کوچک کردن و رفع افتادگی شکم ، پهلو و سینه

کوچک کردن و رفع افتادگی شکم بعد از زایمان

زایمان، یکی از اتفاقاتی است که تغییرات چشمگیری را در اندام بانوان ایجاد می کند. بزرگ و شل یا آویزان شدن شکم یکی از عمده ترین این تغییرات است. به همین دلیل آگاهی یافتن از روش های کوچک کردن شکم بعد از زایمان و رفع افتادگی آن، اهمیت زیادی داشته و مورد توجه بانوان قرار گرفته است.

معمولا تغییرات ناشی از زایمان، قابل تغییر نبوده و یا تغییر آنها بسیار دشوار است. زیرا ساختار پوست و بافت ها به طور عمقی و شدید تغییر شکل داده و انسجام و استحکام از دست رفته، به این آسانی قابل برگشت نیست.

امروزه روش های غیرجراحی و جراحی متعددی برای کوچک کردن شکم بعد از زایمان در حال تبلیغ و انجام هستند؛ اما مسئله مهم این است که کدام روش حقیقتا نتیجه بخش و موثر است؟ کدام روش خطرات و عوارض محدودتری دارد؟ بهترین روش کوچک کردن شکم و رفع افتادگی آن بعد از زایمان، برای هر فرد چگونه است؟

این مقاله، با راهنمایی های جناب دکتر فرزاد پرویزیان، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تنظیم شده است تا پاسخی روشن و دقیق برای این سوالات باشد. شما می توانید سوالات خود را از طریق واتس اپ یا اینستاگرام دکتر پرویزیان از ایشان بپرسید.

دکتر فرزاد پرویزیان، جراح فوق تخصص زیبایی و پلاستیک دارای تجربه و مهارت بسیار بالا در زمینه انجام جراحی های زیبایی بدن هستند که میتوانید نمونه کارهای ایشان و همچنین نظرات زیباجویان را در صفحه اینستاگرام ایشان مشاهده نموده و در صورت تمایل از طریق اینستاگرام و واتس اپ، مشاوره آنلاین دریافت نمایید.

کوچک کردن و رفع افتادگی شکم و پهلو بعد از زایمان

کوچک کردن شکم بعد از زایمان چگونه انجام می شود؟

هدف ما، معرفی و توضیح روش های جراحی برای کوچک کردن شکم بعد از زایمان می باشد. امروزه افراد زیادی با انواع این روش ها تا حدودی آشنایی دارند؛ اما شاید هنوز با آگاهی کامل و دانستن جزییات مربوط به هر روش، فاصله زیادی داشته باشند.

در ادامه به توضیح و معرفی رایج ترین و مهم ترین روش های کوچک کردن شکم بعد از زایمان اشاره کرده ایم:

  • جراحی ابدومینوپلاستی، مهم ترین روش جراحی کوچک کردن شکم بعد از زایمان است که به دو روش کلی انجام می شود. ابدومینوپلاستی کامل و مینی ابدومینوپلاستی.

برای کوچک کردن شکم و پهلو، روش های دیگری همچون لیپوماتیک و لیپولیز نیز به کار برده می شوند. اما از آنجایی که شکم بعد از زایمان سزارین معمولا حالت شل و آویزان پیدا می کند، گزینه های لیپوماتیک و لیپولیز به تنهایی، مناسب و نتیجه بخش نیستند. البته بنا به تشخیص و صلاحدید جراح، ممکن است بعنوان یک راهکار تکمیلی، در کنار ابدومینوپلاستی انجام شود تا نتیجه مطلوب تری به دست آید.

جراحی های همزمان با کوچک کردن شکم بعد از زایمان

برخی از زنان پس از زایمان، به راحتی به اندامی که قبل از زایمان خود داشته اند باز می گردند؛ اما برای اکثر زنان کوچک کردن شکم بعد از زایمان امری غیر ممکن یا بسیار سخت به نظر می رسد.

تغییراتی که بر اثر بارداری و زایمان در بدن زنان ایجاد می شود عبارتند از: افزایش وزن، ترک های پوستی ، از دست رفتن حجم عضلانی، افتادگی سینه ها و بسیاری تغییرات دیگر. بناباین این سوال بوجود می آید که آیا می توان در یک عمل جراحی و به طور همزمان چند اقدام جراحی را انجام داد؟

پاسخ به این سوال مثبت است.

طبق نظر اکثر جراحان معتبر و باتجربه در حوزه زیبایی می توان چندین اقدام را به صورت همزمان انجام داد. جراحی کوچک کردن شکم، رفع افتادگی سینه ها، لیپوماتیک نواحی مختلف مثل: بازو یا ران ها و … را می توان همزمان باهم انجام داد. البته که انجام چنین اقدامی، بستگی به درخواست زیباجویان و بررسی های جراح و تایید نهایی ایشان دارد. به انجام چند اقدام زیبایی بعد از زایمان، جراحی تناسب اندام بعد از زایمان، نیز گفته می شود؛ که ترکیبی از چند پروسه مختلف است که به منظور برطرف کردن تمامی اثرات زایمان و بارداری و کوچک کردن و رفع افتادگی شکم، پهلو ها و سینه ها بعد از زایمان سزارین انجام می شود و به شما کمک می کند که جذاب تر به نظر بیایید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

جراحی تناسب اندام بعد از زایمان می تواند شامل موارد ذیل باشد :

  • ابدومینوپلاستی که نوعی جراحی زیبایی جهت صاف کردن شکم و سفت کردن عضلات ناحیه شکمی و فرم دادن به کمر و پهلوها است.
  • لیفت سینه که در راستای بالا کشیدن پوست افتاده سینه ها و جوانسازی ظاهر سینه ها انجام می شود.
  • جراحی پروتز سینه که به منظور بازیابی حجم سینه ها و درمان افتادگی سینه ها صورت می گیرد.
  • ترکیب لیفت سینه و کاشت پروتز سینه
  • لیفت بازو برای رفع افتادگی بازو‌ها
  • لیفت باسن برای بالا آوردن و فرم دادن به باسن‌

مزایای جراحی کوچک کردن شکم بعد از زایمان

تغییرات ایجاد شده در بدن زنان پس از زایمان ، بیشتر از همه جا در ناحیه شکم مشهود است. اغلب زنان در دوران بارداری دچار تغییرات هورمونی می شوند که این تغییرت باعث شل شدن عضلات شکم می شود چرا که باید کودک بتواند در رحم مادر به راحتی رشد کند.

هرچند در برخی از زنان، بافت شکم پس از زایمان به حالت قبلی خود باز می گردد اما همانطور که ذکر شد ، اما اغلب زنان به طور دائمی با پوستی شل و افتاده در ناحیه شکم خود مواجه خواهند شد که روی آن ترک‌ های پوستی پوشانده است.

لازم به ذکر است که در برخی موارد ماهیچه های پایین شکم به حالت قبلی خود بازنگشته‌ و در نتیجه ایجاد برآمدگی ناخوشایندی می کنند با انجام جراحی زیبایی تناسب اندام پس از زایمان می توان این مشکل را مرتفع نمود.

کوچک کردن و رفع افتادگی شکم بعد از زایمان

مطالب مرتبط