پروفایلو صورت

پروفایلو صورت چیست؟

پروفایلو صورت که امروزه یکی از اقدامات نام آشنا در حوزه زیبایی و جوانسازی صورت است، یکی از راهکارهای رایج و محبوب می باشد که در گروه اقدامات تزریق ژل و فیلر طبقه بندی شده و مورد استقبال قرار گرفته است. این تکنیک بر تحریک کلاژن سازی و بازسازی پوست تمرکز دارد و از این طریق نقش موثری در رفع افتادگی و شل شدن پوست و همچنین بهبود چین و چروک های آن ایفا می کند.

از این رو در این مقاله به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت و با مزایا، کاربرد، نحوه اثر گذاری، ماندگاری و عوارض احتمالی ژل پروفایلو آشنا خواهیم شد…

تزریق ژل پروفایلو صورت

پروفایلو صورت چیست؟

افزایش سن سبب کاهش خاصیت ارتجاعی پوست می گردد که به دنبال آن افتادگی پوست و چین و چروک ها را  سبب می گردد، امروزه بسیاری از افراد به دنبال راهکارهایی برای بهبود سلامت پوست و جوانسازی آن هستند.

پروفایلو صورت می تواند یکی از موثرترین انتخاب ها در این مسیر باشد، با استفاده از این تکنیک ژل پروفایلو که حاوی هیالورونیک اسید است و نقش آبرسانی و مرطوب کنندگی پوست را ایفا می کند در غلظت بالا به موضع مورد نظر تزریق می گردد، این ماده با تحریک تولید کلاژن و الاستین، به صورت ریشه ای به درمان مشکلات پوستی پرداخته و از این رو ماندگاری بالایی نیز دارد، در ادامه با افزایش قابلیت ارتجاعی و آبرسانی پوست و افزایش حجم آن، سبب جوانسازی صورت و بهبود علایم پیری می گردد.

ژل پروفایلو در کدام نواحی صورت قابل تزریق است؟

به طور کلی از ژل پروفایلو برای جوانسازی و رفع علایم پیری در نقاطی از پوست که بیشتر دچار این مشکلات می شود استفاده می شود.صورت، گردن، دست ها، بازوها و ناحیه دکلته از جمله مواردی است که با استفاده از این روش می توان به بهبود چین و چروک ها و افزایش طراوت آن کمک کرد.

پروفایلو صورت از رایج ترین مناطق مورد استفاده از این ژل می باشد. لازم به ذکر است طی تکنیک BAP، ژل پروفایلو به پنج ناحیه از هر طرف صورت تزریق می شود؛ این نواحی که بیشتر درگیر چروک ها و علایم افزایش سن هستند شامل گونه ها، پایه بینی، چانه، خط فک و جلو گوش می باشند.

البته ناگفته نماند که شرط لازم برای موفقیت، اثر بخشی و عدم بروز عوارض جانبی آزار دهنده بعد از پروفایلو صورت، این است که توسط جراح فوق تخصص پلاستیک که تسلط و تجربه کافی در حوزه این اقدامات دارد، انجام گردد.

مزایای تزریق پروفایلو صورت

ترکیب اصلی ژل پروفایلو هیالورونیک اسید است که نقش کلیدی در آبرسانی پوست ایفا می کند، در نتیجه با استفاده از این راهکار می توان پوست را به طور عمیق آبرسانی کرد و از این رو سبب افزایش شادابی و طراوت آن می گردد.

با استفاده از تکنیک پروفایلو صورت تولید چهار نوع کلاژن و الاستین تحریک می گردد و در نتیجه سبب افزایش کشسانی و استحکام پوست می گردد، در پی آن چین و چروک های صورت درمان گشته و جوانسازی پوست را به همراه خواهد داشت.

از دیگر مزایای پروفایلو صورت، ظاهر طبیعی آن است، بر خلاف فیلرهای پوستی که تنها به افزایش حجم ناحیه تزریق کمک می کنند، استفاده از این روش کارآمد بر حل ریشه ای مشکلات پوست و بهبود ساختار آن تمرکز دارد، از این رو با کمک آن می توان ظاهری طبیعی و زیبا را تجربه کرد.

درمان افتادگی پوست، بهبود چروک های پوستی و لیف صورت، افزایش درخشندگی و آبرسانی پوست، حجم دادن به نواحی فرو رفته صورت، تقویت و سفت کردن بافت صورت از مهمترین مزایای استفاده از روش پروفایلو صورت می باشد، علاوه بر این موارد این روش غیر تهاجمی می باشد و در زمان کوتاه اجرا می گردد.

میزان اثرگذاری تزریق پروفایلو

میزان اثرگذاری تزریق پروفایلو صورت بسته به سن، ژنتیک و شرایط هر فرد متغیر است، در بیشتر افراد دو جلسه تزریق به فاصله یک ماه انجام می شود، در هفته های اول تزریق می توان شاهد تغییرات پوستی بود، رفته رفته با تحریک کلاژن سازی، تغییرات بیشتر نمایان می گردد.

تفاوت پروفایلو با سایر فیلرها

از تفاوت های ژل پروفایلو با سایر فیلرها می توان به ترکیبات آن اشاره کرد، به طوری که ترکیب این ژل هیالورونیک اسید با غلظت بالا است، از طرفی نحوه عملکرد آن نیز متفاوت است، فیلرها در موضع خاص تزریق گشته و به منظور افزایش حجم در آن منطقه کاربرد دارد، در حالی که طی پروفایلو صورت، ژل به مرور زمان پخش شده و به جوانسازی کل ناحیه می پردازد، از این رو اثرگذاری ژل پروفایلو ریشه ای تر بوده و به بهبود کلی ساختار پوست می پردازد.

عوارض پروفایلو صورت

تزریق ژل پروفایلو یک روش غیر تهاجمی است و عوارض آن نیز کوتاه مدت بوده و بعد از چند ساعت تا چند روز بر طرف می گردد، از جمله این موارد می توان به کبودی، درد، تورم، خارش و قرمزی در ناحیه تزریق اشاره کرد، عوارض جدی تر مانند واکنش های آلرژیک و یا نکروز پوست بسیار نادر بوده و در صورت مراجعه به مراکز غیر معتبر احتمال آن وجود دارد.

تزریق پروفایلو صورت برای چه کسانی مناسب است؟

پروفایلو صورت یک روش غیر تهاجمی است که برای اکثر افرادی که به دنبال بهبود و جوانسازی پوست خود هستند مفید می باشد، به طور معمول علایم افزایش سن از 30 سالگی به بعد قابل مشاهده است، از این رو بیشتر کاندیداها بالای این سن هستند، افرادی که به دنبال افزایش شادابی و طراوت پوست خود هستند و یا از افتادگی و شل شدن پوست خود ناراضی اند، می توانند با تزریق ژل پروفایلو شاهد اثرات مثبت آن باشند.

استفاده از پروفایلو صورت در دوران شیردهی و بارداری توصیه نمی گردد، در افرادی که مبتلا به بیماری های خود ایمنی هستند نیز محدودیت هایی در استفاده از ژل پروفایلو وجود دارد، برای اطمینان توصیه می گردد با پزشک خود مشورت کنید.

پروفایلو چقدر ماندگاری دارد؟

اگر چه تزریق ژل پروفایلو به عنوان یک راهکار بلند مدت جوانسازی پوست شناخته می شود، اما باید توجه داشت که این روش دائمی نمی باشد و نیازمند تمدید است، ماندگاری پروفایلو صورت وابسته به شرایط جسمی هر فرد و همچنین سبک زندگی و مراقبت های پوستی او می باشد، به طوری که بین شش ماه تا یک سال می توان از مزایای این روش بهره مند شد، عواملی مانند ژنتیک، مراقبت از پوست در برابر نور خورشید و عوامل محیطی، تغذیه مناسب، هیدراته نگه داشتن بدن و غیره از جمله مواردی است که می توانند در ماندگاری این روش جوانسازی نقش داشته باشد.

مطالب مرتبط