هزینه عمل لیفت بازو

لیفت بازو، یا در اصطلاح پزشکی براکیوپلاستی ، به منظور برداشتن چربی و پوست اضافی بالای بازو انجام می‌شود تا بازو خوش تراش‌ تر شود و انحناء آن مانند دوران جوانی زیبا باشد.

جراحی زیبایی بازو بهترین راه برای کوچک کردن بازو

پوست بازو به موازات بالا رفتن سن، شل و افتاده می‌شود. برش‌های عمل زیبایی بازو از آرنج تا زیر بغل ایجاد می‌شود و گاهی تا کنار قفسه سینه نیز امتداد می‌یابد.

پزشک در بعضی موارد توصیه می‌کند تا برای تخلیه چربی اضافی بازو لیپوساکشن به تنهایی یا در کنار لیفت بازو انجام شود.

در جراحی لاغر کردن بازو یا براکیوپلاستی معمولاً پوست اضافی از طریق برشی برداشته می‌شود که در امتداد بخش داخلی بالای بازو ایجاد می‌شود و غالباً تا زیر بغل کشیده می‌شود.

کاندیدای مناسب برای عمل کوچک کردن بازو

اگر پس از کاهش وزن با افتادگی قابل توجه بازو مواجه شده‌اید و از ظاهر نازیبای بالاتنه خود ناراحت هستید، کاندیدای مناسبی برای این جراحی به شمار می‌روید.

اکثر افراد زیر بازوها قدری پوست شل و آویزان دارند، اما دکتر پرویزیان جراحی لیفت بازو را توصیه نمی‌کنند، مگر آن که باور داشته باشند که جای زخم عمل، ارزش بهبود ظاهری اندک به دست آمده در بیمارانی که دارای پوست شل اندکی هستند را دارد.

بهترین روش برای این که مطمئن شوید آیا کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت بازو هستید یا خیر، این است که دلایل تمایل به انجام عمل را در جلسه مشاوره با دکتر پرویزیان در میان بگذارید.

جهت دریافت مشاوره و گرفتن نوبت می‌توانید با شماره  09039408200 تماس حاصل فرمایید.

جراحی لیفت بازو به شرح ذیل است:

جراحی زیبایی بازو بهترین راه برای کوچک کردن بازو

جراحی لیفت بازو حدود دو ساعت زمان می‌برد. دکتر پرویزیان ابتدا بهترین محل ایجاد برش را تعیین می‌کنند؛ عمل لیفت بازو به دو طریق اصلی لیفت سنتی و لیفت وسیع انجام می‌شود.

برش در تکنیک لیفت سنتی زیر بازو ایجاد می‌شود و پزشک از این طریق می‌تواند بخش‌های بزرگتری از پوست افتاده را بردارد.

برش در لیفت وسیع از بازو رو به پایین به سمت بدن امتداد دارد تا پزشک بتواند بافت چربی و پوست شل را در راستای دیواره قفسه سینه بردارد. افتادگی پوست در این ناحیه مشکل رایج بیمارانی است که مقدار زیادی وزن کم کرده‌اند.

هر دو روش سنتی و وسیع از گونه‌های متعدد لیفت بازو برخوردار هستند که دکتر پرویزیان با توجه به شرایط بیمار مناسب‌ترین روش را پس از توضیح به بیمار انتخاب می‌کند.

جراحی بازو تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. دکتر پرویزیان با توجه به محل و مقدار پوست اضافی برش را در سمت داخلی بازو یا پشت بازو ایجاد می‌کنند. این برش معمولاً از زیربغل تا بالای آرنج امتداد دارد. چربی اضافی بازو نیز برداشته می‌شود یا در برخی موارد با لیپوساکشن تخلیه می‌شود.

بافت نگهدارنده زیرین کشیده و با زدن بخیه‌های داخلی شکل داده می‌شود.

پوست افتاده پس از ایجاد برش کشیده و سفت می‌شود، پوست اضافی بریده می‌شود و پوست باقیمانده در جای مناسب با نخ قابل جذب بخیه زده می‌شود.

جراحی لیفت بازو

تعداد بخیه‌ها زیاد است تا پوست در جای مورد نظر باقی بماند و انحنای دلخواه ایجاد شود.

بیماران پس از عمل با ورم و کبودی مواجه می‌شوند. درد و ناراحتی پس از عمل را می‌توان با مسکن‌های تجویزی پزشک مدیریت کرد.

جراحی زیبایی بازو بهترین راه برای کوچک کردن بازو

دکتر پرویزیان در بعضی موارد لوله‌های تخلیه را در محل شکاف و زخم قرار می‌دهند تا در چند روز نخست پس از جراحی مایعات اضافی به خوبی تخلیه و از بدن خارج شود. باندهای فشاری غالباً برای تسریع التیام به کار برده می‌شود.

احتمالاً نگران کننده‌ترین بخش جراحی لیفت بازو جای زخم عمل است. چون پوست بازو باریک است، جای زخم روی بازو معمولاً نسبت به زخم دیگر بخش‌های بدن مشخص‌تر است.

بااین حال هنگامی که بازوها کنار بدن است، جای زخم دیده نمی‌شود، اما در هر حال باید واقعیت را قبول کرد که هیچ روشی برای برداشتن پوست اضافی بدون باقی گذاشتن جای زخم وجود ندارد.

دکتر پرویزیان نهایت تلاش خود را می‌کنند تا جای زخم را به حداقل برسانند؛ برای مثال با ایجاد برش در سمت داخلی بازو جای زخم کمتر جلب توجه خواهد کرد.

دوران بهبود نسبتاً سریع سپری می‌شود. بیمار با مصرف داروهای تجویزی بر درد و ناراحتی پس از عمل غلبه می‌کند.

زمان بهبودی متغیر است، اما اکثر بیماران ظرف یک هفته می‌توانند به محل کار بازگردند و تمام فعالیت‌های روزمره خود را پس از یک ماه از سر بگیرند.

بدیهی است در صورت ترکیب عمل لیفت بازو با عمل‌های تناسب اندام پس از کاهش وزن دوران بهبود طولانی‌تر خواهد بود.

مزایای لیفت بازو

  • کوچک کردن بازو
  • بهبود ظاهری و افزایش اعتماد به نفس
  • امکان‌پذیر شدن پوشیدن لباس‌های آستین کوتاه بدون شرمساری از ظاهر ناخوشایند بازوها

عمل‌های مکمل پس از کاهش وزن

رایج‌ترین دلیل جراحی لیفت بازو کاهش وزن شدید است. اگرچه با جراحی لیفت بازو می‌توان پوست افتاده و شل بازو را برداشت، اما این عمل تاثیری بر روی بخش‌های دیگر بدن مانند سینه‌های افتاده یا پوست شل اطراف شکم ندارد.

به همین دلیل است که بسیاری از بیماران دکتر پرویزیان در کنار عمل کوچک کردن بازو، جراحی سینه و یا عمل‌های لاغر کردن شکم را نیز انجام می‌دهند تا تناسب و زیبایی اندام خود را بازیابند.

بررسی دردناک بودن لیفت بازو

شدت درد پس از عمل در تمام بیماران یکسان نیست. بیماران معمولاً می‌توانند به خوبی درد را با مصرف مسکن‌های خوراکی مدیریت کنند. درد حاد اکثر بیماران پس از 7 تا 10 روز به نحو قابل توجهی تسکین می‌یابد.

اثرهای جانبی کوتاه مدت لیفت بازو

برخی بیماران بلافاصله پس از جراحی به دلیل تورم ناشی از ترومای جراحی با سفتی بالای بازو مواجه می‌شوند. برخی بیماران نیز بازویشان ورم می‌کند و یا از گزگز دست ناراحت هستند. اکثر این علائم به تدریج برطرف می‌شود.

بیهوشی جراحی لیفت بازو

اکثر جراحی‌های لیفت بازو تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، بنابراین بسیار مهم است که عمل در مرکز جراحی معتبری انجام شود که در آن بیهوشی عمومی توسط متخصص و در نهایت ایمنی صورت گیرد.

dr-img

دکتر فرزاد پرویزیان

دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری عضو انجمن جراحان پلاستیک وزیبایی ایران عضو مرکز تحقیقات سوختگی و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک آموزش در دوره درمانهای نوین زخم ها و NPWT در برلین آلمان نفر اول امتحانات شفاهی پذیرش دکترای فوق تخصصی سال ۱۳۹۰ رتبه برتر امتحانات پذیرش دکترای فوق تخصصی سال ۱۳۹۰ دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۳۹۰-۱۳۹۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا