مشاوره در واتس اپ

لیفت سینه

در حال حاضر جراحی های مرتبط با سینه در بین بانوان جایگاه ویژه ای پیدا کرده و شاهد آن هستیم که در اقصی نقاط جهان ، بسیاری از بانوان تمایل به انجام عمل جراحی سینه دارند.

یکی از روش های اصلاح و زیبا شدن فرم سینه انجام جراحی لیفت سینه یا در اصطلاع عامیانه جراحی بالا کشیدن سینه می باشد.

ليفت سينه برای بانوانی مناسب است که به دلایلی چون شیردادن به نوزاد یا افزایش سن دچار افتادگی سینه شده اند و فرم سینه های شان شل و آویزان است.

عوامل موثر در تغییر حالت فرم سینه ها

عوامل مختلفی در پدید آمدن این امر موثر هستند ، اما از رایج ترین آن ها می توان به بارداری و شیردهی اشاره نمود. از این رو به افرادی که قصد انجام عمل لیفت سینه دارند ، توصیه می شود برای انجام جراحی تا پایان دوران بارداری و شیردهی دست نگه دارند.

لازم به ذکر است که جراحی ليفت سينه و فرمدهی به سینه ، تاثیری بر بارداری نخواهد گذاشت اما بارداری می تواند نتیجه عمل ليفت سينه را تحت تاثیر قرار دهد.

خانم هایی که تصمیم به انجام عمل لیفت سینه دارند باید توجه داشته باشند که تا 6 ماه پس از زایمان ، مجاز به انجام این عمل جراحی نخواهند بود.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در تغییر حالت و افتادگی سینه ها ، کاهش وزن بیش از حد می باشد. از این رو توصیه می شود پس از کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل خود ، جراحی فرمدهی سینه را انجام دهید ؛ چرا که کاهش وزن مجدد پس از لیفت سینه ، بر نتیجه جراحی تاثیر منفی خواهد گذاشت.

سایر عوامل موثر در تغییر حالت فرم سینه ها

 • ژنتیک
 • نوسانات هورمونی
 • پیری پوست و بافت سینه
 • بزرگی و سنگینی سینه ها

تغییرات حاصل از لیفت سینه

در ماستوپکسی یا جراحی لیفت سینه ؛ علاوه بر گرد و پرتر شدن سینه ها ، تغییرات دیگری نیز حاصل می شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد :

 • بالا رفتن نوک سینه ها
 • ایجاد تقارن در سینه ها
 • تغییر شکل سینه دراز به سینه گرد
 • کاهش اندازه هاله اطراف نوک سینه
دکتر پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و از بهترین پزشکان جراح سینه در تهران به شمار می روند ، خانم های عزیز تهرانی می توانند به منظور انجام عمل لیفت سینه در تهران با نهایت اطمینان از ماحصل این عمل جراحی به مطب دکتر پرویزیان رجوع نمایند.

چه افرادی کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت سینه هستند ؟

 • خانم هایی که بالای 18 سال سن دارند.
 • زنانی که دارای سلامت جسمی و ذهنی هستند.
 • بانوانی که از سینه های شل و افتاده برخوردارند.
 • خانم هایی که در دوره بارداری یا شیردهی نیستند.
 • بانوانی که قصد باردار شدن ندارند.
 • افرادی که از وزن ثابتی برخوردارند و قصد رژیم گرفتن ندارند.

لازم به ذکر است بانوانی که به تازگی بچه دار شده اند، حداقل تا 6 ماه بعد از پایان دوره شیردهی برای انجام جراحی لیفت سینه دست نگه دارند.

همچنین خانم هایی که سن آن ها بالای 40 سال است ، ملزم به انجام ماموگرافی می باشند.

لیفت سینه

نحوه انجام عمل لیفت سینه چگونه است ؟

برای انجام جراحی لیفت سینه ؛ در ابتدا و قبل از دراز کشیدن بیمار بر روی تخت جراحی ، جراح پلاستیک با استفاده از ماژیک قسمت هایی که طی عمل ماستوپکسی باید برداشته شوند را علامت گذاری خواهند کرد.

پس از بیهوش شدن کامل بیمار ، برش های ایجاد شده و پوست اضافه برداشته خواهند شد.

در نهایت ؛ سینه بالا کشیده شده و پس از قرار گیری در موقعیت مورد نظر ، محل برش ها بخیه زده می شوند.

در صورتی که حجم سینه در حدی باشد که نیاز به گذاشتن پروتز باشد ؛ می توان هم زمان با انجام عمل لیفت ، در سینه ها پروتز نیز کار گذاشت.

برش در جراحی لیفت سینه به چه شکل است ؟

به طور معمول ، برش هایی که برای جراحی لیفت سینه در نظر گرفته می شوند ؛ در نواحی ای ایجاد می شوند که احتمال به جا ماندن جای زخم و اسکار بعد از انجام عمل ، قابل مشاهده و رویت نباشد.

جراح  پلاستیک قبل از عمل ؛ در رابطه با این مسئله و محل ایجاد برش با بیمار خود صحبت کرده و مناسب ترین و بهترین گزینه را به وی پیشنهاد می دهد.

لازم به ذکر است که جراح پلاستیک ، با در نظر گرفتن شرایط بیمار مناسب ترین روش جهت ایجاد برش را بر می گزیند.

انواع برش در جراحی لیفت سینه

 1. برش دایره ای دور هاله سینه : این نوع از برش ، برای خانم هایی که با افتادگی جزئی تا متوسط سینه مواجه هستند ؛ بسیار مناسب می باشد. در این روش ، تنها در بخش دور هاله سینه بیمار برش ایجاد می شود.
 2. برش مشابه سوراخ کلید : این نوع برش ، برای بانوانی که دچار افتادگی متوسط در سینه های خود هستند و تمایلی به انجام همزمان عمل پروتز سینه ندارند ؛ گزینه مناسبی خواهد بود. در این روش ، علاوه بر برشی که به دور هاله سینه زده می شود ؛ یک خط عمودی نیز از همان ناحیه تا چین طبیعی زیر سینه ادامه می یابد.
 3. برش به شکل T معکوس : این نوع برش ، برای زنانی که دچار افتادگی شدید در سینه ها هستند و همین طور نوک سینه آن ها حالتی افتاده دارد مناسب است.

محدوده برش در این تکنیک ، بسیار وسیع است ؛ به نحوی که 3 خط برش ( یک برش در اطراف هاله سینه ، یک برش عمودی از هاله تا چین زیر سینه و یک برش نیز به صورت افقی و به موازات چین طبیعی زیر سینه ) در سینه ایجاد می شود.

برداشت پوست و فرمدهی به بافت سینه

بعد از این که سینه به یکی از روش های فوق برش داده شد ، مطابق الگوی برش پوست اضافی سینه برداشته خواهد شد.

در نهایت ، هاله سینه به سمت بالا کشیده شده و موقعیت آن تغییر می کند ، سپس بافت سینه نیز بر همین اساس بالا کشیده می شود.

به منظور شکل دادن به سینه ، بخیه هایی در عمق سینه بیمار جهت فرم دهی به سینه و همینطور قوام بخشیدن به سینه ها ایجاد می شود و پس از آن بافت های زیر سینه و پوست بیمار در چندین لایه منعقد می گردند.

در خاتمه جراحی لیفت سینه ، یک پانسمان بر روی زخم های جراحی قرار می گیرد و فرد به اتاق ریکاوری منتقل می شود.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

در حالت کلی ، دوران بهبودی و نقاهت برای هر فردی متفاوت است و بر اساس وسعت جراحی و پتانسیل طبیعی بدن بیمار ، در هر شخصی متغیر می باشد.

 • غالبا بعد از جراحی لیفت سینه ، می توان از یک الی سه هفته پس از عمل انجام کارها و امور روتین را از سر گرفت ، اما انجام آن دسته از فعالیت ها که نیاز به تحرک بالایی دارند و منجر به فشار وارد آمدن به سینه ها می شود تا مدت توصیه شده از سوی پزشک معالج ، ممنوع می باشد.
 • پوشیدن بالاتنه ورزشی مخصوص ، جهت کنترل تورم سینه ها و همچنین ایجاد فرم مناسب در سینه ها پس از عمل ضروری می باشد و باید آن را تا مدت زمانی که جراح معین نموده استفاده کرد.
 • توجه داشته باشید که تا چند روز پس از لیفت سینه ، احساس کمی درد و ناراحتی در موضع عمل ، امری طبیعی است و بعد از چند روز به مرور مرتفع خواهد شد.
 • ضمنا جهت کنترل و کاهش درد نیز می توان از داروهای مسکن که پزشک متخصص تجویز نموده استفاده کرد.
 • حدالق تا 14 روز از کشیدن سیگار خودداری کنید ، چرا که نیکوتین موجود در سیگار و دیگر دخانیات موجب تنگ شدن رگ های خونی و اختلال در گردش خون می شود.
 • به بیماران توصیه می شود طی دوران نقاهت ، به میزان کافی آب بنوشند.
 • رعایت رژیم غذایی سالم ، نیز یکی دیگر از موارد موثر در تسریع پروسه بهبودی می باشد.

هزینه جراحی لیفت سینه چقدر است ؟

جراحی لیفت سینه ، نوعی جراحی پلاستیک زیبایی است ؛ لذا بیمه هیچ یک از هزینه های آن را تقبل نمی کند.

قیمت دقیق این عمل جراحی ، بر اساس پارامترهای مختلفی برآورد می گردد ؛ از این رو علاقمندان به عمل جراحی لیفت سینه جهت اطلاع از هزینه این جراحی باید به مطب جراح پلاستیک مراجعه کرده و مورد ارزیابی و معاینه قرار گیرند.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button