مشاوره در واتس اپ

لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت

لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت

لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت برای جوانسازی پوست صورت و رفع چین و چروک : شما نمی‌توانید صورت خود را پنهان کنید. بنابراین اگر می‌خواهید به کسی اجازه دهید که آن را لمس کند، باید مطمئن باشید که جراحی پیدا کنید که ماهر و با تجربه بوده و به کار خود مفتخر است.

دکتر پرویزیان به علت انجام لیفت‌های طبیعی و استثنائی صورت و استفاده از پیشرفته‌ترین تکنیک‌های جراحی پلاستیک صورت برای ترمیم علائم پیری و بازیابی ظاهری جوان‌تر، شناخته شده است.

هدف از این کار داشتن صورتی طبیعی بدون افراط و تنها به اندازه‌ای که موجب متحیر شدن دیگران شود، است.

تاثیرات پیری، جاذبه و قرارگیری در معرض نور خورشید می‌تواند سبب پیرتر نشان دادن صورت نسبت به سن واقعی شما گردد.

با افزایش سن، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و توان عضلانی با از دست رفتن بافت چربی زیر پوست کاهش می‌یابد که منجر به افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک پوست می‌شود.

جاذبه نقش مهمی در این فرایند دارد:لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت با از دست رفتن قابلیت ارتجاعی پوست، جاذبه‌ی زمین ابروها را به سمت پایین کشیده و موجب شل شدن پوست اطراف گونه و فک می‌شود.

در حالی که روشی برای مقابله با جاذبه و متوقف کردن روند پیر شدن وجود ندارد، دکتر پرویزیان می‌تواند با کمترین عوارض کشیدن پوست صورت ، ظاهری جوان‌تر را بازگرداند تا شما چهره‌ای طبیعی و بدون اینکه جعلی یا افراطی به نظر برسد داشته باشید.

لیفتینگ صورت چیست

در حالی که لیفت صورت عموماً یک عبارت توصیفی است، اشاره به تعدادی از روش‌هایی دارد که ظاهر قسمت پایینی صورت از جمله گونه‌ها، فک و گردن را تغییر می‌دهند. کشیدن پوست صورت مستلزم ایجاد برش‌هایی در جلو و پشت گوش است.

روش‌های لیفت صورت

 • مینی لیفتینگ صورت برای بیمارانی استفاده می‌شود که دغدغه‌ی جزئی درباره‌ی ظاهر گونه‌ها و فک خود دارند. این روش غالباً به منظور تجدید کردن لیفت پیشین و جوانسازی صورت بر روی بیماران انجام می‌شود.
 •  لیفت عمیق صورت شامل سفت کردن عضلات زیر صورت و درمان افتادگی صورت است. این روش درگیری بیشتری داشته و نیازمند دوره بهبود طولانی‌تر بوده و با ناراحتی بیشتری است.
 •  لیفت گردن روشی است که به منظور برطرف کردن افزونگی و تغییر شکل پوست استفاده می‌شود و شامل ایجاد برش پشت گوش و معمولاً در زیر چانه است.

مینی لیفت صورت

مینی لیفت صورت و کشیدن پوست صورت روشی است که در آن پوست میانه‌ی صورت و گردن را از طریق چندین برش کوچک می‌کشند.

این روش در مقایسه با لیفت گردن مرسوم پیچیدگی کمتری دارد و دوره‌ی بهبود کمتری را می‌طلبد.

تفاوت دیگر این است که در مقایسه با لیفت معمول صورت برای درمان چین و چروک صورت ،  کمتر تهاجمی و استرس‌زا بوده و خطر کمتری را برای بیمار در بر دارد.

در ادامه برخی تفاوت‌های اساسی بین لیفت پوست صورت و مینی لیفت صورت بیان می‌شود:

 •  مینی لیفت صورت یک روش کوتاه و کمتر تهاجمی‌تر است.
 •  بهبودی سریع‌تر حاصل می‌شود.
 •  کبودی و تورم کمتر
 •  امکان بیرون رفتن در روز بعد از عمل
 •  تغییرات چشمگیر کمتر، محدود به خط فک
 •  تاثیرات کوتاه مدت‌تر

کاندیدهای مناسب برای مینی لیفت صورت

بهترین کاندیدها برای جوان‌ سازی پوست صورت به روش مینی لیفت صورت بیمارانی هستند که دارای افتادگی قابل ملاحظه‌ی پوست گونه و گردن نیستند و می‌خواهند قبل از اینکه افتادگی پوست آنها کاملاً مشهود شود اقدامات پیشگیرانه انجام دهند.

بیمارانی که دارای پیری بیش از حد صورت هستند بهتر است که به جای مینی لیفتینگ پوست ، لیفت کامل صورت را انجام دهند.

از آنجایی که در مینی لیفت صورت از برش‌های کوچک‌تر استفاده شده و در مقایسه با لیفت کامل صورت کمتر تهاجمی است، نتیجه‌ی حاصل از آن محدود است. بهتر است که لیفت کامل صورت را انجام دهید اگر:

 1.  شل‌شدگی پوست در طول خط فک شما متوسط تا شدید می‌باشد.
 2.  شل‌شدگی پوست در گردن (غبغب گردن) متوسط تا شدید می‌باشد.
 3.  قابلیت ارتجاعی پوست شما خوب است.
 4.  دارای چین و چروک بیش از حد می‌باشید.

همچنین شما باید از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار باشید، زیرا برای بهبودی مناسب و کامل بعد از انجام این روش، کلیدی است.

بطور کلی کاندیدهای مینی لیفت صورت جوان‌تر بوده و نیازمند اصلاحات چشمگیر کمتری می‌باشند. مینی لیفت صورت قسمت پایینی صورت را سفت می‌کند در حالی که خصوصیات ظاهری شما حفظ می‌شود.

دکتر پرویزیان بهترین روش برای وضعیت خاص شما را تعیین می‌کند.

لیفت عمیق صورت

مزایای جراحی لیفت عمیق صورت

یکی از مزایای جراحی لیفتینگ صورت، سفت کردن پوست شل است. پوست شل و افتاده صورت می‌تواند فرد را بسیار پیرتر از آنچه که واقعا هست نشان دهد در حالی که پوست سفت و محکم صورت نشانه‌ای از نشاط جوانی می‌باشد.

تکنیک‌های نوآورانه‌ی دکتر پرویزیان برای لیفت صورت می‌تواند بطور کامل، پوست شل را از ناحیه‌ی پایین صورت و گردن برداشته و ظاهری پر طراوت‌تر و جوان‌تر را ایجاد نماید.

 • حذف چین و چروک: هنگامی که پوست صورت سفت شود، چین و چروک‌ها از بین می‌روند و به حدف نشانه‌های بارز پیری کمک می‌کند.
 • تغییر محل چربی صورت: گاهی اوقات یک خط صورت که نامطلوب می‌باشد نتیجه‌ی تجمع ذخایر چربی در صورت است. روش جراحی کشیدن پوست صورت دکتر پرویزیان شامل جابه‌جایی تجمعات چربی برای دستیابی به خطوط صورت زیبا و رضایت‌بخش می‌باشد.

کاندیدهای مناسب برای لیفت عمیق صورت

کاندید ایده‌آل برای تقبل هزینه لیفتینگ صورت افرادی هستند که دارای پوست افتاده در گردن و در امتداد خط فک می‌باشند. سلامت عمومی آنها خوب بوده و انتظارات آنها واقع‌بینانه است.

یک لیفت صورت که بطور صحیح انجام شده باشد موجب جوانسازی زیباسازی پوست صورت شما شده و خصوصیات جوانی را بازیابی می‌کند.

دلایل انجام لیفتینگ صورت عبارتند از:

 1.  افتادگی در ناحیه‌ی میانی صورت
 2.  نگاه غمگین و خسته
 3.  پوست آویزان در طول خط فک
 4.  پوست شل و تجمعات چربی بیش از حد زیر ناحیه‌ی چانه که منجر به ایجاد غبغب زیر گلو می‌شود.
 5.  چربی صورت که جابه‌جا شده و یا آویزان است و منجر به افتادگی بیش از اندازه‌ی پوست می‌شود.

عوامل دیگری وجود دارند که کمک می‌کنند تا مشخص شود آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی لیفت صورت هستید یا خیر که عبارتند از:

 • وضعیت پوست: پوست شما باید مقداری انعطاف‌پذیری داشته باشد. با تقبل هزینه لیفت صورت ، لیفت صورت طراحی شده که پوست صورت را بکشد تا پوست افتاده لیفت شده و چین و چروک‌های عمیق از بین بروند.
 • ساختار استخوان: یک ساختار استخوان زیرین مناسب در صورت شما، تکیه‌گاه مورد نیاز برای تغییراتی که در طول لیفت صورت رخ می‌دهد را فراهم می‌کند.
 • سلامتی مناسب: شما باید در سلامت کامل باشید و هیچگونه شرایط عمده‌ی پزشکی قبل از جراحی وجود نداشته باشد. این عوامل برای بهبودی کامل بعد از انجام این روش کلیدی است.

مهم‌تر از همه، شما باید انتظارت واقع‌بینانه‌ای از اهداف عمل خود داشته باشید. در حالت ایده‌آل شما می‌خواهید که نسخه‌ای احیا شده و با طراوت از خودتان داشته باشید.

بهترین راه برای تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای لیفت صورت هستید، تعیین یک قرار مشاوره با دکتر پرویزیان، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است.

جهت دریافت مشاوره و گرفتن نوبت می‌توانید با شماره‌ زیر تماس حاصل فرمایید.

روش انجام جراحی لیفت صورت

با  تقبل هزینه لیفت صورت ،  جراحی لیفت عمیق صورت معمولاً با استفاده از بی‌حسی موضعی با تجویز آرام‌بخش یا بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد.

دکتر پرویزیان بهترین نوع بی‌حسی را بسته به روش مورد استفاده و پیشینه‌ی پزشکی تعیین می‌کند.

علاوه بر بیهوشی، داروی بی‌حس کننده نیز در نواحی صورت استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که وقتی بعد از جراحی به هوش می‌آیید دردی نداشته باشید.

برش‌ها معمولاً اطراف گوش، بر روی گیج‌گاه و پشت گوش‌ها ایجاد می‌شوند. پوست با دقت از ناحیه‌ی پایینی و گردن کشیده می‌شود و سپس لیپوساکشن و تزریق چربی نیز در صورت نیاز بعد از آن انجام می‌گیرد.

در نهایت، پوست اضافه با دقت برداشته شده و بخیه می‌گردد.

از آنجایی که برش‌ها با دقتلیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت در چین‌های موجود در جلو، داخل و پشت گوش زده می‌شوند و بهترین بخیه‌ها استفاده می‌شوند، جای زخم‌ها ناپیدا بوده و به سختی قابل دیدن هستند. این نوع جراحی تاثیری طبیعی و طولانی مدت و حداقل ناراحتی بعد از عمل را به همراه دارد.

اگر روش اضافه‌ای مانند جراحی پلک نیز مورد نیاز باشد، پس از اینکه بخش لیفت صورت به اتمام رسید انجام خواهد شد.

اگر جراحی پلک داشته باشید، دستورالعمل‌های دیگر برای بهبودی به شما داده خواهد شد.

فرایند بهبودی

بعد از انجام این روش یک پانسمان زخم گشاد استفاده می‌شود. کمی تغییر رنگ و تورم اطراف صورت و گردن از عوارض لیفتینگ صورت می باشد، اما بعد از حدود 7 روز بهبود پیدا خواهد کرد.

درد بعد از جراحی به راحتی و با تجویز داروهای مسکن کنترل می‌شود، هرچند بسیاری از بیماران برای رفع عوارض لیفت صورت تنها به داروهای بدون نسخه نیاز خواهند داشت.

شما باید سر خود را تا حد امکان بالا نگه دارید و به مدت 2 تا 3 هفته از انجام فعالیت‌های سنگین دوری کنید.

هزینه لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت

برای اطلاع دقیق از هزینه کشیدن پوست صورت باید با پزشک مشورت نمایید.

دکتر پرویزیان شما را طبق فواصل زمانی مشخص در طول هفته‌های بعد از جراحی ویزیت خواهد کرد.

این امر به این علت انجام می‌شود تا پزشک بتواند شخصاً بر فرایند بهبودی نظارت کند و اطمینان حاصل شود که بهترین نتایج ممکن برای شما حاصل خواهد شد.

درباره نویسنده

دکتر پرویزیان
دکتر فرزاد پرویزیان- فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری

نظرات بسته شده است.

Call Now Button