دستگاه ویزر لیپو و همه چیز درباره آن

در دنیای امروزی داشتن اندامی لاغر و خوش فرم ؛ مظهر زیبایی محسوب می شود و مردان و زنان ، فارغ از هر سن و سالی برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

رژیم های غذایی و ورزش ؛ از جمله روش هایی هستند که افراد برای رسیدن به اندام دلخواه ، آن ها را به کار می گیرند ؛ اما در برخی موارد ، این شیوه ها زمان بر بوده و حتی گاهی اوقات نتیجه مطلوب و دلخواه را حاصل نخواهند کرد ؛ زیرا برخی چربی ها بسیار مقاوم بوده و برای از بین بردن آن ها به روش تهاجمی تری نیاز است.

از این رو در چنین مواردی برای حصول نتایج مطلوب ، روش هایی اعم از لیپولیز با دستگاه ویزر که در واقع جدیدترین روش لیپولیز می باشد ، پیشنهاد می شود.

جدیدترین روش لیپولیز

جدیدترین روش لیپولیز با دستگاه لیزر ؛ یعنی دستگاه ویزر لیپو ، انقلابی در شیوه های لاغری و لیپوساکشن ایجاد کرده است.

این دستگاه به شما کمک می کند تا به سرعت و بدون درد ، از دست بافت های چربی اضافه بدن خلاص شده و از اندامی عضلانی بهره مند شوید.

دستگاه ویزر با استفاده از امواج فراصوت ( اولترلسوند ) ، توده های چربی زیر پوست را همان گونه که می خواهید تغییر می دهد.

انرژی حاصل از موج های اولتراسوند ؛ بدون آسیب رساندن به رشته های عصبی ، رگ های خونی یا بافت های پیوندی ؛ بافت چربی را به طور مستقیم مورد هدف قرار می دهد ، این امر سبب می شود که دوره ریکاوری پس از پروسه کوتاه مدت باشد و در نهایت ، نتایج چشمگیر و باورنکردنی را رقم می زند.

در پیکرتراشی با استفاده از دستگاه ویزر ، 90 درصد چربی های برداشته شده می توانند به دیگر نواحی بدن ؛ مانند صورت ، سینه ها یا باسن منتقل شوند و به فرم و حجم دهی آن ها کمک کنند.

لیپولیز با دستگاه ویزر ، خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد و سبب سفت و محکم شدن آن می شود.

لازم به ذکر است که دستیابی به این امر ، پس از حذف چربی های بدن با استفاده از دستگاه های لاغری پیشین امکان پذیر نبود ؛ توجه داشته باشید که تمام این فواید ، به دلیل بکارگیری امواج فراصوت می باشد.

لیپولیز با دستگاه ویزر ، برخلاف دستگاه های سنتی لیپوساکشن ؛ تقریبا هیچ دردی را در پی ندارد و احتمال بروز عارضه پس از آن بسیار بسیار کم است.

نحوه انجام پروسه لاغری به روش لیپولیز با دستگاه ویزر

شاید آشنایی با نحوه کار لیپولیز با دستگاه ویزر و این که چگونه شما را به اندام دلخواه تان می رساند نیز برایتان جالب باشد.

قبل از هر اقدامی ، باید بدانید که کار با این دستگاه نیاز به مهارت و تبحر دارد ؛ بنابراین توصیه می شود حتما به جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی با تجربه و کارآزموده در این زمینه مراجعه کنید.

پیش از شروع فرآیند لاغری با دستگاه ویزر لیپو ، فرد تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی قرار می گیرد ؛ سپس مایعی به نام تاموسنت به بافت چربی تزریق می شود.

جراح از طریق برش های کوچک ، پروب های امواج اولتراسوند را برای شکستن بافت های چربی به بدن وارد می کند.

لیپولیز با دستگاه ویزر ؛ می تواند بافت های چربی موجود در بازوها ، سینه ، چانه و گردن ، بخش فوقانی کمر ، دور کمر و شکم ، پهلوها ؛ ران ها و باسن را مورد هدف قرار دهد.

مقدار چربی که از بدن خارج می شود ، به میزان بافت چربی موجود در ناحیه تحت درمان بستگی دارد ؛ اما به طور کلی توصیه می شود که در یک جلسه  بیش از 3 تا 5 لیتر چربی یعنی حدود 4 الی 5 درصد وزن شما از بدن خارج نشود.

در صورت نیاز به خارج کردن چربی بیشتر ، بهتر است یک جلسه دیگر تحت لیپولیز قرار بگیرید.

پس از اتمام فرآیند ؛ بدن فرد در محل های جراحی ، تا حدودی کبود و متورم به نظر می رسد.

این را بدانید که امکان دارد بلافاصله بعد از پایان پروسه ، نتیجه اصلی را مشاهده نکنید ؛ زیرا بدن برای بهبود یافتن نیاز به زمان دارد.

مشاوره قبل از عمل

در جلسه تعیین شده ، متخصص شما را معاینه کرده و سوابق پزشکی تان را بررسی می کند.

در صورت مصرف داروهای خاص ، حتما پزشک را از این موضوع آگاه سازید ؛ در این جلسه ، پزشک روند جراحی را برای تان توضیح می دهد ؛ همچنین از شما می خواهد تا اصول قبل از جراحی را پیش از انجام لیپولیز رعایت کنید.

اقدامات قبل از لیپولیز با دستگاه ویزر

  • 2 هفته پیش از پروسه ؛ از مصرف داروهای رقیق کننده خون ، امتناع کنید.
  • یک شب قبل از جراحی ، نوشیدنی الکلی مصرف نکنید.

مراقبت های بعد از لیپولیز با دستگاه ویزر

  • در 24 الی 48 ساعت پس از عمل ، باید با استفاده از پدهای نخی استریل نواحی ای که تحت ویزر لیپو قرار گرفته اند را پانسمان کنید ؛ زیرا ممکن است ترشحاتی از آن ها خارج شود.
  • همچنین پیشنهاد می شود به مدت چند هفته به منظور کاهش تورم از گن های مخصوص استفاده کنید.

نتیجه عمل لیپولیز با دستگاه ویزر

با گذشت زمان ، رفته رفته بدن به شکل ایده آل خود نزدیک شده و نتیجه اصلی نهایتا پس از 5 ماه به طور کامل پدیدار می شود.

نتیجه حاصل از لیپولیز با دستگاه ویزر ، می تواند دائمی باشد ؛ اما این نکته را فراموش نکنید که فرم و شکل  بدن که پس از دوره ریکاوری نمایان می شود ، منوت به خود شما می باشد.

پس از این فرآیند ، باید یک رژیم غذایی سالم را دنبال کرده و به طور منظم ورزش کنید تا از اضافه وزن و پیدایش چربی های اضافه در بدن جلوگیری کنید.

مزایای لیپولیز با دستگاه ویزر

  • این دستگاه حالت الاستیک پوست را حفظ کرده و آن را افزایش می دهد.
  • پس از فرآیند ویزر لیپو ، درد و ورم به میزان بسیار کم حاصل می شود و دوره ریکاوری آن کوتاه مدت است.
  • میزان عوارض و اثرات جانبی پس از عمل بسیار کم است.
  • این دستگاه در یک جلسه ، می تواند چند ناحیه را مورد هدف قرار دهد.
  • لیپولیز با دستگاه ویزر ، مستقیما سلول های چربی را مورد هدف قرار داده و  در نتیجه احتمال آسیب رسیدن به بافت های سالم کاهش می یابد.

چرا لیپولیز با دستگاه ویزر محبوب و پر طرفدار می باشد ؟

دلیل اصلی این محبوبیت ، جنبه های مثبت استفاده از امواج اولتراسوند می باشد که افزایش قابلیت کشسانی پوست تنها یکی از آن ها است.

در لیپولیز با دستگاه ویزر ، احتمال نیاز به داروهای مسکن بسیار پایین است و میزان خونریزی در حین جراحی بسیار ناچیز می باشد.

ایمنی این فرآیند بسیار بالا بوده و نتایج حاصل از آن قابل پیش بینی است.

با توجه به صریح بودن نحوه انجام عمل ، فرآیند اضافه ای بر روی بدن صورت نمی گیرد ؛ بنابراین بدن پس از جراحی ، احساس خستگی کمتری دارد و می توانید دوره ریکاوری را به سرعت پشت سر بگذارید.

هزینه لیپولیز با دستگاه ویزر

هزینه انجام لیپولیز با دستگاه ویزر، ممکن است متغیر باشد. علاوه بر دستمزد جراح و هزینه تجهیزات مورد استفاده و داروهای مصرفی در طول عمل ، میزان چربی خارج شده و تعداد جلسات مورد نیاز در تعیین هزینه کلی دخیل هستند.

قبل از معاینه نمی توان قیمت این جراحی را تخمین زد ؛ البته در جلسه مشاوره ، جراح می تواند پس از معاینه فیزیکی و ارزیابی شما ، مبلغ نهایی را اعلام کند.

dr-img

دکتر فرزاد پرویزیان

دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری عضو انجمن جراحان پلاستیک وزیبایی ایران عضو مرکز تحقیقات سوختگی و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک آموزش در دوره درمانهای نوین زخم ها و NPWT در برلین آلمان نفر اول امتحانات شفاهی پذیرش دکترای فوق تخصصی سال ۱۳۹۰ رتبه برتر امتحانات پذیرش دکترای فوق تخصصی سال ۱۳۹۰ دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۳۹۰-۱۳۹۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا