لیزر لیپولیز یک نوع جراحی زیبایی محسوب می شود که با استفاده از انرژی لیزر ، فرم بدن را تغییر داده و با تخلیه چربی های موضعی تجمع یافته در قسمت های مختلف بدن به تناسب اندام می انجامد ؛ البته روش های دیگری از لیپولیز نیز وجود دارند ، اما لیپولیز متداول ترین تکنیک پیکرتراشی با لیپولیز می باشد که توسط دکتر فرزاد پرویزیان انجام می شود. دکتر فرزاد پرویزیان بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران هستند که مطب ایشان در شما شهر تهران واقع است.

 

لیزر لیپولیز - دکتر فرزاد پرویزیان

مزایا لیزر لیپولیز

 1. ریسک بر جای ماندن اثر زخم و اسکار بعد از لیزر لیپولیز پایین می باشد.
 2. احتمال اینکه بعد از این پروسه به عفونت دچار شوید ، بسیار بسیار کم است.
 3. در قیاس با دیگر روندهای ساکشن و تخلیه چربی از بدن ، دوره ریکاوری لیپولیز کوتاه و آسان تر است ؛ به گونه ای که با گذشت یک هفته از پروسه ، مشکلی برای پرداختن به فعالیت های روزانه تان نخواهید داشت.
 4. در فرایند لیپولیز برای جداسازی و شکستن سلول های چربی از لیزر استفاده می شود. گفته شده که این پروسه تا حدی به رفع افتادگی پوست در ناحیه تحت درمان نیز کمک می کند.

عملکرد دستگاه لیپولیز

به طور کلی لیزر لیپولیز ، ذخیره های چربی در قسمت های خاص بدن ؛ از جمله بافت چربی مجتمع در شکم ، ران ها ، کشاله یا کفل را هدف می گیرد و سلول های چربی را شکسته و به این ترتیب باعت کاهش حجم چربی می شود. لازم به ذکر است که لیپولیز ، فرآیندی است که طی آن چربی ها از طریق آنزیم ها و آب یا هیدرولیز در بدن تجزیه می شوند. دکتر پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از بهترین پزشکان جراح پلاستیک تهران می باشند که امکان انجام موفقیت آمیز کلیه اعمال پیکرتراشی و تناسب اندام از جمله لیپولیز را به بهترین نحو ممکن میسر می سازند.

انواع تکنیک لیپولیز

لیزر لیپولیز با دو روش تهاجمی و غیرتهاجمی قابل انجام است که در ادامه هر یک را به اختصار توضیح داده ایم.

 • روش غیر تهاجمی

در این روش ، هیچ گونه برشی بر روی پوست ایجاد نشده و پزشک ، قسمت های مورد نظر بدن را که باید چربی های اضافی از آن تخلیه شوند علامت گذاری می کند. سپس فرد بر روی تخت دراز کشیده و پزشک ، ابزاری تحت عنوان آپلیکار مخصوص را در پوست وی قرار می دهد ؛ چند دقیقه اول ، فرد احساس خنکی می کند که این اتفاق ، به راحت بودن بدن در طول جراحی کمک می کند. پس از آن و در واقع ، زمانی که لیزر شروع به تخریب سلول های چربی می کند ؛ فرد احساس گرمی و بعد از آن احساس خنکی خواهد کرد ؛ توجه داشته باشید که این احساس تا پایان عمل ادامه دارد.

 • روش کم تهاجمی

واژه کم تهاجمی به معنای جراحی است ؛ در لیزر لیپولیز ، جراحی بدین معنا است که برشی در پوست ایجاد می شود و سپس لیزر برای تخریب چربی در بدن قرار می گیرد. به طور کلی در این روش ، در ابتدا پزشک با استفاده از یک مارکر مخصوص مناطق مورد نظر را علامت گذاری کرده و سپس داروی بی حسی موضعی را تزریق می کند تا بتواند برش کوچکی در پوست ایجاد کند. در روش مذکور ، فرد در حین جراحی کاملا هوشیار است ؛ البته چیزی از فرآیند عمل حس نکرده و تنها کمی احساس فشار یا گرما روی پوست را خواهد داشت.

لازم به ذکر است که پزشک پس از ایجاد بی حسی موضعی ، لیزر را از طریق یک لوله باریک که کانولا نامیده می شود و از راه برش ایجاد شده ، به بخشی از بدن که با چربی اضافی روبروست وارد می کند. گرمای لیزر ، چربی را به حالت مایع در آورده و به بیرون می کشد ( به کمک نیروی مکش دستگاه ) و در نهایت چربی های موضعی را از بدن تخلیه کرده و به تناسب اندام منتج می گردد. باید توجه داشت که در این روش ؛ گرمای ایجاد شده باعث می شود که بدن ، اقدام به تحریک کلاژن سازی کرده و در نتیجه به بهبود قوام و سفت شدن پوست بیانجامد.

 

لیزر لیپولیز - دکتر فرزاد پرویزیان

چه نواحی توسط لیپولیز لیزری قابل درمان می باشند ؟

لیپولیز یک روند شگفت انگیز است ، که می تواند توده های کوچک چربی اضافی در دامنه وسیعی از نواحی مختلف ، را از بدن شما حذف کند. این نواحی خصوصاً شامل بخش هایی از بدن است که در آن ها ، رژیم غذایی و ورزش برای از بین بردن توده های چربی سرسخت ، کارساز نبوده است و شامل شکم ، باسن ، زانوها ، ران ها ، کمر ، سینه ها ، قسمت فوقانی بازوها و گردن می باشد. لیزر لیپولیز علاوه بر نقش فوق الذکر خود ، می تواند پوست ناحیه درمان را نیز سفت نموده و در نتیجه ، کانتوری زیبا را در ناحیه درمان خلق نماید.

چگونه برای لاغری با لیپولیز آماده شویم ؟

گاها متقاضیان هنگام مراجعه به دکتر از او می پرسند که قبل از جلسه درمان چه کارهایی باید انجام دهند. البته که دکتر توضیح کاملی در این باره به آن ها ارائه می دهد که به شرح زیر می باشد :

 • 2 هفته مانده به انجام لیزر لیپولیز ، بهتر است مصرف داروهای رقیق کننده خون و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی قطع شود. امکان دارد این داروها در روند بهبودی و ریکاوری بدن بعد از لیپولیز اختلال ایجاد کنند.
 • یک هفته قبل از پروسه ، بایستی از فعالیت هایی مثل برنزه کردن یا شیو نمودن موها که پوست ناحیه هدف را تحریک می کنند ، خودداری نمایید.

قبل از لیپولیز لیزری دکتر چه اقداماتی را انجام می دهد ؟

اصلی ترین وظیفه دکتر پیش از انجام این پروسه این است که پی ببرد فرد مراجعه کننده کاندیدا خوبی برای پروسه مذکور است یا خیر. از این رو دکتر فرزاد پرویزیان ، بهترین جراح پلاستیک تهران ، پیشینه پزشکی متقاضی را بررسی نموده تا نسبت به سطح سلامتی فرد آگاهی پیدا کند ؛ زیرا ممکن است وجود برخی بیماری ها و ناهنجاری ها مانع از انجام لیزر لیپولیز شوند. همچنین در همین راستا خواسته های فرد از انجام این پروسه را جویا شده تا ببیند چقدر به واقعیت نزدیک است. اگر انتظار فرد از لیپولیز منطقی و معقول نباشد ، پزشک او را از این مسئله آگاه می سازد.

چه نتایجی از لیپولیز انتظار دارید ؟

هر چند لیزر لیپولیز ، مانند روش های سنتی برداشت چربی ، چربی های ناخوشایند را در مقیاس وسیع بر نمی دارد غ ولی به عنوان یک روند حداقل تهاجمی ، قادر است نتایج فوق العاده ، ماندگار و شگفت انگیزی را در نواحی که از وجود چربی های سرسخت رنج می بردند ، خلق نموده و با ارائه نتایجی که بلافاصله بعد از درمان ، قابل مشاهده می باشند ، مزیت های بسیاری را از جنبه خلق کانتور در نواحی درمان شده ، تجربه نمایید. بعلاوه این روند درمان ، قادر است پوست ناحیه درمان را در طول یک دوره بهبود مستمر سه الی شش ماهه ، پس از روند محکم نماید. تاثیر محکم شدن شدن پوست ناحیه درمان ، در ایجاد ظاهری زیبا در آن ناحیه ، نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. علت محکم شدن پوست و افتاده نبودن آن ، تولید طبیعی کلاژن در بدن در ناحیه درمان می باشد.

آیا لیپولیز لیزری با سایر روند های درمان قابل ترکیب است ؟

قطعاً لیزر  قادر است خود به تنهایی ، نتایج قابل ملاحظه و چشمگیری را در حذف چربی از نواحی نامطلوب و محکم کردن پوست افتاده در ناحیه درمان ، انجام داده و نتیجه ای ماندگار و زیبا را به دست دهد. در برخی موارد ، پزشک برخی روند های زیبایی را به همراه روند لیزر لیپولیز توصیه می کند. هدف از این اقدام ، بالاتر بردن سطح نتیجه مطلوب از روند درمان می باشد.

🌟 رضایت بیمار از انجام لیزر لیپولیز زیر نظر بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک تهران ، دکتر پرویزیان :

 

بعد از روند لیزر  چه انتظاری دارید ؟

با توجه به اینکه روند درمان لیزر لیپولیز ، یک فرایند حداقل تهاجمی می باشد ؛ پس از تکمیل روند ، در ناحیه درمان ، تنها کبودی و تورم جزئی بر جای می ماند ، که حدوداً یک هفته ماندگار بوده و بعد از سپری شدن این دوره ، این آثار به خودی خود ، فروکش کرده و رفع می شوند. در طول این روند حداقل تهاجمی بیشتر بیماران ، می توانند بعد از گذراندن یک دوره استراحت یک الی دو روزه ، به محل کار خود بازگشته و فعالیت های نرمال خود را از سر گیرند. در برخی موارد بنا به صلاحدید پزشک ، پوشیدن گن های مخصوص برای یک دوره یک هفته ای بعد از درمان ، توصیه می شود.

اهمیت ورزش و تغذیه بعد از لیزر لیپولیز

لیپولیز حقیقتاً یک روند نوآورانه برای تراش دادن بدن و خلق کانتوری جذاب ، در آن محسوب می شود. با استفاده از انرژی لیزر غیر تهاجمی ، این روند درمان ، بدن را تراش داده و افتادگی پوست را درمان می کند.
متخصص با تجربه ، با دقت سلول های چربی را با استفاده از دستگاهی که برای این هدف طراحی شده است ، مورد هدف قرار داده و در واقع آن ها را حذف می کند. همانطور که در بالا اشاره شد ، با توجه به ماهیت ویژه درمان ، لیزر لیپولیز دوره ریکاوری سریعی داشته و شما می توانید ، فعالیت نرمال خود را بعد از مدت کوتاهی استراحت ، از سر بگیرید. ولی کوتاه بودن دوره ریکاوری به این معنی نیست ، که شما پس از آن هیچ مسئولیتی نداشته و باید همه چیز را به حال خود رها کنید. اگر می خواهید از نتایج زیبایی درمان خود برای همیشه لذت ببرید ، باید سبک زندگی خود را با مورد توجه قرار دادن تغذیه و ورزش ، اصلاح کنید.

 • تغذیه

بعد از لیزر لیپولیز ، باید مواد غذایی سالم و مغذی مصرف کنید. رژیم غذایی خود را به گونه ای تنظیم کنید ، که حاوی سطح پایین از کربوهیدرات و چربی باشد. یک رژیم کم کربوهیدرات و چربی ، به سلول های شما کمک می کند تا چربی های خود را در جریان خون آزاد کنند. اطلاعات مفیدی را در خصوص مواد مغذی جمع آوری کنید و برای رژیم غذایی تان ، برنامه ریزی کنید. به دنبال دستورهای غذایی باشید ، که بتوانند وزن شما را در سطح بهینه حفظ نمایند.

 • رژیم ورزشی

لیزر لیپولیز و ورزش ، دست در دست هم دارند. به این معنی که برای حفظ نتایجی مطلوب ، این دو ، فاکتورهایی جدایی ناپذیر از هم می باشند. ورزش منظم به شما کمک می کند ، تا بتوانید نتایج درمان را حفظ کنید. برای ورزش های سبک ، ایروبیک و برای ورزش های سنگین ، وزنه زدن توصیه می شود.

تفاوت میان لیپولیز و لیپوساکشن چیست؟

به طور معمول افراد بعد از پروسه لاغری با تکنیک لیزر لیپولیز بعد از گذشت چند ساعت به حالت اولیه و نرمال خود باز خواهند گشت ، در صورتی که روش لیپوساکشن دارای دوره نقاهت طولانی مدتی خواهد بود. همچنین از دیگر تفاوت های میان این دو تکنیک می توان به بکارگیری از بی حس های موضعی در لیپولیز اشاره کرده که در تمامی فرایند بیمار هوشیار بوده اما دردی را احساس نمی کند ، اما در تکنیک لیپوساکشن پزشک از بیهوشی استفاده می کند و با ایجاد برش و در یک فرایند با تهاجم اقدامات لازم را انجام می دهد. همچنین در لیپوساکشن چربی های موجود با استفاده از یک دستگاه مکیده شده که با افتادگی پوست همراه است و برای درمان این افتادگی پس از لیپوساکشن می توان از  لیپولیز برای بهبود آن استفاده کرد.

 

ماندگاری این تکنیک لاغری چگونه است؟

در ابتدا بهتر است بدانید که اگر می خواهید با کاهش چربی به اندام مورد نظر خود برسید لازم است برخی اقدامات مراقبتی را رعایت کنید. از آن جایی که بدن تمامی ما در حال تولید و ذخیره چربی می باشد ، بنابراین طول عمر لیزر لیپولیز نیز به مراقبت های بعد از آن نیز بستگی خواهد داشت. اگر بعد از این پروسه لاغری برنامه غذایی و شیوه زندگی خود را تغییر ندهید ، بافت چربی ممکن است بعد از مدتی چربی های بیشتری را در کنار خود ذخیره کند. بنابراین برای افزایش میزان ماندگاری لیپولیز توصیه می شود مرتبا ورزش کنید و رژیم غذایی مناسب خود را حفظ کنید. در صورت عدم توجه کافی به این مورد ، بدن به حالت قبلی خود باز گشته و نیازمند اقدامات لاغری با روش های پر تهاجم می باشد ، به همین منظور قبل از نیاز به این نوع جراحی توصیه می شود با پزشک مشورت کنید و یک روتین غذایی مناسب را آغاز کنید.

کدام دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای لیپولیز خواهند بود؟

توده چربی: آن دسته از افرادی که ضخامت چربی زیر جلدی آن ها 1 الی 6 سانتی متر باشد یکی از کاندیدای مناسب بکارگیری از این پروسه لاغری خواهند بود.

سلامت پوست بیمار: در صورتی که افراد دارای افتادگی های ملایم تا متوسط پوست باشند ، می توانند از این تکنیک برای لاغری خود اقدام کنند.

مقاومت دیواره شکم: در صورتی که دیواره های شکم شما مقاوم باشد می توانید از این تکنیک استفاده کنید.

نکته:  برای مثال بانوانی که بارداری دو قلو داشته اند و طی ان دیواره های شکم کشیده شده است ، بهتر است برای لاغری خود پروسه دیگری را انتخاب کنند.

انتظارات منطقی: در انتها باید بدانید که کاندیدای خوب جهت لیزر لیپولیز آن دسته از افرادی می باشند که نگاهی منطقی دارند ، نه افرادی که توقع دارند معجزه ای شگفت انگیز از این پروسه لاغری به دست آورند.

اقدامات مراقبتی بعد از بکارگیری از لیزر لیپولیز

 1. از لمس و ماساژ محل درمان خودداری کنید.
 2. ناحیه تحت درمان را به مدت 3 الی 4 روز خشک و تمیز نگه دارید.
 3. می توانید جهت کاهش درد این تکنیک درمانی از برخی مسکن ها استفاده کنید.
 4. به مدت 5 الی 7 روز از دارو های آنتی بیوتیک که توسط جراح توصیه شده است استفاده کنید.

هزینه لیزر لیپولیز

به منظور احتساب هزینه دقیق لیزر لیپولیز ، فرد زیباجو باید مورد ارزیابی قرار گیرد ؛ زیرا قبل از معاینه و بررسی بیمار، نمی توان قیمت نهایی آن را معین نمود. بدین ترتیب جهت به انجام رساند پروسه مذکور ، می توانید به مطب دکتر پرویزیان ، واقع در منطقه جردن ، شمال شهر تهران که از بهترین جراحان پلاستیک هستند ، مراجعه نمایید و ایشان بعد از انجام بررسی های لازم ، هزینه را خمت شما اعلام کند.

اثرات جانبی لیزر لیپولیز

از آن جایی که این پروسه بسیار کم تهاجم می باشد ، احتمال این که فرد عارضه سختی را تجربه کند ، بسیار کم است. بعد از فرایند به مدت چند روز در نواحی تحت درمان ، کبودی و درد خفیفی نمود می یابد. همچنین اگر از محل برش ها به خوبی مراقبت نکنید امکان دارد درگیر عفونت و تشکیل اسکار شوید. در صورتی که بعد از پروسه ، ورم ، درد یا ترشح غیرطبیعی را تجربه نمودید حتما پزشک را در جریان بگذارید.