لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت

لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت

لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت برای جوانسازی پوست صورت و رفع چین و چروک : شما نمی توانید صورت خود را پنهان کنید. بنابراین اگر می خواهید به کسی اجازه دهید که آن را لمس کند ، باید مطمئن باشید که جراحی پیدا کنید که ماهر و با تجربه بوده و به کار خود مفتخر است.

دکتر پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین جراح پلاستیک تهران ، به علت انجام لیفت‌های طبیعی و استثنائی صورت و استفاده از پیشرفته‌ترین تکنیک‌های جراحی پلاستیک صورت برای ترمیم علائم پیری و بازیابی ظاهری جوان‌تر، شناخته شده است.

هدف از این کار داشتن صورتی طبیعی بدون افراط و تنها به اندازه‌ای که موجب متحیر شدن دیگران شود، است.

تاثیرات پیری ، جاذبه و قرارگیری در معرض نور خورشید می‌تواند سبب پیرتر نشان دادن صورت نسبت به سن واقعی شما گردد.

با افزایش سن، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و توان عضلانی با از دست رفتن بافت چربی زیر پوست کاهش می‌یابد که منجر به افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک پوست می‌شود.

جاذبه نقش مهمی در این فرایند دارد: با از دست رفتن قابلیت ارتجاعی پوست، جاذبه‌ی زمین ابروها را به سمت پایین کشیده و موجب شل شدن پوست اطراف گونه و فک می‌شود.

در حالی که روشی برای مقابله با جاذبه و متوقف کردن روند پیر شدن وجود ندارد، دکتر پرویزیان می‌تواند با کمترین عوارض کشیدن پوست صورت ، ظاهری جوان‌تر را بازگرداند تا شما چهره‌ای طبیعی و بدون اینکه جعلی یا افراطی به نظر برسد داشته باشید.

لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت

لیفتینگ صورت چیست

در حالی که لیفت صورت عموماً یک عبارت توصیفی است، اشاره به تعدادی از روش‌هایی دارد که ظاهر قسمت پایینی صورت از جمله گونه‌ها، فک و گردن را تغییر می‌دهند. کشیدن پوست صورت مستلزم ایجاد برش‌هایی در جلو و پشت گوش است.

روش‌های لیفت صورت

 • مینی لیفتینگ صورت برای بیمارانی استفاده می‌شود که دغدغه‌ی جزئی درباره‌ی ظاهر گونه‌ها و فک خود دارند. این روش غالباً به منظور تجدید کردن لیفت پیشین و جوانسازی صورت بر روی بیماران انجام می‌شود.
 •  لیفت عمیق صورت شامل سفت کردن عضلات زیر صورت و درمان افتادگی صورت است. این روش درگیری بیشتری داشته و نیازمند دوره بهبود طولانی‌تر بوده و با ناراحتی بیشتری است.
 •  لیفت گردن روشی است که به منظور برطرف کردن افزونگی و تغییر شکل پوست استفاده می‌شود و شامل ایجاد برش پشت گوش و معمولاً در زیر چانه است.

مینی لیفت صورت

مینی لیفت صورت و کشیدن پوست صورت روشی است که در آن پوست میانه‌ی صورت و گردن را از طریق چندین برش کوچک می‌کشند.

این روش در مقایسه با لیفت گردن مرسوم پیچیدگی کمتری دارد و دوره‌ی بهبود کمتری را می‌طلبد.

تفاوت دیگر این است که در مقایسه با لیفت معمول صورت برای درمان چین و چروک صورت ،  کمتر تهاجمی و استرس‌زا بوده و خطر کمتری را برای بیمار در بر دارد.

در ادامه برخی تفاوت‌های اساسی بین لیفت پوست صورت و مینی لیفت صورت بیان می‌شود:

 •  مینی لیفت صورت یک روش کوتاه و کمتر تهاجمی‌تر است.
 •  بهبودی سریع‌تر حاصل می‌شود.
 •  کبودی و تورم کمتر
 •  امکان بیرون رفتن در روز بعد از عمل
 •  تغییرات چشمگیر کمتر، محدود به خط فک
 •  تاثیرات کوتاه مدت‌تر

کاندیدهای مناسب برای مینی لیفت صورت

بهترین کاندیدها برای جوان‌ سازی پوست صورت به روش مینی لیفت صورت بیمارانی هستند که دارای افتادگی قابل ملاحظه‌ی پوست گونه و گردن نیستند و می‌خواهند قبل از اینکه افتادگی پوست آنها کاملاً مشهود شود اقدامات پیشگیرانه انجام دهند.

بیمارانی که دارای پیری بیش از حد صورت هستند بهتر است که به جای مینی لیفتینگ پوست ، لیفت کامل صورت را انجام دهند.

از آنجایی که در مینی لیفت صورت از برش‌های کوچک‌تر استفاده شده و در مقایسه با لیفت کامل صورت کمتر تهاجمی است، نتیجه‌ی حاصل از آن محدود است. بهتر است که لیفت کامل صورت را انجام دهید اگر:

 1.  شل‌شدگی پوست در طول خط فک شما متوسط تا شدید می‌باشد.
 2.  شل‌شدگی پوست در گردن (غبغب گردن) متوسط تا شدید می‌باشد.
 3.  قابلیت ارتجاعی پوست شما خوب است.
 4.  دارای چین و چروک بیش از حد می‌باشید.

همچنین شما باید از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار باشید، زیرا برای بهبودی مناسب و کامل بعد از انجام این روش، کلیدی است.

به طور کلی کاندیدهای مینی لیفت صورت جوان‌تر بوده و نیازمند اصلاحات چشمگیر کمتری می‌باشند. مینی لیفت صورت قسمت پایینی صورت را سفت می‌کند در حالی که خصوصیات ظاهری شما حفظ می‌شود.

لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت

لیفت عمیق صورت

مزایای جراحی لیفت عمیق صورت

یکی از مزایای جراحی لیفتینگ صورت، سفت کردن پوست شل است. پوست شل و افتاده صورت می‌تواند فرد را بسیار پیرتر از آنچه که واقعا هست نشان دهد در حالی که پوست سفت و محکم صورت نشانه‌ای از نشاط جوانی می‌باشد.

تکنیک‌های نوآورانه‌ی دکتر پرویزیان برای لیفت صورت می‌تواند بطور کامل، پوست شل را از ناحیه‌ی پایین صورت و گردن برداشته و ظاهری پر طراوت‌تر و جوان‌تر را ایجاد نماید.

 • حذف چین و چروک: هنگامی که پوست صورت سفت شود، چین و چروک‌ها از بین می‌روند و به حدف نشانه‌های بارز پیری کمک می‌کند.
 • تغییر محل چربی صورت: گاهی اوقات یک خط صورت که نامطلوب می‌باشد نتیجه‌ی تجمع ذخایر چربی در صورت است. روش جراحی کشیدن پوست صورت دکتر پرویزیان شامل جابه‌جایی تجمعات چربی برای دستیابی به خطوط صورت زیبا و رضایت‌بخش می‌باشد.

کاندیدهای مناسب برای لیفت عمیق صورت

کاندید ایده‌آل برای تقبل هزینه لیفتینگ صورت افرادی هستند که دارای پوست افتاده در گردن و در امتداد خط فک می‌باشند. سلامت عمومی آنها خوب بوده و انتظارات آنها واقع‌بینانه است.

یک لیفت صورت که بطور صحیح انجام شده باشد موجب جوانسازی زیباسازی پوست صورت شما شده و خصوصیات جوانی را بازیابی می‌کند.

دلایل انجام لیفتینگ صورت عبارتند از:

 1.  افتادگی در ناحیه‌ی میانی صورت
 2.  نگاه غمگین و خسته
 3.  پوست آویزان در طول خط فک
 4.  پوست شل و تجمعات چربی بیش از حد زیر ناحیه‌ی چانه که منجر به ایجاد غبغب زیر گلو می‌شود.
 5.  چربی صورت که جابه‌جا شده و یا آویزان است و منجر به افتادگی بیش از اندازه‌ی پوست می‌شود.

عوامل دیگری وجود دارند که کمک می‌کنند تا مشخص شود آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی لیفت صورت هستید یا خیر که عبارتند از:

 • وضعیت پوست : پوست شما باید مقداری انعطاف‌پذیری داشته باشد. با تقبل هزینه لیفت صورت ، لیفت صورت طراحی شده که پوست صورت را بکشد تا پوست افتاده لیفت شده و چین و چروک‌های عمیق از بین بروند.
 • ساختار استخوان : یک ساختار استخوان زیرین مناسب در صورت شما، تکیه‌گاه مورد نیاز برای تغییراتی که در طول لیفت صورت رخ می‌دهد را فراهم می‌کند.
 • سلامتی مناسب : شما باید در سلامت کامل باشید و هیچگونه شرایط عمده‌ی پزشکی قبل از جراحی وجود نداشته باشد. این عوامل برای بهبودی کامل بعد از انجام این روش کلیدی است.

مهم تر از همه ، شما باید انتظارت واقع‌بینانه‌ای از اهداف عمل خود داشته باشید.

لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت

روش انجام جراحی لیفت صورت

با  تقبل هزینه لیفت صورت ،  جراحی لیفت عمیق صورت معمولاً با استفاده از بی‌حسی موضعی با تجویز آرام‌بخش یا بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد.

دکتر پرویزیان بهترین نوع بی‌حسی را بسته به روش مورد استفاده و پیشینه‌ی پزشکی تعیین می‌کند.

علاوه بر بیهوشی، داروی بی‌حس کننده نیز در نواحی صورت استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که وقتی بعد از جراحی به هوش می‌آیید دردی نداشته باشید.

برش‌ها معمولاً اطراف گوش، بر روی گیج‌گاه و پشت گوش‌ها ایجاد می‌شوند. پوست با دقت از ناحیه‌ی پایینی و گردن کشیده می‌شود و سپس لیپوساکشن و تزریق چربی نیز در صورت نیاز بعد از آن انجام می‌گیرد.

در نهایت، پوست اضافه با دقت برداشته شده و بخیه می‌گردد.

از آن جایی که برش‌ها با دقت در چین‌های موجود در جلو، داخل و پشت گوش زده می‌شوند و بهترین بخیه‌ها استفاده می‌شوند، جای زخم‌ها ناپیدا بوده و به سختی قابل دیدن هستند. این نوع جراحی تاثیری طبیعی و طولانی مدت و حداقل ناراحتی بعد از عمل را به همراه دارد.

اگر روش اضافه‌ای مانند جراحی پلک نیز مورد نیاز باشد، پس از اینکه بخش لیفت صورت به اتمام رسید انجام خواهد شد.

اگر جراحی پلک داشته باشید، دستورالعمل‌های دیگر برای بهبودی به شما داده خواهد شد.

مراقبت های بعد از لیفت صورت

بهبودی بعد از جراحی مانند لیفت صورت ؛ در صورت رعایت اصولی مراقبت ها ، امری ساده می باشد و دشواری چندانی ندارد.

بالتبع در صورت انتخاب یک جراح پلاستیک ماهر ، جراحی با حداقل خونریزی ، درد و تورم همراه بوده و برش ها در مکان هایی قرار می گیرند که به راحتی قابل رؤیت نباشند و به طور کلی نتیجه ای مطلوب به ارمغان خواهد آمد.

با توجه به این مسئله که آستانه تحمل درد در افراد مختلف ؛ متفاوت است و وسعت جراحی نیز در هر فردی با دیگر فرق دارد ؛ به جرأت می توان گفت که طول دوره بهبودی در همه بیماران به یک میزان نمی باشد ؛ اما در هر حال با رعایت صحیح و دقیق دستورات مراقبتی پس از عمل ، افراد می توانند بهبودی خود را در بازه زمانی کوتاهی باز یافته و به امور روتین خود برگردند.

لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت

دستورات مراقبتی بعد از جراحی لیفت صورت از قرار ذیل می باشند :

 • شما باید از 2 هفته قبل تا 2 هفته بعد از عمل لیفتینگ صورت ، از مصرف سیگار و کلیه محصولات دخانی اجتناب نمایید ؛ زیرا سیگار گردش جریان خون را مختل می کند و می تواند عوارضی مانند عفونت را ایجاد کند.
 • از دو هفته قبل از لیفت صورت باید از مصرف داروهایی که سبب رقیق شدن خون می شوند مانند آسپرین و ایبوپروفن ، خودداری کنید.
 • یکی از مهم ترین توصیه های مراقبتی بعد از جراحی لیفت صورت ، هیدراته نگاه داشتن بدن و نوشیدن آب به میزان کافی می باشد ؛ چرا که آب ، برای شاداب و سالم نگه داشتن پوست ضروری است. لذا افراد پس از انجام لیفتینگ صورت و عمده اعمال جراحی باید حداقل 8 لیوان آب در طول شبانه روز بنوشند.
 • اگرچه ممکن است 5 تا 10 روز پس از جراحی لیفتینگ صورت ، احساس آمادگی برای بازگشت به فعالیت های روزمره خود را داشته باشید ، اما توجه نمایید که فعالیت های سنگین باید برای مدت زمان طولانی تری ( حدودا 2 هفته ) به تعویق بیفتند.
 • افراد باید تا دو هفته بعد از لیفت صورت ،  از خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری نمایند.

سایر مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

 • حداقل تا 4 هفته بعد از عمل لیفتینگ صورت ، از رنگ کردن موها بپرهیزید و همچنین از قرار گرفتن مستقیم در معرض نور آفتاب خودداری کنید. ( چنانچه ناچار به بیرون رفتن از منزل شدید حتما از کرم های ضد آفتاب 30 SPF یا بالاتر استفاده کنید ).
 • طی دوران نقاهت جراحی لیفت صورت ، از پایین انداختن سر پرهیز نمایید و سر خود را بالا نگه دارید ؛ این کار به کاهش تورم کمک کند.
 • استفاده از کمپرس سرد و خنک نیز به کاهش درد و تورم در ناحیه جراحی شده کمک می کند.
 • در طول دوران بهبودی ، صرفا لباس های آزاد و جلوباز بپوشید ؛ زیرا برای تعویض این نوع از لباس ها مجبور به کشیدن لباس روی سر نیستید و خطری موضع جراحی را تهدید نمی کند.
 • دستورالعمل های مربوط به زمان دوش گرفتن و شامپو کردن موها ،  را از جراحی معالج خود بپرسید و مراقبت صحیح از زخم را دنبال کنید.
 • در هفته اول بعد از جراحی لیفتینگ صورت ، آرایش نکنید و نیز از ایجاد فشار در اطراف برش ها خودداری نمایید.
 • پس از عمل لیفت صورت ؛ رژیم غذایی سرشار از فیبر ، چربی های سالم ، پروتئین ، ویتامین ها و مواد معدنی به تسریع بهبودی کمک می کنند. همچنین فیبر به رفع خستگی و یبوست کمک می کند. ( غلات کامل ، تمشک و سیب ، کلم بروکلی و اسفناج و لوبیا سرشار از فیبر هستند. )
 • ضمنا توجه داشته باشید که پروتئین موجود در تخم مرغ ، ماهی و مرغ به ترمیم بافت ، ماهیچه ها و پوست کمک می کند.
 • از این رو بعد از لیفتینگ صورت ، غذاهایی که حاوی موارد فوق هستند را در برنامه غذایی تان بگنجانید و رژیم سالمی داشته باشید تا بهترین نتیجه ممکن را از این عمل جراحی کسب نمایید.

هزینه لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت

برای اطلاع دقیق از هزینه کشیدن پوست صورت باید با پزشک مشورت نمایید.

دکتر پرویزیان شما را طبق فواصل زمانی مشخص در طول هفته های بعد از جراحی ویزیت خواهد کرد.

این امر به این علت انجام می‌شود تا پزشک بتواند شخصاً بر فرایند بهبودی نظارت کند و اطمینان حاصل شود که بهترین نتایج ممکن برای شما حاصل خواهد شد.

مطالب مرتبط