواهند داد.

جهت دریافت مشاوره و گرفتن نوبت می‌توانید با شماره‌ی زیر تماس حاصل فرمایید:  

09039408200

علل چاقی صورت

اسکلت صورت شما از بافت‌های نرم صورت محافظت کرده و مرز ‌صورت، گونه‌ها و  فک شما را مشخص می‌سازد.

عضلات چهره امکان ابراز احساسات را برای شما فراهم می‌سازد. صورت شما دارای یک بخش دیگر نیز می‌باشد و آن کیسه‌های انباشته از چربی است که موجب می‌شود صورت شما محکم و جوان به نظر برسد.

اما اگر میزان این چربی بیش‌ازحد نیاز باشد،‌ گونه‌های شما آویزان خواهد شد. اما چرا گونه‌ها تا این اندازه آویزان می‌شوند؟

در زیر به برخی از دلایل موجود اشاره شده است:‌

کم شدن آب بدن موجب پف کردن صورت شما می‌شود.

گاهی علت چاقی صورت تنها کمبود آب در بدن شما است. کمبود آب در بدن موجب می شود که بدن با این فرض که به زودی آبی دریافت نخواهد کرد، برای حفظ آب موجود تلاش کند.

بنابراین بدن شما شروع به حفظ میزان آب موجود در بدن می‌کند. این امر موجب پف کردن بدن می‌شود. صورت تنها یکی از اعضای بدن است که آب در آن حفظ می‌شود.

بنابراین صورت شما چاق به نظر می‌رسد، گویی که گونه‌های شما آویزان هستند، اما در واقع به علت کمبود آب در بدن، آب در زیر گونه‌ها جمع شده است.

رفع چاقی صورت آشامیدن میزان آب کافی در طول روز است.

عدم رعایت رژیم غذایی متعادل موجب می‌شود که گونه‌های شما چاق به نظر برسد.

کمبود مواد معدنی و ویتامین‌های خاص با پف کردن صورت در ارتباط است.

درواقع، عدم برخورداری از یک رژیم غذایی متعادل حاوی تمام مواد معدنی و ویتامین‌ها، می‌تواند منجر به پف کردن صورت شود.

این مشکل با مصرف غذاهای نامناسب مانند کربوهیدرات فراوان، غذاهای چرب و نوشابه‌ها مانند کولا و سودا، غذاهای فراوری‌شده، قند و دیگر مواد غذایی شیرین و نوشیدنی‌های نم زدا مانند چای و قهوه تشدید می‌شود.

بنابراین، یک رژیم غذایی متعادل را حفظ کنید. میوه‌ها و سبزیجات بیشتر و کربوهیدرات‌ها، مواد غذایی شیرین و غذاهای فراوری‌شده کمتری را مصرف نمایید.

مصرف الکل نیز موجب چاقی صورت می‌شود.

اگر فکر می‌کنید که تنها نوشیدنی‌های دارای کافئین مانند چای و قهوه موجب کم‌آبی بدن ما می‌شوند، سخت در اشتباه هستید.

الکل نیز دارای چنین عملکردی است. مصرف هر نوع از الکل موجب تشنگی شما می‌شود، اما به دلیل اثرات الکل بر ذهن و جسم، شما قادر به تشخیص این نیاز نمی‌باشید.

شما دچار کم‌آبی می‌شوید و بدن تا حد ممکن شروع به ذخیره‌سازی آب می‌کند، به‌طوری‌که تأثیر آن به‌صورت چاقی گونه در صورت بروز می‌کند. به‌منظور حل مشکل پف صورت، نوشیدن الکل را ترک کنید.

بیماری‌های خاص نیز منجر به چاقی صورت می‌گردد.

کم‌کاری تیروئید، بیماری‌های کلیوی، عفونت سینوس، آلرژی‌ها و بسیاری از بیماری‌های جسمی دیگر نیز در پف کردن صورت نقش دارند.

در این صورت، شما باید با پزشک مشورت کرده و یک درمان صحیح را دریافت کنید. با درمان این بیماری‌ها و عارضه‌ها شما به‌طور خودکار درمان چاقی صورت را تجربه خواهید کرد.

پیری ساختار محکم صورت را تحت تأثیر قرار داده و موجب پف صورت می‌گردد.

پیری نه‌تنها موجب ایجاد چین‌وچروک و افتادگی پوست می‌شود بلکه از علل پف کردن صورت نیز می‌باشد.

با افزایش سن، رباط‌های صورت که مسئول حفظ کیسه‌های چربی هستند ضعیف شده و بنابراین شما از بسیاری از عوارض ناخوشایند،ازجمله پف کردن گونه‌ها رنج می‌برید.

راه‌های درمان چاقی صورت

تخلیه چربی دهانی (بوکال)

تخلیه چربی دهانی چیست؟ تخلیه چربی دهانی یک روش لاغر كردن صورت است. چربی‌های دهاني پدهاي چربي هستند كه در ناحيه پاييني گونه‌ها توسعه‌یافته‌اند.

این “گونه‌هاي آویزان” و یا به اصطلاح “گونه‌هاي موش‌خرمای زمینی”، می‌تواند ناشي از علل مختلف باشد.

اضافه‌وزن يكي از اين عوامل است، درحالی‌که استعداد ژنتیکی نيز می‌تواند موجب شود كه شخص گونه‌هایی گرد داشته باشد.

لیپکتومی چربی دهاني یک راه‌حل موثر برای رفع چاقی صورت و لاغر کردن لپ و گونه ها است.

عمل جراحي تخليه چربي دهانی، چربي اضافي اين ناحيه را تخليه می‌کند و درنتیجه موجب ایجاد ظرافت در گونه‌ها و فرم صورت می‌شود.

درمان چاقی صورت با جراحی می‌تواند در ایجاد ظاهری ظریف و کوچک کردن لپ به شما كمك كند.

افراد مناسب برای تخليه چربي دهانی

همانند هر عمل جراحي ديگر، انتظارات واقع‌بینانه و سلامت كافي از لازمه‌های اين عمل جراحي درمان چاقی صورت می‌باشد.

مردان و زنان هر دو می‌تواند از عمل لیپکتومی چربي دهانی برخوردار شوند. فرد مبتلا به پري بیش‌ازحد در ناحيه پایینی گونه ممکن است یک فرد ایده‌آل براي تخليه چربي دهانی باشد.

عمل جراحي تخليه چربي دهانی

عمل جراحي لیپکتومی چربی دهانی در مطب دکتر پرویزیان انجام می‌شود.

برای بهره بری از مزایای لاغر کردن لپ با استفاده از يك آرام‌بخش IV برشي در داخل گونه ايجاد می‌شود. برش در محل فاسیا و رشته‌های عضله گونه اصلی كه به عضله شيپوري معروف است، ايجاد می‌گردند.

دكتر پرويزيان با اعمال فشار خارجی در زير استخوان گونه تخليه چربی اضافی از طریق برش را آسان‌تر می‌سازد.

پس از تخلیه چربی اضافی برای این روش لاغر كردن صورت ، برش با بخیه‌های آب‌شدنی بسته می‌شود.

لیپوساکشن صورت

لیپوساکشن صورت چیست؟ لیپوساکشن صورت می‌تواند چند اونس از چربی زیر چانه و فک را تخلیه کند – و تخلیه همین چند اونس چربی دارای چنان تأثیری بر روی چهره است که گویی شما چند پوند وزن کم کرده‌‌اید.

لیپوساکشن صورت می‌تواند همراه با سایر تکنیک‌های جراحی، مانند لیفت صورت و یا بزرگ کردن چانه انجام شود.

اگر شما از غبغب و یا چاقی ناحیه پایینی صورت رنج می‌برید، می‌توانید نامزد خوبی برای  لیپوساکشن صورت باشید.

افراد مناسب برای لیپوساکشن صورت

لیپوساکشن صورت به‌طورکلی برای هر فردی که با رسوبات چربی اطراف گردن، چانه و گونه‌ها درگیر است و از طریق رژیم غذایی و ورزش نمی‌تواند از شر آن‌ها خلاص شود، مناسب می‌باشد.

نامزدهای خوب برای عمل جراحی لیپوساکشن صورت کسانی هستند که به یک سبک زندگی سالم متعهد می‌باشند.

زیرا افزایش وزن پس از عمل جراحی می‌تواند نتایج را تحت تأثیر قرار دهد. میزان بالای افزایش وزن می‌تواند لاغر کردن صورت با جراحیبه تأثیر ناهمواری بر روی پوست و رسوب چربی در نواحی دیگر منجر شود.

به‌طورکلی، افرادی مناسب هستند که از خاصیت ارتجاعی خوب پوست و تمرکز چربی در این نواحی برخوردار باشند. سیگار کشیدن و مصرف الکل نیز می‌تواند روند بهبودی را مختل ساخته و خطرات بالقوه جراحی را افزایش دهد.

اطمینان حاصل کنید که در مورد شیوه زندگی خود با جراح پلاستیک صحبت کرده‌اید و از مناسب بودن روش لیپوساکشن صورت برای خود مطمئن شده‌اید.

عمل جراحی لیپوساکشن صورت

لیپوساکشن صورت معمولاً با استفاده از یک آرام‌بخش ضعیف به همراه بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی (در صورت انجام همزمان آن با دیگر روش‌های جراحی) انجام می‌گیرد.

برش‌های کوچک در داخل چین‌های طبیعی زیر چانه و یا فک ایجاد می‌شود. جراحی با استفاده از یک کانول (لوله نازک)، چربی را می‌شکند و از طریق برش‌ها چربی را مکش می‌کند.

گاهی اوقات از یک تکنیک تامسنت استفاده می‌شود که در آن یک محلول سالین استریل، لیدوکائین (بیهوشی) و اپی نفرین (تنگ‌کننده عروق برای کاهش خونریزی) به ناحیه هدف تزریق می‌شود و برای ایجاد نتیجه بهتر بافت‌ها را می‌بلعد.

در پایان جراحی، برش‌ها با استفاده از بخیه بسته می‌شوند و یک پوشش محافظ بر روی صورت استفاده می‌شود.  

چه نوع درمانی برای من مناسب است؟

پاسخ به این سؤال به آناتومی صورت شما بستگی دارد و اینکه آیا شما جراحی یا لیپو را ترجیح می‌دهید.

گذشته از درمان، مشاوره با دکتر پرویزیان مهم‌ترین بخش این فرآیند است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که روند درمان خود را با بهره‌گیری از مشاوره قبل از عمل با او آغاز کنید.

دکتر پرویزیان عکس‌های شمارا بررسی خواهد کرد و پیشنهادات مقدماتی و اطلاعاتی در مورد هزینه‌ها به شما ارائه می‌دهد.

مطالب مرتبط