کوچک کردن و رفع افتادگی شکم و سینه بعد از زایمان

لذت مادر شدن ، مقوله ای است که همه زنان رویای آن را در سر می پرورانند و مشتاق آن هستند. ( فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی )

اما متاسفانه بارداری و شیردهی تناسب اندام مادران را تحت تاثیر قرار می دهد. زمانی که رژیم غذایی و ورزش و بکارگیری درمان های غیرجراحی تاثیری در تناسب مجدد اندام نداشته باشند ، تغییرات ایجاد شده در اندام هایی مانند شکم و باسن و سینه ها باعث می شوند که مادران اعتماد به نفس خود را از دست داده و به دنبال راهی جهت دستیابی به اندامی ایده آل باشند.

دکتر پرویزیان بهترین جراح پلاستیک تهران می باشند. ایشان خود را متعهد می دانند که امکان کوچک کردن و رفع افتادگی شکم، پهلو و سینه بعد از زایمان و سزارین را محقق نموده و به شما کمک کنند تا اندام قبل از بارداری خود را دوباره به دست بیاورید.

دکتر پرویزیان با ترکیب کردن چندین عمل جراحی مختلف در یک جراحی واحد به نام “جراحی زیبایی تناسب اندام پس از زایمان ” می توانند تغییرات چشمگیری در بدن شما ایجاد نمایند ؛ به نحوی که شما عزیزان می توانید با انجام این عمل جراحی به سینه هایی پر و برجسته ( بدون افتادگی ) ، شکمی صاف و تخت و همچنین رهایی از خطوط استریا ( خطوطی که در پی بارداری و نوسانات وزنی پدید می آیند ) نائل آیید.

کوچک کردن و رفع افتادگی شکم ، پهلو و سینه

جراحی تناسب اندام مادر پس از زایمان چیست ؟

برخی از زنان پس از زایمان ، به راحتی به اندامی که قبل از زایمان خود داشته اند باز می گردند ؛ اما برای اکثر زنان کوچک کردن شکم بعد از زایمان امری غیر ممکن به نظر می رسد.

تغییراتی که بر اثر بارداری و زایمان در بدن زنان ایجاد می شود ؛ عبارتند از افزایش وزن ، ترک ها پوستی ، از دست رفتن حجم عضلانی ، افتادگی سینه ها و بسیاری تغییرات دیگر.

جراحی تناسب اندام بعد از زایمان ، ترکیبی از چند پروسه مختلف است که به منظور برطرف کردن تمامی اثرات زایمان و بارداری و کوچک کردن و رفع افتادگی شکم ، پهلو و سینه بعد از زایمان و سزارین انجام می شود و به شما کمک می کند که جذاب تر به نظر بیایید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

جراحی تناسب اندام بعد از زایمان می تواند شامل موارد ذیل باشد :

  • جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی که نوعی جراحی زیبایی جهت صاف کردن شکم و سفت کردن عضلات ناحیه شکمی و فرم دادن به کمر و پهلوها است.
  • لیفت سینه که در راستای بالا کشیدن پوست افتاده سینه ها و جوانسازی ظاهر سینه ها انجام می شود.
  • جراحی پروتز سینه که به منظور بازیابی حجم سینه ها و درمان افتادگی سینه ها صورت می گیرد.
  • ترکیب لیفت سینه و کاشت پروتز سینه
  • لیفت بازو برای رفع افتادگی بازو‌ها
  • لیفت باسن برای بالا آوردن و فرم دادن به باسن‌

دکتر پرویزیان در انجام عمل زیبایی شکم و جراحی پلاستیک و جراحی های بازسازی بسیار ماهر و باتجربه هستند ، ایشان به خوبی با تغییراتی که بر اثر بارداری ، زایمان و شیردهی در بدن زنان ایجاد می شود ، آشنایی دارند و مفتخر به انجام جراحی منحصر به فرد ” تناسب اندام مادر پس از زایمان ” برای مراجعین محترم خود می باشند.

جراحی های زیباسازی اندام بعد از زایمان غالبا در کدام نواحی از بدن انجام می‌شوند ؟

  • تغییرات اعمال شده در ناحیه شکم

تغییرات ایجاد شده در بدن زنان پس از زایمان ، بیشتر از همه جا در ناحیه شکم مشهود است. اغلب زنان در دوران بارداری دچار تغییرات هورمونی می شوند که این تغییرت باعث شل شدن عضلات شکم می شود چرا که باید کودک بتواند در رحم مادر به راحتی رشد کند.

هرچند در برخی از زنان ، بافت شکم پس از زایمان به حالت قبلی خود باز می گردد اما همانطور که ذکر شد ، اما اغلب زنان به طور دائمی با پوستی شل و افتاده در ناحیه شکم خود مواجه خواهند شد که روی آن ترک‌ های پوستی پوشانده است.

لازم به ذکر است که در برخی موارد ماهیچه های پایین شکم به حالت قبلی خود بازنگشته‌ و در نتیجه ایجاد برآمدگی ناخوشایندی می کنند با انجام جراحی زیبایی تناسب اندام پس از زایمان می توان این مشکل را مرتفع نمود.

  • تغییرات اعمال شده در ناحیه سینه

بسیاری از زنان ، نگران این موضوع هستند که شیردهی به کودک باعث می شود سینه های آن ها فرم زیبای خود را از دست بدهد. اما باید در نظر داشته باشید که تغییر شکل سینه ها در همان دوران بارداری ایجاد می شود و تفاوتی نمی کند که شما جهت جلوگیری از تغییر فرم سینه به کودک خود شیر بدهید یا نه ؟

در دوران حاملگی بدن زن برای شیر دادن به کودک آماده می شود و غدد شیری در سینه ها متورم می شوند و جای چربی های موجود در سینه ها را می گیرند.

معمولا بعد از زایمان و شیردهی ، این غدد مجددا کوچک شده و در نتیجه پوست سینه ها به خاطر نبود بافت و حجم کافی که پوست سینه را پشتیبانی کند ، دچار شل شدگی و افتادگی می شود.

بنابراین بعد از دوران شیردهی ، سینه های زنان برجستگی قبلی خود را نداشته و به میزان مختصری نیز دچار افتادگی می شود ؛ همچنین بر روی آن خطوط استریا نیز ایجاد می شود.

جراحی زیبایی تناسب اندام پس از زایمان ، می تواند این مشکل را برطرف نموده و شما را به داشتن سینه هایی خوش فرم نوید دهد.

کوچک کردن و رفع افتادگی شکم ، پهلو و سینه

  • تغییرات اعمال شده در فرم کلی بدن

بسیاری از خانم ها بعد از زایمان ، به راحتی قادر به کاهش وزن می باشند ، اما در مقابل برخی از خانم ها هستند که به دلیل مواجهه با حجم قابل توجهی از چربی اضافی در نواحی شکم ، باسن ، کمر ، پهلوها و ران ها به ورزش های سنگین و رژیم های سخت روی می آورند و اما با این وجود باز هم از شر این چربی ها رها نمی شوند.

این دسته از بانوان محترم می توانند با انجام جراحی زیبایی تناسب اندام پس از زایمان ، از شر چربی های موضعی مجتمع در نواحی ذکر شده خلاصی یافته و به اندام ایده آل خود دست یابند.

dr-img

دکتر فرزاد پرویزیان

دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری عضو انجمن جراحان پلاستیک وزیبایی ایران عضو مرکز تحقیقات سوختگی و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک آموزش در دوره درمانهای نوین زخم ها و NPWT در برلین آلمان نفر اول امتحانات شفاهی پذیرش دکترای فوق تخصصی سال ۱۳۹۰ رتبه برتر امتحانات پذیرش دکترای فوق تخصصی سال ۱۳۹۰ دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۳۹۰-۱۳۹۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا