هزینه عمل جراحی زیبایی بینی

هزینه عمل جراحی زیبایی بینی

هزینه عمل جراحی زیبایی بینی : در حال حاضر کلینیک دکتر پرویزیان برنامه‌‌ای برای پرداخت اقساطی اعمال جراحی ندارند.

بینی در مرکزی‌ ترین قسمت صورت قرار دارد و بیشتر از سایر اجزای صورت در مرکز توجه دیگران است و نقش مهمی ‌در ظاهر کلی چهره‌ی شما دارد.

ناراضی بودن از فرم بینی خود ممکن است باعث شود زیاد در مورد ظاهر خود فکر کنید یا تصور کنید که دیگران مدام در حال زل زدن به بینی شما هستند.

اما شما مجبور نیستید که این افکار منفی را بیش از این تحمل کنید. با انجام عمل زیبایی بینی می‌توانید از شر هر چیزی که در مورد بینی خود دوست ندارید، خلاص شوید و اعتماد به‌ نفس بالاتری پیدا کنید.

جراحی بینی یک انتخاب معمول و متداول برای مواقعی است که ظاهر نامناسب بینی به خاطر پوست ضخیم ایجاد شده باشد.

هزینه عمل جراحی بینی

از این تکنیک می توان به همراه عمل جراحی زیبایی استاندارد بینی در مواردی استفاده کرد که سر بینی یا پیاز آن به خاطر پوست ضخیم بسیار ضخیم باشد. در اغلب مواقع از این روش برای درمان مشکلات بینی به خاطر ایجاد آکنه روزاسه استفاده می‌شود.

آکنه روزاسه یک عامل باکتریایی است که باعث ایجاد منافذ در پوست فرد می شود و در نتیجه آن تعداد زیادی جوش قرمز بر روی پوست فرد بیمار ایجاد می شود.

در این شرایط روش درمانی مناسب استفاده از عمل جراحی لیزری بینی است. در حالت‌هایی که فرد دچار شکستگی بینی شده، عمل بینی با لیزر مناسب نیست و کاربردی ندارد.

دکتر پرویزیان برای افرادی که از اندازه یا فرم بینی خود ناراضی هستند، جراحی زیبایی بینی را انجام می‌ دهد تا ظاهر بسیار مناسب‌ تر و جذاب‌ تری پیدا کنند.

اهداف جراحی زیبایی بینیهزینه عمل جراحی زیبایی بینی

 • بهبود ظاهر خارجی بینی
 • صاف کردن و برطرف کردن انحراف یا شکستگی بینی
 • بهبود تنفس از راه بینی
 • بهبود تعادل و توازن در چهره

نحوه انجام جراحی زیبایی بینی

تکنیک‌های جراحی بینی

خصوصیات چهره و بینی هر یک از افراد کاملا به یکدیگر متفاوت است. از طرف دیگر، یکی از مهمترین موارد در هنگام ارزیابی بیمار، در نظر گرفتن این موضوع است که چه چیز‌هایی مورد پسند بیمار هستند یا نیستند.

دکتر پرویزیان، یک جراحی بینی مشابه را روی همه‌ بیماران خود انجام نمی‌دهد. برای آن که بینی فرد فرم زیبای پیدا کند و با سایر اجزای صورت او هماهنگی داشته باشد، لازم است هر بار، تغییرات مختلفی در تکنیک جراحی بینی اعمال شود.

طی جلسه‌ مشاوره‌ ای که شما با دکتر پرویزیان دارید، پس از بررسی چهره و بینی شما و همچنین گوش دادن به صحبت‌های شما، او تعیین می‌کند که جراحی زیبایی بینی با توجه به خواسته‌ها و انتظارات شما، برایتان مناسب است یا خیر.

تکنیک‌های جراحی زیبایی بینی

 1. تکنیک جراحی بینی بسته : در 80 درصد مواقع از این تکنیک برای جراحی استفاده می‌شود. این تکنیک زمانی به کار می‌رود که تغییرات جزئی باید در بینی ایجاد شود. در این حالت تمامی‌ برش‌های ایجاد شده در داخل بینی هستند.
 2. تکنیک جراحی بینی باز : در 20 درصد مواقع از این تکنیک برای جراحی بینی استفاده می‌شود. این تکنیک خصوصا در مواردی که لازم است قسمت نوک بینی اصلاح شود و همچنن درمواردی که جراحی ترمیمی (جراحی بینی برای بار دوم) انجام می‌شود، به کار می‌رود. در این تکنیک تمامی ‌برش‌ها به جز یکی که در زیر بینی قرار دارد، در داخل بینی هستند.
 3. برای انجام جراحی بینی هم می‌ توان از بیهوشی عمومی ‌و هم از بیهوشی موضعی استفاده کرد.
 4. برای انجام جراحی بینی نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست، اما با این وجود تمامی ‌هماهنگی‌های لازم برای یک شب ماندن در بیمارستان انجام می‌شود.
 5. در مطب دکتر پرویزیان، ممکن است جراحی زیبای بینی، به طور همزمان با سایر جراحی‌های زیبایی مانند جراحی چانه ، لیفت ابرو ، لیفت صورت ، جراحی پلک ، تزریق ژل یا تزریق بوتاکس انجام شود تا بتوان نتایج نهایی عمل را بهبود بخشید.

جهت مشاوره و اخذ نوبت از دکتر پرویزیان می توانید با شماره 09039408200 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس تهران،بیمارستان محب کوثر، خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی،خیابان بیست و سوم، خیابان فراهانی پور مراجعه فرمایید.

هزینه عمل جراحی زیبایی بینی چقدر می باشد؟

عموما هزینه عمل جراحی زیبایی بینی شامل سه هزینه کلی است:

 • هزینه‌ی بیهوشی
 • هزینه‌ جراح بینی
 • هزینه‌های مربوط به بیمارستان

با توجه به موارد گفته شده، عوامل مختلفی هستند که بر میزان این تعرفه رینوپلاستی تاثیرگذار هستند، از جمله میزان پیچیدگی عمل جراحی بینی شما، محل زندگی شما و انتخاب دکتر جراح پلاستیک.

برای مثال، تغییر فرم بینی به میزان بسیار کم، نسبت به تغییر کلی فرم و اندازه‌ی بینی زمان بسیار کمتری برای جراحی نیاز دارد و در نتیجه هزینه‌ی این جراحی نیز کمتر است.

به طور کلی، هر چه قدر جراحی بینی پیچیده‌تر باشد و زمان بیشتری نیاز داشته باد، هزینه‌ انجام آن نیز بیشتر است. این موضوع خصوصا در مواردی که پس از جراحی نیاز به ماندن و بستری شدن در بیمارستان باشد، صدق می‌کند.

البته در اغلب موارد بعد از جراحی زیبایی بینی نیازی به بستری شدن و گذراندن شب در بیمارستان نیست. جراحی ترمیمی‌بینی (جراحی مجدد) بر روی بیمارانی انجام می‌شود که قبلا یکبار جراحی بینی را انجام داده‌اند.

این جراحی معمولا پیچیده‌ تر از جراحی‌ های دیگر است و طبیعتا از جراحی اولیه بینی هزینه‌ بیشتری دارد.

محل زندگی شما نیز بر قیمت عمل بینی تاثیرگذار است. هزینه عمل بینی در شهر‌ها و مناطق مختلف، متفاوت است. هزینه‌ی جراحی در یک شهر بزرگ با هزینه‌های جراحی در مناطق کوچک و کم‌جمعیت متفاوت است.

حتی ممکن است در یک منطقه‌ی مشابه، دو بیمارستان یا کلینیک مختلف، هزینه‌های مختلفی را برای خدمات خود مطالبه کنند.

هزینه عمل جراحی زیبایی بینی

در نهایت، مهارت و تجربه‌ جراح بینی شما نیز در هزینه‌ی انجام جراحی بینی موثر است. یک جراح بسیار ماهر که سالهای طولانی تجربه در انجام جراحی زیبایی دارد، می‌تواند هزینه‌ی بیشتری را نسبت به یک جراح کم‌تجربه مطالبه کند.

در این مورد، پرداخت هزینه‌ی بیشتر، ارزشش را دارد، چرا که یک جراح با تجربه و ماهر از بهترین تکنیک مناسب برای شما استفاده می‌کند و می‌تواند رسیدن به نتایج دلخواه شما را تضمین کند.

توصیه ما این است که هرگز، صرفا بر اساس هزینه‌هایی که جراحان طلب می‌کنند، جراح خود را انتخاب نکنید، در غیر این صورت ممکن است از نتایج نهایی جراحی زیبایی خود ناراضی باشید.

در صورتی که پرداخت هزینه عمل جراحی زیبایی بینی برای شما مشکل است، اغلب جراحان برای پرداخت هزینه‌های جراحی برنامه‌های مختلفی از جمله پرداخت هزینه به صورت اقساط (در حال حاضر کلینیک دکتر پرویزیان برنامه‌‌ای برای پرداخت اقساطی اعمال جراحی ندارند) دارند. شما می‌توانید در این مورد از جراح بینی خود سوال کنید.

کاهش یا افزایش وزن تأثیری بر نتایج عمل رینوپلاستی ندارد. همچنین بارداری بعد از جراحی بینی هم تأثیری بر نتایج رینوپلاستی ندارد.

این نکته مهم است که در زمان حاملگی نباید از داروهایی مسکن و ضد درد استفاده کرد و همچنین برای انجام عمل‌های جراحی نباید تحت بیهوشی قرار گرفت.

هزینه عمل جراحی زیبایی بینی

هزینه عمل جراحی زیبایی بینی : پوشش بیمه

در صورتی که شما جراحی بینی را برای اصلاح یک مشکل ساختاری در بینی خود انجام می‌دهید (مانند مشکل تنفسی به علت انحراف تیغه‌ی بینی)، ممکن است بیمه برخی از هزینه عمل جراحی زیبایی بینی شما را پوشش دهد.

حتما قبل از اقدام برای جراحی بینی با شرکت بیمه‌ی خود تماس بگیرید، چراکه در برخی موارد پرداخت هزینه‌ها تنها در صورتی انجام می‌شود که شما از قبل از شرکت بیمه خود مجوز دریافت کرده باشید.

در صورتی که جراحی بینی، صرفا به منظور زیبایی انجام می‌شود، اغلب شرکت‌های بیمه هیچ یک از هزینه‌های آن را متقبل نمی‌شوند.

قیمت عمل جراحی زیبایی بینی

انجام جراحی زیبایی بینی می‌تواند برخی هزینه‌های پنهانی دیگر نیز داشته باشید که در تخمین کلی هزینه‌ی جراحی لحاظ نمی‌شوند. برخی از این موارد عبارتند از:

 • داروها
 • موارد مورد نیاز در دوره‌ی ریکاوری
 • آزمایشات خون و معاینات پزشکی قبل از انجام جراحی بینی
 • هزینه‌ی جلسه‌ی مشاوره با پزشک. برخی از پزشکان برای جلسه‌ی مشاوره اولیه هزینه دریافت می‌کنند و برخی دیگر هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند. ممکن است در صورتی که شما تصمیم به انجام جراحی بگیرید، بتوانید هزینه‌ی جلسه‌ی مشاوره را جزء هزینه‌های کلی جراحی بیاورید.

به عنوان آخرین نکته: در وضعیت آشفته اقتصادی امروز، بسیاری از پزشکان که هیچ تجربه‌ای در زمینه جراحی پلاستیک بینی ندارند یا  تجربه‌ی بسیار کمی ‌دارند، برای افزایش درآمد خود به انجام جراحی‌های زیبایی روی می‌آورند.

این افراد معمولا عمل جراحی زیبایی را با هزینه‌هایی بسیار کمتر از هزینه‌های معمول انجام می‌دهند. توجه کنید که فریب این افراد را نخورید.

هزینه عمل جراحی زیبایی بینی

برخی از این افراد برای فراگیری چگونگی انجام این جراحی، تنها یک آخر هفته را صرف گذراندن دوره‌ی آموزشی کرده‌اند. فراموش نکنید که شما به همان اندازه که هزینه می‌کنید، خدمات مناسب دریافت می‌کنید.

تنها کسانی که صلاحیت کافی برای انجام جراحی زیبایی بینی را دارند، متخصصین جراحی پلاستیک و جراحان زیبایی صورت هستند که به طور رسمی ‌برای این منظور آموزش دیده‌اند.

جراحان پلاستیک صورت معمولا دوره‌ی رزیدنتی خود را در یکی از تخصص‌های گوش و حلق و بینی یا جراحی سر و گردن دیده‌ اند و سپس دوره‌ی فلوشیپ خود را در زمینه جراحی پلاستیک صورت گذرانده‌اند.

متخصصین جراحی پلاستیک نیز دوره‌ی رزیدنتی خود را در زمینه‌ی جراحی عمومی ‌و سپس دوره‌ی تخصصی خود را در زمینه جراحی پلاستیک گذرانده‌اند.

گذراندن دوره‌های تحصیلی و آموزشی بدین صورت، می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که جراح شما کاملا آموزش دیده و تمرین کرده است و دانش او در زمینه تکنیک‌های نوین جراحی بینی و تکنولوژی‌های نوین جراحی بینی ، کاملا به‌ روز است.

مطالب مرتبط