مشاوره در واتس اپ

لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی با تزریق و جراحی

لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی با تزریق و جراحی

لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی با تزریق و جراحی : هنگامی‌که در آینه نگاه می‌کنید، آیا چهره شما تصویر مناسبی از احساس شمارا منعکس می‌کند؟

چشم‌ها و پیشانی دارای نقش تعیین‌کننده در انتقال احساسات هستند.لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی با تزریق و جراحی درصورتی‌که یک افتادگی یا سنگین شدن ابرو باعث شود ظاهر شما خسته یا ناراحت به نظر برسد، عمل جراحی زیبایی لیفت ابروها و پیشانی می‌تواند یک راهکار ماندگار و مناسب برای درمان این مشکل باشد.

در ادامه شما می‌توانید اطلاعات لازم را درباره این روش درمانی مطالعه نمایید.

دستیابی به زیبایی و ظاهر طبیعی با عمل جراحی لیفت ابرو و پیشانی نیازمند یک عمل جراحی پلاستیک توسط جراح متخصصی است که دارای آگاهی مناسب از آناتومی صورت بوده و چشمان تیزبین برای توجه به جزئیات زیبایی صورت افراد داشته باشد.

علاوه بر این در این روش درمانی مهم است که جراح توانایی لازم برای اصلاح تکنیک‌های درمان را برای ایجاد نتایج دلخواه با توجه به محل زندگی بیمار، سن، جنسیت، و ویژگی‌های خاص صورت وی داشته باشد.

درصورتی‌که شما از نتایج ناشی از افزایش سن در پیشانی و ظاهر صورت خود ناراحت هستید و این شرایط بر روی اعتمادبه‌نفس شما تأثیر گذاشته است، به شما توصیه می‌شود در یک جلسه مشاوره با دکتر پرویزیان، متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، شرکت کرده و از انتخاب‌های درمانی ممکن برای عمل جراحی لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی خود مطلع شوید.

همکاران ما در مطب دکتر آماده پاسخگویی به سؤالات شما در زمینه لیفت ابرو و پیشانی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر، طرح سؤال و گرفتن نوبت می‌توانید با شماره 09039408200 تماس حاصل نمایید.

عمل جراحی لیفت ابروها و پیشانی چیست؟

عمل جراحی لیفت ابرو که در اصطلاح به آن عمل جراحی لیفت پیشانی نیز گفته می‌شود، یک روش درمانی جوان‌سازی صورت در قسمت بالای چشم‌ها است که به‌منظور بازیابی ظاهر زیبا و انعکاس بهتر احساسات طبیعی بیمار در نظر گرفته شده است.

در این روش با حذف افتادگی اضافی ایجادشده بر روی پوست پیشانی و اصلاح موقعیت عضلات و بافت‌های زیر پوست، ابروهای فرد بالا کشیده می‌شوند و به‌این‌ترتیب می‌توان مشکلات مربوط به افتادگی ابرو و سنگینی آن را برطرف نموده و نیز خطوط ایجادشده در ناحیه بالای صورت را اصلاح کرد.

درنهایت، انجام این کار می‌تواند بازیابی ظاهر زیباتر و جوان‌تر را در یک سوم بالایی ناحیه صورت برای فرد بیمار به همراه داشته باشد.

چرا باید از لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی با تزریق و جراحی استفاده کرد؟

مشکل پیر شدن پیشانی مربوط به تأثیر آن بر درک افراد از ظاهر صورت فردی است که دچار این مشکل شده است. در حقیقت، افتادگی، سنگین شدن و ایجاد شیار بر روی پوست ابرو می‌تواند باعث شود ظاهر فرد همواره خسته، نگران و یا حتی عصبانی به نظر برسد.

علاوه بر این بعضی افراد به‌صورت ژنتیک مستعد داشتن ابروهای سنگین‌تر یا ضخیم‌تر هستند که این شرایط باعث ایجاد خط اخم بر روی صورت حتی در شرایطی می‌شود که احساس فرد در بهترین حالت خود قرار دارد.

در این شرایط عمل جراحی لیفت ابروها و پیشانی می‌تواند به‌طور مستقیم این مشکلات را برطرف کند و به فرد بیمار کمک نماید از ظاهر طبیعی جوان‌تر و مناسب‌تر خود لذت ببرد.

سایر تغییرات مثبت قابل دستیابی پس از عمل جراحی لیفت ابروها و پیشانی به شرح زیر هستند:

 1. سایر افراد ممکن است پس‌ازاین عمل جراحی با شما احساس صمیمی‌تری داشته باشند و دیگر به اشتباه حالت شمارا عصبانی یا نگران در نظر نمی‌گیرند.
 2. چشم‌های شما پس‌ازاین عمل جراحی روشن‌تر و طبیعی‌تر به نظر خواهد رسید.
 3. اعتمادبه‌نفس شما پس‌ازاین عمل جراحی افزایش پیدا می‌کند، زیرا دیگر نگرانی درباره ظاهر خود و احساس دیگران نسبت به این ظاهر نخواهید داشت.

انواع عمل جراحی لیفت ابرو و پیشانی

جراحان پلاستیک از تکنیک‌های مختلف برای لیفت ابرو و پیشانی استفاده می‌کنند و انتخاب بهترین روش به شرایط بیمار و اهداف درمانی وی، آناتومی منحصربه‌فرد صورت، و میزان اصلاحات موردنیاز برای دستیابی به نتایج درمانی مطلوب بستگی دارد. هزینه لیفت ابرو نیز بسته به روش انتخابی، در افراد مختلف، متفاوت است.

لیفت ابرو و پیشانی با آندوسکوپی

امروزه بیش‌ازپیش جراحان زیبایی از روش آندوسکوپی برای لیفت ابروها و پیشانی استفاده می‌کنند.

این روش درمانی دارای سطح تهاجم به نسبت کمتر در مقایسه با تکنیک‌های قدیمی‌تر است و بااین‌وجود از طریق آن می‌توان به نتایج مشابه در این رابطه دست یافت.

برای عمل جراحی آندوسکوپی جراح پلاستیک یک مجموعه از شکاف‌های بسیار کوچک (در حدود سه و چهارم اینچ از نظر طول) درست پشت خط رویش موی شما ایجاد می‌کند.

سپس، با استفاده از یک دوربین مخصوص بسیار کوچک و ابزارهای باریک، جراح موقعیت عضلات پیشانی را اصلاح کرده و بافت‌های پیشانی را بالا می‌کشد.

در این شرایط جراح می‌تواند در صورت نیاز بافت چربی اضافی و سایر بافت‌ها را از محل خارج کرده و یک ظاهر ابروی جوان‌تر و طبیعی‌تر برای فرد ایجاد کند.

لیفت ابروی گیجگاهی یا جراحی از طریق ایجاد شکاف محدود

این روش درمانی نیازمند ایجاد شکاف‌های اندکی طولانی‌تر در مقایسه با روش آندوسکوپی است و در اکثر مواقع به همراه عمل جراحی زیبایی پلک انجام می‌شود.

در این حالت شکاف‌ها در حدود 1 اینچ طول دارند و دقیقاً بالای هر شقیقه پشت خط رویش مو ایجاد می‌شوند. از طریق این شکاف‌ها، جراح زیبایی می‌تواند موقعیت بافت‌ها ناحیه خارجی ابرو را بالا برده و وضعیت قرارگیری آن‌ها را اصلاح کند.

در ادامه از طریق شکاف‌های ایجاد شده برای عمل جراحی پلک بالا، ناحیه بین ابروها بالا کشیده می‌شود و به‌این‌ترتیب خطوط چین‌وچروک ایجادشده بر روی پیشانی حذف می‌گردند.

لیفت ابروی کلاسیک یا کرونال

به‌عنوان یک تکنیک استاندارد، لیفت ابروی کرونال امروزه کمتر مورداستفاده قرار می‌گیرد، زیرا جراحان زیبایی متخصص و با تجربه امروزه می‌توانند درمان‌های موردنیاز خود را با استفاده از تکنیک‌های کمتر تهاجمی در مقایسه با این روش بر روی بیمار انجام دهند.

به‌هرحال، در شرایط خاص ممکن است لازم شود برای دستیابی به نتایج مورد انتظار بیمار از این روش درمانی استفاده شود.

در این تکنیک یک شکاف بزرگ پشت خط رویش مو ایجادشده و از یک گوش به سمت گوش دیگر ادامه پیدا می‌کند.

به‌این‌ترتیب، پوست، چربی و بافت اضافی از محل خارج‌شده و موقعیت قرارگیری پوست باقیمانده و عضلات ابرو به صورتی اصلاح می‌شود که یک ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تر برای فرد ایجاد شود.

عمل جراحی لیفت ابرو و بهبودی آن

با تقبل هزینه لیفت ابرو ، عمل جراحی لیفت ابرو یک روش درمانی سرپایی است که با استفاده از مواد بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی بر روی بیمار انجام می‌شود.

طول مدت این عمل جراحی به نوع روش لیفت ابرو و پیشانی انتخاب‌شده برای بیمار و نیز استفاده از سایر روش‌های درمانی بر روی بیمار به‌طور همزمان، بستگی دارد.

شکاف‌های ایجادشده در این حالت ممکن است با بخیه یا گیره‌های مخصوص بسته شوند و معمولاً با گذشت یک هفته از عمل جراحی این بخیه‌ها کشیده می‌شوند.

افراد بیمار معمولاً پس از لیفت ابرو درد بسیار کمی را احساس خواهند کرد، اما در این شرایط کمی احساس ناراحتی و نیز احساس سفت شدن ناحیه پیشانی کاملاً طبیعی و عادی محسوب می‌شود.

ورم و کبودی از رایج‌ترین علائم بیمار در طول 10 روز اول پس از جراحی است و این شرایط عمدتاً با گذشته حدود 2 هفته از عمل جراحی بهبود پیدا می‌کند.

مدت زمان لازم برای استراحت پس از عمل جراحی لیفت ابروها و پیشانی قبل از شروع فعالیت‌های عادی بستگی به شرایط فرد دارد.

درصورتی‌که شما فقط عمل جراحی لیفت ابرو را انجام داده‌اید، بهبودی معمولاً بسیار سریع‌تر از زمانی انجام می‌شود که عمل جراحی لیفت ابرو را به همراه لیفت صورت یا سایر روش‌های درمانی تهاجمی‌تر انجام داده باشید.

مراحل بهبودی پس از عمل جراحی لیفت ابروها و پیشانی به شرح زیر هستند:

 • روز عمل جراحی: راه رفتن اطراف خانه به بیمار توصیه می‌شود.
 • 1 تا 2 روز پس از عمل جراحی: دوش گرفتن به بیمار اجازه داده می‌شود. در این حالت می‌بایست بیمار مراقبت لازم را از محل‌های ایجاد شکاف داشته باشد.
 • 1 هفته پس از عمل جراحی: بازگشت به فعالیت‌های شغلی که نیازمند تحرک خاص نمی‌باشد. به‌هرحال بعضی بیماران می‌توانند زودتر از این زمان نیز به محل کار خود مراجعه کنند. در این زمان ممکن است فرد به‌راحتی خسته شود، به همین خاطر لازم است در ابتدا یک برنامه کاری محدود برای فرد تنظیم شود. درصورتی‌که شما نگران ایجاد کبودی‌های مشهود بر روی صورت خود هستید، احتمالاً جراح پلاستیک به شما پیشنهاد می‌دهد از گزینه‌های آرایشی پنهان کننده برای رفع مشکل خود استفاده کنید.
 • 1 تا 2 هفته پس از جراحی: بازگشت به شرایط عادی رانندگی زیرا در این زمان شما توانایی‌های حرکتی خود را به‌طور کامل بدست آورده‌اید و دیگر نیازی به استفاده از مسکن‌های درد ندارید.
 • 2 تا 4 هفته پس از عمل جراحی: بازگشت تدریجی به فعالیت‌های ورزشی. در این زمان جراح پلاستیک به شما توصیه‌های لازم را درباره فعالیت‌های مجاز و فعالیت‌های غیرمجاز احتمالی ارائه خواهد کرد.

لیفت ابرو در مقابل لیفت پلک در مقابل لیفت صورت

هنگامی‌که فرد برای عمل جراحی زیبایی صورت به پزشک مراجعه می‌کند،لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی با تزریق و جراحی احتمالاً درباره اینکه کدام یک از روش‌های درمانی می‌تواند به بهترین شکل علائم پیری ایجادشده بر روی صورت وی را برطرف کند، اطلاع دقیقی ندارد.

برای مثال برای افرادی که دچار افتادگی یا فرورفتگی گونه‌ها شده‌اند یا دارای پف زیر چشم‌ها هستند، کدام‌یک از روش‌های لیفت صورت یا لیفت پلک مناسب‌تر است؟

اگر فرد دچار مشکل ظاهر خسته یا نگران شده است، کدام‌یک از روش‌های درمانی لیفت پلک یا بالا کشیدن ابرو مناسب‌تر می‌باشد؟

در پاسخ به این مسئله می‌بایست بیان کرد بهترین روش برای اطلاع از بهترین و مناسب‌ترین روش درمانی برای رفع مشکل شما، صحبت کردن با یک جراح پلاستیک با تجربه و متخصص است.

به‌این‌ترتیب جراح می‌تواند هر یک از مشکلات خاص ایجادشده بر روی صورت شمارا شناسایی کرده و برای اصلاح آن‌ها از روش‌های مناسب به شرح زیر استفاده کند:

روش های مناسب برای زیبا کردن صورت

 • لیفت ابرو: باعث بهبود ظاهر ناحیه پیشانی و قسمت بالای ابروها می‌شود.
 • لیفت پلک: باعث بهبود ناحیه اوربیتال، یعنی ناحیه اطراف چشم‌ها از استخوان گونه تا استخوان پلک در صورت می‌شود.
 • لیفت صورت: به‌طور خاص قسمت میانی تا پایینی صورت فرد از استخوان‌های گونه تا چانه و خط فک را اصلاح می‌کند.
 • لیفت گردن: باعث بهبود ناحیه گردن از قسمت چانه تا استخوان ترقوه می‌شود.

مسلماً موارد ذکرشده فوق نواحی عمومی صورت هستند که در هر عمل جراحی صورت موردتوجه قرار می‌گیرند.

به‌هرحال توجه داشته باشید دکتر پرویزیان ممکن است از تکنیک‌های ترکیبی خاص تشکیل‌شده از یک یا چند مورد از روش‌های درمانی فوق برای رفع مشکلات زیبایی منحصربه‌فرد شما استفاده نماید تا به‌این‌ترتیب دستیابی به بهترین نتایج امکان‌پذیر شود.

افرادی نیز تمایل به انجام تزریق بوتاکس دارند. از جمله رایج‌ترین مناطق برای انجام بوتاکس می‌توان به ناحیه‌ی بین دو ابرو، خطوط افقی روی پیشانی، خطوط بالای بینی و خطوط خنده در کنار چشم‌ها اشاره کرد. 

بوتاکس ابرو یکی از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی است که چون در پوست نفوذ نمی‌کند باید تزریق شود.

آیا نتایج حاصل از عمل جراحی لیفت ابروها و پیشانی دوام و ماندگاری دارد؟

هنگامی‌که این عمل جراحی توسط پزشک متخصص انجام شود، موارد بهبود ایجادشده در ناحیه صورت برای سال‌های طولانی می‌توانند دوام و ماندگاری داشته باشند.

به‌هرحال، هیچ‌چیز نمی‌تواند مانع از فرآیند طبیعی افزایش سن در انسان‌ها شود. به همین خاطر به‌تدریج بافت‌های پیشانی مجدداً شروع به افتادگی کرده و تحت تأثیر جاذبه از حالت عادی خود خارج می‌شوند.

بااین‌وجود شما می‌توانید با انتخاب سبک زندگی سالم این فرآیند را به تأخیر انداخته و نتایج درمان خود را ماندگارتر کنید.

به این منظور بهتر است به‌صورت روزانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، یک رژیم غذایی مغذی و غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی موردنیاز برای بدن برای خود انتخاب کنید و سیگار نکشید.

انجام این کار می‌تواند به شما برای داشتن یک بدن سالم و پوستی با بهترین ظاهر کمک مؤثر نماید.

درباره نویسنده

دکتر پرویزیان
دکتر فرزاد پرویزیان- فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری

نظرات بسته شده است.

Call Now Button