عمل لیپوماتیک بدون درد و عوارض

عمل لیپوماتیک لیپوساکشن بدون درد عوارض و هزینه : اصطلاح لیپوماتیک به فناوری استفاده از لرزش‌ های آکوستیک مادون صوت ( اینفراسونیک ) با فرکانس پایین اشاره دارد. افرادی که عمل لیپوماتیک انجام داده‌اند ، حس ناشی از لرزش‌ های لیپوماتیک را شبیه به غلغک شدن توصیف کرده‌ اند.

لرزش‌ های لیپوماتیک لاغری بدون آن که اختلالی در بافت‌ های اطراف ایجاد کند ، چربی‌ های موضع محل عمل را تخریب می‌ کند و با وجود دوره بهبودی کوتاهی که بعد از این عمل وجود دارد ، نتایج بسیار مطلوبی در حذف چربی‌ های زائد و لاغری موضعی حاصل می‌ شود.

دکتر پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درباره عمل لیپوماتیک بدون درد و عوارض آن چنین اظهار داشتند :

” به خاطر داشته باشید که لیپوماتیک ، جایگزین روش‌ های لاغری و کاهش وزن نیست.

لیپوماتیک یا لیپوساکشن بدون درد بیشتر برای افرادی مناسب است که با وجود داشتن وزن مناسب ؛ نیاز به کاهش چربی در نواحی خاصی از بدن مانند بازوها ، غبغب و ران دارند که اصطلاحاً به آن لاغری موضعی می‌ گویند.

در صورتی که میزان چربی اضافه زیاد باشد یا این که شلی و افتادگی پوست در ناحیه مورد نظر وجود داشته باشد ، جراحی‌ های لاغری هم برای از بین بردن چربی و هم برای رفع شلی و افتادگی پوست می‌ تواند یک گزینه مناسب نیز باشد.

با این وجود مشاوره با متخصص برای انتخاب بهترین راه لاغری بسیار حائز اهمیت است.

توجه داشته باشید که علاوه بر روش‌های زیبایی ،‌ ورزش و تغذیه می‌ توانند در رسیدن به وزن و اندام مناسب به شما کمک کنند.”

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی‌ های لاغری یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ 09039408200 تماس حاصل نمایید.

عمل لیپوماتیک لیپوساکشن بدون درد عوارض و هزینه

لیپوماتیک چیست ؟

لیپوماتیک شکل جدیدی از عمل لیپوساکشن است که طی آن ، یک لوله باریک به نام کانولا به درون موضع مورد نظر فرستاده می‌ شود و با سرعت بالایی در آن جا شروع به لرزش می‌ کند تا از این طریق سلول‌ های چربی را از بدن بیمار حذف کند.

این فرآیند باعث می‌ شود که چربی‌ های زائد به صورت کاملاً ایمن و مؤثر از ناحیه تحت عمل حذف شوند. لیپوماتیک یک عمل دقیق و حساس است که صدمات ناشی از آن بر بدن بیمار ، خیلی کمتر از عمل لیپوساکشن است. این عمل به طور باورنکردنی ، کوتاه و بدون درد می‌ باشد.

اغلب افرادی که قصد انجام جراحی لیپوماتیک را دارند ، توجه داشته باشند که برای انجام این عمل پیکرتراشی نیاز به هیچ نوع بی‌ حسی در زمان عمل وجود ندارد و می توانند در طول مدت عمل کاملاً بیدار باشند بدون این که متوجه فرآیند عمل شده یا دردی احساس کنند.

یک مزیت بزرگ لاغری با لیپوماتیک آن است که سلول‌ های چربی که از بدن حذف می‌ شوند ، سالم باقی می‌ مانند. بنابراین امکان منتقل کردن این سلول‌ ها به قسمت دیگری از بدن خودتان یا ذخیره کردن آن برای بهره‌ بردای در عمل‌ های زیبایی در آینده وجود خواهد داشت.

از لیپوماتیک برای درمان چه قسمت‌ هایی از بدن استفاده می‌ شود ؟

از لیپوماتیک می‌ توان در هر قسمتی از بدن به صورت کاملاً ایمن استفاده نمود. در واقع از کانولاهای متعددی که به شکل اختصاصی برای دستگاه لیپوماتیک طراحی شده است می‌ توان در نواحی سطحی ( نواحی ای که چربی یا پوست اضافی خیلی زیادی نداشته باشند ) در تمام بدن استفاده کرد.

برخی از رایج‌ ترین قسمت‌ های بدن که از لاغری موضعی با لیپوماتیک برای آن ها استفاده می‌ شود می توان به نواحی ذیل اشاره نمود :

 • گردن
 • پهلوها
 • غبغب
 • شکم
 • قفسه سینه
 • پستان‌ها
 • باسن
عمل لیپوماتیک لیپوساکشن بدون درد عوارض و هزینه

چه افرادی متقاضی مناسب برای لیپوماتیک می باشند ؟

پیکرتراشی با لیپوماتیک برای افرادی که می‌ خواهند مقدار زیادی از وزن خود را کم کنند ، روش مناسبی نیست ؛  اما در افرادی که تنها چند کیلو اضافه وزنداشته یا چربی‌ های موضعی در برخی نواحی بدن خود دارند،  کارآیی بسیار خوبی دارد.

از این رو غالباً افرادی که تحرک بالا و رژیم غذایی سالمی دارند ، دوره بهبودی بعد از عمل لیپوماتیک را با سرعت خیلی خوبی پشت سر گذاشته و سریع‌ تر به نتایج مطلوب می‌ رسند.

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود ؟

عمل لیپوماتیک تحت بی‌ حسی موضعی یا بیهوشی خفیف با تزریق وریدی انجام می‌ شود. بنابراین بیمار بهبودی سریع‌ تری خواهد داشت و مجبور به تحمل عوارض جانبی ناشی از بیهوشی عمومی هم نخواهد بود.‌

توجه داشته باشید افرادی که بی‌ حسی موضعی را برای این عمل انتخاب کرده‌ اند ، معمولاً هیچ گونه درد غیرقابل تحملی را در طول مدت عمل احساس نکرده و شرایط کاملاً راحتی داشته‌ اند.

برای انجام این عمل ، ابتدا یک برش کوچک بر روی پوست ایجاد می‌ شود و کانولا از طریق آن به درون موضع محل عمل فرو برده می‌شود.

سپس کانولا روشن می‌ شود و شروع به لرزش با فرکانس‌ های کوتاه می‌ کند. لرزش‌ های کانولا باعث می‌ شود که سلول‌ های چربی اضافه‌ ای که در داخل آن ناحیه وجود دارد از طریق کانولا بیرون کشیده شود.

همزمان با خارج شدن سلول‌ های چربی ، پزشک کانولا را به صورت دستی حرکت می‌ دهد تا فرم مطلوب در ناحیه مورد نظر ایجاد شود.

از آن جا که کانولا هیچ گرمایی تولید نمی‌ کند ، این روش برای بیمار کاملاً ایمن و بی‌خطر است و دوره بهبودی بعد از عمل هم خیلی کوتاه و سریع خواهد بود.

عمل لیپوماتیک لیپوساکشن بدون درد عوارض و هزینه

بهبودی بعد از عمل لیپوماتیک چگونه است ؟

مراقبت‌ های بعد از عمل برای افرادی که عمل لیپوماتیک انجام داده‌اند ، خیلی راحت است. این افراد غالباً در عرض چند هفته به طور کامل بهبود پیدا می‌ کنند و معمولاً بعد از یک دوره کوتاه چند روزه می‌ توانند فعالیت‌ های عادی و روزمره خود را از سر بگیرند.

بیماران باید مراقب زخم‌ های کوچک در محل بریدگی‌ ها باشند تا دچار عفونت نشود، برای این کار اگر بتوانند روزی یک مرتبه روی زخم‌ ها را تمیز و ضدعفونی کنند ، کافی است.

در موارد نادری بیمار ممکن است در دوره بهبودی بعد از عمل به داروی مسکن نیاز داشته باشد ، که پزشک داروی مناسب را برای او تجویز خواهد کرد.

خطرات و عوارض لیپوماتیک چیست ؟

به طور کلی ، خطرات و عوارض مربوط به لیپوماتیک ، خیلی کم است. عوارضی که معمولاً بیشتر اتفاق می‌ افتد شامل عدم سفت شدن پوست به حد کافی و نیز توزیع ناهموار چربی‌ ها و ایجاد برآمدگی‌ هایی در سطح ناحیه محل عمل می‌ باشد.

این عوارض را می‌ توان به سادگی با عمل‌ های اصلاحی ساده‌ ای که در ویزیت‌ های بعدی ، برطرف نمود.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

 • می توانید پس از جراحی به منظور کاهش تورم ناشی از عمل از کمپرس سرد یا گرم استفاده نمایید.
 • باید به میزان فراوان و در فواصل زمانی 2  ساعته ، 1 لیوان آب میل نمایید.
 • از مصرف داروهای مسکن غیراستروئیدی و همچنین آسپرین به مدت 1 هفته پس از عمل باید اجتناب نمایید.
 • پس از جراحی ، جهت تخلیه محلول بی حسی که طی عمل تزریق شده باید هر 3 ساعت یکبار و در روزهای بعد سه مرتبه در طول روز موضع تحت درمان را ماساژ دهید.
 • می بایست 3 الی 4 روز بعد از عمل به جراح خود مراجعه نمایید.
 • مصرف غذاهای چرب و پرنمک حداقل به مدت یکماه پس از عمل لیپوماتیک ممنوع می باشد.
 • پس از عمل لیپوماتیک ، توصیه می شود که به مدت ۴ الی ۵ روز از گن مخصوص استفاه کنید و پس از اینکه منافذ ایجاد شده در موضع درمان بسته شدند باید به مدت یکماه و نیم از این گن استفاده نمایید.

سایر مراقبت ها بعد از لیپوماتیک

 • پس از عمل ، معمولاً با درد و کبودی مختصری مواجه خواهید بود که حداکثر تا 2 هفته ادامه دارد ، اما جای نگرانی وجود ندارد چرا که با مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک معالج تان می توانید این دردها را تا حدود زیادی تسکین بخشید.
 • در برخی موارد پوست ، پس از عمل دچار گز گز و خارش می شود که این حالت ، امری طبیعی بوده و از طریق مصرف برخی پمادها و گاها آنتی هیستامین که پزشک تجویز خواهد کرد بهبود می یابد.
 • بروز التهاب پس از عمل لیپوماتیک نیز مسئله ای طبیعی است که به مدت 6 الی 8 هفته به طول می انجامد.
 • نهایتا 6 ماه بعد از عمل لیپوماتیک شاهد نتایج نهایی آن خواهید بود.
 • انجام رانندگی پس از عمل ، معمولا 3 الی 5 روز پس از عمل بلامانع است.
 • استحمام ، پس از گذشت 2 روز از عمل مانعی ندارد.
 • پس از عمل لیپوماتیک جهت شنا کردن ، حداقل باید 2 هفته صبر نمود.
 • رفتن به سونا را باید حداقل یکماه پس از عمل به تاخیر انداخت.

عمل لیپوماتیک لیپوساکشن بدون درد عوارض و هزینه

لیپوماتیک با لیپوساکشن و دیگر روش ‌های پیکرتراشی چه تفاوت هایی دارد ؟

لیپوساکشن یکی از روش های پیکرتراشی قدیمی است که از طریق امواج مافوق صوت ، بافت های چربی را از بدن خارج می کند.

در این روش جهت انتقال انرژی مافوق صوت و گرم نمودن سلول های چربی جهت تفکیک و تجزیه آن ها باید از مقادیر زیادی بی ‌حس کننده استفاده شود که به این ترتیب فشار زیادی در این روش به بدن وارد خواهد شد و قاعدتا روند تجزیه چربی با درد بیشتری همراه بوده و فرآیند بهبودی نیز طولانی تر می گردد.

البته لازم به ذکر است که چنانچه میزان چربی اضافی بدن زیاد باشد ، عمل لیپوساکشن بهترین گزینه خواهد بود.

لیپوماتیک روشی نوین ، ایمن و مطمئن جهت تخلیه چربی های موضعی در نقاط مختلف بدن می باشد. در این عمل ، در عین حفاظت از رگ های خونی ، عضلات و اعصاب به صورت همزمان بافت چربی نیز از نقاط مورد نظر استخراج می گردد.

دستگاه لیپوماتیک دارای سیستم ایمنی فعال می باشد که در مواجهه با بافت ‌های غیرچربی به طور اتوماتیک دستگاه را متوقف می سازد.

از دیگر مزایای عمل لیپوماتیک می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • کاهش خونریزی
 • کاهش طول فرآیند درمان
 • کاهش هماتوم
 • به حداقل رسیدن ریسک آسیب پذیری ، کبودی و تورم
 • کاهش میزان درد
 • تسریع فرآیند بهبودی
 • ترمیم و بهبود وضعیت پوست
 • سهولت کار برای جراح پلاستیک

هزینه لیپوماتیک

لیپوماتیک یک عمل زیبایی محسوب می‌شود و هزینه‌ های آن تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌ گیرد. برای اطلاع از قیمت لیپوماتیک باید حضورا به مطب جراح پلاستیک مراجعه نموده و مورد ارزیابی قرار گیرید.

هشدار : این اطلاعات صرفاً به عنوان مقدمه‌ ای درباره عمل لیپوماتیک و جهت آشنایی بیشتر شما با این روش پیکرتراشی ارائه شده است و نباید مبنای تصمیم‌گ یری نهایی شما برای انجام عمل لیپوماتیک یا تضمینی برای نتایجی که شما از این عمل زیبایی خواهید گرفت ، باشد ؛ لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استانداردها و روش‌ های انجام این عمل ، لازم است حتماً با پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک مشاوره داشته باشید.

dr-img

دکتر فرزاد پرویزیان

دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری عضو انجمن جراحان پلاستیک وزیبایی ایران عضو مرکز تحقیقات سوختگی و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک آموزش در دوره درمانهای نوین زخم ها و NPWT در برلین آلمان نفر اول امتحانات شفاهی پذیرش دکترای فوق تخصصی سال ۱۳۹۰ رتبه برتر امتحانات پذیرش دکترای فوق تخصصی سال ۱۳۹۰ دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۳۹۰-۱۳۹۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا