مشاوره در واتس اپ

لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک ، از جمله رایج ترین روش های پیکرتراشی به شمار می رود که به کمک آن می توان از شر چربی های موضعی بدن رهایی یافته و به یک اندام ایده آل دست یافت. ( عمل لیپوماتیک لیپوساکشن بدون درد عوارض و هزینه )

توجه داشته باشید که عمل ليپوماتيک و دیگر روش های پیکرتراشی ، هرگز سبب کاهش وزن نشده و صرفا منجر به تناسب اندام خواهند شد.

لیپوماتیک ، یکی از روش های متداول و پرطرفدار پیکرتراشی محسوب می شود که طی سال های اخیر به دنیا معرفی شده و به کمک آن ، امکان رسیدن به تناسب اندام ، تحقق یافته است.

از این رو عزیزانی که علیرغم انجام ورزش های سخت و رژیم های غذایی سنگین ، به کاهش وزن دست یافته ؛ اما باز هم در برخی از نواحی اندام خود با چربی اضافی مواجه هستند ، می توانند از طریق انجام عمل لیپوماتیک ؛ اقدام به حذف چربی های اضافی تجمع یافته در این نواحی نموده و به اندامی ایده آل و متناسب دست یابند.

لازم به ذکر است که انجام کلیه اعمال پیکرتراشی ؛ از جمله لیپوماتیک ، هرگز منجر به کاهش وزن نشده و صرفا سبب رهایی از چربی های موضعی و رسیدن به تناسب اندام می گردد.

در نتیجه ؛ افرادی که دچار اضافه وزن قابل توجه هستند و شاخص توده بدنی آن ها بیش از 30 است ، هرگز گزینه مناسبی برای انجام اعمال پیکرتراشی نخواهند بود.

لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک چیست ؟

به طور کلی عمل ليپوماتيک ، نوعی عمل سرپایی است که تحت بیحسی موضعی انجام می گیرد و باید توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام پذیرد. طی فرآیند عمل ليپوماتيک ، چربی های تجمع یافته در قسمتی از بدن ، قابل برداشت می باشند.

تغییرات به وجود آمده در عمل ليپوماتيک ؛ بلافاصله پس از عمل ، به وضوح قابل مشاهده خواهد بود ، اما برای دیدن نتیجه نهایی باید تا پایان پروسه بهبودی منتظر ماند.

لازم به ذکر است که چربی برداشت شده در روش ليپوماتيک ، قابلیت تزریق ( انتقال ) به دیگر نواحی بدن را نیز خواهد داشت.

به نحوی که می توان چربی های بدست آمده را پس از خالص سازی در دستگاه های سانتریفیوژ و حصول سلول های سالم چربی ، در سایر نواحی بدن ؛ اعم از باسن ، سینه و غیره تزریق نمود.

دکتر پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و از بهترین پزشکان جراح پلاستیک در تهران هستند که تاکنون نتایج موفقیت آمیز بسیاری را در حوزه انواع اعمال زیبایی ؛ از جمله عمل ليپوماتيک در کارنامه کاری خود به ثبت رسانیده اند.

عمل لیپوماتیک در کدام نواحی از بدن قابل انجام است ؟

عمل ليپوماتيک را می توان برای قسمت های مختلفی از بدن اعم از موارد ذیل انجام داد :

 • شکم
 • پهلوها
 • باسن
 • سینه
 • ران
 • پشت
 • غبغب
 • بازو و داخل ران

توجه داشته باشید که عمل لیپوماتیک شکم و پهلو بیش از دیگر اندام بدن ، رواج دارد ؛ چرا که غالبا افراد پس از رژیم های غذایی و حرکات ورزشی و کاهش وزن ؛ باز هم با چربی های اضافی در این نواحی روبرو هستند ؛ از این رو عمل ليپوماتيک برای این دسته از افراد گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

عمل لیپوماتیک توسط دکتر پرویزیان بهترین جراح پلاستیک تهران

مزایای لیپوماتیک

انجام عمل ليپوماتيک ، مزایای متعددی نسبت به روش های قدیمی پیکرتراشی ؛ نظیر لیپوساکشن دارد.

در ذیل به مهم ترین مزایای عمل ليپوماتيک اشاره شده است :

 • کاهش قابل توجه ریسک بروز آمبولی ، از مهم ترین مزایای ليپوماتيک محسوب می شود.
 • در عمل ليپوماتيک ؛ به دلیل بهره وری از دستگاه های مدرن و پیشرفته ، چربی ها به صورت کاملا یکنواخت استخراج می شوند و در نتیجه پس از عمل ، حالتی ناهموار ( سلولیت ) در زیر پوست ایجاد نخواهد شد.
 • به منظور انجام عمل ليپوماتيک ؛ به ایجاد حفره هایی بسیار ظریف و با تعدادی محدود ، نیاز خواهد بود ؛ لذا این مسئله سبب کاهش احتمال بروز عفونت در موضع عمل می گردد.
 • دوران نقاهت عمل ليپوماتيک ، به مراتب کمتر از سایر روش های پیکرتراشی است و میزان تورم و کبودی ناشی از عمل نیز در این روش ، بسیار خفیف و جزئی می باشد.

مکانیزم عمل لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک ، مجهز به لوله ای موسوم به کانولا می باشد.

طی عمل لیپوماتیک ، لوله کانولا به زیر سطح پوست موضع مورد نظر راه یافته و بعد از قرارگیری میان سلول های چربی ؛ در آن نقطه ، ایجاد ارتعاش و لرزش نموده و به این ترتیب ؛ موجب خورد شدن سلول های چربی می گردد.

سپس چربی های خورد شده ؛ به کمک مکش دستگاه لیپوماتیک ، از بدن بیمار تخلیه خواهند شد.

لازم به ذکر است هیچ آسیبی به چربی های استخراج شده در عمل لیپوماتیک ، وارد نمی شود.

در نتیجه ، پس از خروج سلول های چربی از بدن فرد ، می توان بعد از پالایش و خالص سازی این چربی ها در دستگاه های سانتریفیوژ ؛ مجددا از آن ها استفاده نموده و آن ها را به دیگر نقاط بدن ؛ اعم از گونه ، سینه ، باسن و غیره تزریق نمود.

اهمیت انتخاب جراح پلاستیک

پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک ، صلاحیت انجام عمل لیپوماتیک را داراست ؛ از این رو افرادی که علاقمند به انجام این عمل پیکرتراشی هستند ، باید به بهترین جراح فوق تخصص پلاستیک مراجعه نمایند تا به نتایجی قابل قبول و مطلوب از انجام آن دست یابند.

ماحصل عمل لیپوماتیک ، ارتباطی مستقیم با مهارت و توانمندی جراح دارد ، لذا باید در انتخاب بهترین جراح پلاستیک نهایت دقت را به کار گرفت.

زیرا عدم انتخاب صحیح جراح پلاستیک ، می تواند فرد را معرض خطرات جدی قرار دهد که متاسفانه گاهی اوقات این عوارض ، به شدت جدی بوده و سلامت فرد را به مخاطره خواهند انداخت.

نحوه انتخاب بهترین جراح پلاستیک

به طور کلی جهت انتخاب جراح پلاستیک می توانید از موارد ذیل تبعیت نموده و بهترین جراح در این زمینه را بیابید :

 • قدم اول در خصوص انتخاب بهترین جراح پلاستیک ، در نظر داشتن شهر محل سکونت می باشد.
 • در قدم بعدی ، افراد باید لیستی از پزشکان شهر مورد نظر خود تهیه نمایند. ( از طریق جستجو در اینترنت یا پرس و جو از دوستان و آشنایان )
 • سپس باید از میان موارد مندرج در لیست تهیه شده ، نسبت به انتخاب یک جراح اقدام کنند.
 • در این مرحله ؛ افراد می توانند به منظور گفت و گو با افرادی که توسط جراح منتخب آن ها ، تحت عمل قرار گرفته اند ؛ به مطب پزشک مورد نظر خود مراجعه فرمایند.
 • امروزه اکثریت پزشکان و جراحان ؛ علی الخصوص جراحان حوزه پلاستیک و زیبایی ، دارای صفحات مجازی و وبسایت های رسمی می باشند ؛ متقاضیان عمل پیکرتراشی می توانند با ورود به سایت پزشک منتخب و صفحه مجازی ایشان ، نسبت به مطالعه روزمه و مشاهده نمونه کارهای ایشان اقدام نمایند.
 • در آخر این که به افراد علاقمند به انجام عمل لیپوماتیک و دیگر روش های پیکرتراشی ؛ توصیه می شود پیش از انجام لیپوماتیک ، با جراح مورد نظر خود حتما یک جلسه مشاوره داشته باشد و در این جلسه ، اهداف و خواسته های خود از لیپوماتیک را مطرح نمایند.

هزینه لیپوماتیک چقدر است ؟

قیمت عمل لیپوماتیک ، بسته به عوامل متعددی ؛ از جمله وسعت موضع مورد نظر و غیره تعیین می گردد و برآورد هزینه نهایی این عمل ، بر عهده پزشک جراح پلاستیک بوده و مستلزم معاینه و بررسی دقیق بیمار می باشد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button