مشاوره در واتس اپ

لیزر لیپولیز

عمل لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز یک نوع جراحی زیبایی محسوب می شود که با استفاده از انرژی لیزر ، فرم بدن را تغییر داده و با تخلیه چربی های موضعی تجمع یافته در قسمت های مختلف بدن به تناسب اندام می انجامد ؛ البته روش های دیگری از لیپولیز نیز وجود دارند ، اما لیزر لیپولیز متداول ترین تکنیک پیکرتراشی با لیپولیز می باشد.

به طور کلی لیزر لیپولیز ، ذخیره های چربی در قسمت های خاص بدن ؛ از جمله بافت چربی مجتمع در شکم ، ران ها ، کشاله یا کفل را هدف می گیرد و سلول های چربی را شکسته و به این ترتیب باعت کاهش حجم چربی می شود.

لازم به ذکر است که لیزر لیپولیز ، فرآیندی است که طی آن چربی ها از طریق آنزیم ها و آب یا هیدرولیز در بدن تجزیه می شوند.

دکتر پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از بهترین پزشکان جراح پلاستیک تهران می باشند که امکان انجام موفقیت آمیز کلیه اعمال پیکرتراشی و تناسب اندام از جمله لیزر لیپولیز را به بهترین نحو ممکن میسر می سازند.

انواع لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز با دو روش تهاجمی و غیرتهاجمی قابل انجام است که در ادامه هر یک را به اختصار توضیح داده ایم.

لیزر لیپولیز

  • روش غیر تهاجمی

در این روش ، هیچ گونه برشی بر روی پوست ایجاد نشده و پزشک ، قسمت های مورد نظر بدن را که باید چربی های اضافی از آن تخلیه شوند علامت گذاری می کند.

سپس فرد بر روی تخت دراز کشیده و پزشک ، ابزاری تحت عنوان آپلیکار مخصوص را در پوست وی قرار می دهد ؛ چند دقیقه اول ، فرد احساس خنکی می کند که این اتفاق ، به راحت بودن بدن در طول جراحی کمک می کند.

پس از آن و در واقع ، زمانی که لیزر شروع به تخریب سلول های چربی می کند ؛ فرد احساس گرمی و  بعد از آن احساس خنکی خواهد کرد ؛ توجه داشته باشید که این احساس تا پایان عمل ادامه دارد.

  • روش کم تهاجمی

واژه کم تهاجمی به معنای جراحی است ؛ در لیزر لیپولیز ، جراحی بدین معنا است که برشی در پوست ایجاد می شود و سپس لیزر برای تخریب چربی در بدن قرار می گیرد.

به طور کلی در این روش ، در ابتدا پزشک با استفاده از یک مارکر مخصوص مناطق مورد نظر را علامت گذاری کرده و سپس داروی بی حسی موضعی را تزریق می کند تا بتواند برش کوچکی در پوست ایجاد کند.

در روش مذکور ، فرد در حین جراحی کاملا هوشیار است ؛ البته چیزی از فرآیند عمل حس نکرده و تنها کمی احساس فشار یا گرما روی پوست را خواهد داشت.

لازم به ذکر است که پزشک پس از ایجاد بی حسی موضعی ، لیزر را از طریق یک لوله باریک که کانولا نامیده می شود و از راه برش ایجاد شده ، به بخشی از بدن که با چربی اضافی روبروست وارد می کند.

گرمای لیزر ، چربی را به حالت مایع در آورده و به بیرون می کشد ( به کمک نیروی مکش دستگاه ) و در نهایت چربی های موضعی را از بدن تخلیه کرده و به تناسب اندام منتج می گردد.

باید توجه داشت که در این روش ؛ گرمای ایجاد شده باعث می شود که بدن ، اقدام به تحریک کلاژن سازی کرده و در نتیجه به بهبود قوام و سفت شدن پوست بیانجامد.

هزینه ليزر ليپولیز

به منظور احتساب هزینه دقیق لیزر لیپولیز ، فرد زیباجو باید مورد ارزیابی قرار گیرد ؛ زیرا قبل از معاینه و بررسی بیمار، نمی توان قیمت نهایی آن را معین نمود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button