پروتز سینه اشکی

پروتز سینه اشکی

یکی از انواع پر طرفدار مدل های پروتز سینه، پروتز سینه اشکی است. این نوع پروتز به دلیل مزایایی که دارد و همچنین فرمی که بعد از جراحی ایجاد می کند، در میان کسانی که قصد استفاده از این جراحی را دارند، بسیار مرسوم است. بنابراین در این مقاله قصد داریم به مزایا، معایب و هر آنچه باید در ارتباط با مدل های پروتز سینه قطره ای بدانید، به شما بگوییم.

منظور از پروتز سینه اشکی چیست؟

این نام گذاری به دلیل فرم پروتز سینه و شکلی که بعد از جراحی به سینه ها می دهد، انجام شده. پروتز سینه اشکی از جنس سیلیکون است. افرادی که از این مدل پروتز سینه استفاده می کنند، می گویند این مدل بسیار نتیجه طبیعی تری ایجاد می کند و در بخش نوک سینه قطره ای می شود. این مدل پروتز در زیر سینه گرد شده و برای کسانی که به دنبال دریافت نتایج ظریف پروتز سینه هستند، بسیار مناسب است.

پروتز سینه مدل قطره ای انواع مختلفی دارد اما به نسبت مدل گرد، انواع آن از تنوع کمتری برخوردار است. همچنین در بافت سیلیکون آن نیز تفاوت وجود دارد. اما اصلی ترین تفاوت آن با پروتز سینه گرد در شکل ظاهری آن است.

پروتز سینه مدل اشکی

نکاتی که باید قبل از پروتز سینه اشکی بدانید

اگر قصد انجام این جراحی زیبایی را دارید، حتما لازم است در خصوص مزایا و معایب آن اطلاعات کاملی کسب کنید. همچنی برخی عوارض و خطرات کوتاه مدت آن را بدانید. به همین دلیل در ادامه این بخش از مقاله به اصلی ترین مزایا و معایب و ذکر دلیل اینکه به چه علت پروتز سینه قطره ای پرطرفدار است پرداختیم:

 • معایب استفاده از پروتز سینه اشکی
 • استفاده از پروتز سینه مدل قطره ای سینه ها را کمتر لیفت می کند
 • هزینه این پروتز به نسب سایر مدل ها کمی گران تر است.
 • این مدل پروتز نباید در سینه ها بچرخد. به همین دلیل در صورت چرخش نیاز به جراحی مجدد وجود دارد.

در رابطه با این مورد باید بدانید که این پروتز، به این منظور طراحی نشده است که تمام عمر بتوانید از آن استفاده کنید. بنابراین در صورت بروز عوارض ممکن است نیاز به جراحی مجدد و تعویض پروتز سینه وجود داشته باشد. البته زمان زیادی لازم است تا به این مرحله برسید.

مزایای استفاده از پروتز سینه اشکی

 • ظاهر این پروتز بسیار طبیعی است
 • پروتز سینه قطره ای به دلیل جنس آن در مقابل ضربه بسیار مقاوم است
 • این نوع پروتز در ابعاد مختلف برای بانوان متناسب با اندام آن ها را در نظر گرفته می شود.

به دلیل ظاهری که این پروتز برای سینه بانوان ایجاد می کند، استفاده از آن در سال های اخیر بسیار گسترش یافته است.

نحوه انجام جراحی پروتز سینه اشکی

برای انجام پروتز سینه اشکی، تحت بیهوشی و یا بی حسی چند برش در نواحی مختلف سینه ها ایجاد می شود. به عنوان مثال برش  های مذکور در بخش نوک سینه ها، زیر بغل و زیر سینه ایجاد می شود. به این ترتیب با جایگذاری و ثابت کردن پروتز، نتیجه جراحی با بخیه های ظریف تثبیت می شود.

چه کسانی کاندید استفاده از پروتز سینه قطره ای هستند؟

انتخاب نوع مناسب پروتز بسیار به افرادی که قصد استفاده از آن را دارند بستگی دارد. مادامی که بانوان به دنبال نتیجه های طبیعی تر بعد از جراحی پروتز سینه هستند، از این مدل بهره می گیرند. تمام افرادی که به دلایلی از جمله تخلیه پستان، کوچک بودن سایز سینه به طور مادرزادی و همچنین مواردی از این قبیل مایل به انجام این جراحی هستد، می توانند از پروتز سینه مدل اشکی استفاده کنند. برای استفاده از این پروتز لازم است بالای 22 سال سن داشته باشید.

هزینه پروتز سینه اشکی

با آنکه هزینه پروتز سینه اشکی کمی از انواع دیگر نظیر گرد گران تر است، اما این تفاوت هزینه قابل چشم پوشی است و همچنین به مواردی که در ادامه مقاله به آن اشاره می کنیم نیز بستگی دارد:

 • تخصص و تجربه جراح
 • خدمات کلینیک و بیمارستانی که برای جراحی انتخاب می کنید
 • هزینه های آزمایش های قبل از جراحی
 • جنس و برند پروتز سینه

البته لازم به ذکر است تحت هیچ عنوان نباید به علت هزینه های ارزان تر، این جراحی حساس را به دست افراد غیر متخصص بسپارید. برای این کار حتما به پزشکی مراجعه کنید که می دانید در این زمینه تجربه و تخصص کافی دارد.

دکتر فرزاد پرویزیان با سال ها سابقه موفق در زمینه انجام انواع جراحی های زیبای زنان و دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری عضو انجمن جراحان پلاستیک وزیبایی ایران عضو مرکز تحقیقات سوختگی و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انجام جراحی پروتز سینه مدل اشکی با ایشان در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط